Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']To jak to sie ma do sprzedazy szczeniat z takich zwiazkow? bo jesli "niezarobkowa" to ja juz teraz nic dalej nie wiem...[/QUOTE]
Stowarzyszenie zrzesza tych, którzy prowadzą tę działalność na własną rękę, dlatego ma bardzo ograniczone pole manewru, jeśli chodzi o przestrzeganie regulaminu. Może najwyżej wykluczyć ze związku. Często hodowla wykluczona z jednego Stowarzyszenia, zapisuje się do innego. Przepływ informacji jest również utrudniony ze względu na ochronę danych osobowych... Niestety, niejednokrotnie nakładają się na siebie przepisy ogólne, które wzajemnie się wykluczają. Dlatego konstruując jakąkolwiek nową Ustawę, należałoby przewidzieć z góry jej skutki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Tylko ze tu piszemy o zwierzetach, a Ty jak widac tego nie rozumiesz i jak wiekszosc naszego spoleczenstwa porownujesz zwierzeta do ludzi,stawiasz ich na rowni a to jeden z grzechow glownych.[/QUOTE]
Gdyby tak byłonie jadłbym mięsa ,a jem bo uważam,że to ludzie sa do kochania ,a zwierzętami należy się prawidłowo zajmować, a przyjaźń między człowiekiem ,a zwierzęciem jest podobna do przyjaźni z drugim człowiekiem.Ale by Ci to uprościć po prostu napiszę,że lubię maliny ,a nie znoszę kiwi .Lubię kolor niebieski ,a czerwonego unikam.Lubię schabowego nie cierpię kalafiora.My tez walcząc o to by zwierząt nie bito czy nie zamykano w ciasnych klatkach porównujemy ich cierpienia do własnych.Niestety jak dotąd żadne zwierzę si enie wypowiedziało ludzkim głosem.I dlatego moje preferencje mogę oprzec jedynie na moich(ludzkich )odczuciach.I też nawet mając wybór w schronisku wybiorę tego ,a nie innego.Czemu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joan od Wolanda']Stowarzyszenie zrzesza tych, którzy prowadzą tę działalność na własną rękę, dlatego ma bardzo ograniczone pole manewru, jeśli chodzi o przestrzeganie regulaminu. Może najwyżej wykluczyć ze związku. Często hodowla wykluczona z jednego Stowarzyszenia, zapisuje się do innego. Przepływ informacji jest również utrudniony ze względu na ochronę danych osobowych... Niestety, niejednokrotnie nakładają się na siebie przepisy ogólne, które wzajemnie się wykluczają. Dlatego konstruując jakąkolwiek nową Ustawę, należałoby przewidzieć z góry jej skutki.[/QUOTE]
Masz rację i niestety ta ustawa jest zła.Nie wolno tez założyć ,że nie wolno mi zakładać stowarzyszeń bo to wbrew konstytucji jak i nie wolno monopolizować rynku.Czy nie lepiej by było gdyby wszystkie psy były chipowana i sprzedawane wyłącznie z chipami i jedynie na portalach typu allegro z danymi osobowymi by był ściągany podatek(psy do oddania też z chipami ).Ale to sugerowane było 2 lata temu jak w ogóle miała być nowelizacja tworzone.Teraz też nowelizacja już znowelizowanej jest w sejmie i będzie kolejna nowelizacja i jak długo jeszcze.A zwierzętom to nie pomaga ,a ich właściciele chcąc być w zgodzie z durnym prawem są zmuszeni do zakładania nic nie znaczących stowarzyszeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Gdyby tak byłonie jadłbym mięsa ,a jem bo uważam,że to ludzie sa do kochania ,a zwierzętami należy się prawidłowo zajmować, a przyjaźń między człowiekiem ,a zwierzęciem jest podobna do przyjaźni z drugim człowiekiem.Ale by Ci to uprościć po prostu napiszę,że lubię maliny ,a nie znoszę kiwi .Lubię kolor niebieski ,a czerwonego unikam.Lubię schabowego nie cierpię kalafiora.My tez walcząc o to by zwierząt nie bito czy nie zamykano w ciasnych klatkach porównujemy ich cierpienia do własnych.Niestety jak dotąd żadne zwierzę si enie wypowiedziało ludzkim głosem.I dlatego moje preferencje mogę oprzec jedynie na moich(ludzkich )odczuciach.I też nawet mając wybór w schronisku wybiorę tego ,a nie innego.Czemu?[/QUOTE]
W dalszym ciagu niczego nie rozumiesz. Nie dalej jak wczoraj spotkalam bedac na spacerze z swoim sierciuchem starsza osobe ktorej odszedl kilkunastoletni pies. Oznajmila mi ze chce kolejnego przyjaciela ale juz nie szczeniaka tylko starszego, ze wzgledu na swoj wiek. Zdaje sobie sprawe ze pies to nie pluszak ze ma swoje potrzeby i dlatego decyduje sie na starszego bo jego potrzeby jest mu w stanie jeszcze zapewnic. Roznica w tym ze z ta osoba to nie Polka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']Ale mowimy o tym ze te stowarzyszenia /mysle ze to ludzie odpowiedzialni przyklad bernenczyka ogloszonego w allegro/beda wystawiac jakies dokumenty ,przeciez sa sady ktore osadzaja oszustow,nie generalizujmy ze wszyscy beda handlowac mieszacami nie podobnymi do zadnej z ras.Tacy do tej pory byli rowniez zrzeszeni[/QUOTE]

