Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

Guest Lotty

[quote name='Monia85']
"BIGLE 2-wu miesięczne na sprzedaż" - ja wiem, że są w kolczykach, ale czy ważne ile mają miesięcy :diabloti:[/QUOTE]

Tego typu ogłoszeń są setki. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest, że ci "chotoffcy" nawet nie potrafią poprawnie napisać nazwy rasy, którą "chodóją" więc nie można się po nich spodziewać nawet elementarnej wiedzy o rasie czy wychowaniu psów. O genetyce i chorobach dziedzicznych nawet nie wspomnę.

Link to comment
Share on other sites

lotty
przestań się wygłupiać i pisać, że wszystkie psy w ZKwP są badane itp.
polecam ci tekst z strony malamutach
[URL]http://www.klubmalamuta.pl/o-hodowli/etyka/569-omerta-zmowa-milczenia-hodowcow-.html[/URL]


a cały wasz problem polega na tym, zobacz np. na gratce jakich psów ludzie
szukają nie są to psy z rodowodem waszego jedynego słusznego ZKwP
jak widać waszych psów prawie nikt nie szuka bo są za drogie
a na waszych psach i rodowodach też już się poznali

[URL]http://ale.gratka.pl/zwierzeta/psy/kupie/[/URL]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='granat']
przestań się wygłupiać i pisać, że wszystkie psy w ZKwP są badane itp.
polecam ci tekst z strony malamutach
[URL]http://www.klubmalamuta.pl/o-hodowli/etyka/569-omerta-zmowa-milczenia-hodowcow-.html[/URL][/QUOTE]

Psy bada już większość hodowców.
I dązymy do tego aby wszyscy to robili...

[quote name='granat']a cały wasz problem polega na tym, zobacz np. na gratce jakich psów ludzie
szukają nie są to psy z rodowodem waszego jedynego słusznego ZKwP
jak widać waszych psów prawie nikt nie szuka bo są za drogie
a na waszych psach i rodowodach też już się poznali

[URL]http://ale.gratka.pl/zwierzeta/psy/kupie/[/URL]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]

Nooooooooooooooo chciałbyś w to uwierzyć.
Niestety rozczaruję Cię. Świadomy kupiec szuka psa na stronach hodowcy.
Na zwykłych portalach ogłoszeniowych laik lub ten, któremu nie zalezy ani na zdrowiu psa,natomiast zalezy tylko i wyłącznie na najniższej cenie.
I potem jest płacz.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='Issa']Psy bada już większość hodowców.
I dązymy do tego aby wszyscy to robili...



Nooooooooooooooo chciałbyś w to uwierzyć.
Niestety rozczaruję Cię. Świadomy kupiec szuka psa na stronach hodowcy.
Na zwykłych portalach ogłoszeniowych laik lub ten, któremu nie zalezy ani na zdrowiu psa,natomiast zalezy tylko i wyłącznie na najniższej cenie.
I potem jest płacz.....[/QUOTE]

Dokładnie, z ust mi to wyjęłaś, Issa. Większość hodowców bada swoje psy. A mnie nigdy by nie przyszło do głowy, żeby przyjaciela na kilkanaście lat szukać na portalu aukcyjnym/ ogłoszeniowym. Od tego są ogłoszenia w prasie kynologicznej, strony internetowe hodowli, czy "poczta pantoflowa", bo Hodowcy i propagatorzy konkretnych ras są powszechnie znani w środowisku kynologicznym. Ale to są rzeczy, których handlarze i rozmnażacze nie zrozumieją nigdy.
Zaś laikowi zależy jedynie na jak najniższej cenie i żeby szczeniak był w miarę podobny do rasy. Zdrowie i charakter dyletanta nie obchodzą. A potem jest płacz: że pekin, czy cocker spaniel gryzie wszystko i wszystkich, dalmatyńczyk jest głuchy, jamnik ma krzywicę i boi się własnego cienia, a z rozkosznej białej kuleczki,która miała być " maskotką" dla dzieci wyrósł olbrzym w typie jużaka itp. itd.

Edited by Lotty
Link to comment
Share on other sites

ja mam 3 psy z FCI jeden z nich jest bardzo utytułowany choć nie ma 1 zęba i to na samym przodzie hehehehhe (dodam że to nie chihuahua w których takie braki mogą być dopuszczalne) noi mam 2 owczarki niemieckie z super hodowli po przebadanych i szkolonych rodzicach cud malina! tylko z delikatnymi wadami.... jeden klapnięte uszy i lekka dyspalzja drugo ciężka dysplazja i chore serce .Przy kupnie kazdego spisana umowa którą moge sobie w d.......... coraz więcej widze na ogłoszeniach i stronach hodowli fci że mają coraz to gorsze psy wstyd! w pseudo mają o wiece ładniejsze wiec nie dziwię się że mają problemy ze sprzedazą swoich rasopodobych

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Przykład dysplazji jest o tyle niefortunny, że mechanizm jej dziedziczenia nie został jeszcze do końca poznany ( przypuszcza się, że choroba ta dziedziczy się wielogenowo , a dodatkowo nie można zapominać o wpływie środowiska). Dysplazję diagnozuje się jedynie fenotypowo ( na podstawie analizy zdjęć RTG).

