Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='Erica']A czy możemy wrócić do sedna sprawy i zostawić personalne wycieczki po drugiej stronie drzwi?

Fakt nr 1 - psów w Polsce jest po prostu za dużo. Bez rozdrabniania się na to czy są to psy ze schronu ( tam też psy nie biorą się z powietrza ), z pseudo czy te z rodowodem. Wszystkich psów, w porównaniu do ilości dostępnych domów dla nich, jest za dużo.

Fakt nr 2 - wejść w posiadanie psa jest zdecydowanie za łatwo. Każdy sadysta, niedojrzały psychicznie dresiarz, emeryta-alhoholik, egoistyczna paniusia potrzebująca modnego jurka do torebki, rodzic chcący zaspokoić chcicę potomka i każdy inny nieodpowiedzialny ludź może w każdej chwili nabyć psa.
O ile wolontariusze zajmujący się adopcjami czy dobre hodowle ( te, które nie są nastawione wyłącznie na zysk) odeślą takich ludzi z kwitkiem, to już pseudohodowle, właściciele "przypadkowych" miotów, Ci którzy rozmnażają dla zaspokojenia własnych kaprysów ( tudzież uczuć rodzicielskich) i -niestety- część schronisk mają absolutnie w nosie komu oddają psa. :shake:

Ja uważam, że to właśnie jest główny problem - psa może mieć każdy bez znaczenia na to jaką wiedzę posiada. Ja bym bardzo chciała, żeby wszystkie psy - bez znaczenia na swoje pochodzenie - trafiały do dobrych, świadomych i kochających domów. Takich, które traktują je jako członków rodziny, dbają, zapewniają im wszsystkie potrzeby i nie porzucą jak pies się znudzi/będzie stary lub chory/ wyjdzie z mody.
Mam nawet pomysł ( przyznaję - dość utopijny ) jak do tego dojść . Wprowadźmy egzamin na posiadanie psa, coś na kształt egzaminu na prawo jazdy. Każdy zainteresowany adopcją/ kupnem musiałby przejść kurs i zdać egzamin - dopiero po jego zdaniu mógłby "zdobyć" psa.




Ja mam zapotrzebowanie na tańszego Nissana Navara z tego roku, proszę mi dostarczyć :evil_lol:[/QUOTE]
Ale nie ma ustawy nakazujacej ci kupno nowego mozesz poszukac w ogloszeniach/odpowiednio rodowodowy i bez/ I tak tez sie dzieje z psiakami ten ktorego stac na nissana z salonu to nie bedzie szukal w ogloszeniach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena'] Kupowałam z rodowodami. Znajomy , który wystawiał pieski podsumował wystawy tak : " tam jest korupcja większa niż w polskiej piłce". Odpuściłam, nie wystawiam. [/QUOTE]
I a piać na nowo. Jakie te wystawy straszne. Tak trudno wymęczyć hodowlankę dla suki - te trzy wystawy z oceną b. dobrą - okropność po prostu :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']I a piać na nowo. Jakie te wystawy straszne. Tak trudno wymęczyć hodowlankę dla suki - te trzy wystawy z oceną b. dobrą - okropność po prostu :/[/QUOTE]

Na innych forach czytałem takie wypowiedzi. Wiesz o tym , że pieska wystawiła ta, a ta osoba ( sędzina , chociaż sama go nie będzie teraz oceniać ). Tak, to ja nie jadę , chociaż już opłaciłam. A tobie już teraz mogę powiedzieć czyj pies wygra. Sprawdzam wyniki, no i miała rację. Wygrał tej sędziny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Na innych forach czytałem takie wypowiedzi. Wiesz o tym , że pieska wystawiła ta, a ta osoba ( sędzina , chociaż sama go nie będzie teraz oceniać ). Tak, to ja nie jadę , chociaż już opłaciłam. A tobie już teraz mogę powiedzieć czyj pies wygra. Sprawdzam wyniki, no i miała rację. Wygrał tej sędziny.[/QUOTE]
Nie no - jasne - lepiej kupić rodowodowe, wziąć z tego, co ktoś wywalczył, o co się postarał, a potem już lecieć na luziku, bez weryfikacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joan od Wolanda']Dobrze mówisz. Zauważ też, że wszystkie głosy obiektywne w tym wątku, są zaraz szufladkowane, a poziom wypowiedzi sięga krawężnika... Ja nie wiem, kto tu jest, kto, ale agresja tych wystąpień poddaje w wątpliwość ich ponoć "szczytny" cel...[/QUOTE]
Dobrze że jeszcze ktoś tu myśli bo normalnie czytać się tego nie da.
Tu chyba koniczne jest pisanie postów dużymi literami bo żadnych odpowiedzi na pytania nie ma, jest to wątek o nowelizacji ustawy a nie o tym co i kto może kryć.
Ja mam rozwiązanie dla wszystkich :
- wprowadzić zakaz sprzedaży WSZYSTKICH szczeniąt - i gwarantuję że skończy się cały ten cyrk, zostaną tylko pasjonaci