Właśnie to "jakieś dokumenty", ciekawa jestem jakie i na jakiej podstawie?

[quote name='pantolini']Nie każdy musi kupić lekarstwo i nie każdy zasługuje na przeżycie.To oczywiste bzdury.Psy sa szkolone i dal inwalidów aby im pomagały nie wiem czy oni są takimi krezusami.Pies to przyjaciel i jak zachoruje Pusia u babci Klary to czy babcia Klara nie odmówi sobie wiele by Pusię ratować.Chyba nie znasz ludzi.Owszem są i tacy którzy psa traktują jak zabawkę Ale nie wpychaj wszystkich do jednego worka.Pies to nie dobro luksusowe bo jakby tak było to należałoby już przy braniu psa wpłacić wadium na jego utrzymanie i ewentualne z nim problemy.Bo Ty mając dziś wszystko jutro też możesz mieć niewiele i nie wiem czy tylko z tego powodu pozbywałabyś się psa.[/QUOTE]
Oczywiście są psy szkolone dla inwalidów, ale czy zauważyłaś, że z reguły są to psy rasowe? Słyszałaś o posokowcach bawarskich pomagających ludziom chorym na curzycę? Dlaczego ta rasa? Bo mają niebywale czuły węch! Nie wpycham nikogo do żadnego worka, ale irytuje mnie,gdy słyszę, że emeryt spragniony przyjaźni potrzebuje pekińczyka, córeńka musi mieć malutkiego yorkusia, bo trzeba nauczyć ją odpowiedzialności. No i jest w oknie naprzeciwko, maleńka suczka pseudo yorka, oglądająca świat z posłania na parapecie. Na spacerki nie musi chodzić, bo świetnie załatwia się do kuwetki, a córcia? No nie bardzo może zająć się pieskiem, bo mała strasznie na nią warczy.
Dziękuję za troskę ale nie jestem sama na świecie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']W dalszym ciagu niczego nie rozumiesz. Nie dalej jak wczoraj spotkalam bedac na spacerze z swoim sierciuchem starsza osobe ktorej odszedl kilkunastoletni pies. Oznajmila mi ze chce kolejnego przyjaciela ale juz nie szczeniaka tylko starszego, ze wzgledu na swoj wiek. Zdaje sobie sprawe ze pies to nie pluszak ze ma swoje potrzeby i dlatego decyduje sie na starszego bo jego potrzeby jest mu w stanie jeszcze zapewnic. Roznica w tym ze z ta osoba to nie Polka.[/QUOTE]
No to Ty niczego nie rozumiesz starsza pani chce przyjaciela odpowiadającego jej wymaganiom .W czym niby się mylę?Każdy wybiera to co mu odpowiada.Ja też już bym nie chciał psa takiego jak foksterier czy husky zwłaszcza młodego bo mam swoje lata i nie miałbym ochoty na wielokilometrow spacery.Natomiast jak lubię psy typu pierwotnego to np wezmę szpica pomorskiego.Gdzie tu jest jakaś sprzecznośc po prostu starsza pani bardziej nawet myśli o psie jak o ludzkim prawie przyjacielu i nie ma ochoty myśleć ze strachem co się znim stanie gdyby jej zabrakło .Nie może też zapisać się do klubu skoczków narciarskich i raczej w tym klubie przyjaciół nie znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

