Jump to content
Dogomania

Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki


Recommended Posts

Najgorsze jest to, że dwa lata schroniska wyrobiły w nim nawyk skojarzeń: wolontariusz=spacer=ekscytacja. On myśli za każdym razem, gdy wchodzę do pokoju, że idziemy na spacer no i dyszy, dusi się, kaszle. Mam nadzieję, że stopniowo się uspokoi.

W opisie schroniskowym: nie lubi innych psów!!! Cóż, musi polubić, trochę powarkiwał, ale najwięcej, jak któryś ładował się na łóżko, na którym leżał. Kotów nie zauważa, chyba że: patrz wyżej.

Wykąpałam go ( nie był zadowolony), wyczesałam połowę sierści. Mimo że był dość czysty, jego puchatość brała się z mnóstwa martwych włosów. Do ludzi przytulaśny i przemiły, faktycznie.

Link to comment
Share on other sites

własnie przeczytałam na koszyczku o dropku, a teraz jeszcze doczytałam o Ramiku. matko, wszystko na raz :-(.

 

 

Moja zosia ma endokardioze, też jej się nie domykają zastawki, na szczęście bardzo wczesne stadium i drobne zwyrodnienia, norm nie przekracza, leki dawane od 3 miesięcy pomagają, plus jeszcze wyszła ostatnio niedoczynnośc tarczycy i wprowadzone leczenie wzmocniło tez serce.

 

ale wszystko wyszło, jak mi o mało nie umarła na stole operacyjnym... od razu byłąm u weta,w przychodzni kardiologicznej, gdzie się trochę uspokoiłam, ale pierwsze dni nosiłam zoske na 4 piętro i szalałam z niepokoju.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza noc była koszmarna, myśleliśmy, że umrzemy z psem: on z uduszenia, my ze strachu.

Wczoraj byłam u weta. Psina, roboczo Lampo-Skarbek(to wymysł mojej córki) ma rzeczywiście ogromna niedomykalność zastawki mitralnej, do tego obrzęk płuc-wielka ilość wody i śluzu w płucach (teraz rozumiem, dlaczego wydawał się z tygodnia na tydzień w schronisku bardziej pękaty), znacznie powiększoną lewą komorę serca, które uciska na płuca i krtań.  Dostał na silne odwodnienie-test, czy zadziała ściągnięcie wody z płuc na uspokojenie kaszlu i duszenia no i wstępne leki (oczywiście inne niż w ...). W niedzielę kontrola, dalsze badania, rtg już miał, od razu wczoraj.

Teraz wiem, dlaczego siedział sam w klatce: nie dlatego, że nie tolerował innych psów, tylko jest niekastrowany. Szkoda, że nie wykonali tego, zanim się dopatrzyli wady serca. Oczywiście wszystkie kąty znów mam zasikane, a przy tak silnym jego odwadnianiu będę miała stale nawadnianą podłogę. Nowotworu lekarz się nie dopatrzył (coś mówiła opiekunka na ten temat), więc na razie sobie spokojnie żyjemy, bierzemy leki, chodzimy na spacerki i do lekarza. Śpimy pod łóżkiem, jak kiedyś moja suka Aza), może mu łatwiej wtedy oddychać. 

W każdym razie Lampo ma słońce, powietrze i na okrągło głaskanie, bo jest bardzo przytulaśny. 

Link to comment
Share on other sites

własnie przeczytałam na koszyczku o dropku, a teraz jeszcze doczytałam o Ramiku. matko, wszystko na raz :-(.

 

 

A jeszcze żeby było weselej, Szafirek znów miał atak omdlenia na spacerze, dostał lek i jakoś się wrócił do normy. Piotruś Pan niedomaga z gardłem, bo ma wiotki przełyk i kaszle nie tylko przy pobudzeniu i szczekaniu, ale cały czas. Miłego Pana Doktora odwiedzamy więc ciągle, jak nie z tym, to z owym.  

Link to comment
Share on other sites

Dobre , w końcu, leczenie, i ustawienie leków , z pewnością pomogą Lolusiowi, Lampusiowi :)

On był sam w boksie, nie dlatego, że niekastrowany, bo nie ma takich podziałów, tylko rzucał się na niektóre psy, z innymi była zgoda. Wybiórczo wybierał sobie wrogów, W schronisku jest zawsze inaczej niż w domu, hałas, stres, tysiąc innych psów, ciągła adrenalina...

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę wysłać do Ciebie dziuniek wiadomości,bo chyba masz zapchana skrzyneczkę....?Więc wklejam moja wiadomość tutaj

 

Witaj Wandziu.Nie wiem jak ty,ale ja bardzo kiepsko sobie radzę z tą nową wersją dogo.Ale mam nadzieję,że moja wiadomośc do Ciebie dotrze.Wandziu,mam 10 tabl.Dehinalu na robale.Jeżeli nie masz nic przeciw temu,to chętnie prześlę dla Twoich podopiecznych.Adres do wysyłki mam i tylko czekam na Twoją zgodę.
Pozdrawiam cieplutko Ciebie kochana i całe Twoje czworonożne futrzaki,którymi tak wspaniale się opiekujesz.
Ups...dwunożne oczywiście też!

