Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[B]Pantolini[/B] dokładnie, kura znosi jajka, wredne wykorzystywanie kur.
Konkurencja jest i to spora bo po prostu ich psy były tańsze, nie każdemu zależy na rodowodzie.
Jak dla mnie pies musi być w typie i mieć charakter tej rasy i wystarczy.
No i jakbym miała kupować to musiałby być w dobrych warunkach a nie jeść chleb z wodą.
Kiedy związek zaczynał też pewnie było że kundle pozbierali i chcą na nich zarabiać.
Nowe związki niech zachowają chociaż typ rasy a nie kryją nie wiadomo co i czym a jak wyjdzie w miarę podobne to się nazwie. Warunki można sprawdzać a nawet trzeba we wszystkich hodowlach.
Wbrew pozorom wiele psów w typie jest zdrowych, pięknych i wzorcowych. W dodatku mają niezłe charaktery.
Niezależnie od rodowodu mogą się zdarzyć choroby i odstępstwa od rasy.
Przecież związki stare na tej ustawie nie ucierpią, nadal mnożą sobie, mają swoje rodowody i kto chce ten kupi od nich, a kto chce kupi z nowych związków albo z lewych fabryk.
Bo one nadal istnieją, pewnie tam gdzie istniały do tej pory, tylko teraz może trochę bardziej się kryją.
A najgorszego syfu nie widzi nikt oprócz właściciela.

Link to comment
Share on other sites

A tam co dużo gadać obejrzeć film np czterech pancernych toż tam super rasowy owczarek występował dziś nazwany byłby psem w typie jeśli nie kundlem.Typ owczarka zmienił się .Czy na korzyść dla tej rasy?To samo tyczy i innych ras .ZK też zaczynał od mniej lub bardziej psów w typie.Dlqa mnie dobro psów jest ważne ,a nie ich przesadnie wielki łeb lub mega długie kłaki.Te nowe związki też mi się nie podobaja bo po co one są?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Ja chciałabym, aby została zablokowana możliwość powstawania nowych stowarzyszeń, bo one nie liczą się z dobrem psa. Mnie denerwuje tylko jedno, że ludzie kupują po 900zł-1000zł (ja jednego psiaka sprzedałam Pani za podobną kwotę psa, z tą różnicą, że moje psy są przebadane, jest podpisana umowa, otrzymała metrykę i jeśli ma na to ochotę może prześledzić przynajmniej 10 pokoleń wstecz i pies wyrośnie faktycznie na hawańczyka)psa kompletnie niepodobnego do hawańczyka [URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/20829231_hawanczyki_do_rezerwacji.html[/URL] - proszę sobie porównać chociażby moje psy. I jakie tu są podstawy naukowe do rozmnażania takich psów, bo do polepszania tej rasy to trochę wątpię. Wiem, że to ich wybór, ale teraz te psy dostały "rodowód", a później wystawiane są nieprawdziwe opinie na temat jakiejś rasy, bo ludzie nie mieli do czynienia z prawdziwym przedstawicielem danej rasy. Np. opinia o psach mordercach w większości wypadków opiera się na danych o pogryzieniach przez mieszańców w typie.[/QUOTE]

Zawsze można kupic psa za wyższą kwotę jak w tym przypadku !!!
[url]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=20573[/url]

Wiec najpierw może zablokujmy nieuczciwych hodowców z najwiekszego zwiazku w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Zawsze można kupic psa za wyższą kwotę jak w tym przypadku !!!
[URL]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=20573[/URL]

Wiec najpierw może zablokujmy nieuczciwych hodowców z najwiekszego zwiazku w Polsce.[/QUOTE]

jak najbardziej za, bo ten "związek" to właśnie niezrzeszeni rozmanżacze lub obecnie zrzeszeni pseudohodowcy, oni w tym kraju są najliczniejsi. Oni zapełniają schroniska, więc jeśli chcemy rozwiązać problem bezpańskich psów, tylko w tym miejscu możemy skutecznie zadziałać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rowdy']jak najbardziej za, bo ten "związek" to właśnie niezrzeszeni rozmanżacze lub obecnie zrzeszeni pseudohodowcy, oni w tym kraju są najliczniejsi. Oni zapełniają schroniska, więc jeśli chcemy rozwiązać problem bezpańskich psów, tylko w tym miejscu możemy skutecznie zadziałać.[/QUOTE]

Zaraz zaraz kto chciał aby można było rozmnażać psy z rodowodami, nie ludzie tacy jak Ty ? Więc czemu podnosisz takie larum ? Może twoje pieski za 2000 dalej siedzą w kojcach bo ludzie wolą tansze pieski też z rodowodem . Może wam nie chodzi o dobro zwierząt tylko o kasę ?