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Nie no - jasne - lepiej kupić rodowodowe, wziąć z tego, co ktoś wywalczył, o co się postarał, a potem już lecieć na luziku, bez weryfikacji.[/QUOTE]

Ty chyba nie kontaktujesz.
Te dwie koleżanki miały wystawiać na jednej wystawie razem z sędziną. Jedna, choć opłaciła wycofuje się z wystawiania i podaje czyj pies wygra na wystawie. Nie myli się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Na innych forach czytałem takie wypowiedzi. Wiesz o tym , że pieska wystawiła ta, a ta osoba ( sędzina , chociaż sama go nie będzie teraz oceniać ). Tak, to ja nie jadę , chociaż już opłaciłam. A tobie już teraz mogę powiedzieć czyj pies wygra. Sprawdzam wyniki, no i miała rację. Wygrał tej sędziny.[/QUOTE] A ja bylam swiadkiem na wystawie rozmowy p.sedziny z wystawiajaca swoje psy" Suczka to juz ma trzy lokaty potrzebne do chempionatu teraz trzeba dobrze ocenic psa .I mimo ze byly psy o wiele ladniejsze ten piesek wygral wystawe i pozniej show,pani z pieskami ladniejszymi/na wczesniejszych wystawach otrzymywaly piersze miejsca/wyjechala przed koncem wystawy.Z tego co wiem to nie tylko moja wystawa byla ostatnia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Ty chyba nie kontaktujesz.
Te dwie koleżanki miały wystawiać na jednej wystawie razem z sędziną. Jedna, choć opłaciła wycofuje się z wystawiania i podaje czyj pies wygra na wystawie. Nie myli się.[/QUOTE]
Oczywiście - takie układy i walka o championat czy inne tytuły z pewnością całkowicie i z kretesem uniemożliwiły Twoim psom wyrobienie uprawnień hodowlanych. Taka przykrość. Nikt nic nie wie, sędzia kalosz, dlatego ekspertem od eksterieru, charakteru i genetyki jest Turystka Milena na swoich 80 metrach parteru. Nie dało się uzyskać 3 bardzo dobrych? Nie poznali się na Twoich suczkach? Czy w ogóle nie opłacało się sprawdzać, czy się poznają?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona'] Dlatego ważne jest, żeby ludzi edukować - nie wszyscy kupujący to źli ludzie. W przyszłym tygodniu TVN robi duży materiał o pseudohodowlach, pojeździmy, podzwonimy - ideą programu jest tez uświadamianie kupujących. [/QUOTE]

Jak dla mnie pomysł niezły - tylko co z tego...

[quote name='kahoona']Jedno Ci obiecuję - nie będzie pożytku z takich pomysłów, poczekaj cierpliwie.
Chyba nie sądzisz, że ustawodawca pozwoli na omijanie prawa
- stawiam dolary przeciw orzechom, że ustawodawca nie pozwoli z siebie kpić, założysz się?
Już się coś szykuje na was, moi drodzy pseudole...[/QUOTE]

Katarzyno życzę Ci więcej szczęścia niż miał Don Kichot, skutek natomiast przewiduję bardzo podobny.

A Ustawodawca niestety, jak pozwolił by wyszedł chłam, to teraz niech się liczy z kpieniem (przez skuteczne w literze prawa omijanie tej Ustawy).

Na allegro i bazarach handel kwitnie aż miło, ostatni pomysł: sprzedam wyprawkę dla psa, pies gratis, albo oddam psa za darmo - za koszty szczepień - 2000zł

I jeszcze jedno, warto zauważyć, że miecz odwrócił się w naszą stronę i regularnie są usuwane ogłoszenia i aukcje na allegro z psami bezdomnymi.

Ciekawe dokąd to zmierza...

