Jump to content
Dogomania

Hopka już wie jak wygląda prawdziwe psie życie w cudownej Rodzinie


Nutusia

Recommended Posts

O 20.03.2016o00:33, Mattilu napisał:

Jolu_li, szkoda Rokiego :( bede trzymac kciuki a w razie czego chetnie wykupie mu ogloszenia na jakims bazarku

Mattilu, bardzo Ci dziękuję, ale ogłoszenia będę robiła sama (żeby móc je co tydzień odnawiać).

Jeśli panie podtrzymają chęć oddania Rokiego. Na razie się nie odzywają, a ja ich nie widuję. Z ostatniej rozmowy wynika, że jedna z pań jest przeciwna oddaniu go, co chyba mnie nie cieszy, bo to oznacza całe psie życie z krótkimi szarpanymi (z obu stron) spacerami. Rokiego wyraźnie ciągnie przestrzeń i towarzystwo innych psów. Niestety, tu tego mieć nie będzie :(...

Z ostatniej chwili - Roki jednak szuka domu. Po Świętach ruszam z ogłoszeniami.

 

Mattilu, Wspaniała Hopusiowa Rodzinko i Wszyscy Jej Przyjaciele -

niech Wasze Święta spokojne i radosne będą!

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kochani! Swieta minely spokojnie, ale jeszcze pod znakiem choroby, bo cos ta grypa nie chce tak latwo nas zostawic a pogoda zupelnie nie sprzyjala spacerom: lalo i wial wiatr. Wiec siedzialysmy we cztery na kanapie i czytalysmy Tajemniczy ogrod: i tak cieszylysmy sie wiosna!

Zajac wielkanocny przyniosl Hopci nowe poslanko (takie jak Poli) i teraz Hopka nie moze sie zdecydowac na lezenie na miekkiej, az wypuklej podusze ;) Musi troche czasu minac, nim sie poducha wygodne ulezy ;) Za to Polka po nocy wedruje na lozko Jedrkowe i tak zajadle drapie, ze juz wielkie dziury sa w przescieradle przykrywajacym materac. Dobrze, ze wlasciciel niedlugo przyjedzie i troche tam pospi (zmienie mu przescieradlo) to moze psica sie odzwyczai i dziur w materacu nie wydrapie ;) Bo przeciez z Jedrkiem od zawsze spi Hopka i chyba to sie nie zmieni ;)

Link to comment
Share on other sites

Jedrek wrocil i cieszymy sie wszyscy wlaczajac psy!!! Pola sie go znowu troche bala, ale cierpliwoscia i lagodnoscia przekonal ja do siebie i wczoraj wlazla mu na kolana i tak nadstawiala szyje do miziania wpatrujac sie w niego rozkochanymi oczami, ze az bylam zazdrosna ;) A Hopcia teraz w nocy sie dwoi, bo troche spi z Jedrkiem, a troche z TZem ;) Ach, no i wczoraj Hopka znowu dostarczyla nam, zwlaszcza mnie, mocnych wrazen. Bylismy na spacerze na polach, kolo szkoly Zosi. Pola od szkoly oddziela uliczks, ktora normalnie jest pusta, ale rano pelno na niej samochodow i autobusow odwozacych dzieci do szkoly. Bylismy daleko od uliczki, wokol pusto, wiec spuscilismy naszego charta ze smyczy... Nagle, na srodku pola wyladowaly z lopotem dwie gesi kanadyjskie...Hopka zastrzygla uszami i jak nie ruszy pedem! Gesi ja zobaczyly i poderwaly sie do lotu, ona za nimi...my wolamy, ona nie slyszy tylko gna...a gesi leca w strone ulicy...gardlo zdarlam, a ta nie slyszy tylko sadzi dlugimi susami...juz ja widzialam pod kolami samochodu, wreszcie jednak uslyszala, zawrocila, przeleciala obok nas, pognala dalej i dopiero po paru minutach wrocila...gluchy, slepy instynkt psa goniacego uciekajaca ofiare...Dobrze, ze Polcia nie lubi duzo biegac na tych swoich krotkich nozkach, bo bym zeszla na zawal ;) W kazdym razie Poli nigdy nie spuszczamy, bo ona gluchote ma w genach i wraca kiedy chce, a nie zawolana...

Link to comment
Share on other sites

Oj, ale Hopcia dostarcza Wam emocji... Przeżyć nie zazdroszczę, ale widoku gęsi kanadyjskich - BARDZO :)!!!

Przypomniało mi się jak "mój" mazurski pies potruchtał kiedyś za motylem - nie było go z 10 minut w zasięgu wzroku, . A drugi miał zwyczaj gonić lecące bociany - śmiesznie wyglądało jak tak leciał z zadartą głową :).

 

Zrobiłam ogłoszenia Rokiemu - pani mnie o to poprosiła. I stał się cud - po dwóch miałam bardzo dobrze rokujący telefon. Mieszkanie pod Warszawą, ktoś stale obecny w domu, facet aktywny, lubiący wędrówki, wcześniej miał wilczura. Niestety, w ostatniej chwili jedna z pań się rozmyśliła :(. Normalnie załamałam się... Jak się znowu namyśliła, to facet miał już innego psa. Żałuję bardzo, bo coraz bardziej widzę, że Rokuś powinien znaleźć nowy dom. Nie mam już cienia wątpliwości.

