Jump to content
Dogomania

Nasz niedźwiadek ma super dom:) Dziękujemy:)


ocelot

Recommended Posts

  • Replies 548
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przeczytałam puchem :evil_lol: Moja Greta też z Palucha i też w typie briarda, chyba lubią tam briardy :siara:

W każdym razie najważniejsze niech szybko ktoś się golaskiem zainteresuje. On taki radosny na zdjęciach, aż ciężko uwierzyć, że tyle czasu się tułał. Musi mieć dobry charakter, stabilny. Będzie dla kogoś cudownym kompanem :)

Link to comment
Share on other sites

W "czipowni" wisiał jako briard, więc w typie go daliśmy, ale nigdzie nie napisaliśmy, że to rasowy briard, a jedynie w typie. Owszem obcięty jest na sznupka i umaszczenie też takie pieprz i sól niby, niby poniaste, ale sierść w ogóle nie sznupkowa ;)
Zasugerowaliśmy się też wzrostem i charakterem, bo o ile wyglądowo taki nie do końca, to charakterowo a i owszem ;)

Jednym słowem sympatyczny z niego kundlus i piękny .. i na pewno nie pójdzie do kogoś, kto chce briarda, czy snupa, a do kogoś, kto chce poprostu ogolonego brzydala z wiecznie rozdziawioną mordą - takiego jakim jest :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marlena:)']

Jednym słowem sympatyczny z niego kundlus i piękny .. i na pewno nie pójdzie do kogoś, kto chce briarda, czy snupa, a do kogoś, kto chce poprostu ogolonego brzydala z wiecznie rozdziawioną mordą - takiego jakim jest :diabloti:[/QUOTE]

Właśnie tak :klacz::klacz::klacz:

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję ,że mnie nie pogonicie jak zaproszę na bazarek , m.in na naszą fundację :
[h=2]Bez Cen minimalnych , dla psa , dla Ciebie , dla domu i E-papieros[/h][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246302-Bez-Cen-minimalnych-dla-psa-dla-Ciebie-dla-domu-i-E-papieros-do-25-08-do-20-0?p=21202215#post21202215[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Szukam domu! Szybciutko! Do 30 września ma mnie u ciotki nie być! A najlepiej to już jutro! Ciotka ma mnie dość i chyba chce mnie na spacerze zgubić, ale ja się nie dam :D Faflun pozdrawia wszystkie ciotki i prosi o kciuki za domek! Był dzisiaj telefon z okolic Kalisza, ale piesek do budy, mało żywiołowy potrzebny - noi sznaucer, a nie wymagający strzyżenia, czy częstej pielęgnacji sierści psiak..ehh Noi zaczepia każdego przechodnia, ludzie się boją, a ten gnojek potrafi nawet radośnie podszczekiwać zapraszając do zabawy, co w jego wydaniu jest głośnym hau przyprawiającym o zawał :) Niektórzy patrzą jak sympatycznie sobie ze mną gada, niektórzy omijają dużym łukiem z wielkim : Jezuuuuu! ;) Jednak zdecydowana większość jest pozytywnie nastawiona. Dziś byliśmy z mamą i Forestem na zakupach. Ja i pies posłusznie czekaliśmy pod sklepem, a nasza rozmowa wyglądała tak: Forest : Mama? Ja: W sklepie. F: Mama? J: W sklepie! Spokój! F: Maaamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!! Ludzie padali ze śmiechu :)