Link to comment
Share on other sites

Szczeniaki?.. najpierw musiałbym założyć hodowlę!
Jeśli nie ma się argumentów to atakuje się rozmówcę!
Niestety w Polsce argumenty dotyczące etyki czy ochrony przyrody nie docierają do słuchaczy, nastawionych na plagiaty, podróby, byle tańsze, przecież na pierwszy rzut oka wygląda tak samo.
A potem...
właśnie koleżanka uśpiła "shi-tsu" z powodu dziedzicznej niewydolności nerek, z takiej fajnej domowej hoodowli, też nie słuchała, dziś lżejsza jest o dobre 3000 zł. Cóż biedny często traci dwa razy.

Nie namawiam do hodowli związkowych, ale do umów z gwarancją zwrotu kosztów przynajmniej do wysokości ceny, w wypadku ujawnienia się wady genetycznej.
Mam nadzieję, że takie umowy są w Pańskiej hodowli.

Nie popieram utrzymywania się z psów, ani z papierami a tym bardziej bez! Nie popieram oddawania zwierzęcia za zwrot kosztów.

Jeśli jednak ktoś decyduje się na hodowlę to powinien chociaż zachować pozory, że robi to fachowo!
Mam dosyć polskich "fachowców" bez Vatu w każdym miejscu gospodarki.

I nie rozumiem osób, którzy mówią, ze kochają swoje pieski i dlatego je rozmnażają, bez głowy, z kawalerem spod najbliższego bloku, nawet w hodowli zwierząt przeznaczonych na rzeź, dobiera się tak partnera, aby nowe pokolenie było przynajmniej tak dobre jak rodzice.

A propo: jaki cel Pańska hodowla, co da gatunkowi Canis, co zostanie w historii Pańskiej hodowli? Właśnie dlatego
warto mieć psa z papierami i hodowlę w ZKwP i innym, który ma szansę zachować Pańską pracę dla potomnych.Jesli nie ma to znaczenia to nie jest się hodowcą tylko rozmnażaczem.
Czego ja nie popieram i nie poprę, zbyt dużo zwierząt z takich rąk umiera w schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Bardzo mi miło że zmienia Pani poglądy i daje szansę nie tyko hodowlą zrzeszonym w zkwp .:p[/QUOTE]

Proszę Cię, w naszej rasie - w przypadku JRT - psy z tych "hodowli" pożal się Boże, wyglądają jak potwory i z rasą mają wspólną jedynie nazwę. To są super hodowle, bo dają psy z rodowodami? Szkoda, że te psy nie mają żadnych przodków uznanych, są po prostu straszne - eksterierowo (brak zachowania większości bieli, brak odpowiednich proporcji ciała, stojące uszy, wielkie od robali brzuchy) i pod względem charakteru, co już teraz widać na zdjęciach - podwinięte ogony, strach przed fleszem. Prócz rodowodu trzeba patrzeć na przodków, ich osiągnięcia, charaktery, kontakt z człowiekiem na wystawach, warunki w hodowli - to po przodkach najwięcje dziedzicza psy, i bynajmniej nie po rodzicach.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam złudzeń, ale każdy sensownie myślący człowiek, jeśli decyduje się kupno na psa rasowego to ma tylko jeden sensowny wybór - ZKwP/ FCI. Ta organizacja daje mi największe możliwości współpracy z innymi organizacjami.
Ja [U]nie daję szansy[/U] żadnemu innemu stowarzyszeniu działającemu na terenie Polski, bo ZKwP jest jedyną dostatecznie dużą organizacją, która podjęła się kontroli obecnych ras, inne stowarzyszenia nawet nie usiłują stworzyć własnych systematyk ras tylko przejmują ? kradną/ systematykę FCI.

Każdy kto sądzi inaczej powinien sobie odpowiedzieć na pytania:
Dlaczego ktoś rezygnuje z możliwości wykorzystania największej puli genetycznej danej rasy?
Dlaczego ktoś kochając rasę hoduje na psach nie poddanych żadnej albo minimalnej ocenie?
Dlaczego komuś nie podoba się ustawa, która chce ograniczyć cierpienie zwierząt niechcianych i obchodzi ją tworząc pochodzenie z powietrza ?
Dla dobra swoich psów?

A w sprzedaży reklama szczeniaków po rodowodowych rodzicach, to nie odwołanie się, że jednak ten rodowód ma jakieś znaczenie. Brzydzę się takimi poczynaniami.

Edited by rowdy
Link to comment
Share on other sites

Ja się tym brzydzę
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=SV7elIy_Aoo[/URL] a to wszystko pod szyldem związku.
Więc czemu to pomijamy?
Dlaczego tylu osobom ze związku nie podoba się to co piszę?
Czyżbym kłamała?

Ras okaleczonych i wynaturzonych jest więcej.

Ja gdybym miała mnożyć psy, takich owczarków jak z filmu bym nie rozmnożyła, a w związkach są championami....

