Jump to content
Dogomania

Dług w lecznicy 5.900 zł,błagam o pomoc,Osoba od 40 lat pomagajaca zwierzetom teraz sama potrzebuje pomocy.


DORA1020

Recommended Posts

Co z małą koteczką?

Koteczka ma się o wiele lepiej, w piątek byłam z nią  u weta i on sam był zaskoczony poprawą. Wkrótce wstawię zdjęcia. Niestety poza Krystyną nie ma kto koteczki przetrzymać..ja wszystkie kociaki, które trafiają pod moją opiekę z braku innych możliwości umieszczam od razu w lecznicy, a potem głowię sią jak zapłacić. Jedyny szpitalik w Zamościu założony jest już naszymi kotami, a Ala miała koteczkę z panleukopenią, którą zabrała właśnie od Krystyny jakiś czas temu i teraz jej dom jest na kwrantannie. Mamy niewielkie pole manewru w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

Ile ona ma wiekowo?

 

Btw, czy mała została zaszczepiona zanim do Krysyny trafiła znów? Nieustannie trzymam kciuki

Kicia ma 3 miesiące mniej więcej i nie została zaszczepiona,jeszcze nie jest do końca zdrowa, jutro wizyta kontrolna u weta...myślę że Krystyna tego już nie ogarnia, ciągle martwi się jak zapłaci..przygarnia z potrzeby serca, chociaż patrząc zdroworozsądkowo już nie powinna. Sama nie wiem co napisać, jest już kolejny czarny kocurek z kocim katarem u niej. Ja pomagam jak umiem, wożę do weta, jednak przetrzymać nie mam możliwości, a kociaki ciągle się pojawiają. Czasem nie starcza już sił i rozumu.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że czasami bardzo trudno odmówić pomocy, szczególnie, że jest sie jedynym w okolicy będącym w stanie to zrobić...

 

Pytałam dlatego, że ostatnio dużo Panleuko się plącze także na miau i widzę jak dziewczyny postępują.

Tzn jak wiadomo, że kot będzie miał stycznośc, czy to przez miejsce, czy przez człowieka z wirusem, to niezależnie od potencjalnego zarobaczenia, czy choroby kota - szczepią. W każdym wieku. Szczepionka podnosi szanse zawsze, chyba, żeszczepiony jest w stanie takim, że jej przyjąć nie może.

 

Nie chcę się tu mądrzyć, po prostu zastanawiam się co mogłoby szanse zwierzaków zwiększyć...

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Ala123 była u dr Świątkowskiej i przekazała 38 zł za pozostały dług Krystyny. Na razie jesteśmy na zero w lecznicach (chyba?).

Dzięki Ala :)

 

Na moim koncie 22 zł.

 

Ala dzisiaj była ponownie u naszej wetki. Zapłaciła 22 zł za ostatnią wizytę. Coś tam jeszcze zostało, ale może potem uda się splacić.

na moim koncie 0 zł.

Link to comment
Share on other sites

Tak,byłyśmy z kudlataja ze szczeniakiem i kotkiem od Krystyny. Za szczeniaka zapłaciła kudlataja, ja te 22zł za kotka. Były robione testy na wirusówki i został podany advocat, za co w sumie wyszło 55zł ,czyli do zapłaty pozostało jeszcze 33zł. Test na szczęście wyszedł negatywny i wszystko na to wskazuje,że kotek w niedzielę jedzie do domku.

Link to comment
Share on other sites

Który kotek? Ta tri? U Krystyny jest jeszcze jakiś kociak trzymany w łazience?

 

U Krystyny w łazience są trzymane niestety trzy małe kotki...

Taką decyzję podjęła,bo dla niej nie do pomyślenia jest ,aby kot mógł przez kilka dni siedzieć zamknięty, np. w łapaku,który jest dość sporych rozmiarów lub w dużej klatce.  Na decyzje Krystyny nie mamy wpływu.

Wczoraj do weta kudlataja zabrała buro-białego kocurka i tak jak pisałam, testy nie wykazały na szczęście żadnej wirusówki i kotek ma jechać w niedzielę do domu.

Link to comment
Share on other sites

Ja też chciałabym podziękować wszystkim, którzy pomagają Krystynie, a którym Ona nigdy osobiście nie podziękowała.

To naprawdę niezwykle dzielna kobieta, która robi kawał dobrej roboty. Wczoraj telefonicznie byłam świadkiem, jak instruuje sąsiadkę, jak ma przygotować kotkę do sterylizacji, bo dziś rano zabiera kolejne kotki do lecznicy. Krystyna potrafi zorganizować sponsora, transport, uzgodnić z lecznicą...Nawet ta sąsiadka, jakaś prosta kobieta, była pod wrażeniem, ze wszystko tak zorganizowane. Obsługa "dom-dom".  Słyszałam przypadkiem ich rozmowę, Naprawdę warto pomagać Krystynie.

Teraz Krystyna czuje się bezradna, bo z powodu skażenia wirusem pp nie powinna brać do domu nieszczepionych kociaków, a najlepiej żadnych. Musi zaszczepić każdego kociaka, który do niej trafia.

Na cmentarzu w jej miejscowości jest kotka z 2 miesięcznymi maluchami. Ktoś je dokarmia, ale bez domu kociaki nie maja szans na socjalizacje i adopcje, i raczej maja małe szanse przeżyć zimę bez schronienia. Sama nie umiem doradzić. Nie wiem, co można zrobić bez domu tymczasowego. Może gdyby rodzinka trafiła do lecznicy, a potem zaszczepiona do Krystyny? Problemem są koszty i miejsce w lecznicy.

Wczoraj też zadzwonił do Krystyny młody chłopaczek, któremu ktoś podrzucił kociaki, a jego nie stać na nic, nawet na własne utrzymanie.

 

Jeszcze raz dziękuję w imieniu Krystyny za każdą pomoc. Szczególnie osobom, które jej nie znają, a pomagają. Ona naprawdę za te pieniążki robi bardzo, bardzo dużo dla zwierząt  :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wczoraj dzwoniła Krystyna, bo jest kolejny problem: poprzedniej nocy ktoś wyrzucił z samochodu niedaleko niej niewielką suczynkę,wyglądającą na młodą. Suczka prawdopodobnie jest tuż po cieczce,czyli pewnie w ciąży...

Suczka jest podobno niewielka,do 10kg. Krystyna nie może jej  zabrać do siebie,karmi tę bidę na ulicy.

Dzisiaj może będą zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

To jest ta sunia. Niestety, suczka ma parwowirozę...

Jest leczona,wszystko powinno się dobrze skończyć,bo na szczęście Kryśka zauważyła w porę niepokojące objawy.

Na razie nie chcę zapeszać,ale będę prosić w imieniu Krystyny o zrobienie ogłoszeń.

Kudlataja zrobiła na OLX.

 

DSC_0785_zpsz77gqasv.jpg

 

DSC_0789_zpsmw1sran0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Czy chodzi o sucha karmę dla piesków ?

I o sucha,i o mokra....

i dla kotkow i dla psiakow

dzisiaj jak wracalam z kotkami od weta zawiozlam Krystynie leki od serca dla Pikusia vel Kruszynka

dlug za nie w lecznicy oczywiscie zostanie

dlatego Krystyna proisla o pomoc

za kazde ziarenko karmy dla zwierzakow bedzie ogromnie wdzieczna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...