Jump to content
Dogomania

Nowa ustawa. Co o niej sądzicie??


:**

Recommended Posts

Owczarek mieszkający w kojcu to raczej nie podpada pod znęcanie no chyba,że brak budy i jest brudno lub nikt nie sprząta,a skoro straż miejska i inne instytucje jak pisze ania 757 do tej pory nie reagowały to raczej nic złego się tam nie dzieje.Owczarki niemieckie przeważnie mieszkają w kojcach nawet te policyjne,wojskowe i innych służb.A rozmnażać nikt mu niestety zabronić nie może .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A to ze własnie ma szczeniaki, które sa sprzedawane i znowu jest w ciazy? W jednym kojcu mieszka cały czas pies i suka , nie maja tam schronienia leza na podwórku, w te najwieksze mrozy a karmione sa suchym chlebem, wiec juz moja cierpliwosc sie skonczyła i zadzwoniłam do TOZU, maja cos z tym zrobic

Link to comment
Share on other sites

Jakaś niezwykła suka skoro ma szczeniaki i jest w ciąży?no chyba ,że te szczeniaki mają jakieś pół roku.Ale OK nie znam warunków i jak nie mają budy i leżą na betonie toi to znęcanie się.Moje psiaki też czasem dostają chleb którego nie chcę wyrzucać trochę zjedzą bo to odmiana po mięsku ale zresztą zostaje i obserwator z zewnątrz widząc porozrzucany chleb też by mógł napisać ,że samym chlebem je żywię a tego chleba to dostaną raz na miesiąc albo rzadziej.Napisz jak się sprawa skończyła .A,że mieszka pies z suką to nie przestępstwo niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Jakaś niezwykła suka skoro ma szczeniaki i jest w ciąży?.[/QUOTE]
tylko w czystej teorii suki mają cieczki co pół roku. Są takie co raz na rok ale i takie co 3 razy w roku moga miec cieczke i jest to też normalne, Jesli ta sucz z tych co 3 x do roku mają cieczkę - żaden problem aby miala odchowane szczyle już troche i za chwilę następne. Choć nalezy doliczyć 2 miesiące od ostatniej cieczki (okres ciąży). Ale to jest sprawa z naturalnymi cieczkami.

Link to comment
Share on other sites

Na nowy pomysl ograniczenia populacji zwierzat w naszym kraju wpadl Prezydent miasta Stalowa Wola p.Szlezak.Pragnie wyeliminowac psy wielorasowe w swoim regionie poprzez usmieracnie psow "bezpanskich"
czyzby mial w nosie Ustawe o Chronie Zwierzat i Nowelzacje?
Co ci ludzie jeszcze wymsla,i tacy sa przy korycie?:angryy::angryy::mad::mad::mad::mad::mad:

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

Ja mam takie pytanie odnośnie pewnego punktu ustawy:
bo tak juz z praktyki -
Art. 11 ust. 2 pkt. 1) ustawy - "zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku dla zwierząt" -
no właśnie - odnoszę to do realiów naszego rejonu - podkarpacie.
Gminy chcą podpisywać umowy, mają programy /pisze o władzach gmin z okolic Tarnobrzega, z którymi rozmawiałam/ - no ale własnie nie mamy schroniska - nikt nie ma i sytuacja staje sie patowa. Nie mogą podpisać umowy i kółko się zamyka. Nie ma gdzie umieszczać bezpańskich psów i jest coraz gorzej. Nie ma mozliwości "obejścia" tego pkt 1), zastąpienia słowo "schronisko" innym na przykład "dom tymczasowy" czy tym podobne.
No jak z tego wybrnąć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1968']Nie mogą podpisać umowy i kółko się zamyka. Nie ma gdzie umieszczać bezpańskich psów i jest coraz gorzej.
No jak z tego wybrnąć.[/QUOTE]

A gmina nie może stworzyć schroniska?
A skąd pieniądze na to?:
- wprowadzić opłatę za posiadanie psa
- wprowadzić obowiązek czipowania psów - za nieprzestrzeganie go: kara (tak, trochę trzeba zainwestować - obsługa bazy, skanery, może darmowe czipowanie lub po promocyjnych cenach)
- wprowadzić zwolnienie z opłaty za zaczipowanego, wysterylizowanego/wykastrowanego psa
- skoro już są fundusze z opłat - założyć schronisko