Zresztą z tego co wiem Niemcy próbowali walczyć z dysplazją poprzez bardzo ostrą selekcję i dopuszczali do hodowli tylko osobniki z wynikiem "A". Efekt był taki, że bardzo często rodziły się psy, które miały dysplazję "D", czy nawet "E".

A obecny wystawowy ONek też mi się nie podoba ( przesadne kątowanie tyłu, ścięty zad), ale można sobie kupić "arbeita" oczywiście tylko pod warunkiem, że jest się w stanie zapewnić temu psu tyle pracy fizycznej i umysłowej, ile wymaga.

Edited by Lotty
dopisek
Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='punkie'][URL]http://allegro.pl/shih-tzu-suczka-i2325695575.html[/URL]
nie mogłam się powstrzymać, żeby tego nie wrzucić na ogólny wątek :diabloti:[/QUOTE]

Jak to jest Shih Tzu to ja jestem chińską cesarzową.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolekcjoner'][URL]http://dzikikraj.interia.pl/news-posel-chcial-przejsc-przez-blokade-dostal-kijem,nId,605086[/URL]


Leją kijem posła od ustawy o ochronie zwierząt. Oj należy się, należy za całokształt.[/QUOTE]

No cóż nie zapewnił wyłączności na sprzedaż szczeniaczków z jedynego słusznego związku ZKwP
to ma za swoje:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']granat-A prócz głowy to tak wszystko z Tobą w porządku ?????[/QUOTE]

ze mną tak gdyż nie wypisuję podobnych rzeczy jak ty, że większość w ZKwP bada psy a
te ogłoszenia w zwykłych portalach z ogłoszeniami z psami z FCI to dla laików co ? pewnie tak bo
tylko laik może uwierzyć, że rodowód zapewnia zdrowie psu.

Link to comment
Share on other sites

Hodowle z mojego kręgu badają psy na choroby przekazywane genetycznie (mimo, że nie ma obowiązku). I tak powinno być we wszystkich rasach.
A Ty nie wciskaj ciemnoty, ze wszystkie hodowle ZKwP są złe.
Ktoś kto chce poszukać zdrowe i dobrze socjalizowane szczenię znajdzie. A kto chce szybko i bez wiekszej selekcji pieseczka natnie sie prawdopodobnie.
I nie rodowód ma zapewnic psu zdrowie a dodatkowe badania. Ale tobie to prawdopodobnie też będzie przeszkadzało bo badane psy sa droższe.
Zajmij się szukaniem pseudohodowców i zrób coś z tym a nie marudzisz, marudzisz i efektów działania nie widać !

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='Issa']
Zajmij się szukaniem pseudohodowców i zrób coś z tym a nie marudzisz, marudzisz i efektów działania nie widać ![/QUOTE]

Na Twoim miejscu Issa nie spodziewałabym się żadnych konkretnych działań ze strony kogoś takiego jak granat. On i jemu podobni są tu tylko po to, żeby psioczyć na ZKwP i Hodowców. I to jest ich jedyny cel.

Edited by Lotty
Link to comment
Share on other sites

[quote name='rowdy']Proszę mi powiedzieć czy ten film usprawiedliwia hodowle domowe w sytuacji nadprodukcji psów?
Proszę mi powiedzieć, czy ten film usprawiedliwia hodowlę zwierząt z takimi samymi, a nawet większymi problemami?

ale nie zbaczajmy z tematu, tu nie chodzi o to co hodować, a o uczciwość ludzi, którzy nie są hodowcami, a chcą nagle ich udawać.

Kwestia zdrowia wielorasowców i psów w typie może bardzo niektórych tu rozczarować.

Owszem prawdopodobieństwo ujawnienia się cech recesywnych była dużo mniejsza, ale tylko wtedy gdy nie mamy chowu krewniaczego, co przy przypadkowych kryciach w jednej miejscowości staje się obecnie coraz mniej prawdopodobne. Na to nakłada się duża śmiertelność szczeniąt, o których nawet nie wiemy, bo po prostu o te mioty mało co się dba, to co przeżyje przeszło już selekcję, to daje takiemu psu dużą szansę, doczekania starości pod warunkiem opieki, ta niestety wcale nie jest taka dobra. Prawda o wiejskich burkach jest dużo tragiczniejsza niż nam się wydaje.

Jeśli ma Pani zdrowego psa może się Pani uznać za szczęśliwą. Jest Pani pewna, że nie niesie on żadnych chorób, ja jestem pewny że je niesie, bo każdy osobnik nawet my, jesteśmy nosicielami genów dobrych i złych.

Rodowód daje szansę na takie kojarzenie linii tak, aby choroby niesione przez dane linie ujawniały się jak najrzadziej, co nie znaczy nigdy. Czy ktoś z tej szansy korzysta? - mamy wolny wybór.

