Jump to content
Dogomania

Clayton - biały prosiak


gops

Recommended Posts

[quote name='a_niusia']tym e baer u doroslych psow przy dzisiejsej wiedzy NIC nie znaczy.
jesli caly miot nie ma zrobionego BAERA to strach brac takie szczenie.[/QUOTE]

Jasne, ale to jedna z niewielu hodowli, która robi BAER w ogóle ;)
Ja osobiście szczyla bez badania słuchu bym nie wzięła-szczególnie, że nie ukrywajmy większość szczeniąt idzie za oszałamiające pieniądze. No ale po co badać -przeciez widac, że pieski słyszą :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']no widac, ze slysza, ale nie wiadomo, czy obustronnie.

a jak nie slysza?

dla mnie gluchy da cy gluchy bull to tylkajaca bomba zegarowa i calkowicie popieram stanowisko dr wrzoska dotyczace takich szczeniat.[/QUOTE]

Nie będziemy klepac tutaj oczywistosci.
BAER jest dla mnie podstawą przy zakupie psa rasy, która jest obciążona głuchotą. To tak samo oczywista kwestia jak badania na dysplacje, PRA, badania serducha itd.
"Podziwiam" każdego, kto ryzykuje biorąc psa bez badań, no ale nie mój cyrk nie moje małpy. Jak kto lubi miec psa mysliwskiego, który sobie od czasu do czasu może wywalić za dziczkiem, i w dodatku głuchego-no cóż. Są różne sporty ekstremalne :evil_lol:

Nie ciągnąc offtopu. Gops powiedz mi co Clay je? W sensie jaka karmę?
Zastanawiam się czy przy tym co planuje dla rudego karma na jagnięcinie to nie będzie "za mało" :roll:

Link to comment
Share on other sites

przede wszystkim tu nie chodzi o "chudosc" czy "tlustosc" tylko o przyswajalnosc.
pies moze wpieprzac karme high energy i srac dalej niz widziec.
ja majac bardzo aktywne psy juz od dawna wiem, ze wcale nie wysoka zawartosc bialka czy tlusczu decyduje o tym, czy karma jest dla psa "wystarczajaca" czy tez "za malo".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']a_niusia - nie dość, że jesteś wszechwiedząca a Twoje psy w ogóle wszystko i jeszcze więcej to jeszcze uwielbiasz się kłócić. Czemu? :diabloti:[/QUOTE]

wiesz co...

nie zauazylam, zebym sie z kims klocila.

za to ty wbilas tu i sie do mnie przypieprzylas...

czemu?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes'][B]agutka[/B] pewnie masz racje, choc tez nie kojarze karmy wysokokalorycznej badz energetycznej z jagniecina, dlatego tez sie tym sugerowalam.

[B]Onomato-Peja[/B] staram sie nie zwracac uwagi, nie wdawac w dyskusje itp ;)[/QUOTE]

a brit care activity?

Link to comment
Share on other sites

Wyjaśnij mi na czym polega ta rozgrzewka psa przed zawodami oraz ścianka?




[quote name='agutka']A i dodam że robi się moda na argentyńskie polowania na dzika, jestem przeciwna i nie podoba mi się takowe zastosowanie psów.[/QUOTE]


chodzi o to,że pies ma zagryź dzika?

Link to comment
Share on other sites

A wiecej znasz takich? Brit care ma cala linie oparta na jagniecinie/lososiu

[B]a_niusia [/B]ja nie znam skladu kazdej karmy, ale faktem jest ze jagnieciny w takich karmach [U]raczej[/U] nie ma

tak btw to w Twoim stylu ;) dop...rzyć się

Link to comment
Share on other sites

Tu jest niby "activity" z owcą: [URL]http://www.telekarma.pl/p2350/brit.care.adult.activity.lamb.amp.rice.htm[/URL]

Edit: ja to mam zapłon - przepraszam, to nie ja, to mulący internet :P

Edited by evel
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']A wiecej znasz takich? Brit care ma cala linie oparta na jagniecinie/lososiu

[B]a_niusia [/B]ja nie znam skladu kazdej karmy, ale faktem jest ze jagnieciny w takich karmach [U]raczej[/U] nie ma

tak btw to w Twoim stylu ;) dop...rzyć się[/QUOTE]


noo tak jak czegos nie znalas i ktos ci powiedzial, ze istnieje, to sie dopieprzyl:)))

Link to comment
Share on other sites

chodzi o to,że pies ma zagryź dzika?[/QUOTE]

Asiak-kasia opisała już jego pracę w skrócie ;)

on ma złapać dzika i przetrzymać do nadejścia myśliwego, gdy myśliwy już doszedł powinien ugodzić dzika nożem w serce a psy powinny zakończyć pracę na tym. tak w skrócie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']no akurat a diczkiem to obroze stosowna sie zalozy i odpowiednio ja uwarunkuje i tyle lub tez line przypnie.
raczej chodzi o cos innego: taki gluchy da jest niebezpieczny dla otoczenia.[/QUOTE]

