Jump to content
Dogomania

Marianek już w najcudowniejszym domku, jaki tylko można sobie wymarzyć.Dziękujemy! :)


paula_t

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='keakea']Podesłałam znajomej z Krakowa link Maniusia, sama pewnie nie da rady dać mu domku, ale przekaże dalej, może się znajdzie jakieś dobre serce...[/QUOTE]

Dobra kobitka z cioci keakea :loveu:


[quote name='paula_t'](...) będą robili dalsze badania i prześwietlenia, bo poprzednim razem w prześwietleniu wyszło coś na paliczku, co weta zaniepokoiło, jakiś guzek i muszą wykluczyć nowotwór wtedy podejmą decyzję. Obiecałam, że do końca tygodnia pojawię się w schronisku, wtedy powinno być już coś wiadomo...:-([/QUOTE]

Nie robić tu smutnej minki, to tylko narośl kostna powstała w procesie gojenia po złamaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keakea']Maniuś się tak pięknie uśmiecha na jednym zdjęciu, niesamowity psik :)

Jakbyśmy mieli możliwości, Maniuś już by z nami mieszkał :([/QUOTE]

Dzięki za zaangażowanie, każda pomoc się przyda:)
Może w końcu Maniuś trafi się na tą jedną jedyną osobę, której szukamy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MTD']zrobiłam Mańkowi jeszcze kilka ogłoszeń i wyróżnienie na tablicy, Paula, rozkazuje Ci napisać, że ktoś dzwonił w końcu :)[/QUOTE]

Fenk ju:loveu:
Niedługo powinny być też te ogłoszenia z bazarku :)
Jakby ktoś widział jakiś bazarek z duuuuużą ilością ogłoszeń, to niech mi da znać, bo kiedyś mi się przewinął przed oczami chyba 130 ogłoszeń za 10zł, to bym wykupiła, bo brakuje czasu na naukę,a co dopiero na ogłoszenia :/
Cichuteńko u Maniuśka niestety...liczba telefonów: 0 :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']A kiedy to ciocia Paula ma egzamin? I dlaczego się nie uczy?:mad:[/QUOTE]
Ciocia Paulina się stara uczyć,ale jej nie wychodzi,bo to straaaaaszne nudy:/ i czasem przy okazji zagląda do Manieczka ;) a egzamin ma w poniedziałek za ttydzień:)
[quote name='MTD']sunia z mojego ogłoszenia znalazła wlaściciela, tzn swojego własnego, któremu zaginęła:-o:multi:
dzięki maniek, to Twoje kciuki pomogły ! :)[/QUOTE]
To swietnie! Teraz kolej Manka!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panca']poprosze o link do wydarzenia na FB[/QUOTE]
[URL]https://www.facebook.com/events/409933355696532/[/URL]

Paula, na fb pojawił się taki wpis:
[B]Przepraszam, ale nieraz ktoś zbierał na psa na prywatne konto, w rzeczywistości pieska nie było... proszę o podanie publicznie - na konto jakiej FUNDACJI przekażecie środki na psa, gdyż przyjmowanie na swoje konto darowizn jest wyłudzeniem. Nie chcę tu nikomu ubliżyć, tylko wyczulam, by podać namiary na organizację TUTAJ w wydarzeniu, żeby nikt Pani nie zarzucił, że bierze Pani pieniądze dla siebie pod przykrywką PSA... niech Pani - jeśli tego ewentualnie nie wie pani, podejmie współpracę z jakąś Fundacją, poza tym oni upublicznią wówczas faktury za leczenie czy hotelik pieska. Pozdr.[/B]

odpisałam póki co tyle: Przekazałam zarzut czy nie zarzut Pauli, póki co mogę napisać, że pies leczony jest w schronisku, natomiast normalne hoteliki wystawiają rachunki, prawda? Poza tym są i fundacje, którym można wiele zarzucić. A jeśli ktoś czuje, że pieniądze zostały od niego wyłudzone, to zapewne Paula je odda. Do schroniska można zadzwonić, nazwisko Pauli wpisane jest przy danych psiaka- jako osoby, która się nim opiekuje.

no bo nie wiem w sumie co mam napisać :shake:

Edited by MTD
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][FONT=verdana]To tak a propo zbierania pieniędzy na psiaki i inne zwierzaki dla innych, jakby się im coś takiego zarzucało.

Datki polegają na tym, że są DOBROWOLNE i nikogo do niczego się nie zmusza. Pomagać nie trzeba tylko i wyłącznie pod szyldem jakiejś fundacji, gdyż wiele osób pomaga indywidualnie tak jak jest w tym przypadku i wielu innych spotykanych na dogomanii.