czy to boczny skutek ustawy ? jeśli tak to dość nietrafiony
[COLOR=red][SIZE=1][FONT=Impact][SIZE=4][URL="http://www.dogomania.pl/threads/221055-gt-gt-gt-Allegro-blokuje-aukcje-adopcyjne-zemsta-pseudohodowc%C3%B3w-czy-nadgorliwo%C5%9B%C4%87-lt-lt-lt"]ALLEGRO BLOKUJE AUKCJE ADOPCYJNE[/URL][/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][SIZE=1][COLOR=red]
[SIZE=2][COLOR=black]zapraszamy do dyskusji[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]
[URL="http://allegro.pl/dom-i-ogrod"] [/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agastep']Właśnie to "jakieś dokumenty", ciekawa jestem jakie i na jakiej podstawie?


Oczywiście są psy szkolone dla inwalidów, ale czy zauważyłaś, że z reguły są to psy rasowe? Słyszałaś o posokowcach bawarskich pomagających ludziom chorym na curzycę? Dlaczego ta rasa? Bo mają niebywale czuły węch! Nie wpycham nikogo do żadnego worka, ale irytuje mnie,gdy słyszę, że emeryt spragniony przyjaźni potrzebuje pekińczyka, córeńka musi mieć malutkiego yorkusia, bo trzeba nauczyć ją odpowiedzialności. No i jest w oknie naprzeciwko, maleńka suczka pseudo yorka, oglądająca świat z posłania na parapecie. Na spacerki nie musi chodzić, bo świetnie załatwia się do kuwetki, a córcia? No nie bardzo może zająć się pieskiem, bo mała strasznie na nią warczy.
Dziękuję za troskę ale nie jestem sama na świecie :)[/QUOTE]
Rasowe czy nie rasowe ale nie dla bogaczy.I czemu uważasz ,że jak nie mam pieniędzy to muszę otaczać się brzydotą albo jeśc za przeproszeniem G...o i mieć psa takiego jaki akurat nie przypadł do gustu innym lub chorego ?Czemu to nie może być taki pekińczyk lub taki york jakiego ma mój znajomy?Czemu chcesz dyktować mi co i jak ma być .Co byś powiedziała na to gdyby weszła ustawa zabraniająca hodować psy z rodowodami ,a ZKwP by musiał przestać istnieć.I nie uważam wcale ,że masowa produkcja psów czy z czy bez rodowodu jest dobra ale też nie uważam ,że obecna ustawa coś mądrego wniosła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']czy to boczny skutek ustawy ? jeśli tak to dość nietrafiony
[COLOR=red][SIZE=1][FONT=Impact][SIZE=4][URL="http://www.dogomania.pl/threads/221055-gt-gt-gt-Allegro-blokuje-aukcje-adopcyjne-zemsta-pseudohodowc%C3%B3w-czy-nadgorliwo%C5%9B%C4%87-lt-lt-lt"]ALLEGRO BLOKUJE AUKCJE ADOPCYJNE[/URL][/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][SIZE=1][COLOR=red]
[SIZE=2][COLOR=black]zapraszamy do dyskusji[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]
[URL="http://allegro.pl/dom-i-ogrod"] [/URL][/QUOTE]
A ja cały czas mówiłem ,że ustawa jest do D..Y.A allegro to portal aukcyjny ,a nie adopcyjnyCzy to zemsta pseudohodowców można się domyślać ale jak się robi rewolucję to musza być ofiary.Pozdrawiamy serdecznie kahoone( to ona lubi cytować to zdanie) i cały zespół parlamentarny .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']No to Ty niczego nie rozumiesz starsza pani chce przyjaciela odpowiadającego jej wymaganiom .W czym niby się mylę?Każdy wybiera to co mu odpowiada.Ja też już bym nie chciał psa takiego jak foksterier czy husky zwłaszcza młodego bo mam swoje lata i nie miałbym ochoty na wielokilometrow spacery.Natomiast jak lubię psy typu pierwotnego to np wezmę szpica pomorskiego.Gdzie tu jest jakaś sprzecznośc po prostu starsza pani bardziej nawet myśli o psie jak o ludzkim prawie przyjacielu i nie ma ochoty myśleć ze strachem co się znim stanie gdyby jej zabrakło .Nie może też zapisać się do klubu skoczków narciarskich i raczej w tym klubie przyjaciół nie znajdzie.[/QUOTE]
Wybierac mozna pluszaka, porcelanowa figurke, ktra jak mi sie znudzi to ja wyrzuce. Idac Twoim tokiem myslenia jest dosc do wyboru i koloru w schroniskach i nie trzeba rozmnazac nowych cierpiacych zywych stworzen. Tych wszystkich ktorzy dopuszczaja sie rozmnazania zwierzat w typie rasy, dla zysku narzucila bym taki PODATEK ze im by sie to nie oplacalao a budzety gmin wzbogacily by sie i nie musieli by narzekac ze brak kasy na bezdomniaki.

