Jump to content
Dogomania

Cindy - wesoły psi dzieciak - już w DS- powodzenia Kochana Królewno!!!


Gabi79

Recommended Posts

Teraz jest transport i warto by było go zrealizować.Może jednak zaszczepić Cindy i wszystko załatwić u innego weta.Ten płyn to raczej nic poważnego.Otwór nie może się zasklepić przez kilka dni,chodzi o to,jak pozostał płyn,czy się zbierać będzie nadal musi mieć odpływ.Mój pies miał też płyn na uchu (ucho wyglądało jak bania),przekłułam igłą,wycisnęłam i pozostawiłam na kilka dni otwór,pięknie się zagoiło i nie powrócił płyn.Tak było w przypadku mojego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Teraz właśnie rozmawiałam z Panią Anią i tak jak przypuszczałam,wczoraj była bardzo zajęta,więc nie miała czasu odpisać.Planuje przyjechać z końcem września do Warszawy i mogłaby wtedy zabrać Sindusię.Jedynie dobrze by było,gdyby ktoś mógłby ją podwieźć gdzieś na trasę,aby Pani Ania nie musiała tyle odbijać z trasy.Wszystko do omówienia z Gabi.Pani jechała by z koleżanką,tak więc uważam,że to bardzo dobrze.Rozmawiałam o pasie do samochodu i w przyszłym tygodniu podjedzie do sklepu i kupi.
I jeszcze mała niespodzianka....Piko, cudowny chłopczyk,z którym ma zamieszkać Sindusia :loveu:
[INDENT] [IMG]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/p480x480/1009763_10151651892428808_1553749705_n.jpg[/IMG]
[/INDENT]

Edited by Bogusik
będnie podana data
Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgusiaP']Piękny chłopczyk :loveu:
A Gabrysia mi napisała, że Pani Ania będzie jechała w pierwszym tygodniu października...
Szkoda, że Cindunia będzie musiała tak długo czekać, ale z drugiej strony ważne, że będzie miała super domek :)[/QUOTE]
Jejku,dobrze,że to zauważyłaś.Oczywiście z końcem września.Już edytowałam i poprawiłam :oops:
Dzisiaj odwoziłam mojego wczaso-tymczasowicza,który był u mnie od zeszłego poniedziałku do kuzynki,która też się wczasowała na urlopiku.Tak więc pewnie z tego pośpiechu ten byk :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgusiaP']Piękny chłopczyk :loveu:
A Gabrysia mi napisała, że Pani Ania będzie jechała w pierwszym tygodniu października...
Szkoda, że Cindunia będzie musiała tak długo czekać, ale z drugiej strony ważne, że będzie miała super domek :)[/QUOTE]

Lepiej być nie może :)
Myślałam, że się troszkę pokomplikowało ze względu na to szczepienie i tego chipa, ale jak się okazuje szybciutko znalazło się rozwiązanie i to najlepsze z najlepszych-domek sam przyjedzie po Cindunię :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabi79']Właśnie Ula do mnie dzwoniła i przekazała mi wiele ważnych informacji - Ula dziękuję serdecznie.

Koszt paszportu ok. 50 zł

koszt zaczipowania ok. 50 zł

Najpierw się czipuje, potem szczepi, może być tego samego dnia, ważne, by szczepienie nie było wcześniej.

Okres karencji wynosi 21 tylko wtedy, gdy nie ma ciągłości szczepienia p/wściekliźnie.

A Cindy już była szczepiona, więc chyba jej to nie dotyczy.

Bogusiu, mogła byś to sprawdzić w Waszych przepisach?[/QUOTE]
Rozmawiałam z wetką mojej Julisi i potwierdziła,że dotyczy to tylko pierwszego szczepienia u szczeniąt,jak również u dorosłych psów,które nie były z jakiegoś powodu szczepione.W takim wypadku,to też jest ich pierwsze szczepienie.Np pies znaleziony,bez żadnych papierów i poddany szczepieniu p/wściekliźnie,będzie się do tego grona zaliczał.Karencja dotyczy takich przypadków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Czytam, czytam i zaczynam wierzyc w cuda :lol:
Gdzie ta Pani wypatrzyła Cindy, wśrod setek innych ogłoszen ?:lol: Bardzo sie ciesze ![/QUOTE]

Beluniu, ja też w to wszystko do końca nie wierzę, boję się, że to sen i zaraz się obudzę.

