Jump to content
Dogomania

Nasz niedźwiadek ma super dom:) Dziękujemy:)


ocelot

Recommended Posts

Niedźwiadek wrócił cały i zdrowy i .... w sumie nie wygląda nawet tak najgorzej ;)

[IMG]http://img833.imageshack.us/img833/2250/t6w7.jpg[/IMG]

Za cały obrządek (łącznie z wyciąganiem kilkudziesięciu kleszczy, czyszczeniem zmasakrowanych uszu i tabletkami na robaczyska na jutro, smyczą i porządną obrożą, bo ta może nie wytrzymać) wyszło około 130zł.

Z odpchleniem niestety musimy poczekać do poniedziałku - ale jutro wykąpiemy "malucha" i będzie lepiej.
Ogolony waży 22 kg - chociaż powiedziałabym, że jest wielkości yy Onka?
Poza tym sika jak dziewczynka i nie ma jajec (kastrat) :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 548
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj nie poznałam bym naszego niedźwiadka.....
jest piękny bez sierści też ;:) najpiekniejszy.
dużą ma niedowagę?

Marlenka da radę wszystko na fakturę? Jak coś nie to pisz i podaj konto. Jeszcze mam część pieniędzy na prywatnym więc bez problemu

Link to comment
Share on other sites

Fajnie wygląda, zupełnie inaczej :).
Ale na kołtuny nie ma innej rady, i tak się już dość biedak namęczył.
Nie wiem czy jest faktycznie taki duży jak sznaucer olbrzym czy briard, ale 22kg to wg mnie mało.
Mój pies waży 42kg a jest szczupłej budowy. Ten to chudzina :(.

Link to comment
Share on other sites

Obiecana relacja ;)

Mr. Dred z charakteru jest fantastyczny, ochoczo wskoczył nam wczoraj do autka, zajmując miejsce za kierowca. Na początku na wszelki wypadek miał kaganiec, ale po chwili mu zdjęliśmy. W drodze był bardzo grzeczny, trochę zerkał przez szybę, ale głównie leżał i drzemał. Chętnie nadstawiał główkę do głaskania :loveu:
W połowie drogi ( okolice Starachowic), zrobiliśmy przerwę na rozprostowanie kości.
Na miejscu u Marleny byliśmy po 23, chętnie zwiedzał swoje nowe podwórko, przywitał się z nowa opiekunką, więc zabraliśmy się do domu ;)
Ogólnie poza zapachem który wydzielał :lol: jest pasażerem idealnym, zawsze bym chciała wozić tak grzeczne psy :)

Zdjęcia robiłam, ale są fatalnej jakości - nie ma to jak focić kalkulatorem :evil_lol: Za chwilkę obrobię i wrzucę :)

Co do wagi, moim zdaniem z tego co go wczoraj miziałam i macałam jest idealny ;) Mój Pamir jest niewiele niższy i waży 18 kg :)



Co do kosztów, w całości wyszło 134,13 zł. od Ocelot dostałam 180 zł, więc zostaje 45,87 i teraz pytanie komu mam to przelać?
Dla chętnych paragony do wglądu, więc jak coś mogę zeskanować.

Link to comment
Share on other sites

No raczej zrozumiałe, że kudłaty był ładniejszy dla każdego, chociaż w tym wydaniu zdredzonym, taki powiem se ;) Ale pomyślcie jaka teraz mu sierść urośnieee! :)
Od jutra będziemy jezdzić szczotą po skórze, żeby na wszelki wypadek przyzwyczajać do czesania.