Edited by Ada-jeje
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Wybierac mozna pluszaka, porcelanowa figurke, ktra jak mi sie znudzi to ja wyrzuce. Idac Twoim tokiem myslenia jest dosc do wyboru i koloru w schroniskach i nie trzeba rozmnazac nowych cierpiacych zywych stworzen. Tych wszystkich ktorzy dopuszczaja sie rozmnazania zwierzat w typie rasy narzucila bym taki PODATEK ze im by sie to nie oplacalao a budzety gmin wzbogacily by sie i nie musieli by narzekac ze brak im kasy na bezdomniaki.[/QUOTE]
Ja też wszystkim rozmnażającym dowaliłbym solidny podatek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']A ja cały czas mówiłem ,że ustawa jest do D..Y.A allegro to portal aukcyjny ,a nie adopcyjnyCzy to zemsta pseudohodowców można się domyślać ale jak się robi rewolucję to musza być ofiary.Pozdrawiamy serdecznie kahoone( to ona lubi cytować to zdanie) i cały zespół parlamentarny .[/QUOTE]
ale ofiarami tutaj są psy które najmniej na to zasłużyły
jestem za zakazem rozmnażania psów nierasowych , ale trzeba zainteresować się też losem tych bezdomnych , schroniskowych które już istnieją .... czy może zlikwidować problem tak jak na ukrainie czy w korei?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Rasowe czy nie rasowe ale nie dla bogaczy.I czemu uważasz ,że jak nie mam pieniędzy to muszę otaczać się brzydotą albo jeśc za przeproszeniem G...o i mieć psa takiego jaki akurat nie przypadł do gustu innym lub chorego ?Czemu to nie może być taki pekińczyk lub taki york jakiego ma mój znajomy?Czemu chcesz dyktować mi co i jak ma być .Co byś powiedziała na to gdyby weszła ustawa zabraniająca hodować psy z rodowodami ,a ZKwP by musiał przestać istnieć.I nie uważam wcale ,że masowa produkcja psów czy z czy bez rodowodu jest dobra ale też nie uważam ,że obecna ustawa coś mądrego wniosła.[/QUOTE]
Ja nie uzurpuję sobie prawa do dyktowania co i jak ma być, twierdzę jedynie, że posiadanie psa, jaki by nie był, to ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Zgadzam się z Tobą, że masowa produkcja szczeniąt nie jest dobra, bez względu na to, czy dzieje się pod przykrywką ZK, czy jakiegokolwiek innego stowarzyszenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']ale ofiarami tutaj są psy które najmniej na to zasłużyły
jestem za zakazem rozmnażania psów nierasowych , ale trzeba zainteresować się też losem tych bezdomnych , schroniskowych które już istnieją .... czy może zlikwidować problem tak jak na ukrainie czy w korei?[/QUOTE]
Przecież To nie ja durną ustawę podpisałem.Może rozwiązać tak jak w cywilizowanych krajach typu Francja ,Holandia ,Niemcy ,Wielka Brytania.Mnie tez jest przykro .Miej pretensje do ustawodawcy .