//tak wiem :) ja cały czas to samo powtarzam, ale naprawdę wydaje mi się to bardzo proste, logiczne i wykonalne

Jeśli chodzi o Tarnobrzeg, to najbliższe schronisko jest w Mielcu? Wczoraj zdaje się czytałam, że w Mielcu zamierzają wprowadzić czipowanie. [url]http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120122%2FMIELEC%2F467584271[/url]

No i proszę nie mówić o obchodzeniu ustawy :) Takie obchodzenie to po prostu łamanie prawa prowadzące do pogorszenia się sytuacji polskiej populacji psów i kotów.

Edited by keksik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='keksik']A gmina nie może stworzyć schroniska?
A skąd pieniądze na to?:
- wprowadzić opłatę za posiadanie psa
- wprowadzić obowiązek czipowania psów - za nieprzestrzeganie go: kara (tak, trochę trzeba zainwestować - obsługa bazy, skanery, może darmowe czipowanie lub po promocyjnych cenach)
- wprowadzić zwolnienie z opłaty za zaczipowanego, wysterylizowanego/wykastrowanego psa
- skoro już są fundusze z opłat - założyć schronisko

//tak wiem :) ja cały czas to samo powtarzam, ale naprawdę wydaje mi się to bardzo proste, logiczne i wykonalne

Jeśli chodzi o Tarnobrzeg, to najbliższe schronisko jest w Mielcu? Wczoraj zdaje się czytałam, że w Mielcu zamierzają wprowadzić czipowanie. [url]http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120122%2FMIELEC%2F467584271[/url]

No i proszę nie mówić o obchodzeniu ustawy :) Takie obchodzenie to po prostu łamanie prawa prowadzące do pogorszenia się sytuacji polskiej populacji psów i kotów.[/QUOTE]
wszystko slicznie i pieknie, tylko to pobożne życzenia.
Bo nie mam nawet jednej centralnej bazy chipowanych zwierząt. każdy robi sobie swoją a weci często nawet nie wpisuja NIGDZIE zachipowanych przez siebie zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1968']Ja mam takie pytanie odnośnie pewnego punktu ustawy:
bo tak juz z praktyki -
Art. 11 ust. 2 pkt. 1) ustawy - "zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku dla zwierząt" -
no właśnie - odnoszę to do realiów naszego rejonu - podkarpacie.
Gminy chcą podpisywać umowy, mają programy /pisze o władzach gmin z okolic Tarnobrzega, z którymi rozmawiałam/ - no ale własnie nie mamy schroniska - nikt nie ma i sytuacja staje sie patowa. Nie mogą podpisać umowy i kółko się zamyka. Nie ma gdzie umieszczać bezpańskich psów i jest coraz gorzej. Nie ma mozliwości "obejścia" tego pkt 1), zastąpienia słowo "schronisko" innym na przykład "dom tymczasowy" czy tym podobne.
No jak z tego wybrnąć.[/QUOTE]
Keksik masz racje. Jednak żeby to wszystko wprowadzić w życie potrzeba kilku lat, a opieka schroniskowa potrzebne jest dziś.

Chciałbym zwrócić uwagę na to, że ustawodawca nakładając obowiązek na gminy musi wskazać źródło finansowania. Zapewne projekt ustawy był konsultowany ze związkami gmin. Warto więc sprawdzić co gminy wpisały w opinii do tego projektu. Może tam jest rowiazanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1968']Ja mam takie pytanie odnośnie pewnego punktu ustawy:
bo tak juz z praktyki -
Art. 11 ust. 2 pkt. 1) ustawy - "zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku dla zwierząt" -
no właśnie - odnoszę to do realiów naszego rejonu - podkarpacie.
Gminy chcą podpisywać umowy, mają programy /pisze o władzach gmin z okolic Tarnobrzega, z którymi rozmawiałam/ - no ale własnie nie mamy schroniska - nikt nie ma i sytuacja staje sie patowa. Nie mogą podpisać umowy i kółko się zamyka. Nie ma gdzie umieszczać bezpańskich psów i jest coraz gorzej. [B]Nie ma mozliwości "obejścia" [/B]tego pkt 1), zastąpienia słowo "schronisko" innym na przykład "dom tymczasowy" czy tym podobne.
[B]No jak z tego wybrnąć.[/B][/QUOTE]
Zapytaj posła Suskiego albo jego wszystkowiedzącą asystentkę Kahoonę.
Niemożliwe przecież, żeby pisząc to swoje Dzieło Zbawienia Zwierząt nie przewidzieli, że tak właśnie będzie wyglądała jego realizacja w praktyce!

