Jump to content
Dogomania

Co sądzicie o nazywaniu psów imionami ludzkimi?


Navarette

Recommended Posts

[quote name='filodendron']Troszkę schodząc z tematu ;), to jestem ciekawa, ile osób wołając psa używa imienia, które pies teoretycznie nosi, a ile używa skrótów lub w ogóle innego zawołania :)
W praktyce jednak lepiej sprawdzają się imiona krótkie, takie do szybkiego zawołania. Kiedyś też czytałam, że psy lepiej "identyfikują" imiona z jedną samogłoską a większą liczbą spółgłosek, albo wręcz jednosylabowe, takie trochę "zgrzytające" jak Grom, Brom, Zgred, Irga, Drań, Fuks itp.[/QUOTE]
dokładnie myślę że większość ludzi jednak skraca sobie imie psa i nie woła go po imieniu .
dlatego ja wołam Miś , krótko zwięźle , lub na drugiego psa Bas (Baster) .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='filodendron']Troszkę schodząc z tematu ;), to jestem ciekawa, ile osób wołając psa używa imienia, które pies teoretycznie nosi, a ile używa skrótów lub w ogóle innego zawołania :)
W praktyce jednak lepiej sprawdzają się imiona krótkie, takie do szybkiego zawołania. Kiedyś też czytałam, że psy lepiej "identyfikują" imiona z jedną samogłoską a większą liczbą spółgłosek, albo wręcz jednosylabowe, takie trochę "zgrzytające" jak Grom, Brom, Zgred, Irga, Drań, Fuks itp.[/QUOTE]

Ja. :) Tyle że moje psy nosiły imiona krótkie.

Link to comment
Share on other sites

Zasadniczo to moja sunia została nazwana w schronie Frotka, i imienia jej nie zmieniałam. Raz, że reagowała na nie, dwa, nie będę psu we łbie mieszać, trzy, Frotka mi sie spodobało. No ale inna sprawa, że mówię teraz do niej albo Frotka, albo Gienia, albo ruda. Jak mnie zdenerwuje bo chce kota zamordowac na spacerze to mówię, że jest wstrętnym ukraińskim zakapiorem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Ja pisałam , że moje psy mają imiona , podimiona , imiona sytuacyjne i dużo różnych imion ;) i nie są przeważnie skrótami ich imion.
I to jest normalne raczej zjawisko :)[/QUOTE]

U mnie nawet jedno wspólne mają wszystkie zwierzaki- wstrętne sierściuchy i podły nicponiu:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='camelek']W mojej rodzinie zawsze był jakiś Morusek, Perełka, Saba lub Maksio:) Mi osobiście niezbyt podoba się nazywanie psów imionami ludzi. Może dlatego, że jest dużo fajnych nazw, które można nadać pupilowi. Jeśli już to fajnie jest wybrać dla zwierzaka pseudonim postaci historycznej lub literackiej.[/QUOTE]

uważaj, co popierasz - mru miała kiedyś Mojżesza - postać jak najbardziej literacka, a nie wiem, czy wszyscy by pochwalili :razz: .

pamiętam go jak dziś - mojżesz jak nic, tak wyglądał i pasowało do niego idealnie!

[quote name='filodendron']Troszkę schodząc z tematu ;), to jestem ciekawa, ile osób wołając psa używa imienia, które pies teoretycznie nosi, a ile używa skrótów lub w ogóle innego zawołania :)
W praktyce jednak lepiej sprawdzają się imiona krótkie, takie do szybkiego zawołania. Kiedyś też czytałam, że psy lepiej "identyfikują" imiona z jedną samogłoską a większą liczbą spółgłosek, albo wręcz jednosylabowe, takie trochę "zgrzytające" jak Grom, Brom, Zgred, Irga, Drań, Fuks itp.[/QUOTE]

niby tak, ale na mojego tymczasa lisia (krótkie), bardzo często wołam: lisławie! zdzisiątko!

niby długo, ale....