I jeszcze jedno nie zamykam oczu na zło, ale mam swoje priorytety. Bardziej interesuje los około 7 milionów niż ta żałosna 300 tys. psów z papierami, ponieważ rocznie w tym kraju w schroniskach usypia się więcej psów niż ich jest z papierami, i to w cale nie dlatego, ze są chore, ale dlatego, że nie ma dla nich odpowiedzialnych właścicieli.

W moim otoczeniu jest owczarek z dysplazją E, właściciela nie stać na operację, a nie chce uśpić psa, jest shar-pei z gorączką, jest spaniel z PRA, gryzący shi tsu z niewydolnością nerek, wszystkie ze "wspaniałych" domowych hodowli, dla weterynarzy są to psy rasowe, choć jedyny papier jaki mają, to książeczka zdrowia założona im przez weta.

Jak ten problem rozwiążemy zajmiemy się następnym.[/QUOTE]

Jak taki film może cokolwiek usprawiedliwiać?
On jedynie pokazuje głupotę ludzi, którzy mianują się miłośnikami psów a je kaleczą.
Jeśli ktoś twierdzi, że chodzi mu o dobro psów a mnoży psy chore, kalekie, to widać gołym okiem jego miłość do psów.
Nie ważne czy robi to w związku a, b czy c, czy poza wszelkimi związkami.
Ani pseudo ani związkowiec zazwyczaj psów za darmo nie oddają, za to doskonale zapychają ten kraj psami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolekcjoner'][URL]http://dzikikraj.interia.pl/news-posel-chcial-przejsc-przez-blokade-dostal-kijem,nId,605086[/URL]


Leją kijem posła od ustawy o ochronie zwierząt. Oj należy się, należy za całokształt.[/QUOTE]
Prawda, dziwny jest nasz kraj w którym zdeklarowany obrońca zwierząt, w sytuacji nagłej, sam nie potrafi się obronić. Kraj w którym pod okiem policji, na terenie parlamentu, leje się kijem posła! Moim zdaniem to jest kompromitacja tych którzy leja, tego którego leją i mediów, które po wielokroć odtwarzają tę żenujacą sytuację. Jak w tej sytuacji może czuć się przeciętny obywatel? A zwierzaki?

Link to comment
Share on other sites

Jestem ciekaw i będę obserwował wynik śledztwa za lanie kijem posła. Czy bicie psa, czy posła jest u nas karane wyższym wyrokiem ? Kto z Państwa obstawia za wyższym wyrokiem za psa, a kto za posła. Proszę obstawiać.

Edited by kolekcjoner
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam zalogowalam sie przed chwilka,tzn zalozylam tu konto;)Jest mumtum ogloszen na portalach szczeniat bez rodowodu i nie znikaja;(((nie wiem czy moze zglosic naruszenie i jak to sie to robi.Zbliza sie moment kiedy moje maluszki maa wyjechac z domku od nas a tu tysiace ogloszen bez rodowodu...

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='Obama']Bzdura,w mojej rasie wcale nie.Nadal mnóstwo hodowców,którzy nie badają,a nawet wyśmiewają ideę badania psów.[/QUOTE]

Skoro tak, to nie są Hodowcami tylko co najwyżej "chotoffcami." Jeśli nie badają to znaczy, że nie zależy im ani na własnych psach,ani zdrowiu przyszłych pokoleń i takich "chotoffcóff" należy omijać szerokim łukiem bez względu na ich sukcesy wystawowe, bo " z brzydkim psem da się żyć, z chorym nie".

Gdy decydowałam się na zakup psa priorytetem były dla mnie: podejście hodowcy do psów, zdrowie zwierząt i rozmiary hodowli. Wybrałam niewielką, wówczas początkującą domową hodowlę i jestem bardzo zadowolona. Do dziś mam świetny kontakt z Hodowczynią, mogę na Nią liczyć w każdej sytuacji. Tylko, żeby takiego Hodowcę znaleźć trzeba zadać sobie troszeczkę trudu, a nie kupować psa jak najtaniej i max. 20 kilometrów od domu.

Edited by Lotty
poprawki
Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie :

Mam konto na pewnej stronie ( Zapytaj.com.pl ) i jest tam jedna dziewczyna, ma 3 suczki w typie Owczarków, jedna starsza i jest to matka dwóch innych, a do tego miała 9 (!) Sznaucerów, teraz ma chyba 5 bo niby 'oddała'.

I jest to dziecko, ma 13 lat, mieszka na jakiejś wsi a te suczki mają co roku ( bądź nawet co cieczkę ) szczeniaki ;/ Teraz jedna suka ma szczeniaki a następna jest w ciąży ;/

Można coś z tym zrobić ? Nie wiem gdzie mieszka, ani nawet jak ma na imię.

To link do jej profilu ( nie trzeba się rejestrować ) - [url]http://zapytaj.onet.pl/Profile/user_1275332.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...