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę wysłać do Ciebie dziuniek wiadomości,bo chyba masz zapchana skrzyneczkę....?Więc wklejam moja wiadomość tutaj

 

Witaj Wandziu.Nie wiem jak ty,ale ja bardzo kiepsko sobie radzę z tą nową wersją dogo.Ale mam nadzieję,że moja wiadomośc do Ciebie dotrze.Wandziu,mam 10 tabl.Dehinalu na robale.Jeżeli nie masz nic przeciw temu,to chętnie prześlę dla Twoich podopiecznych.Adres do wysyłki mam i tylko czekam na Twoją zgodę.
Pozdrawiam cieplutko Ciebie kochana i całe Twoje czworonożne futrzaki,którymi tak wspaniale się opiekujesz.
Ups...dwunożne oczywiście też!

 

Bardzo będę wdzięczna za ten specyfik, bo, jak Bogusik wiesz, mam w domu ok. 115 kg. zwierzaków.

Skrzynkę postaram się odetkać.

Link to comment
Share on other sites

Lampo wstępnie zdiagnozowany, miał usg. serca. Na razie będzie brał leki odwadniające (dobrze zadziałały):furosemid, enarenal, oraz verospiron i nitroglicerynę w sprayu. Jestem taka szczęśliwa, że nie będę już przy wychodzeniu w środy ze schroniska słyszała jego straszliwego kaszlu i odgłosów duszenia. W domu po lekach Lampo rzadko ma ataki i są krótsze. 

Link to comment
Share on other sites

2014-09-18, Paweł Grudziński, Badanie kardiologiczne
 
Karta z kartoteki
Z wywiadu: Pies z objawami kaszlu, charczenia. Adoptowany w dniu wczorajszym. Z informacji z wypisu schroniska: 
Zaawansowana niewydolność zastawki dwudzielnej. W trakcie terapii : Cardalis, Theovent, Prilactone Cardiovet. 
Szczepiony na choroby zakaźne i wściekliznę, Brak informacji o odrobaczaniu 
W badaniu: Status kondycyjny:4/5 w/g BCS Oddech: piersiowo-brzuszny w normie. Błony śluzowe: różowe CRT: 1 
sek Jama ustna: do weryfikacji sotmatologicznej. Obwodowe węzły chłonne: bez zmian. Tarczyca w palpacji:bez 
zmian. Osłuchowo w zakresie układu oddechowego: szmerów patologicznych nie stwierdzam. Serce w fonendoskopii:
z cechami niemiarowości oraz identyfikacji szmeru wew.sercowego IV/VI stopnia na mitralnej. Tętno na tętnicy udowej:
porównywalne z rytmiką pracy serca, dobrze wyrażone, symetryczne. Jama brzuszna: pies nie kastrowany, zmiana 
deformacyjna okolicy fałdu pachowego prawego. 
 
EKG monitor: Rytm zatokowy o częstotliwości pracy komór 180/min. Przewodnictwo przedsionkowo-
komorowe 1:1. 
 
Obraz RTG klatki piersiowej: Kardiomegalia z uniesieniem dokręgosłupowym tchawicy oraz zwężeniem okolicy 
rozwidlenia tchawicy przez przedsionek lewy. Obraz naczyń płuc z cechami zastoju w krążeniu o charakterze obrzęku 
płuc okołooskrzelowym. 
 
Wynik laboratoryjny
 
Parametr Wartość Jednostka miary
 
APARAT - ALOKA 3500
LVIDd: 40 mm
LVIDs: 23 mm
LVWd: 6 mm
LVWs: 11 mm
IVSs: 11 mm
IVSd: 8 mm
RVIDd: 3 mm
LA: 31 mm
Ao: 16 mm
LA/Ao: 1,95
E(punkt): 2 mm
HR: 178 /min
EFLv: 75,6 %
FS: 43,8 %
 
Pozostałe
Pomiar na drogach odpływu z komory:
Prawej: pV = 0,74 m/s 2,2 mmHg
Lewej: pV = 0,92 m/s 3,4 mmHg
Obraz napływu mitralnego: E : pV=1,04 m/s A: pV = 0,57 m/s E/A =1,85
Obraz kardiologiczny: związany z zaawansowaną niewydolnością lewokomorową z powodu zaburzeń zastawki 
dwudzielnej.
 
UWAGA : pacjent wysokiego ryzyka obrzęku płuc !!!!!!
 
Zalecono:
 
1. Enarenal 5 mg - 1/2 tabl rano i wieczorem
2. Furosemid 1/2 tabl rano i wieczorem
3. Verospiron 25 mg - 1/2 tabl wieczorem
4. Dieta niskosodowa
5. Nitrominth 1 *dziennie po południu 
6. Kontrola za 2-3 tygodnie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...