Mylisz się, że nie ma możliwości obejścia... Przeczytaj sobie art. 11 ust. 3, a zaraz potem art. 6 ust. 1 pkt 5! Kumasz już co jest grane?

Link to comment
Share on other sites

Pixel, ty jak zwykle na około :) To przeczytaj sobie art. 11 ust. 1.

A ja się tak zastanawiam, skąd właściwie Basia wzięłaś ten swój art. 11 ust. 2 pkt. 1... w ustawie niczego takiego nie ma...


Nie wydaje mi się, żeby stworzenie bazy danych złożonej z danych z poszczególnych baz stanowiło jakiś wielki problem... Na razie problemem jest, że za mało zwierząt jest czipowanych.

A jeśli chodzi o problemy gmin ze znalezieniem schronisk: niech przeciwdziałają! Niech profilaktycznie organizują sterylki i kastracje. Będzie mniej psów będzie mniejszy problem. Trzeba będzie wydawać mniej kasy. Skoro mają 100tys. w budżetach na to, to chyba ze dwie lub trzy uda się im zafundować...


A jeśli chodzi o konsultacje poselskiego projektu ustawy o ochronie zwierząt, to podobno ich nie było... jeśli to prawda, to bardzo nieładnie... [url]http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/kluby-sejmowe-za-projektem-ustawy-o-ochronie-zwierzat/5117254[/url]

Edited by keksik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='keksik']Pixel, ty jak zwykle na około :) To przeczytaj sobie art. 11 ust. 1.

A ja się tak zastanawiam, skąd właściwie Basia wzięłaś ten swój art. 11 ust. 2 pkt. 1... w ustawie niczego takiego nie ma...


Nie wydaje mi się, żeby stworzenie bazy danych złożonej z danych z poszczególnych baz stanowiło jakiś wielki problem... Na razie problemem jest, że za mało zwierząt jest czipowanych.

A jeśli chodzi o problemy gmin ze znalezieniem schronisk: niech przeciwdziałają! Niech profilaktycznie organizują sterylki i kastracje. Będzie mniej psów będzie mniejszy problem. Trzeba będzie wydawać mniej kasy. Skoro mają 100tys. w budżetach na to, to chyba ze dwie lub trzy uda się im zafundować...


A jeśli chodzi o konsultacje poselskiego projektu ustawy o ochronie zwierząt, to podobno ich nie było... jeśli to prawda, to bardzo nieładnie... [url]http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/kluby-sejmowe-za-projektem-ustawy-o-ochronie-zwierzat/5117254[/url][/QUOTE]

Nie piszę na tym wątku, ale Tobie odpowiem - konsultacje były - organizacje społeczne, Związek Łowiecki, Związek Gmin Polskich, Ministerstwo Rolnictwa, Ministerstwo Sprawiedliwości - bez konsultacji żaden projekt nie przechodzi procedowania. Reszta na PW jesli chcesz wiedzieć więcej.

Link to comment
Share on other sites

A, już widzę, to nie art. 11 tylko 11a, nie doczytałam rano :)

Malagos... To już od organizacji zależy... Według ustawy każda gmina powinna posiadać schronisko albo umowę ze schroniskiem, ALE jeśli projekt uchwały zawierałby działania prewencyjne zmierzające do zmniejszenia liczby bezdomnych psów i kotów (czipowanie, sterylizacja, kastracja), uwzględniałby pozyskiwanie środków i rozpoczęcie prac nad stworzeniem gminnego schroniska (kilka gmin może się porozumieć i stworzyć wspólne), to czemu taki projekt miałby nie zyskać poparcia? W organizacjach są też rozsądni ludzie, którzy wiedzą, że schroniska nagle magicznie się nie pojawią.