Edited by a.piurek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Oczywiście - takie układy i walka o championat czy inne tytuły z pewnością całkowicie i z kretesem uniemożliwiły Twoim psom wyrobienie uprawnień hodowlanych. Taka przykrość. Nikt nic nie wie, sędzia kalosz, dlatego ekspertem od eksterieru, charakteru i genetyki jest Turystka Milena na swoich 80 metrach parteru. Nie dało się uzyskać 3 bardzo dobrych? Nie poznali się na Twoich suczkach? Czy w ogóle nie opłacało się sprawdzać, czy się poznają?[/QUOTE]
Nie pisz tak bo jesteś niesprawiedliwa, każdy ma prawo do swoich poglądów, a cyniczne odpisywanie nic tu nie zmieni. Ja akurat też uważam wystawy za kumoterstwo, powinno być to inaczej zorganizowane, no ale jeśli ktoś należy do tej zorganizowanej grupy widocznie się na to zgadza. Choć mi bardziej przeszkadza to traktowanie zwierząt na wystawach niż sędziowie, bo faktycznie tą hodowlankę wyjeździsz ale kosztem tych biednych psów. To powinno być też zakazane, bo dla mnie (już o tym pisałam) trzymanie psa przez kilka godzin w plastikowej skrzynce żeby mu się włos nie pogniótł jest również bestialstwem.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wystawialam suczek tylko akurat psa i dostal ocene doskonalą,ja chce tylko pokazac jakie uklady sa w tym zwiazku,takich przykladow moge przytoczyc na peczki/bylam czlonkiem zwiazku jeszcze od lat 70 tych jeszcze w tym czasie kiedy kazdy miot byl sprawdzany przez przedstawicieli Zwk-kto dzisiaj u kogokolwiek robi jakies kontrole.Przepisalam sie do nowego stowarzyszenia a tam wlasnie jest tak samo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Oczywiście - takie układy i walka o championat czy inne tytuły z pewnością całkowicie i z kretesem uniemożliwiły Twoim psom wyrobienie uprawnień hodowlanych. Taka przykrość. Nikt nic nie wie, sędzia kalosz, dlatego ekspertem od eksterieru, charakteru i genetyki jest Turystka Milena na swoich 80 metrach parteru. Nie dało się uzyskać 3 bardzo dobrych? Nie poznali się na Twoich suczkach? Czy w ogóle nie opłacało się sprawdzać, czy się poznają?[/QUOTE]

Nie denerwuj się. Ty znalazłaś sposób na dostatnie życie z hodowli piesków. Ja prowadzę własną działalność gospodarczą i pieski są dlatego , bo je lubię. Jeśli lubiłabym ryby, to założyła bym akwarium. Tego nie zrobię , zawsze będą psy. Czy ustawa będzie ta co jest , czy też inna. Za darmo też nie oddam. Ksiądz mszy nie odprawi za darmo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga7777']Nie pisz tak bo jesteś niesprawiedliwa, każdy ma prawo do swoich poglądów, a cyniczne odpisywanie nic tu nie zmieni. Ja akurat też uważam wystawy za kumoterstwo, powinno być to inaczej zorganizowane, no ale jeśli ktoś należy do tej zorganizowanej grupy widocznie się na to zgadza.[B] Choć mi bardziej przeszkadza to traktowanie zwierząt na wystawach[/B] niż sędziowie, bo faktycznie tą hodowlankę wyjeździsz ale kosztem tych biednych psów. To powinno być też zakazane, bo dla mnie (już o tym pisałam) trzymanie psa przez kilka godzin w plastikowej skrzynce żeby mu się włos nie pogniótł jest również bestialstwem.[/QUOTE]
Oczywiście. To jest dopiero bestialstwo - te wystawy. Lepiej mnożyć co popadnie, bez żadnej weryfikacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']A czy kiedy sprzedajesz/kupujesz samochód i z tego tytułu musisz podporządkować się pewnym wymogom formalnym, jak podatki, wyrejestrowanie/zarejestrowanie, ubezpieczenie i odpowiedzialność aż do kolejnej sprzedaży lub złomowania, to też czujesz, że Twoje prawa obywatelskie są naruszane? (Przepraszam za porównanie, ale ludzie jakoś łatwiej przyjmują na siebie obowiązki związane z samochodem niż z psem i jego potomstwem. Każdy samochód ma swojego właściciela, a pies - nie, choć żywy.)[/QUOTE] A jak kupuje psa to moim obowiazkiem jest dbac o niego,szczepic leczyc jesli nie daj Boze zachruje traktowac tak jak jemu sie to nalezy,jesli gmina przewiduje podatek od posiadanie musze go zaplacic itp Musze mu zapewnic dobre warunki bytowania/nigdy pies u mnie nie mieszkal w budzie tylko zawsze zajmowal miejsce w domu,niejednokrotnie ze wzgledu na niego rezygnowalam z wyjazdow/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']A czy kiedy sprzedajesz/kupujesz samochód i z tego tytułu musisz podporządkować się pewnym wymogom formalnym, jak podatki, wyrejestrowanie/zarejestrowanie, ubezpieczenie i odpowiedzialność aż do kolejnej sprzedaży lub złomowania, to też czujesz, że Twoje prawa obywatelskie są naruszane? (Przepraszam za porównanie, ale ludzie jakoś łatwiej przyjmują na siebie obowiązki związane z samochodem niż z psem i jego potomstwem. Każdy samochód ma swojego właściciela, a pies - nie, choć żywy.)[/QUOTE] A jak kupuje psa to moim obowiazkiem jest dbac o niego,szczepic leczyc jesli nie daj Boze zachruje traktowac tak jak jemu sie to nalezy,jesli gmina przewiduje podatek od posiadanie musze go zaplacic itp Musze mu zapewnic dobre warunki bytowania/nigdy pies u mnie nie mieszkal w budzie tylko zawsze zajmowal miejsce w domu,niejednokrotnie ze wzgledu na niego rezygnowalam z wyjazdow/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek']Jak dla mnie pomysł niezły - tylko co z tego...

