Jump to content
Dogomania

Marianek już w najcudowniejszym domku, jaki tylko można sobie wymarzyć.Dziękujemy! :)


paula_t

Recommended Posts

[quote name='Panca']jesli chodzi o rzeczy na bazarki w wknd pojde do piwnicy , porobie zdjecia i wysle Ci Paula na maila,mam tez kurczaka gumowego piszczacegp ktorego moj pies sie boi a inny moze spokojnie nosic go z duma w zebach :)[/QUOTE]*

Super, dzięki! :) Miałam robić bazarki dzisiaj wieczorem, ale cały czas się uczę i tylko już psychicznie odświeżam dogomanię i odpisuję jakby coś, a do bazarków musiałabym przysiąść, zrobię je dopiero w weekend, więc nie musisz się spieszyć :)
Mój takie uwielbia i co dzień mam kilka godzin takiego piszczenia, idzie się przyzwyczaić po 6 latach:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='MTD']okej, daj mi znać na maila o której chcesz tam być w sb.

[URL="http://krakow.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Badz-czlowiekiem-nie-daj-tak-umrzec-niekochanym-W0QQAdIdZ380623237"]http://krakow.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Badz-czlowiekiem-nie-daj-tak-umrzec-niekochanym-W0QQAdIdZ380623237 :-([/URL] :-([/QUOTE]

ogłoszenie super :multi:

Link to comment
Share on other sites

Z deklaracjami to właściwie nie ma reguły . Był czas, że zbierałam na 6-7 psiaków. Wszystko staruszki po 10-12 latach w schronisku. Jednak miałam dużo szczęścia. Może zresztą nie ja tylko nasze "tyszaki" bo mimo, że praktycznie cała wyciągnięta przez nas grupa siedziała w hotelikach właśnie po ok. 2 latach to z deklaracjami prawie nigdy nie miałam problemów. Ludzie z dogo jak coś deklarują to najczęściej / choć oczywiście nie zawsze/ zdają sobie sprawę z tego że pies stary, chory może siedzieć w hotelu dożywotnio. I że to może trwać i trwać... Jednak dzięki ogłoszeniom jest szansa że ktoś się zakocha i psiak będzie miał swój własny domek... Zawsze trzeba próbować bo bez ogłoszeń to domu się na pewno nie znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno staruszkom pomaga Skarpeta Talcott - pieski powyżej 8 lat : [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/185536-Skarpeta-im-Talcott-dla-starszych-piesk%C3%B3w-w-potrzebie"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/185536-Skarpeta-im-Talcott-dla-starszych-piesk%C3%B3w-w-potrzebie[/URL].
I zawsze można poprosić o pomoc Kundelkową Skarbonkę [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/147660-KUNDELKOWA-SKARBONKA%21%21%21Kochajmy-Kundelki%21-Razem-mo%C5%BCemy-wi%C4%99cej%21-POM%C3%93%C5%BB%21[/URL]
Co prawda w obu przypadkach trzeba chyba 15 % pomocy zwrócić ale zawsze to tylko 15 %......A jak o pomoc poprosi ktoś kto wpłaca do tych skarbonek to nic nie trzeba zwracać.....

Paula - napisz do tych skarbonek. Chyba, ze mamy tu na wątku jakiegoś deklarowicza skarbonkowego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlfaLS']Na pewno staruszkom pomaga Skarpeta Talcott - pieski powyżej 8 lat : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/185536-Skarpeta-im-Talcott-dla-starszych-piesk%C3%B3w-w-potrzebie[/URL].
I zawsze można poprosić o pomoc Kundelkową Skarbonkę [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/147660-KUNDELKOWA-SKARBONKA%21%21%21Kochajmy-Kundelki%21-Razem-mo%C5%BCemy-wi%C4%99cej%21-POM%C3%93%C5%BB%21[/URL]
Co prawda w obu przypadkach trzeba chyba 15 % pomocy zwrócić ale zawsze to tylko 15 %......A jak o pomoc poprosi ktoś kto wpłaca do tych skarbonek to nic nie trzeba zwracać.....