Bardzo dobrze, że były konsultacje :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Keksik[/B], Ty jak zwykle - w jeden punkt wpatrzona, tracisz z oczu szerszy obraz spraw...

[quote name='kahoona']Nie piszę na tym wątku, ale Tobie odpowiem - konsultacje były - organizacje społeczne, Związek Łowiecki, [B]Związek Gmin Polskich[/B], Ministerstwo Rolnictwa, Ministerstwo Sprawiedliwości - bez konsultacji żaden projekt nie przechodzi procedowania. Reszta na PW jesli chcesz wiedzieć więcej.[/QUOTE]
A gdzie można znaleźć opinię samorządowców na temat proponowanych zmian?
Czyż to nie z powodu [B][SIZE="3"]braku opinii samorządowców[/SIZE][/B] o mało nie doszło do udupienia Waszego owocu VI kadencji?

Opinia BAS jest ([url]http://orka.sejm.gov.pl/rexdomk6.nsf/Opdodr?OpenPage&nr=4257):[/url]
[I]"Szereg zgłoszonych propozycji to zmiany dość istotne, które w znaczący sposób zmienią istniejący system uregulowań w omawianej dziedzinie i [B]spowodują istotne konsekwencje ekonomiczne[/B]. Z tego powodu ich akceptacja powinna być poprzedzona wszechstronną analizą skutków (np. [B]oceną skutków finansowych dla samorządów[/B], czy oceną prawnych i finansowych konsekwencji pozbawienia przedsiębiorców prawa do prowadzenia schronisk). Tymczasem w uzasadnieniu zabrakło informacji na temat konsekwencji proponowanych zmian, nic w nim też nie wskazuje, aby takie analizy zostały przeprowadzone. [B]Nie można zgodzić się ze stwierdzeniem zawartym w ostatnim zdaniu uzasadnienia, że „projekt ustawy nie pociąga za sobą żadnych skutków finansowych dla jednostek samorządu terytorialnego”. Zobowiązanie gmin do realizacji nowych zadań niewątpliwie takie skutki za sobą pociągnie. [/B]"[/I]

Takie te konsultacje były pewnie jak i w sprawie ACTA... :angryy:
Co chcieli to uchwalili. A teraz niech się gminy martwią skąd kasę na to wziąć.

Czy można się w tej sytuacji dziwić, że z punktu widzenia gminy lokalnym włodarzom najlepszym wyjściem wydaje się zastosowanie art. 11 ust. 3 ? Miejsc w schronisku nie ma więc odławiamy pod pretekstem, że pies stwarza zagrożenie, a następnie na miejscu usypiamy (bez odstawienia do schroniska, bo przecież tam nie ma miejsca!) zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 5!
Proste? O to chodziło, Wielka Pani Asystentko?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']
A gdzie można znaleźć opinię samorządowców na temat proponowanych zmian?
[/QUOTE]

Jak chcesz je zobaczyć, to popytaj i poproś odpowiednią osobę. Ja jak chciałam dostać wyniki pewnych konsultacji, to tak zrobiłam i je dostałam.

Pixel, twoja wersja w rzeczywistości wyprodukowałaby tyle roboty papierkowej, że chyba nikomu by się to nie opłacało i nie chciało nastawiać karku :) Pies bezpośrednio zagraża człowiekowi? Komu dokładnie? Raport policji/straży, oświadczenia, decyzja o uśmierceniu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keksik']Jak chcesz je zobaczyć, to popytaj i poproś odpowiednią osobę. Ja jak chciałam dostać wyniki pewnych konsultacji, to tak zrobiłam i je dostałam.

Pixel, twoja wersja w rzeczywistości wyprodukowałaby tyle roboty papierkowej, że chyba nikomu by się to nie opłacało i nie chciało nastawiać karku :) Pies bezpośrednio zagraża człowiekowi? Komu dokładnie? Raport policji/straży, oświadczenia, decyzja o uśmierceniu...[/QUOTE]

Pixel nie poprosi, ja z tą osobistością nie gadam więc pozostanie w niepewności. Tobie prześlę mailem jeśli chcesz. Pixel niech szuka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona'] konsultacje były - organizacje społeczne, Związek Łowiecki, Związek Gmin Polskich, Ministerstwo Rolnictwa, Ministerstwo Sprawiedliwości - bez konsultacji żaden projekt nie przechodzi procedowania. Reszta na PW jesli chcesz wiedzieć więcej.[/quote]
[quote name='kahoona'] Pixel nie poprosi, ja z tą osobistością nie gadam więc pozostanie w niepewności. Tobie prześlę mailem jeśli chcesz. Pixel niech szuka...[/quote]
Pixel nie musi prosić o poufne udzielanie publicznych informacji, bo pixel sam umie czytać...

