Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[quote name='zaginiona sara']Darmowa kastracja by dała więcej niż cała ta ustawa, a przynajmniej jakiś realny efekt.
Kto raz wykastrowałby psa ten już by tego nie odwrócił.
Ten pies by się nie mnożył.[/QUOTE]

Darmowa kastracja to strefa marzeń - teraz jak jest akcja sterylizacja, czyli sterylki znacznie taniej, to nikt nie korzysta. Bez zmiany światopoglądu nawet darmowa akcja nic nie da :roll: Plusem jest to, ze w schroniskach psy muszą być wykastrowane przed wydaniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Nie ma czegoś takiego, jak "darmowe" - nie istnieje. Jeśli to ma iść z moich podatków, to się nie zgadzam :)
Natomiast powinny być ściągalne podatki od psa i ewentualne z nich zwolnienie w przypadku zwierząt kastrowanych.[/QUOTE]
Wystarczy, ze z pensji oddajemy okolo 80% zarobkow jako podatki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Chyba na zupełnie innych wystawach byliśmy, bo ja przez ponad 15 lat odkąd bywam na wystawach najpierw jako widz, poźniej także jako wystawca żadnego, jak to określiłaś, [B]"bagna" nie widziałam, a przyglądałam się pracy wielu sędziów zarówno polskich, jak i zagranicznych.[/B]

[COLOR=#000000]Co do pianek, lekierów etc. nie używam ich, a mam psy rasy ozdobnej ( owszem są wykąpane, wyczesane i to wszystko) i wielu opisach sędziowskich pojawiają się sformułowana: " doskonała szata", " pies doskonale przygotowany do wystawy."



[/COLOR][/QUOTE]
Dziwne, że nie widziałaś skoro tyle lat uczestniczysz w wystawach. Proponuję zajrzeć do galerii na dogo, które prowadzą hodowcy. Poleciłabym Ci kilka takich, w których mogłabyś poczytać o niekompetencji wielu sędziów, ocenianiu lepiej psów znajomych, hodowcach, którzy grają nie fair itd. Ja podzielam Waszą opinię, że pewniej jest kupić psa z papierem, ale takie radykalne poglądy, jak Ty tutaj prezentujesz są beznadziejne. Świat nie jest czarno - biały. ZK i ludzie w nim stowarzyszeni nie są idealni! Jest wielu wspaniałych hodowców, ale moim zdaniem jednak większość z tych zarejestrowanych hoduje psy dla kasy i w jakiś sposób - mniejszy lub większy - oszukują swoich nabywców.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='A&L'] ludzie w nim stowarzyszeni nie są idealni! większość z tych zarejestrowanych hoduje psy dla kasy i w jakiś sposób - mniejszy lub większy - oszukują swoich nabywców.[/QUOTE]

Ciekawa jestem, na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski?
Co do rzekomej niekompetencji sędziów, to prawda jest taka, że przegrani zawsze psioczą na sędziów i psioczyć będą.:lol: My też nie zawsze wygrywamy, ale to nie powód żeby mieć pretensję do sędziego i zarzucać mu niekompetencję.

Zresztą mam taką zasadę, staram się nie wystawiać psa u danego sędziego wielokrotnie ( co nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza w Polsce), bo chcę znać opinie wielu sędziów na temat moich psów. Nie odbieram wyników wystaw zbyt ambicjonalnie, bo wystawy to przyjemność zarówno dla moich psów jak i dla mnie.

Edited by Lotty
dopisek
Link to comment
Share on other sites

Wnioski wyciągam z tego co widzę.
Hodowcy o których mówię - wyobraź sobie - to znani i dobrzy hodowcy, a ich psy są utytułowane, a co ważniejsze dają wspaniałe dzieci. Pies jednego z tych hodowców dostał włąśnie na światowej wystawie tytuł Zwycięzcy Świata i jetem pewna, że Ci hodowcy trochę więcej w życiu zobaczyli.
Oni nie są zakłamani i nie ukrywają syfu, który większość zamiata pod dywan. Udzielają rzetelnych informacji i mówią, że ZK nie jest idealny, a co dopiero ludzie w nim zrzeszeni.
Poza tymi hodowcami z dogo znam tez Panią, która ma hodowlę i jest działaczką w ZK, organizuje wystawy w pewnych rejonach (nie chcę mówić gdzie, bo wolę żeby nikt się nie dowiedział o kim mówię). Od niej też się trochę nasłuchałam i nie sądzę, żeby wymyślała rzeczy na niekorzyść Związku, w którym jak mówiłam jest działaczką.