Głuchy ponad 50kg pies, który ma w genach bulla, i psy z cordoby-no serio każdy kto MYŚLI wie czym to pachnie. ;)
Ja serio popieram bardzo "brzydki i niegodny" pogląd na to, żeby jednak głuche pieski usypiać. :roll:

[quote name='Agnes']asiak_kasia, gops na wakacjach krotkich, ale ja wiem wszystko:diabloti: clay je teraz josere festival ;) a karmy z jagniecina sa dosc chude, maja malo tluszczu dlatego sa polecane min dla alergikow[/QUOTE]

aaa bo coś mi się obiło o purinie na łososiu. Myslalam, ze może trafię z tym w tego mojego dziada :lol:

[quote name='a_niusia']przede wszystkim tu nie chodzi o "chudosc" czy "tlustosc" tylko o przyswajalnosc.
pies moze wpieprzac karme high energy i srac dalej niz widziec.
ja majac bardzo aktywne psy juz od dawna wiem, ze wcale nie wysoka zawartosc bialka czy tlusczu decyduje o tym, czy karma jest dla psa "wystarczajaca" czy tez "za malo".[/QUOTE]

Ja szukam karmy na rybie/jagnięcinie plus własnie high energy. Jak nie znajdę chyba bedziemy jednak barfować, a ja się zrujnuje finansowo na króliki nutrię itd.

[quote name='agutka']moja była na jagnięcej karmie i potrafiła tyć mimo pracy wysiłkowej, wiele zależy chyba od organizmu psa . To samo tyczy się karm z rybką. ;)[/QUOTE]

Jasne, ale przy psie, który nazwijmy to "jest w treningu" pierwsze zalecenie było takie, żeby zadbać o odpowiednią karmę właśnie. Póki co widze, że chudnie i za chwilę bede miec szkielet. A jak wiadomo psa mam tylko po to, żeby leczyć swoje kompleksy wiec ma być "mięsniaczkiem" :diabloti:

[quote name='a_niusia']a brit care activity?[/QUOTE]

oo brita care żre, wiec nawet by pasowało. I cena tez bardzo przyzwoita. :lol:

[quote name='wilczy zew']

chodzi o to,że pies ma zagryź dzika?[/QUOTE]

Nie, pies nie powinien zagryźć dzika. O czym już pisałam. Zadaniem psa typu presa-jakim jest dogo argentino jest przytrzymanie/unieruchomienie dzika do czasu nadejscia myśliwego. W praktyce-wygląda to różnie niestety. :roll:

[quote name='evel']Tu jest niby "activity" z owcą: [URL]http://www.telekarma.pl/p2350/brit.care.adult.activity.lamb.amp.rice.htm[/URL]

Edit: ja to mam zapłon - przepraszam, to nie ja, to mulący internet :P[/QUOTE]

zdarza się najlepszym :evil_lol:

Gops sory za burdelik w galerii :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']
Nie ciągnąc offtopu. Gops powiedz mi co Clay je? W sensie jaka karmę?
Zastanawiam się czy przy tym co planuje dla rudego karma na jagnięcinie to nie będzie "za mało" :roll:[/QUOTE]
Josere festival jako główne żarcie i polecam żre 300-350 g dziennie .
Oprócz tego praktycznie codziennie owoce / warzywa to co mam w domu , zdrzazy mu się jakieś mięso z obiadu i co kilka dni kawał surowizny np udo z indyka wtedy rzecz jasna skracam suche o jakąś część .
Ogółem ja nie trzymam psa tylko na suchym , zdarza się co kilka dni że zje cała kostke twarogu czy dostanie kawałek kanapki jak jem .
Na joserze wygląda dobrze , sierść się momentalnie poprawiła bo miał słabą na PPP.

[quote name='wilczy zew']Wyjaśnij mi na czym polega ta rozgrzewka psa przed zawodami oraz ścianka?


?[/QUOTE]
Ja nie przygotowywałam psa pod ścianke ale obstawiam że każdy robi taką samą rozgrzewke przed każdym startem czyli np . kilka rzutów piłką czy przebieżka po terenie żeby psa rozgrzać .
[quote name='asiak_kasia']

Gops sory za burdelik w galerii :eviltong:[/QUOTE]
Spoko :evil_lol:


Wróciłam :p byliśmy na działce ,ciągle padało także lipa ale kilka zdjęć będzie .
W czwartek najrpawdopodbniej jade do Warszawy do Agnes bez burka a w niedziele razem jedziemy do nas na działke na jakieś 2 tygodnie oczywiście Clayek już tam będzie czekał na swoją Fancie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Josere festival jako główne żarcie i polecam żre 300-350 g dziennie .
Oprócz tego praktycznie codziennie owoce / warzywa to co mam w domu , zdrzazy mu się jakieś mięso z obiadu i co kilka dni kawał surowizny np udo z indyka wtedy rzecz jasna skracam suche o jakąś część .
Ogółem ja nie trzymam psa tylko na suchym , zdarza się co kilka dni że zje cała kostke twarogu czy dostanie kawałek kanapki jak jem .
Na joserze wygląda dobrze , sierść się momentalnie poprawiła bo miał słabą na PPP.