Cindunia miała i ma dziesiątki ogłoszeń, z tego kilka wyróżnionych, ale Pani Ania wypatrzyła Królewnę na FB.

Ja z FB nie mam nic wspólnego.

[B]Gosia z fundacji SOS Dalmatyńczyki wstawiła NOWE (zrobione przez Danusię) zdjęcia Cinduni, a Pani Ania trafiła na profil fundacji i ZAKOCHAŁA się w Cinduni.[/B]

Skakać z radości ja będę dopiero, jak to wszystko przetrwam i jak Cindunia bezpiecznie dotrze do Nowego Domku.

Jak dobrze, że umówiłyśmy się z Danusią na tą sesję zdjęciową jeszcze przed moim wyjazdem na urlop, to musiało być zapisane w gwiazdach:loveu:





[quote name='paula_t']Lepiej być nie może :)
Myślałam, że się troszkę pokomplikowało ze względu na to szczepienie i tego chipa, ale jak się okazuje szybciutko znalazło się rozwiązanie i to najlepsze z najlepszych-domek sam przyjedzie po Cindunię :)[/QUOTE]

Jeszcze nic nie jest ustalone, ale napisałam Pani Ani, że takie rozwiązanie byłoby najlepsze.

[B]Bogusiu, dziękuję że skontaktowałaś się telefonicznie z p. Anią.
[/B]
Ja już panikowałam, przyznaję.

W nocy miałam koszmary, dzisiaj ledwo żyję

Link to comment
Share on other sites

Nie dziękuj kochana,tylko trochę odpuść z tym zamartwianiem się...:mad: Ja się też zamartwiam,bo współwinowajczyni tej adopcji :mad:To jak się powykańczamy nerwowo,to kto będzie pomagał następnym bidom?Hm,no kto? Wszystko puki co,układa się bardzo dobrze.:smile:Dzisiaj poleciało ode mnie małe wsparcie finansowe na potrzeby Sindusi.:smile:

Link to comment
Share on other sites

Dopytajcie jak to jest z tymi 21 dniami bo ja pytałam dzisiaj weta i niestety on powiedział, że od zaszczepienia przeciwko wściekliźnie do wyjazdu musi upłynąć 21 dni i nie ważne czy pies był wcześniej szczepiony. Czyli taka kolejność: czipowanie, szczepienie na wściekliznę i wyjazd dopiero za 21 dni.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem,ja uzyskałam takie wiadomości od wetki i to potwierdza fakt,że w zeszłym roku jechałam do Polski z moją sunią.W jednym dniu była zaczipowana,zaszczepiona,otrzymała paszport i wyjeżdżaliśmy po 12 dniach od szczepienia.Jutro jeszcze mogę obdzwonić ambasady,bo oni muszą być w tym temacie obeznani.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dancik']Kurdę, ależ tu się pięknie dzieje:))) Gabi chyba faktycznie dobrze żeśmy tę sesję zrobiły, choć może to tylko przypadek...tak czy siak zaciskam kciukasy za ten domek, oby to już był ten na całe Cinduniowe życie...wspaniałe życie :)[/QUOTE]

Danusiu, to dzięki Twoim zdjęciom Pani Ania się w Cinduni zakochała!!!!!!

Gdybyśmy się umówiły po moim powrocie P. Ania pewnie by już miała innego psiaka upatrzonego.