Edited by Szamanka
Moderacja
Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

ZK jak najbardziej mam do czynienia i to od wielu lat. I ,wbrew temu co piszesz, nie twierdzę, ze ZK jest idealny, ale jest organizacją, która daje największą gwarancję rasowości i zdrowia psów. Być może kiedyś powstanie w Polsce organizacja lepsza od ZK, ale jak na razie powstają tylko dziwadła, których zadaniem jest legalizacja pseudohodowli, a nie podwyższanie standardów hodowlanych.

Edited by Szamanka
Moderacja
Link to comment
Share on other sites

Niestety z Twoich wypowiedzi wynika, że uważasz ZK za idealny. Gdyby tak nie było, to bym nie cytowała Twoich wypowiedzi, bo zgadzam się, że rodowód to najlepsze wyjście, ale nie gadam o jakiejś gwarancji, której nie ma, bo pies to istota żywa i nikt nam nie może dać gwarancji, że nie zachoruje, będzie miał taki charakter, jaki powinien mieć itd. A Ty ciągle gadasz o tej gwarancji, co mnie strasznie "rusza". Każdy medal ma dwie strony, a Ty tylko o tych dobrych. Żeby ludzie zrozumieli, że rodowód to lepsze wyjście, to trzeba im udzielac rzetelnych informacji, a nie naskakiwać i twierdzić, że ZK jest wspaniały i tam nie ma mowy o przekrętach itd. Jak moja siostra (która ma w planach psa) przeczytała gdzieś tekst o r=r, to powiedziała, że brzmi to jak większość reklam, które słyszymy w telewizji. Chodzi oczywiście o reklamę hodowców i psów z rodo. Powiedziała, że kupi psa bez papierów, bo ten tekst zwyczajnie do niej nie trafił! Dopiero, kiedy wytłumaczyłam jej to, co sama wiem i jak ja to widzę, to stwierdziła, że rzeczywiście bardziej "opłacalne" będzie kupienie psa z papierami. Powiedziałam o dobrych i złych stronach, każdy, wybór pozostawiłam jej, bo uważam, że jeżeli komuś zależy na dobry zwierząt to i tak wybierze rodowód, nawet kiedy usłyszy o tych złych stronach ZK i hodowli.Nie trzeba oszukiwać ludzi, że ZK jest super. Tak jak mówi [B]LadyS[/B] - trzeba starannie wybrać hodowlę i psa, żeby być zadowolonym. NIe wystarczy, że pójdziemy do pierwszej lepszej hodowli zrzeszonej i kupimy tam psa. Wybór musi być w 100% przemyślany!Także lepiej się zastanówcie nad formą Waszych wypowiedzi, bo jeżeli naprawdę Wam zależy na uświadomieniu społeczeństwa, to nie sądzę, żeby do kogoś trafiły wypowiedzi w ten sposób konstruowane...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']ZK jak najbardziej mam do czynienia i to od wielu lat. I wbrew temu co piszesz nie twierdzę, ze ZK jest idealny, ale jest organizacją, która największą gwarancję rasowości i zdrowia psów. Być może kiedyś powstanie w Polsce organizacja lepsza od ZK, ale jak na razie powstają tylko dziwadła, których zadaniem jest legalizacja pseudohodowli, a nie podwyższanie stanardów hodowlanych.[/QUOTE]

piszesz, że może powstanie kiedyś lepsza organizacja niż ZkwP a ja myślę, że jak na razie to trudno będzie stworzyć gorszą niż ZkwP u was zbyt często trzeba robić coś takiego:
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=DhecpGGOP40[/URL]
i hodujesz a jak nie robisz to nie hodujesz

Edited by Szamanka
moderacja
Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='granat']
piszesz, że może powstanie kiedyś lepsza organizacja niż ZkwP
[/QUOTE]

Jak już kiedyś pisałam,ale te posty z jakiegoś powodu zostały usunięte przez moderatora, życzyłabym sobie żeby przeciętny człowiek wiedział o psach tyle, co ja. Wówczas schroniska świeciłyby pustkami, a problemu pseudohodowli nie trzeba byłoby rozwiązywać, bo by nie istniały.

Skoro w ZKwP jest rzekomo tak tragicznie to dlaczego nowe organizacje tworzą regulaminy, delikatnie mówiąc, mocno wzorowane na ZKwP? Dlaczego nie nie próbują np. stworzyć własnej klasyfikacji ras, tylko przejmują tę zaproponowaną przez FCI? Dlaczego tworzą łudząco podobne skróty nazw organizacji np. F.C.I. czy ZHPR?

Edited by Lotty
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Suche, gdybyś bardziej interesował/a się psami rasowymi i był/a na bieżąco wiedziałbyś/abyś, że wprowadzono spore zmiany w regulaminie hodowlanym, oraz regulaminie wystaw, polegające między innymi na tym, że obniżono wymogi hodowlane dla psów użytkowych i wprowadzono klasę użytkową dla ras zaprzęgowych."


[URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_hodowli_psow_rasowych.pdf[/URL]
oraz
[URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_wystaw_psow_rasowych_ZKwP.pdf[/URL]
więc nie opowiadaj bzdur, że:

"Psy z linii użytkowych nie są wystarczająco "ładne" aby uzyskać uprawnienia hodowlane." [/quote]


Po pierwsze to nie obrażaj ani mnie ani mojej wiedzy. Mnie idea psa rasowego i poczynania ZK mało obchodzą, bo skupiam się na innej działalności i pozwól że sama sobie wybiorę co będę czytać i robić, ale wyobraź sobie, że o tych nowych zmianach czytałam i owszem jest nowy regulamin ale to tylko kroczek w dobrym kierunku, który w praktyce niewiele zmienia. Dlatego, że tylko niektóre rasy maja klasę użytkową - a przecież większość ras oprócz ozdóbek to rasy użytkowe ;) Po drugie jeśli klasa użytkowa już jest to mało dyscyplin umożliwia jej zdobycie i po trzecie w końcu zdobycie uprawnien do klasy użytkowej jest nieporównywalnie trudniejsze niż zrobienie hodowlanki przeciętnemu showkowi (wymaga więcej czasu, pieniędzy i zaangażowania). Potem jeszcze trzeba i tak tego nieszczęsnego psa prowadzić na wystawy, ktorych ja osobiście po prostu nie lubię. Jak więc widać ZK nadal baardzo utrudnia hodowanie psów innych niż showki. Tak się tez składa, że znam sporo fajnych psów, które problem z hodowlanką mają, a nie każdego stać (psychicznie i finansowo ;) ) na jeżdżenie na 10 wystaw po trzy dosk. zwłaszcza, że od razu wiadomo że pies ten Ch wystawowych płodził nie bedzie.

[quote] A ponadto rodowód nie jest tylko spisem przodków psa. Zawiera także ważne informacje na temat ich osągnięć wystawowych lub /i szkoleniowych oraz wyniki niektórych badań np. dysplazja bioder. [/quote]

Wszystkie te dane również mogę umieścić w Wordzie :lol:


[quote] A tak na marginesie, mój Bingo ( ten w avatarze) chociaż znacznie różni się od typowych pekińczyków z linii angielskich i to pod każdym względem ( szata, budowa itp.) nie miał, żadnych problemów nie tylko z uzyskaniem uprawnień hodowlanych, ale także Interchampionatu więc nie wmawiaj mi, że w przypadku ras ozdobnych liczy się tylko wygląd, bo wcale tak nie jest. W "mojej" rasie sędziowie zwracają uwagę między innymi na to czy pekińczyk ma wystarczająco otwarte nozdrza i czy sprawnie się porusza. Psy, które, dajmy na to, powłuczą tylnymi nogami, odpadają ze stawki.[/QUOTE]

Super że takie psy odpadają, ale kto normalny w ogóle dopuszcza takie psy do wystaw :o , czy nie powinny one dostać dyskwalifikacji, nie do oceny czy jak to się tam na wystawach zwie? Jeśli jest jak mówisz to mam nadzieję, że wkrótce pekińczyki i inne krótkonose psy zaczną wyglądać i żyć nieco normalniej ;) dłużej i zdrowiej.


Jeszcze w sprawie alergii- nie ma nic takiego jak alergia dziedziczna lub nabyta ;) Dziedziczone są za to skłonności do alergii. Rozwój alergii zależy od wielu czynników takich jak zanieczyszczenie środowiska, ekspozycja na alergeny i wieeele innych. Na pewno jednak im silniej zinbredowana rasa tym większe prawdopodobieństwo alergii za względu na niską różnorodność genetyczną, a tym samym nizsza tolerancja na czynniki środowiskowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']Dziwne, że nie widziałaś skoro tyle lat uczestniczysz w wystawach. Proponuję zajrzeć do galerii na dogo, które prowadzą hodowcy. Poleciłabym Ci kilka takich, w których mogłabyś poczytać o niekompetencji wielu sędziów, ocenianiu lepiej psów znajomych, hodowcach, którzy grają nie fair itd. Ja podzielam Waszą opinię, że pewniej jest kupić psa z papierem, ale takie radykalne poglądy, jak Ty tutaj prezentujesz są beznadziejne. Świat nie jest czarno - biały. ZK i ludzie w nim stowarzyszeni nie są idealni! Jest wielu wspaniałych hodowców, ale moim zdaniem jednak większość z tych zarejestrowanych hoduje psy dla kasy i w jakiś sposób - mniejszy lub większy - oszukują swoich nabywców.[/QUOTE]

Dziękuję. To ważne, że w ZK są osoby, które nie chcą zamiatać pod dywan.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Suche, oby więcej takich kroczków.:lol:

A tak na marginesie, w IX grupie też jest sporo ras pierwotnie użytkowych np.: pudle- psy myśliwskie aportujące z wody i stąd fryzura "na lwa". Terier tybetański- pasterski, Spaniel tybetański- stróżujący.