Swoją drogą moja młodsza wzięła yorka na dt i chcieli z tz adoptować, fundacja zabrała, bo zwymiotował po saszetce :shake: Odechciewa się współpracy z ludźmi, jak się widzi takie rzeczy.. Płacze do słuchawki od 3 dni, się nawet na kudłatym skupić nie mogę! A i szkoda też psiaka, bo się zadomowił. Po takich akcjach nie dziwię się, że ludzie wolą kupić :roll:
Ja zaoferowałam dt dla doga (moja wymarzona rasa), ale od fundacji dogów dostałam odpowiedź, że się nie nadaję, bo nie mam doświadczenia - wolą hotele za 600zł na miesiąc, a publicznie błagają o wsparcie. Ehh to się pożaliłam ;)

Link to comment
Share on other sites

Oj fundacjom zajmującym się okreslonymi rasami jest chyba po prostu latwiej wyaadoptować i uzbierać kasę, więc i ciut fiksują może?:)

[h=5]No ja już stresy z malcem odespałam..... od tamtego piątku do wyjazdu do dt noce miałam nieprzespane, a już środa była horrorem jak malca nad jeziorkiem nie było. Kilka godzin szukania, jeżdżenia po najbliższych wioskach, ech... Ale na szczęście daliśmy młodym ludziom telefon i zadzwonili jak wróciliśmy już do Tomaszowa. To się zebraliśmy i znowu jazda po niego ech.... Ale najważniejsze, że już po wszystkim:)[/h]

Link to comment
Share on other sites

Właśnie byliśmy z gadem nad rzeką, wykąpać się, bo okazało się, że niestety piesu za kąpielą nie przepada, a ponieważ nie jest malutki, sprawa była ciężka ;)
No nic, jakoś się udało, trochę pcheł wyleciało , trochę szamponu niestety zostało na sierści, ale może to i dobrze, bo zabójczy dla pcheł jest.

'Forest' dzisiaj, kiedy doszedł do siebie po wszystkim ma totalne adhd - tak jak mówiła wcześniej Ocelot.
Jest bardzo żywiołowy, chce ciągle biegać, szarpie zębiskami za smycz jak szczyl, szaleje za patykami i ogólnie jak wpadnie mu do głowy słowo 'zabawa' to trudno mu wyperswadować, że jednak nie teraz ;)

Na pewno musi go adoptować ktoś silny, z 'twardą ręką' , bo jeśli będzie rozpieszczany, wejdzie ludziom na głowę, mimo tego, że jest taki słodki :loveu:

Spokojnie może zamieszkać z innym psem, ale jest raczej (na pierwszy rzut oka) dominujący, więc z drugim dominantem mogą trochę na początku się spierać. Mała pchła w postaci śmigającego, ujadającego 4 kilowego sznaucerka mini mini, trochę go wkurzała i powarczał sobie trochę pod nosem.

Zaraz postaram się wrzucić zdjęcia ;)

Link to comment
Share on other sites

Ale on będzie piękny jak mu włos odrośnie :loveu: Dobrze, że obcięty, wyczesywanie takiego filcu to tylko ból, a włos po tym i tak może nieciekawie wyglądać, taki połamany i zniszczony, teraz ma szansę odrosnąć zdrowy, silny i gęsty :)

Psisko jest piękne, charakter też fajny. Oby domek się znalazł jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Samotny Pies? To pewnie jakaś nowa Fundacja, których teraz się narobiło sporo, niekoniecznie z powołaniem, wiedzą i dobrymi zamiarami.
Mają stronę o tej samej nazwie, już przejrzałam.

A to nasz łysolek :evil_lol:
[IMG]http://img856.imageshack.us/img856/4450/somn.jpg[/IMG]

[IMG]http://img694.imageshack.us/img694/8708/kphm.jpg[/IMG]


Chciałam Wam pokazać jak się bawi butelką, czy patyczkiem, ale trudno jedną ręką to, drugą to :razz:
Mamy też już weta z czytnikiem, podjedzie przy okazji wizyty w okolicy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marlena:)']Aha i strasznie kombinuje przy furtce, popycha łapą, chce wyjść - także coraz bardziej jestem przekonana, że zwiał, tym bardziej, że jest średnio odwoływalny :roll:[/QUOTE]

Pewnie taki włóczykij z niego :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...