Paula - napisz do tych skarbonek. Chyba, ze mamy tu na wątku jakiegoś deklarowicza skarbonkowego[/QUOTE]

W pierwszej już Marianek jest, a z drugą poczekam do jutra, jak pojadę do schroniska i dowiem się czy z tą łapką da się coś jednak zrobić i czy oni się tym zajmą w razie czego czy to już na mój koszt, bo wtedy zmieni się cel zbierania pieniążków. Dzięki za radę :)

Edited by paula_t
Link to comment
Share on other sites

Zróbcie psiakowi zdjęcia i jak najszybciej ogłoście go w prasie z dobrym, wzruszającym tekstem. Może uda się go też zaprezentować w programie "Kundel bury i kocury". Łatwiej jest znaleźć dom starszemu psu ze schroniska, niż z domu tymczasowego, czy hotelu. Umieszczanie psa w hotelowym kojcu za 390zł miesięcznie wcale nie jest takim dobrym rozwiązaniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlfaLS']Na pewno staruszkom pomaga Skarpeta Talcott - pieski powyżej 8 lat : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/185536-Skarpeta-im-Talcott-dla-starszych-piesk%C3%B3w-w-potrzebie[/URL].
I zawsze można poprosić o pomoc Kundelkową Skarbonkę [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/147660-KUNDELKOWA-SKARBONKA%21%21%21Kochajmy-Kundelki%21-Razem-mo%C5%BCemy-wi%C4%99cej%21-POM%C3%93%C5%BB%21[/URL]
Co prawda w obu przypadkach trzeba chyba 15 % pomocy zwrócić ale zawsze to tylko 15 %......A jak o pomoc poprosi ktoś kto wpłaca do tych skarbonek to nic nie trzeba zwracać.....

Paula - napisz do tych skarbonek. Chyba, ze mamy tu na wątku jakiegoś deklarowicza skarbonkowego[/QUOTE]

mamy w Skarpecie Talcott;), ale przyznam że nie czytałam regulaminu. Wiem że jest zwrot w jakimś % ale są nawet dotacje bezzwrotne ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hop!']Zróbcie psiakowi zdjęcia i jak najszybciej ogłoście go w prasie z dobrym, wzruszającym tekstem. Może uda się go też zaprezentować w programie "Kundel bury i kocury". Łatwiej jest znaleźć dom starszemu psu ze schroniska, niż z domu tymczasowego, czy hotelu.[/QUOTE]

Maniek ma ,juz tekst napisany przez Tamarkę , zreszta w mailu go wysałm (faktycznie mozna by ten tekst tutaj umiescic)i ustawila go w kolejce do dziennika ,a ja juz wyslalm do krakowskiej. Niestety kundla burego juz nie bdzie ,dopiero po wakacjach. W ostatni czwartek maja jest ostatni program ale bez studia tylko program o sandomierskim przytulisku ,gdzie władze miasta chciały sie pozbyc psów i wywieśc je do umieralni w Białogrodzie.
Niestety w zwiazku z tym ,ze od 2 lat nie ma pieniedzy na program jak równiez sponsorów ,kundel był tylko raz w miesiącu , nie było tez w programie telewizyjnym nigdy napisane ,ze program jest wiec spadła oglądalnosc i adopcji z programu prawie malo kiedy były, a juz o staruszki to bardzo dawno nikt nie zadzwonił .Jak były młode psy to cos udało sie wydac ale starego psa to nie pamietam kiedy z programu wydałm.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma w schronisku takiej opcji, że tam mógłby byc na hoteliku? U nas w schronisku są kojce hotelowe, a ceny nie były wygórowane, jak kiedyś pytałam.
390 zł za kojec hotelowy dla psa tej wielkości to naprawdę sporo.

Co do kotów, to jest jednak o niebo lepiej. Niepełnosprawny kot szybciej znajdzie dom, bo np. nie musi z wykrzywioną łapka pokonywać kilku pięter kilka razy dziennie. Jak miałam kociaka bez nóżki, to było o niego mnóstwo telefonów, jeszcze długo po tym, jak trafił do swojego super domu. No i adopcji kocich jest o wiele, wiele więcej. Nawet ludzie jakoś częściej fajni dzwonią. Kociaki miewam na DT zazwyczaj ok. tygodnia, a dorosłe koty średnio 2 mies.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaaga']Nie ma w schronisku takiej opcji, że tam mógłby byc na hoteliku? U nas w schronisku są kojce hotelowe, a ceny nie były wygórowane, jak kiedyś pytałam.
390 zł za kojec hotelowy dla psa tej wielkości to naprawdę sporo.