Link to comment
Share on other sites

Uwaga uwaga powstał nowy sposób na omijanie Ustawy !
[url]http://tablica.pl/oferta/shih-tzu-szczeniaki-po-rodowodowych-przodkach-ID1dbpW.html[/url]
Ta osoba zbiera oferty szczeniąt i na "zamowienie" przywozi do siebie ...zobaczcie jaki ma spis ofert

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Uwaga uwaga powstał nowy sposób na omijanie Ustawy !
[URL]http://tablica.pl/oferta/shih-tzu-szczeniaki-po-rodowodowych-przodkach-ID1dbpW.html[/URL]
Ta osoba zbiera oferty szczeniąt i na "zamowienie" przywozi do siebie ...zobaczcie jaki ma spis ofert[/QUOTE]
I nic z tym nie zrobicie ;)
Tyle wyszlo z donosicielstwa ;)

Link to comment
Share on other sites

W ogóle ta ustawa to jedno wielkie dno... miał się poprawić los zwierzą... a nic się nie zmieniło.
Miały zostać powołane specjalne programy do walki z bezdomnością i pomocy zwierzętom... w naszym urzędzie nic o tym nie wiedzą, przekazali jedynie jakieś fundusze 10 tys zł. (chyba unijne) na TOZ w Ostrowie (gdzie zajmują się głównie kotami i nie prowadzi działań edukacyjnych).
Dostałam informację, że na targach dalej są sprzedawane psy z kartonów. Ludzie normalnie sobie umieszczają ogłoszenia o sprzedaży bezpapierowych psów.
Nikt nie zajmuje się kontrolą psów wiejskich, czy mają dobre warunki i odpowiednie łańcuchy, budy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina87']W ogóle ta ustawa to jedno wielkie dno... miał się poprawić los zwierzą... a nic się nie zmieniło.
Miały zostać powołane specjalne programy do walki z bezdomnością i pomocy zwierzętom... w naszym urzędzie nic o tym nie wiedzą, przekazali jedynie jakieś fundusze 10 tys zł. (chyba unijne) na TOZ w Ostrowie (gdzie zajmują się głównie kotami i nie prowadzi działań edukacyjnych).
Dostałam informację, że na targach dalej są sprzedawane psy z kartonów. Ludzie normalnie sobie umieszczają ogłoszenia o sprzedaży bezpapierowych psów.
Nikt nie zajmuje się kontrolą psów wiejskich, czy mają dobre warunki i odpowiednie łańcuchy, budy...[/QUOTE]

u nas we Włocławku na niedzielnych giełdach tez pojawiały sie pieski np yorki szły jak ciepłe bułeczki , mało tego raz widziałam ratlerki z kopiowanymi ogonkami..... straż miejska jeździła sobie i oglądała pieski a kobitka ze straży miejskiej jeszcze pytała się po ile te śliczności bo córeczka chciała takiego.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marlena i arvena']u nas we Włocławku na niedzielnych giełdach tez pojawiały sie pieski np yorki szły jak ciepłe bułeczki , [B]mało tego raz widziałam [/B]ratlerki z kopiowanymi ogonkami..... straż miejska jeździła sobie i oglądała pieski a kobitka ze straży miejskiej jeszcze pytała się po ile te śliczności bo córeczka chciała takiego.....[/QUOTE]
Gdzieś wyczytane:,,Świat może być perfekcyjnie zorganizowany ze wszystkimi swoimi systemami, organizacjami, ubezpieczelniami, lecz jeśli nie ma w nim miejsca dla uczuć, dla ludzkiej wrażliwości, to jest to świat nieludzki!"
W Rzeszowie psów na giełdach nie ma. Nie zrobiło to się od samego patrzenia... jak zła jest ustawa.

Link to comment
Share on other sites

Ja dziś przyszłam z prośbą... Staram się o stypendium, żeby móc dalej pomagać, robiąc bezdomnym psom zdjęcia, tak jak robiłam do tej pory. Potrzebuję jednak sprzętu, który pozwoli mi na zrobienie jeszcze lepszych zdjęć, a także planuję szkolenia dla wolontariuszy dotyczące fotografowania psów do ogłoszeń. Moi rywale proszą o laptopy, kursy tańca w Brazylii... Spójrzcie proszę na moją aplikację i sami zadecydujcie, czy warta jest wsparcia. :)

Proszę o głos - szczegóły w moim podpisie - wątek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/228677[/url].

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...