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie, tu nie chodzi o budę, bo Forest problemów z budą nie ma, jeśli buda jest koło domu, nie w kojcu ;) Tu chodziło bardziej o to, że gościu zniechęcił się tym, że psiak nie jest sznaucerem, że z sierścią będzie pracy i że trzema mu poświęcić sporo czasu, typu rzucanie piłeczki ;) Dziś dzwonił fajny pan z Krakowa. Akurat spacerowałam po Wawelu, więc byłam zdegustowana tym, że nie zadzwonił wcześniej, bo byśmy pokraczka wzięli na przedadopcyjną :) Pan bardzo sensowny, o rasie przeczytał wcześniej, wiedział czego może się spodziewać, dom z ogrodem, drugi psiak, psiaki mają do dyspozycji willę, nie budę, mają stały dostęp do domowników i stały kontakt z ludźmi :) Forest jest typem, który nawet woli mieszkanie w ogrodzie od domowego zacisza. Ulubował sobie u mnie budę, więc nie ma powodu, dla którego nie można by go dać do takiego domu. Pan wiedział, że sierść będzie wymagała pielęgnacji i zdawał sobie z tego sprawę. Uprzedziłam go o żywiołowości Foresta i o tym, że psiak potrzebuje konsekwencji w wychowaniu. Ponieważ ma dwójkę dzieci uprzedziłam też o tym, że psiak ma też tendencję do niezbyt delikatnych zabaw, typu skakanie, zdarza mu się pociągnąć za nogawki, także trzeba go poprostu nauczyć, co wolno, a czego nie i jak ma się zachowywać w stosunku do dzieci. Pan zdawał sobie sprawę i wszystko dokładnie przemyśli sobie jeszcze z żoną. Do Krakowa mamy 2 godzinki, więc zamierzamy pojechać z Forestem na przedadopcyjną - nie ma sensu załatwiać kogoś i potem od razu psiaka wieźć, bo oni MUSZĄ psa poznać. Nie wyobrażam sobie innego wyjścia, przy psie tego typu o tak dużym temperemencie ;) Prosimy o kciuki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marlena:)']gościu zniechęcił się tym, że psiak nie jest sznaucerem, że z sierścią będzie pracy i że trzema mu poświęcić sporo czasu, [/QUOTE]

:crazyeye: a sznaucer to niby co? sam się ostrzyże czy wytrymuje? i sam się sobą zajmie???? ooo matko mam nadzieję, że nie trafi na żadne z moich ogłoszeń ten głąb...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sybisia']Nie odzywałam się, ale niedźwiadek może i ma charakter briarda, ale na pewno nie wygląd zewnętrzny :shake:. Bardziej przypomina sznupa, a właściwie sznunpkowatego psiaka.
Gdzie mam przelac' grosiki, na konto z PW czy na to podane na wątku?[/QUOTE]

Podane na wątku

Link to comment
Share on other sites

Forest ma się świetnie, sierść odrasta w tempie ekspresowym, na całym ciele pojawił się już srebrny włosek, więc jest nadzieja, że w szybkim tempie wróci do normalności :lol:
Codziennie organizujemy Forestowi czas tak, żeby był wybiegany i wybawiony. W dzień długi spacer, wieczorem bieganie za piłeczką.
Dziś rano wybraliśmy się nad rzekę - ja , Forest i Spajk. Niedźwiadek kocha wodę, więc znalazł sobie pagórek i z niego skakał do wody z wielkim rozpędem :evil_lol: Jest świetnym psem i mam nadzieję, że trafi
na równie świetnych ludzi.

Niestety telefonów jest bardzo mało. Liczyliśmy, że pan z Krakowa się odezwie, niestety narazie nie zadzwonił :shake:

Na spacery na łąki chodzi w kagańcu, bo nie chcemy mieć zajączków i sarenek na sumieniu ;)
Nadal też wita ludzi na ulicy gromkim hau.

Kupujemy też Forestowi puszki, więc Ocelotku, bardzo proszę o info, czy da radę kupić za uzbierane pieniążki. Kupujemy zwykłe Pufi z biedronki, bo są tanie, a są tylko 'tuczącym' dodatkiem do karmy, więc moim zdaniem wystarczą w zupełności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farmerka63']W biedronce nie wystawiają faktur - tylko paragony w kasie.[/QUOTE]

Dlaczego nie? Wystawiają. Koleżanka potrzebowała fakturę na zwykłe artykuły spożywcze i wypisali w ciągu kilkunastu minut.
Tylko w niektórych sklepach trzeba uprzedzić o tym, że się chce fakturę jeszcze przed rozpoczęciem zakupów, nie pamiętam jak to było w Biedronce.
No i oczywiście trzeba podać NIP, fundacja ma NIP prawda?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...