Jump to content
Dogomania

Clayton - biały prosiak


gops

Recommended Posts

[quote name='gops']Totwa też polecam z Miśką skarmiłam kilkanaście worków z białym 3 , teraz chwilowo mnie nie stać na tak drogą karme więc je josere .
Jednak na prawde sobie chwaliłam , suka mi pięknie schudła na totwie (obstawiam że przez brak zbóż) a Clayek za szczyla ją jadł .

Ile gram dostaje rudy ? widzisz [B]mój dostaje jak dużo większy pies według tabelki powinien jeść 200g a je jakieś 150g więcej czyli prawie podwójną porcje[/B] .
Gdybym go wrzuciła na 200 miała bym szkielet .[/QUOTE]

U nas też to samo... Jaką karmę bym kupiła to i tak daję prawie dwie porcje każdemu psu, bo inaczej zaczynają wyglądać jak ze schronu:roll:. Efekt jest taki, że dwa worki TOTW schodzą w miesiąc:eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Kasia właśnie może taki jego urok , może ma być umięśnionym szczuplakiem :)
Może faktycznie ma więcej z pita niż Ci się wydaje .[/QUOTE]

patrząc na niektóre sztuki to on całkiem nieźle się wpisuje w "rasę" :evil_lol:
W każdym razie w przyszłym roku się spotkamy na PBS :loveu:

Czekunia, a z Tobą nie gadam! Na zlot miałaś jechać! Chociaż w sumie to gopsowa tez ma minusa :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']patrząc na niektóre sztuki to on całkiem nieźle się wpisuje w "rasę" :evil_lol:
W każdym razie w przyszłym roku się spotkamy na PBS :loveu:

Czekunia, a z Tobą nie gadam! Na zlot miałaś jechać! Chociaż w sumie to gopsowa tez ma minusa :eviltong:[/QUOTE]
Na tych ftkach co dałaś na facebooku wcale nie jest za chudy tylko jeszcze nie wyrobiony .
No to sie nie mogę doczekać ! Chociaż będziecie naszą konkurencją :razz:

W tym samym miejscu co zlot jest są kolejne PBS więc nawet gdybym już miała zamiar jechać 12 godzin pociągiem to chyba jednak postawiłabym na kolejne zawody :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcz ekilka z zawodów .

Z ładną Litwinką
[IMG]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/144/481313_phoca_thumb_l_bialystok_098.jpg[/IMG]

[IMG]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/144/481316_phoca_thumb_l_bialystok_116.jpg[/IMG]

[IMG]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/144/481320_10462727_471720249637978_795679090098408880_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/144/481339_10450455_459587330844663_2557570440624129051_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Na tych ftkach co dałaś na facebooku wcale nie jest za chudy tylko jeszcze nie wyrobiony .
No to sie nie mogę doczekać ! Chociaż będziecie naszą konkurencją :razz:

W tym samym miejscu co zlot jest są kolejne PBS więc nawet gdybym już miała zamiar jechać 12 godzin pociągiem to chyba jednak postawiłabym na kolejne zawody :eviltong:[/QUOTE]

teraz jest właśnie ok. Nie ma żeberek na wierzchu, ale tez i nie jest ulany. Na mięśnie przyjdzie pora, bo jak na 4 miesiące u mnie i tak jest nieźle. Póki co musimy kondycje wypracować, nabrać siły i mocy :eviltong:

Konkurencja z nas nie będzie zbytnia, bo pewnie damy du... ciała :diabloti: Jak to mówią pierwsze śliwki robaczywki :cool3: Spróbować spróbujemy, bo w końcu kurcze blade czemu by nie, skoro już się ma to ttbowate wypadało by coś zrobić sensownego.

Gośka bluźnisz i nie wiesz co mówisz. Zlocik w takim doborowym towarzystwie to jest must have szanującego się dogomaniaka :diabloti:
Mnie czeka 6h pociągiem w nocy i to samotnie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']
Gośka bluźnisz i nie wiesz co mówisz. Zlocik w takim doborowym towarzystwie to jest must have szanującego się dogomaniaka :diabloti:
Mnie czeka 6h pociągiem w nocy i to samotnie :loveu:[/QUOTE]
6 to nie 12 :eviltong: Tym bardziej jak już wiem jak mój piesek zachowuje się w towarzystwie wielu innych piesków , stwierdzam że nie nadaje się na zloty bo psułby atmosfere swoim żabim szczekiem :lol:
[quote name='Majkowska']Śliczna ta ruda suńka. Zwróciłam uwagę na jej obroże - to plecionka jest?[/QUOTE]
Chyba plecionka , nie dotykałam także do końca nie wiem .
Jednak wygląda na plecionke .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Ja kiedyś wrzucę Adę w samochód i pojedziemy na jakieś pbs. Gops możesz mi napisać gdzie to się odbywa i kiedy? :razz:

[/QUOTE]
Za rok nie mam pojęcia w jakich datach bo to jest ustalane bliżej stycznia , ale na pewno znowu będzie w Wasilkowie pod Białymstokiem i
w Siewierzu pod Katowicami .
Ja za rok znowu jade na Białystok .
Data zawsze jest podobna , wakacje (czerwiec , lipiec, sierpień).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']6 to nie 12 :eviltong: Tym bardziej jak już wiem jak mój piesek zachowuje się w towarzystwie wielu innych piesków , stwierdzam że nie nadaje się na zloty bo psułby atmosfere swoim żabim szczekiem :lol:
[/QUOTE]

łe tam, wbrew pozorom to pieski się na takich zlotach zachowuję inaczej niz człowiek by przypuszczał. Te morderce luzują, panikarze jakoś się odnajdują. I o ile właściciel nie jest dupą wołową to pieski mają całkiem fajny wyjazd. Ja własnie dlatego, że rudy to jest cham i prostak w towarzystwie się na zlocik ciesze-licze, ze ogarnie się trochę towarzysko
:loveu:
[quote name='omry']Ja kiedyś wrzucę Adę w samochód i pojedziemy na jakieś pbs. Gops możesz mi napisać gdzie to się odbywa i kiedy? :razz:
asiak_kasia co się boisz z psem mordercą u boku? :evil_lol:[/QUOTE]

Omry jak bedziesz jechać to możesz mnie zgarnąć po drodze :diabloti:

bać to się boję, ze usnę i prześpię stację, na której mam wysiadać :eviltong: Albo, że ludzie w przedziale beda niemili, albo ze rudy da pokaz wieśniactwa, albo ze mnie okradną, albo zabiją, albo uśpią i nerkę wytną :loveu: Ale nie, nie boję się wcale :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Za rok nie mam pojęcia w jakich datach bo to jest ustalane bliżej stycznia , ale na pewno znowu będzie w Wasilkowie pod Białymstokiem i w Siewierzu pod Katowicami[/QUOTE]
Przyjedźcie do Katowic :cool3: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Gops to tylko 2x w roku? :razz:

[quote name='asiak_kasia']Omry jak bedziesz jechać to możesz mnie zgarnąć po drodze :diabloti:

bać to się boję, ze usnę i prześpię stację, na której mam wysiadać :eviltong: Albo, że ludzie w przedziale beda niemili, albo ze rudy da pokaz wieśniactwa, albo ze mnie okradną, albo zabiją, albo uśpią i nerkę wytną :loveu: Ale nie, nie boję się wcale :evil_lol:[/QUOTE]

No spoko może się zmieścimy haha :evil_lol:

Nastaw powtarzający się budzik co 5 minut :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Przyjedźcie do Katowic :cool3: :diabloti:[/QUOTE]

No przeciez ją namawiam, na wypad do siewierza w tym roku :evil_lol: Niekoniecznie na zawody :eviltong:

[quote name='omry']
No spoko może się zmieścimy haha :evil_lol:

Nastaw powtarzający się budzik co 5 minut :evil_lol:[/QUOTE]

Chyba coś jeszcze w okolicy wrocka jest? Czy mi się piętroli?
A budzik to bede miała nastawiony za co godzinę. Plan juz opracowałam :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']No przeciez ją namawiam, na wypad do siewierza w tym roku :evil_lol: Niekoniecznie na zawody :eviltong:



Chyba coś jeszcze w okolicy wrocka jest? Czy mi się piętroli?
A budzik to bede miała nastawiony za co godzinę. Plan juz opracowałam :diabloti:[/QUOTE]

Tylko co godzinę? Hardkor jesteś :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']łe tam, wbrew pozorom to pieski się na takich zlotach zachowuję inaczej niz człowiek by przypuszczał. Te morderce luzują, panikarze jakoś się odnajdują. I o ile właściciel nie jest dupą wołową to pieski mają całkiem fajny wyjazd. Ja własnie dlatego, że rudy to jest cham i prostak w towarzystwie się na zlocik ciesze-licze, ze ogarnie się trochę towarzysko
[/QUOTE]
Na to też liczyłam jak jechałam na zawody że będzie tak dużo emocji , tak dużo psów że pies zacznie olewać w końcu wszystko .
Przeliczyłam się , mój pies nigdy nie był takim prostakiem jak na zawodach do psów , jednak emocje , masa agresywnych psów spowodowała u niego taki poziom nakręcenia że nie potrafił wyluzować .
Nawet będąc już w pokoju reagował na każdy szczek na zewnątrz , pewnie dlatego tak dobrze spał w autobusie :p
Kilka razy musiałam z nim iść gdzieś za budynek żeby go uspokoić .
Jednak teraz w mieście na spacerach nadal jest normalnie , dokładnie tak jak było , jakby zapomniał że były jakieś zawody .
[quote name='BBeta']Przyjedźcie do Katowic :cool3: :diabloti:[/QUOTE]
Chętnie , ja na prawde bym bardzo chciała ale nie pociągiem :roll: A nikt mnie autem nie chce zawieźć .
[quote name='omry']Gops to tylko 2x w roku? :razz:

[/QUOTE]
Rok temu były jeszcze pod Wrocławiem a teraz już nic nie widziałam więc nie wiem czy z rok zorganizują .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Na to też liczyłam jak jechałam na zawody że będzie tak dużo emocji , tak dużo psów że pies zacznie olewać w końcu wszystko .
Przeliczyłam się , mój pies nigdy nie był takim prostakiem jak na zawodach do psów , jednak emocje , masa agresywnych psów spowodowała u niego taki poziom nakręcenia że nie potrafił wyluzować .
Nawet będąc już w pokoju reagował na każdy szczek na zewnątrz , pewnie dlatego tak dobrze spał w autobusie :p
Kilka razy musiałam z nim iść gdzieś za budynek żeby go uspokoić .
Jednak teraz w mieście na spacerach nadal jest normalnie , dokładnie tak jak było , jakby zapomniał że były jakieś zawody .
[/QUOTE]

Tylko właśnie ja bym się jednak nie sugerowała zawodami, bo tam poziom nakręcenia to jest super wysoki dla wszystkich psów i ludzi, a to się na pewno przekłada na zachowanie każdego jednego delikwenta. Na takich luźno towarzyskich spotkaniach, to mam wrażenie, ze psy są równie zblazowane co ludzie.
I moja ekscytująca się każda pierdoła suka, była naprawde grzeczna. Samce-dominanty, które były, jakos nie prowokowały jazd i wiadomo drobne spięcia były, ale to raczej na zasadzie wydarcia na siebie ryja. Serio to jest "doświadczenie" jak żadne inne, bo mimo wszystko psy zaczynają potem tworzyć "stado"-mieszkajac ze soba, widując się codziennie w zasadzie po 24h.
Także niezły test to bedzie dla mnie i Rudego, ale w najgorszym razie kaganiec na ryj i kolce na grzbiet i popracujemy :diabloti:
Serio polecam o ile w przyszłym roku się odbędzie, bo coś organizacja kuleje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']
Nie, pies nie powinien zagryźć dzika. O czym już pisałam. Zadaniem psa typu presa-jakim jest dogo argentino jest przytrzymanie/unieruchomienie dzika do czasu nadejscia myśliwego. [/QUOTE]


Ja wiem jak ma wygladać polowanie z DA ale padło tu stwierdzenie,ze robi sie polowanie robi sie popularne. Poniewaz w Polsce nie wolno polowac z DA,to interesuje mnie jak to wyglada w praktyce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']Ja wiem jak ma wygladać polowanie z DA ale padło tu stwierdzenie,ze robi sie polowanie robi sie popularne. Poniewaz w Polsce nie wolno polowac z DA,to interesuje mnie jak to wyglada w praktyce.[/QUOTE]

No legalnie to nijak nie wygląda. A jak ktoś sobie pieska napuszcza na dziki to jest idiotą i kłusownikiem. A to nie jest wyznacznik czegokolwiek.
Przygotowanie psa polującego to jednak trochę zachodu, od zapoznania z zapachem, wyglądem czy odgłosami, po sprawdzenie psa w zagrodzie i bezwzględną kontrolę-pies musi puścić na komende- a poziom podjarania piesełka na polowaniu jest bardzo wysoki.

Ja wiem, że są persony, które "polują" i się tym szczycą, ale to samo w sobie jest aktem dość żałosnym i raczej nie godnym polecenia. :roll:
A jak ktoś ma ambicje sprawdzić swojego pieska, to na Słowacji i w Czechach są organizowane próby użytkowości dla DA-od biegu 15km, po zagrodę z dzikiem-tam można się swoim psem pochwalić.

Link to comment
Share on other sites

Cortiny się boi bardziej niż Jariego? :crazyeye: Choć w sumie... znam takich i po części rozumiem :evil_lol:
A na serio to bez obaw, będę tylko z Jarim. Cortina, jakkolwiek wielka duchem, łapki ma krótkie, ciało walcowate i na speed dog to mogła by wystartować najwyżej w konkurencji jedzenie na czas :diabloti: No i to pies zaczepno-obronny, a ja chaosu w postaci parówy z przerośniętym ego nie potrzebuje dodatkowo :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Agnes sie nie boi Cortiny, tylko tego, ze jest ona suka:evil_lol: moja sie psow nie boi, wiec z Jarim sobie poradzi, a do suk roznie bywa.

Amber zerknelam teraz po dotarciu do domu i na Stegny to ja sie z psem pchac nie chce, uswirkne tam z nia, ona durnieje na widok psow. Spacer chetnie, tylko gdzie? Nie znam tu jakis bezpiecznych okolic, dla nas i dla Was. Tereny gdzie ja chodze potwornie zarosly i nic nie widac poza trawa po szyje. Chodzimy po polach w okolicy Lasu Kabackiego, Natolin, ale tu z kolei sporo ludzi i psow lazi.

A na Stegny to pewnie wpadniemy. Tak BTW jak tam jest z przyjsciem z psem spoza listy startujacych? Jest jakas oplata za wstep? Mozna z takim psem wlezc?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...