Katarzyno życzę Ci więcej szczęścia niż miał Don Kichot, skutek natomiast przewiduję bardzo podobny.

Ciekawe dokąd to zmierza...[/QUOTE]

życz szczęścia zwierzętom, nie mnie, ja szczęśliwa

a dokąd zmierza to zobaczymy, nikt się spodziewał takiej inwencji rodaków, wiem, że działania są podejmowane, ale nie mogę o tym pisać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Oczywiście. To jest dopiero bestialstwo - te wystawy. Lepiej mnożyć co popadnie, bez żadnej weryfikacji.[/QUOTE]
Weź proszę cię czy ja coś takiego napisałam? Są tacy co uważają że trzymanie psów w chlewie to też nie bestialstwo - aleś mi przygadała fiu fiu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Ja myślę iz trzeba koniecznie zainteresować media osobą naszej społeczniczki ,a zarazem asystentki pana posła Suskiego z PO . Przecież rzeczą niedopuszczalna jest aby osoba publiczna , reprezentująca posła w taki sposób obrażała i zastraszała inne osoby . :eviltong:[/QUOTE]

nie musisz, często w tych mediach występuję, sama im powiem, chociaz nie bardzo wiem co...

może to, że walcze z pseudohodowcami - okrutnikami

Link to comment
Share on other sites

Ale się kurna w tym 2012 roku namnożyło pseuduchów w tym wątku. I wszystko będzie szło w zaparte: kocham psiaczki, karmię je odpowiednio, przytulam, szczepię. No nieba im przychylają po prostu.
Ręce i cycki opadają, bo chyba jednak nie ma na nich bata. Nadal będą dopuszczać i handelek się kręci.

I jeszcze debile dla poparcia swoich głupot zdjęcia z wystaw wstawiają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']życz szczęścia zwierzętom, nie mnie, ja szczęśliwa

a dokąd zmierza to zobaczymy, [B]nikt się spodziewał takiej inwencji rodaków, [/B]wiem, że działania są podejmowane, ale nie mogę o tym pisać[/QUOTE]

Nikt się nie spodziewał??? Katarzyno, w jakim Ty kraju żyjesz??? Prawo miało być takie, by żadna inwencja nie była możliwa.

Ustawa miała sprawić, bym nie musiała psiakom życzyć szczęścia. Miały to szczęście mieć zagwarantowane przez prawo.
Miały mieć...

Ustawa to chłam i to jest dla mnie najsmutniejsze, uważam, że jest gorsza niż poprzednia, bo choć poprzednia była do d..y to była konkretna.
Ta natomiast daje tyle furtek, by ja ominąć, ze płakać się chce, a pseudo zacierają ręce aż miło.

I nie mów mi, że od jutra stanie się cud, bo sprawi to jakaś audycja, nic się nie zmieni, nawet gdybyśmy te audycje mieli codziennie.

Piszesz o edukacji... kogo chcesz edukować? Tych, których niekoniecznie stać na psa z hodowli, a chcieli by mieć "prawie" psa rasowego, czy tych którzy mają pseudo?

Miało być dobre prawo a jest...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Ale się kurna w tym 2012 roku namnożyło pseuduchów w tym wątku. I wszystko będzie szło w zaparte: kocham psiaczki, karmię je odpowiednio, przytulam, szczepię. No nieba im przychylają po prostu.
Ręce i cycki opadają, bo chyba jednak nie ma na nich bata. Nadal będą dopuszczać i handelek się kręci.

I jeszcze debile dla poparcia swoich głupot zdjęcia z wystaw wstawiają.[/QUOTE]
Sama jesteś debilem , ja nie mam psów, czytałaś inne moje posty czy tylko ten jeden.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...