Gdyby moja suka miała mieć na 80% cesarkę to bym jej nie pokryła. A niektóre rasy niebawem nie będą rodzić naturalnie wcale.
Ale może ja się po prostu nie znam.

Edited by zaginiona sara
Link to comment
Share on other sites

Proszę mi powiedzieć czy ten film usprawiedliwia hodowle domowe w sytuacji nadprodukcji psów?
Proszę mi powiedzieć, czy ten film usprawiedliwia hodowlę zwierząt z takimi samymi, a nawet większymi problemami?

ale nie zbaczajmy z tematu, tu nie chodzi o to co hodować, a o uczciwość ludzi, którzy nie są hodowcami, a chcą nagle ich udawać.

Kwestia zdrowia wielorasowców i psów w typie może bardzo niektórych tu rozczarować.

Owszem prawdopodobieństwo ujawnienia się cech recesywnych była dużo mniejsza, ale tylko wtedy gdy nie mamy chowu krewniaczego, co przy przypadkowych kryciach w jednej miejscowości staje się obecnie coraz mniej prawdopodobne. Na to nakłada się duża śmiertelność szczeniąt, o których nawet nie wiemy, bo po prostu o te mioty mało co się dba, to co przeżyje przeszło już selekcję, to daje takiemu psu dużą szansę, doczekania starości pod warunkiem opieki, ta niestety wcale nie jest taka dobra. Prawda o wiejskich burkach jest dużo tragiczniejsza niż nam się wydaje.

Jeśli ma Pani zdrowego psa może się Pani uznać za szczęśliwą. Jest Pani pewna, że nie niesie on żadnych chorób, ja jestem pewny że je niesie, bo każdy osobnik nawet my, jesteśmy nosicielami genów dobrych i złych.

Rodowód daje szansę na takie kojarzenie linii tak, aby choroby niesione przez dane linie ujawniały się jak najrzadziej, co nie znaczy nigdy. Czy ktoś z tej szansy korzysta? - mamy wolny wybór.

I jeszcze jedno nie zamykam oczu na zło, ale mam swoje priorytety. Bardziej interesuje los około 7 milionów niż ta żałosna 300 tys. psów z papierami, ponieważ rocznie w tym kraju w schroniskach usypia się więcej psów niż ich jest z papierami, i to w cale nie dlatego, ze są chore, ale dlatego, że nie ma dla nich odpowiedzialnych właścicieli.

W moim otoczeniu jest owczarek z dysplazją E, właściciela nie stać na operację, a nie chce uśpić psa, jest shar-pei z gorączką, jest spaniel z PRA, gryzący shi tsu z niewydolnością nerek, wszystkie ze "wspaniałych" domowych hodowli, dla weterynarzy są to psy rasowe, choć jedyny papier jaki mają, to książeczka zdrowia założona im przez weta.

Jak ten problem rozwiążemy zajmiemy się następnym.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Ja także nie widzę w Polsce żadnej sensownej alternatywy dla ZKwP/ FCI, bo niby co ma nią być? Jakieś stowarzyszonka powstałe po 01.01.2012 tylko dlatego, że weszła w życie nowelizacja Ustawy o Ochronie Zwierząt?
A może KHRON, gdzie suka może być kryta dwa razy do roku przez całe życie?
Skoro ZKwP i FCI są takie złe to dlaczego powstają organizacje o łudząco podobnych nazwach np. F.C.I.?
Po to, żeby oszukiwać ludzi, którzy nie znają się i nie wiedzą, że "rodowody" tych organizacji nie są nigdzie honorowane. Perfidia polega na tym, że różnica pomiędzy FCI, a F.C.I. jest zauważalna tylko w piśmie. W wymowie oba te skróty brzmią identycznie więc szansa, że uda się kogoś oszukać znacznie wzrasta.

Edited by Lotty
Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Na usta cisnie mi się jedno stwierdzenie: BETON !!!!!!!!!!!!!
Twierdzenie iż ZKwP albo śmierć najczęściej to potarzane brednie sposród nieszcześliwych hodowców z tej załosnej organizacji .[/QUOTE]

Widzę, że masz w zanadrzu niezłe argumenty - [U]BETON[/U]. Nic dodać nic ująć. Czy w ogóle jest sens dyskutować z taka osobą, która ma faktycznie BETON zamiast pewnej części ciała służącej do myślenia.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='Monia85']Widzę, że masz w zanadrzu niezłe argumenty - [U]BETON[/U]. Nic dodać nic ująć. Czy w ogóle jest sens dyskutować z taka osobą, która ma faktycznie BETON zamiast pewnej części ciała służącej do myślenia.[/QUOTE]

Cóż Moniu, jeśli się nie ma żadnych racjonalnych argumentów, to pozostają tylko takie, jakie prezentuje pudelek78 .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Cóż Moniu, jeśli się nie ma żadnych racjonalnych argumentów, to pozostają tylko takie, jakie prezentuje pudelek78 .[/QUOTE]