*Co do kotów, to jest jednak o niebo lepiej. Niepełnosprawny kot szybciej znajdzie dom, bo np. nie musi z wykrzywioną łapka pokonywać kilku pięter kilka razy dziennie. Jak miałam kociaka bez nóżki, to było o niego mnóstwo telefonów, jeszcze długo po tym, jak trafił do swojego super domu. No i adopcji kocich jest o wiele, wiele więcej. Nawet ludzie jakoś częściej fajni dzwonią. Kociaki miewam na DT zazwyczaj ok. tygodnia, a dorosłe koty średnio 2 mies.[/QUOTE] *

Jutro będziemy z MTD w schronisku, wszystkiego się dowiemy, bo ja szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia jak to funkcjonuje czy u nas w schronisku taka opcja jest.

[quote name='Foksia i Dżekuś']Maniek ma ,juz tekst napisany przez Tamarkę , zreszta w mailu go wysałm (faktycznie mozna by ten tekst tutaj umiescic)i ustawila go w kolejce do dziennika ,a ja juz wyslalm do krakowskiej. Niestety kundla burego juz nie bdzie ,dopiero po wakacjach. W ostatni czwartek maja jest ostatni program ale bez studia tylko program o sandomierskim przytulisku ,gdzie władze miasta chciały sie pozbyc psów i wywieśc je do umieralni w Białogrodzie.
*Niestety w zwiazku z tym ,ze od 2 lat nie ma pieniedzy na program jak równiez sponsorów ,kundel był tylko raz w miesiącu , nie było tez w programie telewizyjnym nigdy napisane ,ze program jest wiec spadła oglądalnosc i adopcji z programu prawie malo kiedy były, a juz o staruszki to bardzo dawno nikt nie zadzwonił .Jak były młode psy to cos udało sie wydac ale starego psa to nie pamietam kiedy z programu wydałm.[/QUOTE] **

Aha, a ja debil właśnie wczoraj wieczorem posłałam maila do tego programu, no i (pewnie bez szans) do Uwagi. Tak na wszelki wypadek. Wiem, że w oby dwu mają/mieli strasznie dużo takich zgłoszeń i bid, ale nic nie ryzykowałam.
Dziękuję za te teksty, może one coś pomogą, w końcu nie wszyscy szukają w internecie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']A robiłaś zwykłe papierowe ogłoszenia? Nad takim starszym psiakiem często litują się właśnie starsze osoby, które nie korzystają z internetu.[/QUOTE]*

*Czekam na plakat od krakowianka.fr, bo zaproponowała, że zrobi*:) Jak tylko go dostanę, to wydrukuję i będę rozwieszać. Tylko generalnie takich plakatów nie wolno rozwieszać, więc sama myślałam gdzie i wymyśliłam szkoły, weterynarzy, ewentualnie jakieś sklepy...

Link to comment
Share on other sites

Jak mama rozwieszała ogloszenia o zaginionej suni, to zapłaciła karę SM. Nikogo nie obchodzilo, że to nie jest komercyjne ogłoszenie, tylko szukamy psa. Nie wolno rozwieszać ogłoszeń poza miejscami do tego przeznaczonymi.
Warto rozwiesić plakaciki w sklepach zoologicznych w centrach handlowych i w poczekalniach lecznic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']A robiłaś zwykłe papierowe ogłoszenia? Nad takim starszym psiakiem często litują się właśnie starsze osoby, które nie korzystają z internetu.[/QUOTE]


To bardzo dobry pomysł, takie ogłoszenia na kartkach A4 wiesza się w lecznicach weterynaryjnych, sklepach zoo, a czasami zaprzyjaźniona pani w spożywczym pozwoli powiesić na/przy drzwiach, albo położyć małe ulotki przy kasie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']*

*Czekam na plakat od krakowianka.fr, bo zaproponowała, że zrobi*:) Jak tylko go dostanę, to wydrukuję i będę rozwieszać. Tylko generalnie takich plakatów nie wolno rozwieszać, więc sama myślałam gdzie i wymyśliłam szkoły, weterynarzy, ewentualnie jakieś sklepy...[/QUOTE]

ja bym jeszcze np. w gablotce przy ogródkach działkowych, może jakiś ,,emeryt'' się zlituje, w klubie seniora:) jak jest możliwość oczywiście, sklepy itd

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej właśnie w sklepach, u weterynarzy, zazwyczaj nie robią prblemów :) no i zazwyczaj są w okolicy jakieś tablice do ogłoszeń; u mnie jest kilka na osiedlu, jedna na pasażu handlowym, jedna przy rynku... Może też jakieś ogłoszenie w regionalnym dzienniku?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...