Powiedziałam pani, że kolejne ogłoszenia będę robić jak przemyślą sprawę i podejmą ostateczną decyzję. Inaczej szkoda mojego czasu i nerwów...

Mam nadzieję, że decyzja będzie właściwa, choć pewności nie mam.

Link to comment
Share on other sites

Mattilu pocieszam Cię, że doczekasz momentu, kiedy "polującaHopencja" przestanie polować. A nastąpi to najpewniej za ......ok 10 lat. Tak samo miałam z Amigą. Teraz nawet motory mogą obok nas przejeżdżać a Amiga nie zamienia się w furiatkę w samochodzie :)

Link to comment
Share on other sites

O 11 avril 2016o08:40, AMIGA napisał:

Mattilu pocieszam Cię, że doczekasz momentu, kiedy "polującaHopencja" przestanie polować. A nastąpi to najpewniej za ......ok 10 lat. Tak samo miałam z Amigą. Teraz nawet motory mogą obok nas przejeżdżać a Amiga nie zamienia się w furiatkę w samochodzie :)

Oj, nie pocieszylas mnie...bo to bedzie oznaczalo, ze Hopcia jest juz stara, a ja ostatnio mam smutne mysli na temat starosci: dzis wyjechali od nas moi rodzice...

Link to comment
Share on other sites

instynkt łowiecki jest wielki. Ja nie znam psa, który by odpuścił uciekającej zwierzynie. A nie, o ja bez pamięci. Przeciez mój Marley nie odejdzie dalej niż kilka kroków od Lusi, a Lusia na smyczy. Więc Kuropatwy, sarenki, koty w niedalekiej odległości. Luśka szał, a Maniek rozgląda się jak zwykle i stoi przy Luśce. :)

Link to comment
Share on other sites

O 15 avril 2016o22:13, Poker napisał:

Hopcia dostała takie imię  ,że musi sprostać jego charakterowi. Trzeba było jej dać na imię np. Slowly i problem byłby z głowy.

Jędrek wrócił czy przyjechał na trochę?

Nutusiu, wez pod uwage przy kolejnych tymczasach :) Okazuje sie, ze nigdy dosc ostroznosci takze przy wyborze imienia, nie tylko wlasnych rodzicow ;) 

Jedrek przyjechal na ferie Pokerku, w sobote znow wyjezdza.

Link to comment
Share on other sites

Ja z imionami uważam po tym, jak moja koleżanka nazwała swoją sunię Szelma. Ja przy swoich potworach bym na nią nie ważyła się skarżyć, ale podobno jest warta swego imienia. Hopka jednak wcale nie wydawało mi się "groźne" ;) :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hopcia jest najlepsza na swiecie! A Pola ja "mobuje" ;) Wlazi do poslanka Hopci, mosci sie tam wygodnie i bezczelnie patrzy wzrokiem pt. No? I co mi zrobisz? A Hopcik kreci sie niespokojnie kolo poslania a potem idzie do Jedrka do lozka...i co ja mam zrobic?

Link to comment
Share on other sites

a ja myślę, że dziewczyny dadzą sobie radę. W domu tyle łóżek do spania i to wygodniejszych, że myślę, że Hopcia nie będzie bardzo poszkodowana. Moja Luśka "wygryza" nie tylko Marleya, ale ludzi z sofy. Jak nadchodzi 22-ga to siada przed człowiekiem i patrzy karcoco, bo najwyższy czas iść spać, a tu ktoś jej łóżko zajmuje.:)

Mattilu Marley to najcudowniejszy pies świata nie tylko z urody, ale z charakteru również. "Burek" z łańcucha okazał się psem idealnym. A Twoje dziewczyny są po prostu "babami". Ja to jakoś tak uważam, że "baby" mają trudniej :D

Link to comment
Share on other sites

O 18.04.2016o15:47, Nutusia napisał:

Ja z imionami uważam po tym, jak moja koleżanka nazwała swoją sunię Szelma. Ja przy swoich potworach bym na nią nie ważyła się skarżyć, ale podobno jest warta swego imienia. Hopka jednak wcale nie wydawało mi się "groźne" ;) :)

ja właśnie miałam tymczasa  amstafa o imieniu Demon - przesympatyczny, spokojny i łagodny, przeciwieństwo tego imienia ( zapewne pasuje do "pana" - trafił za kratki )

Link to comment
Share on other sites

Dawno nie było zdjęć, coraz gorzej u nas wszystkich z czasem na dogo :( Wklejam zdjęcia z końca kwietnia - kiedy Jęrek szykował się do wyjazdu z powrotem na uniwerek i mruczał psom do ucha: jak ja za Wami będę tęsknił... A zaraz po wyjeździe Jędrka Zosia się rozchorowała i psy ją kurowały jak umiały...

Jedrek i Pola.jpg

Jedrek i psy.jpg

chora Zosia.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...