Ale to już dawno stwierdzono, że pudelek po prostu jest pseuduchem i się tutaj wywnętrza - może wyrzucili ją/jego ze związku, stąd ta frustracja? To nienormalne, żeby aż tak nienawidzić jakiejkolwiek organizacji ;)

Link to comment
Share on other sites

to nie jest dyskusja z osobami, z którymi nie da się dyskutować, zadałem pytania i do tej pory nie uzyskałem odpowiedzi, warto ją jednak prowadzić, aby co niektórym niezdecydowanym dać szansę właściwego wyboru,

bo jak można wybierać zwierze, kierując się tylko ceną?

Mamy w tej chwili przykłady przetargów, które właśnie wybierały jako główne kryterium cenę i co ... będziemy za to samo płacić co najmniej dwa razy.
Ale cóż żyjemy w wolnym kraju i mamy wolny wybór.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[FONT=&amp]Jeśli według Ciebie Hodowla to biznes, to nie mamy o czym rozmawiać, bo wydawanie tysięcy euro na psy/ suki importowane z czołowych europejskich hodowli, aby wprowadzić nowe linie i "odświeżyć krew", wydawanie pieniędzy na badania, wystawy często zagraniczne ( dla przykładu sam koszt zgłoszenia na międzynarodową wystawę zagraniczną to ok. 50 Euro) itp. to nie jest żaden biznes.
A co robi pseuduch? Zapłaci 200 zł za psa, 300 zł za sukę i produkuje miot za miotem, bez wystaw, badań itp. Jedyne koszty to wyżywienie. W końcu trzeba czymś te psy karmić jeśli mają przeżyć, rozmnażać się i przynosić dochód. A o tym, że brat kryje siostrę, albo ojciec córkę nikt się nie dowie, bo przecież nie ma żadnych dokumentów. Czysty zysk i hulaj dusza, piekła nie ma, a że szczeniak jest słabowity, często nie zaszczepiony, nie odrobaczony żeby jeszcze bardziej obniżyć koszty utrzymania to już rozmnażacza nie interesuje. Niech się inni martwią.

[/FONT]

Edited by Lotty
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty'][FONT=&amp]Jeśli według Ciebie Hodowla to biznes, to nie mamy o czym rozmawiać, bo wydawanie tysięcy euro na psy/ suki importowane z czołowych europejskich hodowli, aby wprowadzić nowe linie i "odświeżyć krew", wydawanie pieniędzy na badania, wystawy często zagraniczne ( dla przykładu sam koszt zgłoszenia na międzynarodową wystawę zagraniczną to ok. 50 Euro) itp. to nie jest żaden biznes.
A co robi pseuduch? Zapłaci 200 zł za psa, 300 zł za sukę i produkuje miot za miotem, bez wystaw, badań itp. Jedyne koszty to wyżywienie. W końcu trzeba czymś te psy karmić jeśli mają przeżyć, rozmnażać się i przynosić dochód. A o tym, że brat kryje siostrę, albo ojciec córkę nikt się nie dowie, bo przecież nie ma żadnych dokumentów. Czysty zysk i hulaj dusza, piekła nie ma, a że szczeniak jest słabowity, często nie zaszczepiony, nie odrobaczony żeby jeszcze bardziej obniżyć koszty utrzymania to już rozmnażacza nie interesuje. Niech się inni martwią.

[/FONT][/QUOTE]
Stara śpiewka ZKwP ,znajdźcie lepszą wymówkę i wreszcie ustosunkujcie się do tego artykułu:
[url]http://akiline.pl/psim_nosem/?p=16[/url]

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='Issa']pudelek78 nudny już jesteś i nie wnosisz nic nowego by z Tobą tu dyskutować <ziew>[/QUOTE]

Popieram, ale pudelek78 to typowy sfrustrowany pseuduch, dla którego największe nieszczęście to psy [B]rasowe[/B], hodowane z rozmysłem i pod kontrolą, poddawane badaniom i selekcji eksterieru, a nie rzesza kundelków lub psów w typie modnych ras zapełniających schroniska, więc żadne racjonalne argumenty do niego nie dotrą, czemu zresztą nie ma co się dziwić, bo rozmnażacze nigdy nie pojmą, na czym polega Hodowla Psów.

Edited by Lotty
Link to comment
Share on other sites

Najprawdopodobniej nie pojmie nigdy, ale niektórzy mają ograniczone miejsce na "dysku twardym". wracając do tematu, wczoraj robiąc zakupy w sklepie spotkałam się z takim ogłoszeniem:
"BIGLE 2-wu miesięczne na sprzedaż" - ja wiem, że są w kolczykach, ale czy ważne ile mają miesięcy :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...