Jump to content
Dogomania

Iga uciekła z DT! Pomocy-Suchy Bór, Opole ratujcie!


Paula95

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Paula95']Ciekawe, czy tobie udałoby się zmierzyć psa, który ciągle siedział w budzie... Może mieć ok.35 cm.

Ja ogłaszam na gumtree i podobno ogłoszenie jest nadal aktywne, więc nie wiem, czemu się nie wyświetla... :(
:([/QUOTE]
Ogłaszałaś w dziale ''zaginął pies''?
Nie widzę w tym dziale na ogólnopolskie, opolskie i dolnośl.
żadnego ogłoszenia Igi.
Tak na wszelki wypadek wrzucę tam,
choć oczywiście czekam na to najlepsze info o Idze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula95']Nie mogę dodać ogłoszenia na gumtree, wyskakuje komunikat o niepoprawnym mailu, a jest na 100% dobry. Czy też macie taki problem?[/QUOTE]
Spróbuję jak wrócę ze spaceru z psiakiem

dodałam [URL]http://opolskie.gumtree.pl/c-Zwierzaki-zgubiono-znaleziono-Zaginela-bialo-czarna-suczka-Suchy-Bor-W0QQAdIdZ435368344[/URL]
Na Gumtree w tekście nie podaje się adresu mailowego, dlatego ci odrzucało

Edited by iwstar58
Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwstar58']Spróbuję jak wrócę ze spaceru z psiakiem

dodałam [URL]http://opolskie.gumtree.pl/c-Zwierzaki-zgubiono-znaleziono-Zaginela-bialo-czarna-suczka-Suchy-Bor-W0QQAdIdZ435368344[/URL]
Na Gumtree w tekście nie podaje się adresu mailowego, dlatego ci odrzucało[/QUOTE]

Wiem, wiem, bo nasze psiaki ciągle tam ogłaszam, a teraz nie mogę się nawet zalogować... ;/

Link to comment
Share on other sites

skontaktowałam się z fundacją sos z chorzowa, gdzie nieraz trafiają psy przechwycone przez GABI.

Wysłałam im zdjęcie, ale niestety nie mają u siebie Igi.

Fundacja ma się jeszcze dodatkowo skontaktować z tą firmą , aby przesłać im zdjęcie suczki.

No i oczywiście gdyby się Iga pojawiła dadzą znać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']A może poszukać w internecie firm jakie są w pobliżu i powysyłać mejle z prośbą i zdjęciami Igi.[/QUOTE]

Juz dobrą chwilę temu poszukałam i wkleiłam tu na wątku namiary do "firm" w Suchym Borze
i mape Suchego Boru której nikt chyba nawet nie obejrzał sadząc po kolejnych postach.
Suchy Bór to kompletna dziura , może setka domów na krzyż i wokół olbrzymie obszary gęstych lasów ( ciagną się kilkadziesiąt km) i pola, łąki, nieuzytki . Tam nawet porządnych dróg nie ma tylko dukty leśne. Jedynie te nieszczęsne tory kolejowe i przelotówka na Częstochowę. TO NIE JEST TEREN ZURBANIZOWANY gdzie przewija się tłum ludzi a piesek chowa sie pod jakims krzaczkiem na skwerku i przybiegnie na wołanie.
Jeśli suka panicznie boi sie ludzi to przeciez nie będzie szukała siedzib ludzkich a raczej ich unikała.Na widok nieznanego człowieka zapewne bedzie się chować. A ma gdzie - w takim terenie mozna przejść obok tej wielkości psa w odległosci paru metrów i jej nie zauważyć.
Dlatego tak ważne aby o poszukiwaniach wiedziały słuzby leśne i myśliwi . I nie tylko wiedzieli ale i mogli zobaczyc zdjecie suki - ten plakat trzeba przesłac mailowo ( choćby nawet ostatecznie do OZŁ w Opolu gdzie podałam namiary choć oczywiście lepiej bezposrednio do podlesniczego i koła łowieckiego tam na miejscu)
Moga sie tez na nia jakims cudem natknąc goscie osrodka wypoczynkowego jesli spaceruja po okolicy ( tez podałam namiary)
No i dzieciaki jesli zaniosa do domów wiadomośc to może rodziców tez uczuli aby zareagowac jak suke zobaczą. No ale do tego tez trzeba wysłac do szkół zdjecie psa. W samym Suchym Boże jest tylko mała szkoła - zbiorcza, wieksza jest po drugiej stronie lasu w Chrząstowicach ( tam namiary tez już podałam )

Link to comment
Share on other sites

Ja widziałam położenie Suchego Boru... :( Do szkoły, która jest właśnie przy tym ośrodku dzwoniłam. A wiadomości od leśniczych nie dostałam, więc będę dzwonić znowu. I niestety to nie Iga, myśleliśmy, że jest własnie w SOS Chorzów, ale prezes dzwonił do mnie i niestety nie ma tam Iguni... Firma Gabi ma już zdjęcie Igi, bo wysłałam je do nich wczoraj.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli to jest bardzo dzika suczka ,nie bedzie sie ona w dzien zblizala do domostw ludzi,ona moze byc nawet w tej okolicy.Czy Dt nie moglby jej szukac ,i wystawiac jedzenie przed domem ,w miejsce do ktorego moglaby przyjsc.Piesek do duzych osiedli ludzkich moze sie nie zblizyc.Nie wiem czy sobie poradzi,bo gdzie znejdzie pozywienie.jaki wklad w szukaniu ma Dt ktory powinien poczuwac sie do odpowiedzialnosci i intensywnie wszystkie male wioski spenetrowac i okolice przed lasami.Teraz jest sezon polowan i to moze byc niebezpieczne dla tego malego pieska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...