aha, jeszcze mi się przypomniało popularne kiedys psie imię (nie pamiętam, czy juz było wspominane) - kama.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Troszkę schodząc z tematu ;), to jestem ciekawa, ile osób wołając psa używa imienia, które pies teoretycznie nosi, a ile używa skrótów lub w ogóle innego zawołania :)
W praktyce jednak lepiej sprawdzają się imiona krótkie, takie do szybkiego zawołania. Kiedyś też czytałam, że psy lepiej "identyfikują" imiona z jedną samogłoską a większą liczbą spółgłosek, albo wręcz jednosylabowe, takie trochę "zgrzytające" jak Grom, Brom, Zgred, Irga, Drań, Fuks itp.[/QUOTE]

To chyba różnie bywa, bo moja poprzednia suka dwusylabowo nazwana ;) reagowała na swoje imię zawsze i wszędzie, ale było używane tylko w podstawowej formie, natomiast Zuz jak się czymś zafrapuje to najlepiej działa Zuzankuuu/Zuzolkuuuu (jakaś pani kiedyś - to piesek, tak? samczyk, Zuzol? :lol:) ;)

Link to comment
Share on other sites

Raczej patrząc na moje zwierzaki , nie widzę by one miały problemy w zrozumieniu nawet całego zdania ;)
Pies niemniej musi posiadać umiejętność słuchania :) I tu ton też nie ma znaczenia. Bo mogę i ryczeć gniewnie , że zaraz pójdziemy na tą przeklęta piłeczkę ... oznak lękowych nie ma :) przeciwnie , taki sam poziom ekstazy jak bym to zdanie wyszeptała czule.

Ale ja bawię się z psami w grę słów. Jest mi to niezbędne , nad kontrolą ich , gdy ich nie widzę ;) One uczą się nas , ale my uczmy się i ich.
Grunt by kojarzył każdy pies , swój zestaw zdań ;) Bo gdy wypowiada z domu - zaraz holenderski łeb spadnie - słysząc że Emila przesadza na podwórku , to tylko ona na to reaguje.

Teraz moje psy , nauczyły się nazw pod grupowych - kaszanki , karmelki i węgielki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
Pies niemniej musi posiadać umiejętność słuchania :)[/QUOTE]
Mój posiada i to jest jego przekleństwo gdy przyjeżdża ojciec. Tato lubi z psem pogadać: "tak, kochanie, tak (pies już lekko zarzuca doopką), no tak moje śliczności (merdanie się nasila), no tak, tak, tak, pójdziemy na [B]spacerek[/B] (ogon zamienia się w wiatrak), pójdziemy jak tylko.... wrócę z kościoła! Zonk i doopa blada. :D

Link to comment
Share on other sites

kochani nie wiem gdzi eto podpiac więc tu napisze:potrzebuje imienia dla szczeniaka 12 sto tygodniowego mieszanka suki amstaffki z nie wiadomo czym.psiak samczyk,koloru bezowego z biała łata na pysku przechodząca na lewa przednia łapę.plis!!bo te ktore ja proponowałam nie podobały się(bruno,brego)a pies nie ma imienia jeszcze.ach jeszcze żeby się łatwo wymawiało

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Mój posiada i to jest jego przekleństwo gdy przyjeżdża ojciec. Tato lubi z psem pogadać: "tak, kochanie, tak (pies już lekko zarzuca doopką), no tak moje śliczności (merdanie się nasila), no tak, tak, tak, pójdziemy na [B]spacerek[/B] (ogon zamienia się w wiatrak), pójdziemy jak tylko.... wrócę z kościoła! Zonk i doopa blada. :D[/QUOTE]

Mój Franio podsłuchuje moje rozmowy telefoniczne i to jest fenomen .. nasłuchuje kto dzwoni ... bo wie jakie bywają z tego korzyści ... jeśli nikt ciekawy .. odchodzi , jeśli korzyść ;) potrafi mi telefon z ręki wyrwać ...

A zabawne jest , jak mówię do prosiaków - wypije kawę i pójdziemy na spacer ... i mam kilka nosów w kubku z kawą , która kontroluje ilość płynu .. jak kubek pusty , zaczyna się szał ciał.

Psy wcale takie głupie nie są jak nam się wydaje ;) to cwańsze niż ładniejsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']dzięki ale za długie,trudne do wymówienia-pies mieszka na wsi-wsi.[/QUOTE]

Tuptuś :diabloti:
Gacek , Gapcio , Placek

przez ten wątek zagnębiam ludzi , do przypominania starych imion psich :evil_lol:

muszę jeszcze mamę raz przemaglować , bo on z tamtych czasów i psia bardzo mać była

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...