Link to comment
Share on other sites

Chciałam Wam serdecznie podziękowac . Jestem w wieku powiedzmy 50+ i w/g Waszych teorii nie powinnam już mić psiego przyjaciela !!!! no ewentualnie jakąś bidę z schroniska ? dobrze wiecie ,że po schronisku bywa różnie z psychika ,zdrowiem ....i ja mam się z tym borykac. Osoby nie mlode wyrzucacie na margines !!!!! oj cos nie tak z tym myśleniem.
Widzę ,że dyskusja na temat Ustawy jest skierowana głownie na zwalczenie pseudohodowli/ideologia Forum a czy zawsze do końca wasze przemyślenia?/Dyskusja na temat płacenia lub niepłacenia podatku,ZUSu ? jak to sie ma do dobra zwierząt? W/g projektu jest zapis BARDZO SŁUSZNY o koieczności rejestrowania KAŻDEJ "PSIEJ PRODUKCJI" W inspekoracie weterynarii ŻEBY MOŻNA BYŁO SPRAWDZAĆ WARUNKI W JAKICH TO SIĘ ODBYWA. w tej chwili Wet nie ma podstaw do takiego nadzoru..Nie zauważyłam postu,który byłby głosem w dyskusji nad innymi zapisami.Chyba dobro psow i kotów to nie to skąd pochodzą ale co zrobić by było jak najmniej tych bezdomnych.Schroniskowe mocno w typie rasy/wyprodukowane przez pseudo / nie zostaja tam długo problemem są te do suniek na lańcuchach,suniek wypuszczanych bez jakiejkolwiek kontroli ....Tu jest prawdziwy problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agastep']Ja nie uzurpuję sobie prawa do dyktowania co i jak ma być, twierdzę jedynie, że posiadanie psa, jaki by nie był, to ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Zgadzam się z Tobą, że masowa produkcja szczeniąt nie jest dobra, bez względu na to, czy dzieje się pod przykrywką ZK, czy jakiegokolwiek innego stowarzyszenia.[/QUOTE]
No właśnie i na odpowiedzialności skończmy bo od odpowiedzialności należało zacząć i naszą dyskusję.I od odpowiedzialności należało zacząć uchwalanie ustawy.Pies z chipem byłby określony od kogo pochodzi i do kogo trafia i odpowiedzialność spoczywała by na obojgu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joan od Wolanda']Każde Stowarzyszenie jest zarejestrowane, jak nie w Sądzie, to w Gminie i jeśli jest zarejestrowane, to jest zgodne z prawem. Jeśli do tej pory sam ZKwP nie był w stanie skontrolować hodowli zarejestrowanych pod jego szyldem, to kto ma to teraz robić? Jeśli do teraz, bardzo trudno było wyegzekwować nawet zapisy z umowy dotyczącej kupna psa, to kto teraz będzie stał na straży respektowania tych zapisów?

Księgi Wstępne prowadziły też Związki dla Owczarków Niemieckich Długowłosych, kiedy w ZKwP (i FCI) były one petami. Gdyby taka ustawa weszla w zycie 30 lat temu, nie byłoby w Polsce ani jednego Owczarka Niemieckiego Długowłosego.[/QUOTE]