Na konto Cinduni wpłynęło 70 zł od Cioci Bogusik:Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogusik']Nie wiem,ja uzyskałam takie wiadomości od wetki i to potwierdza fakt,że w zeszłym roku jechałam do Polski z moją sunią.W jednym dniu była zaczipowana,zaszczepiona,otrzymała paszport i wyjeżdżaliśmy po 12 dniach od szczepienia.Jutro jeszcze mogę obdzwonić ambasady,bo oni muszą być w tym temacie obeznani.[/QUOTE]
No ale przecież Cię nikt nie zatrzymywał,jechałaś tyle kilometrów w dwie strony i dojechałaś bez kontrolowania.Sporadycznie zatrzymują samochody i sprawdzają.Ja myślę,że trzeba jechać i nie przejmować się.Najważniejsze aby Cindy miała czipa,szczepienie i paszport.Jeżeli tak będziemy zwlekać to Cindy nie trafi do domu,to nie jest Polska,że można sobie czekać i w każdej chwili odebrać psiaka,to jest kupę kilometrów i bardzo skomplikowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']No ale przecież Cię nikt nie zatrzymywał,jechałaś tyle kilometrów w dwie strony i dojechałaś bez kontrolowania.Sporadycznie zatrzymują samochody i sprawdzają.Ja myślę,że trzeba jechać i nie przejmować się.Najważniejsze aby Cindy miała czipa,szczepienie i paszport.Jeżeli tak będziemy zwlekać to Cindy nie trafi do domu,to nie jest Polska,że można sobie czekać i w każdej chwili odebrać psiaka,to jest kupę kilometrów i bardzo skomplikowane.[/QUOTE]
Tak,zgadza się i nikt mnie nie kontrolował.W razie kontroli,miałam wszystko,co jest niezbędne,do przewozu psa.
Dzisiaj dzwoniłam do Ambasady i pani powiedziała mi,że obowiązują przepisy UE,więc dotyczą tak samo Polski jak i Niemiec.Lekarze weterynarii uprawnieni do wydawania paszportów są poinformowani o nich i mają obowiązek się do nich zastosować,jak również poinformować właściciela psa co jest potrzebne.Powiedziała mi,że mój weterynarz dobrze mnie poinformował,więc o co chodzi?Ja już nigdzie nie dzwonię,bo sobie pomyślą,że jakaś jestem nienormalna.Uważam,że tego należy się trzymać i jak dla mnie,to uważam temat za zamknięty.Wet wystawiający Sindy paszport,powinien również takich informacji udzielić.
Jeszcze info z Zielonej Linii:

[B][COLOR=#ff0000]2.[/COLOR][/B] Muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie.
Przedmiotowe szczepienie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego
u zwierzęcia w wieku powyżej trzeciego miesiąca życia.
W przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w terminach wyznaczanych przez lekarza dokonującego szczepienia (dawki przypominające), szczepienie uzyskuje ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki.
Jeśli właściciel lub osoba odpowiedzialna za zwierzę nie posiada zaświadczenia o dokonaniu ostatniego szczepienia zwierzęcia zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii dokonującego szczepień, kolejne szczepienie jest odpowiednio traktowane, jako pierwsze szczepienie i nabywa ważności po upływie 21 dni od daty jego dokonania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']To Cindy nie jest zaszczepiona na wściekliznę,nie ma zaświadczenia,książeczki?[/QUOTE]

Teraz wchodzę na chwilę, bo jestem poza domem.

Cindy ma wszystkie szczepienia. W schronisku była zaszczepiona przeciwko wściekliźnie, a na wirusówki podczas pobytu u mnie.

Wet mnie poinformował, że paszport może wystawić osoba, która dokonała szczepienia przeciwko wściekliźnie, stąd to powtórne szczepienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabi79']Teraz wchodzę na chwilę, bo jestem poza domem.

Cindy ma wszystkie szczepienia. W schronisku była zaszczepiona przeciwko wściekliźnie, a na wirusówki podczas pobytu u mnie.

Wet mnie poinformował, że paszport może wystawić osoba, która dokonała szczepienia przeciwko wściekliźnie, stąd to powtórne szczepienie.[/QUOTE]
Chyba teraz już wszystko wyjaśnione i wiemy,że okres karencji nie dotyczy Sindy :smile:
Gabi,jak dzisiaj wygląda to zgrubienie?Czy płyn nadal się zbiera?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...