Jump to content
Dogomania

Iga uciekła z DT! Pomocy-Suchy Bór, Opole ratujcie!


Paula95

Recommended Posts

Wspólczujé... Nasze psy biegiem od Karmelci zabralismy po tym jak szczeniaki spaniela dojechaly dos woich domów - smierdzáce, jeden z kleszczem w uchu i ogólnie jakby mieszkaly w chlewie a nie w domu.

Wet u którego ta kobieta leczy psy i asystuje tez jest dziwny - drogi ale diagnozé tez potrafi pi razy oko wystawic, jak z naszym Jacksonkiem, który pojechal do DS z podejrzeniem paradontozy a po konsultacji z ich wetem- tragicznie zaropiale i zaniedbane zapalenie, nieleczone od czasu przed DT u Karmelci, ale u jej weta tego nie stwierdzono i pies tak chodzil z nieleczonymi zébami. Na szczéscie DS zatroszczyl sié o niego.

Zmarla tez Choco, byla starsza, ale malo info, zero wwiadomosci o postépach starosci czy jakiegos zlego samopoczucia. Nagle umarla a nie musiala. SZkoda ze nie byla badana, moze leczona. Po prostu, umarla na przedwczesná starosc...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Paula95']Ogłoszenia muszą wisieć, bo na początku, gdy Iga zaginęła dzwoniłam do jednej z cioteczek z Opola i ona wiedziała o którą sunię chodzi, zanim wytłumaczyłam... Awit, ja też o tym myślałam, żeby pojechać, ale od nas to spory kawałek drogi niestety... 200km[/QUOTE]
Może i wiedziała o którą sunie chodzi, ale nie ma takiej możliwości, żeby wiedziała to z rozwieszonych ogłoszeń. Z Opola do karmelci jest około 15 kilometrów więc ogłoszenia na pewno nie były rozwieszane w Opolu, bo i po co ? Sunia mając wokoło obszary leśne, nie uciekła do miasta. Zwłaszcza taki strachuś.
Byłam u karmelci i widziałam tamtejsze warunki. Dom z dala od wsi, teren starego tartaku. Wkoło lasy. Miałam zabrać z DT tylko szczeniaki, dla których miałyśmy DS, zabrałam z tego DT wszystkie psy będące pod opieką Fundacji.

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Emi, czy to wlasnie u karmelci byla ta zagraniczna pani ktora sie upierala na jakiegos z Waszych psow i potem sie jeszcze odgrazala jak uslyszala ze go nie dostanie ?[/QUOTE]

Nie, to było nie w tym DT.
Tu maluchy i dorosłe były karygodnie zaniedbane pod względem opieki weterynaryjnej (oczy, uszy), pomimo, że płaciłyśmy duże sumy za interwencje weterynaryjne.

Link to comment
Share on other sites

Napisałam znowu do TOZu. Właśnie robię listę schroniska z woj.opolskiego, juto będę dzwonić do każdego i pytać, czy jest Iga i prosić wolontariuszy o pomoc...

EDIT

Znalazłam tylko 3 schroniska: Opole, Nysa, Kędzierzyn Koźle... Czy ktoś zna jakieś jeszcze? Albo jakeś hoteliki, DT...

Link to comment
Share on other sites

Ja od kilku dni jestem na wątku Iguni,wcześniej nie wiedziałam,że Iga jest w DT u Karmelci.No i stało się, co się stało.W tym roku też dziewczyny chciały oddać tam owczarka chorego na Cushinga,ja będąc na wątku odradziłam tam DT,ponieważ przewaliłam wątek hotelikowy Karmelci i doczytałam się,że na tym wątku osoba miała pretensje do Karmelci,że przez 5 miesięcy nie odzywała się na wątku psa,którego miała pod opieką i mi to wystarczyło.Napisałam to na wątku to zostałam okrzyczana,zarzucono mi,że tam spaniele przebywają i mają się super,teraz czytam co innego.W każdym razie owczarek tam nie pojechał i w niedługim czasie przeszedł za TM.Wystarczy wejść chyba na pierwszą stronę wątku hotelikowego i przeczytać post i odpowiedź Karmelci.Czy nikt nie był na tym wątku decydując się powierzyć Igunię,a może był tylko przeoczył ten post.
Pomimo długiego czasu od zaginięcia Igi jednak należy wszcząć akcję poszukiwawczą,objechać okoliczne wsie,nawet w Opolu porozwieszać plakaty przynajmniej w dużych super marketach.Ludzie z pobliskich miejscowości jeżdżą robić tam zakupy,na przystanku PKS,PKP i gdzie się da.Każdy plakat zwiększy szansę odnalezienia suni.

Link to comment
Share on other sites

ja spróbowałabym jeszcze podzwonić po leśniczych, straży leśnej. Ostatnio , przynajmniej w "moim" lesie, naprawdę zwiększyły się leśne patrole.

[h=2]Leśnictwo 04 Suchy Bór[/h][h=2]Leśniczy Waldemar Jahn[/h][h=2]Tel. 77421 96 24[/h]

[url]http://www.pkt.pl/s/suchy_bor/552626/podlesniczowka_suchy_bor_nadlesnictwo_opole.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']
Pomimo długiego czasu od zaginięcia Igi jednak należy wszcząć akcję poszukiwawczą,objechać okoliczne wsie,nawet w Opolu porozwieszać plakaty przynajmniej w dużych super marketach.Ludzie z pobliskich miejscowości jeżdżą robić tam zakupy,na przystanku PKS,PKP i gdzie się da.Każdy plakat zwiększy szansę odnalezienia suni.[/QUOTE]

Też tak uważam, że plakaty plakaty i jeszcze raz plakaty ze słowem NAGRODA!!
Dookoła gdzie się da.
Może jest szansa, że Iga jeszcze żyje.......
I zadzwoniłabym do gminy, czy nie mieli zgłoszenia takiego psa, czy nie odłowili.

Jak to jest z tymi dt z czarnej listy, ta ciotka wpisuje na 1 stronę, tak?
Ale te dt nadal działają, tylko ktoś ma wybór dać tam psa czy nie dawać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula'][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/203939-dt-okolice-opola[/URL]
post 12-14[/QUOTE]

Ten wątek przeczytałam calutki i widziałam ten wpis, ale Karmelcia napisała, że miała remont... Chyba zbyt łatwo ufam ludziom...

Awit, zadzwonię w takim razie także do gminy, a nóż może będzie, tak jak piszesz.

Link to comment
Share on other sites

Nadlesnictwo wazne, ale znalazlam takie informacje na temat Gminy Chrzastowice to sa bardzo wazne wskazowki bo miejscowosc jest w tej Gminie, trzeba sprawdzic wszystkie namiary tak jakby sunie znaleziono lub widziano i szukano dla niej pomocy.
[URL]http://www.prawomiejscowe.pl/institution/18445/legalact/158730/18445[/URL]

Edited by Kora
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...