Powiedzcie mi to [B]dla przykladu taki Pan od bernenskich jak juz ma ta swoja rejestracje w stowarzyszeniu zwyklym MUSI wystawiac te swoje wewnetrzne rodowody???????[/B]czy moglby ich wcale nie wystawiac -jak to wyglada? bo w ustawie jest wlasnie mowa [B]tylko [/B]o rejestracji w ogolnopolskich stowarzyszeniach!
Ja nie wiem jak tak wszyscy beda sobie u siebie rodowody wyrabiac psiakom jak to sie po dwoch latach odbije na pojeciu "PIES RODOWODOWY",ale chyba nie najlepiej:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Chciałam Wam serdecznie podziękowac . Jestem w wieku powiedzmy 50+ i w/g Waszych teorii nie powinnam już mić psiego przyjaciela !!!! no ewentualnie jakąś bidę z schroniska ? dobrze wiecie ,że po schronisku bywa różnie z psychika ,zdrowiem ....i ja mam się z tym borykac.[/QUOTE]
50+ to nie staruszka. i nie chodzi o osoby niemłode, tylko o osoby starsze. licząc, że pies będzie żył jakieś 12lat to powiedz mi, czy odpowiedzialnym jest branie sobie szczeniaka przez osobę, która ma te 70 lat? czy ona przeżyje swojego psa? czy będzie w stanie się nim zaopiekować odpowiednio? nie oszukujmy się, ale im człowiek starszy tym więcej chorób łapie. z resztą sił fizycznych tez ma coraz mniej. tu nie chodzi o wyrzucanie kogokolwiek na margines, ale o zdroworozsądkowe podejście do tematu, bez emocji a z rozumem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Chciałam Wam serdecznie podziękowac . Jestem w wieku powiedzmy 50+ i w/g Waszych teorii nie powinnam już mić psiego przyjaciela !!!! no ewentualnie jakąś bidę z schroniska ? dobrze wiecie ,że po schronisku bywa różnie z psychika ,zdrowiem ....i ja mam się z tym borykac. Osoby nie mlode wyrzucacie na margines !!!!! oj cos nie tak z tym myśleniem.
Widzę ,że dyskusja na temat Ustawy jest skierowana głownie na zwalczenie pseudohodowli/ideologia Forum a czy zawsze do końca wasze przemyślenia?/Dyskusja na temat płacenia lub niepłacenia podatku,ZUSu ? jak to sie ma do dobra zwierząt? W/g projektu jest zapis BARDZO SŁUSZNY o koieczności rejestrowania KAŻDEJ "PSIEJ PRODUKCJI" W inspekoracie weterynarii ŻEBY MOŻNA BYŁO SPRAWDZAĆ WARUNKI W JAKICH TO SIĘ ODBYWA. w tej chwili Wet nie ma podstaw do takiego nadzoru..Nie zauważyłam postu,który byłby głosem w dyskusji nad innymi zapisami.Chyba dobro psow i kotów to nie to skąd pochodzą ale co zrobić by było jak najmniej tych bezdomnych.Schroniskowe mocno w typie rasy/wyprodukowane przez pseudo / nie zostaja tam długo [B]problemem są te do suniek na lańcuchach,suniek wypuszczanych bez jakiejkolwiek kontroli ....Tu jest prawdziwy problem[/B].[/QUOTE]

To fakt,te szczeniaki nawet nie maja co liczyc na swoje domy,nie sa nawet pod watpliwa "opieka" handlarza ani pod opieka schroniska..tylko calkiem niczyje.Powinny byc jakies plany w gminach na darmowe sterylizacje dla tych bid lancuchowych i podworkowych,to fakt...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Powiedzcie mi to [B]dla przykladu taki Pan od bernenskich jak juz ma ta swoja rejestracje w stowarzyszeniu zwyklym MUSI wystawiac te swoje wewnetrzne rodowody???????[/B]czy moglby ich wcale nie wystawiac -jak to wyglada? bo w ustawie jest wlasnie mowa [B]tylko [/B]o rejestracji w ogolnopolskich stowarzyszeniach!
Ja nie wiem jak tak wszyscy beda sobie u siebie rodowody wyrabiac psiakom jak to sie po dwoch latach odbije na pojeciu "PIES RODOWODOWY",ale chyba nie najlepiej:shake:[/QUOTE]
Stowarzyszenie jest dobrowolne i co sobie ustali, tylko tego powinno przestrzegać. Rodowodów wystawiać nie musi, ale będzie wystawiać i tak naprawdę, jest to problem absolutnie drugorzędny.
To było do przewidzenia, że ustawodawca sprowokuje lawinę posunięć, które psom na zdrowie nie wyjdą. Ja w ogóle myślę, że poniekąd rozwiazał "ukraiński problem" rękami swoich obywateli. Czy mamy tyle miejsc w schroniskach, żeby przyjąć te wszystkie psy, które teraz będą bezpańskie? Kto sprawdzi schroniska, co dzieje się z odławianymi psami na które płaci Gmina? A i większa swoboda pozbawienia psa życia... jakby była "niechcący" w zgodzie z tą ustawą...