Wszystkim, którzy także posiedli tę umiejętność, polecam lekturę stenogramów z posiedzeń komisji, w której procedowano rzeczony projekt ustawy:
[url]http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/0/EA0571A147F480C0C12578CB0049E92B/$file/0524206.pdf[/url]

gdzie poseł Suski, autor nowelizacji wyraźnie przyznał się:
[B][I]„Konsultacje z gminami się nie odbyły.”[/I][/B]
I dalej:
[B][I]„Konsultacje z Polskim Związkiem Łowieckim odbywały się na zasadzie rozmów nieformalnych, bo Zespół Przyjaciół Zwierząt nie występował formalnie do Polskiego Związku Łowieckiego. Tak jak wspomniałem, nowelizacja uzgadniana była z Parlamentarnym Kołem Tradycji Łowieckich. To tyle. Dziękuję.”[/I][/B]

W miesiąc później też śladu po konsultacjach z samorządowcami nie było i dlatego projekt skierowano z powrotem do podkomisji :
[url]http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/0/DB09AA11745098F9C12578E200484776/$file/0538806.pdf[/url]

Ale czas naglił, więc już po dwóch dniach temat konsultacji odpuszczono i projekt został przyjęty:
[url]http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/0/7E33B6B27A2C3252C12578EF00443178/$file/0543306.pdf[/url]

Albo więc Wielka Pani Asystentka źle poinformowana albo celowo bajki nam tutaj opowiada o rzekomych konsultacjach z gminami. Nie można także wykluczyć występowania obu tych okoliczności jednocześnie... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

No widzisz kochana, jak Ci dobrze idzie, choć nie wszystko wygrzebałaś, niestety. Oby tak dalej. Grzeb dalej, niech się talent nie marnuje w tym lesie. A jak już wygrzebiesz to publikuj, publikuj i jeszcze raz publikuj.

Może uda się wyjasnić tę tajemnicę czy prawdę mówię czy nie. Zagadki fajne są. A jak już rozwiążesz te tajemnice to podziel się z ludem.

Niech się świat dowie o tych skandalach przy władzy.... Naród ma prawo wiedziec.
Zatem do dzieła!

Mogę cię naprowadzić, bo sama na to nie wpadłaś - próbuj w Związku Gmin Polskich.

Oczywiście reszcie odpowiem na PW, jak zwykle.

Edited by kahoona
Link to comment
Share on other sites

jakie chipowanie, rejestrowanie - ja sie pytam co zrobić teraz, dzisiaj?? gdzie umieszczać te psy, które biegają po ulicach, targowiskach w naszym rejonie? zachipuje je i co wypuszczę?
[URL]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120211/POWIAT0304/792886094[/URL]

i co w takim przypadku?

Mielec? - praktycznie zamknięty, nie przyjmują w ogóle. Zresztą lepiej żeby tam żadna psina nie trafiła

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Stylizacje i kastracje swoją drogą, ale pytam ponownie: czy organizacja, która ma zatwierdzić projekt uchwały Rady Gminy, i powiatowy, pozytywnie zaopiniują projekt [B]bez podanego schroniska? [/B][/QUOTE]

no może ktoś nam odpowie?

[B]pixel[/B] ja wiem o co chodzi - /cyt. "Przeczytaj sobie art. 11 ust. 3, a zaraz potem art. 6 ust. 1 pkt 5!"/
Teraz chcę wiedzieć od osób, które współtworzyły zmiany, jak dzisiaj mamy pomóc bezdomnym psom, dla których nie ma schronisk i nikt nie chce budować żadniusieńkiego schroniska - vide wypowiedź prezydenta Stalowej Woli, burmistrza Niska. Co teraz?
[B]keksik[/B] zejdź na ziemię

Edited by Basia1968
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...