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=verdana]podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=verdana]§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=verdana]§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=verdana]podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=verdana]§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

To jest przestępstwo wyłudzenia pieniędzy, więc aby ponieść z tego powodu jakąkolwiek odpowiedzialność trzeba by wprowadzić kogoś w błąd, albo wyzyskać błąd bądź niezdolność do nienależytego pojmowania przedsięwzięcia. W sytuacji, w której psiak istnieje i pieniążki pójdą tylko i wyłącznie na niego nie ma mowy o zrealizowaniu znamion przedmiotowych tego przestępstwa, a ja co najwyżej mogę tą osobę oskarżyć o pomówienie. Jak ktoś nie chce pomagać, niech nie pomaga, nikogo się do tego nie zmusza. Wszystkie pieniądze, jakie wpłynęły na moje konto są o tyle jawne, że Ci ludzie pisali o tym, że wpłacają zarówno na dogomanii, jak i na facebooku i mają możliwość skontrolować to czy znajdują się one w ogólnym rozliczeniu. Na razie Maniuś siedzi w schronisku i nie wydałam na niego ani grosza, ale jak tylko trafi do hoteliku przedstawiane będą rachunki zarówno za hotelik, jak i ewentualnie za weterynarza, więc wszystko będzie JASNE i JAWNE. Jeśli ktoś boi się, że jego pieniądze zostaną spożytkowane na "nieistniejącego psa", to niech po prostu nie podejmuje w tym celu żadnych kroków.

Jest wiele fundacji, które naprawdę pomagają, są uczciwe, jednakże problem z nimi polega niestety na tym, że fundację założyć może każdy, wystarczy znaleźć osobę fundatora. Nadzór nad nimi sprawowany jest tylko pod względem zgodności działalności z prawem i ze statutem. Nikt nie kontroluje tego ile dokładnie pieniędzy wpływa i na co konkretnie są spożytkowane, więc można zostać oszukanym zarówno przez osobę fizyczną, jak i fundacje, w które ludzie czasem pokładają zbyt dużą wiarę.


Nie pomagasz źle, chcesz pomóc też źle...ehhhh, ludzi naprawdę nie da się zadowolić :/[/FONT][/COLOR]

Edited by paula_t
Link to comment
Share on other sites

[quote name='MTD']sunia z mojego ogłoszenia znalazła wlaściciela, tzn swojego własnego, któremu zaginęła:-o:multi:
dzięki maniek, to Twoje kciuki pomogły ! :)[/QUOTE]

Superaśnie :) ... ale która sunia? Z którego ogłoszenia? :hmmmm: ;)



[quote name='paula_t']Ciocia Paulina się stara uczyć,ale jej nie wychodzi,bo to straaaaaszne nudy:/ i czasem przy okazji zagląda do Manieczka ;) a egzamin ma w poniedziałek za ttydzień:)

To swietnie! Teraz kolej Manka!![/QUOTE]

A z czego będzie ten nudny egzamin? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, tak :)

Monia, cholera nie wiem co innego napisać, bo z takimi argumentami ciężko jest mi dyskutować. Jak zabierasz psa, starasz się go wyciągnąć ze schroniska szukając najlepszego dla niego miejsca, robisz ogłoszenia, zbierasz pieniądze czy to poprzez datki czy bazarki, to nie myślisz o tym, żeby jeszcze szukać fundacji. W dodatku robię to pierwszy raz, a nie widziałam specjalnie, żeby wszyscy ludzie szukając tu pomocy podczepiali się pod fundacje. Możesz skasować to wydarzenie. Nie chcę potem wyjść na jakąś "wyłudzaczkę" pieniędzy przez jeden wpis kogoś, kogo w dodatku nie znam... Bez sensu, poradzę sobie.

Edited by paula_t
Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Hahaha, tak :)

Monia, cholera nie wiem co innego napisać, bo z takimi argumentami ciężko jest mi dyskutować. Jak zabierasz psa, starasz się go wyciągnąć ze schroniska szukając najlepszego dla niego miejsca, robisz ogłoszenia, zbierasz pieniądze czy to poprzez datki czy bazarki, to nie myślisz o tym, żeby jeszcze szukać fundacji. W dodatku robię to pierwszy raz, a nie widziałam specjalnie, żeby wszyscy ludzie szukając tu pomocy podczepiali się pod fundacje. Możesz skasować to wydarzenie. Nie chcę potem wyjść na jakąś "wyłudzaczkę" pieniędzy przez jeden wpis kogoś, kogo w dodatku nie znam... Bez sensu, poradzę sobie.[/QUOTE

czasami fundacja się nie rozliczy z pieniędzy wpłaconych przez darczynców

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...