:lol:[/QUOTE]

Ja sobie josere z jagnięciną też chwaliłam. I wiadomo, ze dostaje warzywka, serek, jakieś jajeczko, a jak mi się zachce to płucka albo serduszka nawet :eviltong:

Tylko kurde jak się z nim zabraliśmy tak bardziej konkretnie, to zaczął mi spadać z wagi i ogolnie wyglada nieźle, ale przeraża mnie tempo jego chudnięcia :diabloti: Jak dalej pojdzie w tym stylu to za chwile bedzie znowu 16kg ważył :roll:

Zamówiłam tego brita care activ zobaczymy co to będzie :razz:

Link to comment
Share on other sites

Kaśka, a TOTW?
Moje żrą już czwarty worek z bizonem i Zara wreszcie zaczęła wyglądać normalnie, czytaj: mniej widać żebra i przytyła ponad 1kg, co w jej wykonaniu jest mega wyczynem.
Dzisiaj odbieram wersję z kaczką (do tej pory jadły tą z bizonem).
No chyba że młody jest uczulony na drób? (Może mi gdzieś umknęło).

Co do josery festival to moje burki strasznie źle na niej wyglądały... Pro Plan kiedyś dostawał Sajan i wyglądał super, a jak wróciłam do niej jakiś czas temu to była jakaś tragedia:roll:. Wyglądał jak siedem nieszczęść, więc nie wiem, czy karma się pogorszyła, czy co...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czekunia']Kaśka, a TOTW?
Moje żrą już czwarty worek z bizonem i Zara wreszcie zaczęła wyglądać normalnie, czytaj: mniej widać żebra i przytyła ponad 1kg, co w jej wykonaniu jest mega wyczynem.
Dzisiaj odbieram wersję z kaczką (do tej pory jadły tą z bizonem).
No chyba że młody jest uczulony na drób? (Może mi gdzieś umknęło).[/QUOTE]

Wszystko własnie na to wskazuje, ze drób go uczula. Po wyeliminowaniu ptaków z zarcia skończyło się drapanie, wylizywanie łap, sraki. Także mnie ryby i owieczki interesują ;)
Zobaczymy jak bedzie na tym activie. A jak się nie sprawdzi trzeba bedzie przeprosić się z surowizną :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Totwa też polecam z Miśką skarmiłam kilkanaście worków z białym 3 , teraz chwilowo mnie nie stać na tak drogą karme więc je josere .
Jednak na prawde sobie chwaliłam , suka mi pięknie schudła na totwie (obstawiam że przez brak zbóż) a Clayek za szczyla ją jadł .

Ile gram dostaje rudy ? widzisz mój dostaje jak dużo większy pies według tabelki powinien jeść 200g a je jakieś 150g więcej czyli prawie podwójną porcje .
Gdybym go wrzuciła na 200 miała bym szkielet .

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]W czwartek najrpawdopodbniej jade do Warszawy do Agnes bez burka a w niedziele razem jedziemy do nas na działke na jakieś 2 tygodnie oczywiście Clayek już tam będzie czekał na swoją Fancie :lol:[/QUOTE]
To może wpadniecie na Stegny w sobotę? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Totwa też polecam z Miśką skarmiłam kilkanaście worków z białym 3 , teraz chwilowo mnie nie stać na tak drogą karme więc je josere .
Jednak na prawde sobie chwaliłam , suka mi pięknie schudła na totwie (obstawiam że przez brak zbóż) a Clayek za szczyla ją jadł .

Ile gram dostaje rudy ? widzisz mój dostaje jak dużo większy pies według tabelki powinien jeść 200g a je jakieś 150g więcej czyli prawie podwójną porcje .
Gdybym go wrzuciła na 200 miała bym szkielet .[/QUOTE]

rudy wg tabeli powinien dostawać 320g a żre 450-500g. Serio nie wiem czy on ma taki przerób, czy po prostu taka budowę. Na pewno nie będzie byczkiem i bliżej mu ciałkiem do Cookie od Róży, aleeee bez przesady :diabloti:

Póki co to my sobie rowerkujemy i targa jedną oponę w weekendy, ale skoro przy takim "minimum" leci z wagą w dół mocno to co będzie jak się zabierzemy za to ambitniej? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...