Jump to content
Dogomania

Postrzelony jamniczek Frodo- JUŻ W DOMU w SZCZECINIE


Isadora7

Recommended Posts

Obawiam sie,że wiosna straci cierpliwość, eutanazja miała być dzisiaj. Osobiście usypiam beznadziejne przypadki ale diagnozuję to na wszystkie strony, tu diagnoza jest żadna ! Powiem jeszcze,że można patrzeć w ekran monitora Rtg i nic nie widzieć. Znam takie przypadki. Tu trzeba lekarza o ogromnym kunszcie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia0607']Obawiam sie,że wiosna straci cierpliwość, eutanazja miała być dzisiaj. Osobiście usypiam beznadziejne przypadki ale diagnozuję to na wszystkie strony, tu diagnoza jest żadna ! Powiem jeszcze,że można patrzeć w ekran monitora Rtg i nic nie widzieć. Znam takie przypadki. Tu trzeba lekarza o ogromnym kunszcie.[/QUOTE]
Wiem u kogo był w Gliwicach diagnozowany Frodo i nie jest to specjalista neurochirurg. Dr Cymbryłowicz, z całym szacunkiem ,w tym temacie nie jest guru. Nie sądzę żeby zniecierpliwienie wiosny miało decydować o daniu szansy Frodo....
Walczymy w tej chwili o ratunek , szukamy transportu, chcemy pomóc Frodo i wiośnie.

Edited by ewu
Link to comment
Share on other sites

Każdy z nas ma swojego zaufanego weta. O tym wiadomo..... Ale też uważam ,że frodo musi być zdiagnozowany na specjalistycznym sprzęcie. Inaczej bym tak nie wojowała o psinkę.ale pamiętajmy.... To wiosna patrzy na jego cierpienie......to ona podaje mu leki i zmienia podkłady.....chapeau bas ....wiosenko.
[h=3][/h]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca']Oto odp.Doktora Mederskiego


Zdjęcia obejrzałem,
nadal twierdzę,że chcę zbadać tego psa. W tym miejscu nie ma rdzenia kręgowego tylko pęczek nerwów - tzw. ogon koński. Trzeba jak najszybciej zbadać psa. Jeżeli ma zachowane czucie głębokie to jest szansa na wyleczenie.

Pozdrawiam
Jacek Mederski



Uważam że jeśli mamy psu pomóc to czas nas goni okrutnie. Rozmawiałam z Wiosną.... Frodo ciągle na lekach p.bólowych. Wznawiamy apel o transport dla Frodo. Może ktoś ogłosi ten apel na FB?[/QUOTE]

Dlaczego nie chcecie skorzystać z Kliniki we Wrocławiu. Chodzi o zbadanie czucia głębokiego. Badanie jest bardzo proste. Potrafi to każdy weterynarz. Przy zachowanym czuciu głębokim, podczas szczypania opuszek, pies cofa nogę i okazuje ból (odwraca głowę lub piszczy).
Badanie odruchu skrzyżowanego wyprostnego (przy szczypaniu opuszek wyprostowanej kończyny występuje reakcja kończyny przeciwnej). Obecność tego odruchu świadczy o dłuższym braku kontaktu z ośrodkowym układem nerwowym. Z innych badań to mielografia z kontrastem oraz rezonans magnetyczny.
Jeśli chodzi o transport do Grudziądza - za benzynę trzeba zapłacić ok. 400 zł. Ja ze swej strony deklaruję 100 zł. Dokąd pieniądze przekazać?

Edited by hektor2461
Link to comment
Share on other sites

żeby zbadać czucie głębokie można zrobić to w domu. Wiemy że czucia nie ma..... Dlatego chcemy aby zbadali go lekarze którzy maja doświadczenie w neurochirurgii....i sprzęt najwyżej jakości. Nie ujmując wetom z wrocławia..... Dr.mederski ma ogromne doswiadczenie w tej dziedzinie.

Link to comment
Share on other sites

Znowu pewnie spać nie będę.... psinko trzymaj się tam.
Swoja drogą...został postrzelony w lesie, nie wiadomo jak długo tam był, zdołał się doczołgać do granicy lasu, udało mu się zwrócić na siebie uwagę, a kiedy dobra dusza się zatrzymała, nie warczał i nie uciekał - on chciał pomocy. Tak dzielnie walczy... nie mogę się pogodzić z tym, że to miałby być dla niego koniec...Nic nie dzieje się bez przyczyny prawa? Tyle woli walki i życia miałoby pójść na marne? ;(
Wysyłam wszystkie jakie mi zostały ciepłe i pozytywne myśli w twoją stronę jamnisiu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...