Chcieliście "rewolucji" a wraz z nią ofiar...to macie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Ja też wszystkim rozmnażającym dowaliłbym solidny podatek.[/QUOTE]A czy ty wiesz ze ten podatek dotknal by i ciebie bo wszyscy podlegamy takim samym obowiazkiem placenia podatkow i nie ma roznic.Roznice sa procentowo w zaleznosci od dochodow.Znowu bylby strzal w sotope jak przy tej ustawie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']50+ to nie staruszka. i nie chodzi o osoby niemłode, tylko o osoby starsze. licząc, że pies będzie żył jakieś 12lat to powiedz mi, czy odpowiedzialnym jest branie sobie szczeniaka przez osobę, która ma te 70 lat? czy ona przeżyje swojego psa? czy będzie w stanie się nim zaopiekować odpowiednio? nie oszukujmy się, ale im człowiek starszy tym więcej chorób łapie. z resztą sił fizycznych tez ma coraz mniej. tu nie chodzi o wyrzucanie kogokolwiek na margines, ale o zdroworozsądkowe podejście do tematu, bez emocji a z rozumem...[/QUOTE] To w nowej ustawie nalezaloby okreslic wiek kupujacego szczeniaka ze zwiazku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joan od Wolanda']Stowarzyszenie jest dobrowolne i co sobie ustali, tylko tego powinno przestrzegać. Rodowodów wystawiać nie musi, ale będzie wystawiać i tak naprawdę, jest to problem absolutnie drugorzędny.
To było do przewidzenia, że ustawodawca sprowokuje lawinę posunięć, które psom na zdrowie nie wyjdą. Ja w ogóle myślę, że poniekąd rozwiazał "ukraiński problem" rękami swoich obywateli. Czy mamy tyle miejsc w schroniskach, żeby przyjąć te wszystkie psy, które teraz będą bezpańskie? Kto sprawdzi schroniska, co dzieje się z odławianymi psami na które płaci Gmina? A i większa swoboda pozbawienia psa życia... jakby była "niechcący" w zgodzie z tą ustawą...

Chcieliście "rewolucji" a wraz z nią ofiar...to macie...[/QUOTE]


a ile juz jest aniolkami,nie wie nikt.Bo przed styczniem te "mordownie" co mialy po 60 psow u siebie musialy przeciez jakos sie ich pozbyc.Powiem szczerze,ze obawialam sie plagi psow wypuszczanych po nowym Roku.Nie bylo az tak,jak myslalam.Ale...w takim razie co sie z nimi stalo???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']A czy ty wiesz ze ten podatek dotknal by i ciebie bo wszyscy podlegamy takim samym obowiazkiem placenia podatkow i nie ma roznic.Roznice sa procentowo w zaleznosci od dochodow.Znowu bylby strzal w sotope jak przy tej ustawie[/QUOTE]
Czytaj ,a zrozumiesz,że ja nie rozmnażam ,a podatek miałby być dla rozmnażających .Wszystkich rozmnażających i sprzedających

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Powiedzcie mi to [B]dla przykladu taki Pan od bernenskich jak juz ma ta swoja rejestracje w stowarzyszeniu zwyklym MUSI wystawiac te swoje wewnetrzne rodowody???????[/B]czy moglby ich wcale nie wystawiac -jak to wyglada? bo w ustawie jest wlasnie mowa [B]tylko [/B]o rejestracji w ogolnopolskich stowarzyszeniach!
Ja nie wiem jak tak wszyscy beda sobie u siebie rodowody wyrabiac psiakom jak to sie po dwoch latach odbije na pojeciu "PIES RODOWODOWY",ale chyba nie najlepiej:shake:[/QUOTE]

Beda pojecia pies rasowy rejestrowany w Zwk albo tez pies z tego lub innego stowarzyszenia.Przeciez juz teraz w ogloszeniach zaznaczane bylo stowarzyszenie z ktorego poes pochodzi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...