Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='pudelek78']Kiedy brakuje argumentów aby bronić swoich tez najlepiej próbować ośmieszyć przeciwnika :evil_lol:. Bardzo stara sztuczka i niestety nie zawsze działa.:lol:[/QUOTE]
Ależ "przeciwnicy" sami się ośmieszają swoim brakiem wiedzy a co za tym idzie argumentów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Ma ktoś te chipsy, czy nie? Może być w ostateczności marcheweczka do pochrupania (droga Ado-Jeje ;) )[/QUOTE]
marcheweczki tez nie mam, ale ide zaraz lyknac swiezego powietrza, skorzystam i ja wyprowadzajac swoje sierciuchy.
Krotka przerwa w czytaniu tego zespolu parlamentarnego (czytaj forumowego) wyjdzie mi na zdrowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga7777'][url]http://www.pogotowiedlazwierzat.pl/interwen/312-psy-jady-psy-.html[/url]
i na jaką ch....ę wasze nowe piękne szczeniaki?
Można wybierać i przebierać w tych co już są![/QUOTE]
haaaaaaaaaaaa! Odpowiem Ci ! Bo jako rasa, którą mam ja- są wykorzystywane do dogoterapii i na tym mi zależy. Nie mają tylko leżeć i pachnieć bo są śliczniutkie. Mają pomagać !
Hmm tylko nie wiem czy to pojmiesz................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']A czy pokazy agility i obedience to też dla ciebie (bo mam szczere wrażenie, że dyskusja toczy się z dzieckiem,nastolatkiem) "mini cyrki". A na ilu takich pokazach byłaś? Z tego co ja zaobserwowałam na takich pokazach to ogromną więź i zrozumienie się pomiędzy przewodnikiem a psem. Są psy, które potrzebują trochę więcej niż tylko miski, spacerów 5min i posłania.
Zapomniałam dodać, że w niektórych schroniskach wolontariusze prowadzą agility dla psów i o dziwo trochę lepiej im się tam żyje i mają większe szanse na adopcje, bo zamiast siedzieć w klatce to coś robią, a pies został stworzony po to, aby służyć człowiekowi.[/QUOTE]

Dlaczego ty i córka nie chcecie występować razem z pieskami ze schroniska ? czy one na to nie zasługują ? W czym są gorsze, czy dyskwalifikuje je brak rodowodu ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']Przepraszam a co to znaczy? ze nie moze zajmowac sie hodowlą bo juz zglupialam[/QUOTE]

raczej nie z punktu widzenia ustawy.Musi to byc stowarzyszenie majace wpis do KRS,czyli Krajowego Rejestru Sadowego.
A to stowarzyszenie nie jest,dlatego,ze to 3 osobowe,zwykle stowarzyszenie nie majace osobowosci prawnej.Czyli nie moze.Tym bardziej rodowodow wystawiac...

Link to comment
Share on other sites

[B]Osobowość prawna-to pojęcie określające zdolność osób prawnych do bycia podmiotem praw i obowiązków oraz do dokonywania we własnym imieniu czynności prawnych. Jest immanentnie związane z powstaniem osoby prawnej, gdyż bez osobowości prawnej osoba prawna przestaje istnieć.
Na przykładzie spółek (będzie jaśniej)- osobami prawnymi są spółki kapitałowe (z o.o. ; s.a. ), spółki osobowe (jawna, partnerska, komandytowa, komandytowo-akcyjna, cywilna) nie posiadają osobowości prawnej.

Czynność prawna - to świadome działanie określonego podmiotu (osoby fizycznej lub prawnej) skierowane na powstanie, zmianę lub zniesienie konkretnego stosunku prawnego (np. spisanie testamentu, zawarcie umowy).
Czynnością prawną jest czynność zmierzająca do ustanowienia, zmiany lub zniesienia stosunku cywilnoprawnego. Podstawowym elementem każdej czynności prawnej jest oświadczenie woli, zmierzające do wywołania skutków prawnych.

Czynność sądowa oznacza możliwość zastępowania spółki przed sądami powszechnymi oraz przed innymi sądami (Sądem Najwyższym, Naczelnym Sądem Administracyjnym) a także dokonywania wszelkich czynności procesowych (np. wytaczania powództw, uznania i cofnięcia powództwa, składania zażaleń, apelacji, udział w postępowaniu egzekucyjnym).

Zdolność prawna to zdolność do bycia podmiotem praw i obowiązków prawnych. Zdolność prawna jest atrybutem następujących podmiotów prawa: osób fizycznych, jednostek organizacyjnych, będących osobami prawnymi, w szczególności Skarbu Państwa, jednostek organizacyjnych, niebędących osobami prawnymi, którym zdolność prawną nadają przepisy szczególne.
Zdolność prawna jest na gruncie polskiego prawa niestopniowalna. Można ją mieć lub nie. Zakres, w jakim można z niej korzystać, definiuje osobny atrybut podmiotu prawa - zdolność do czynności prawnych.

Stowarzyszenie Zwykłe nie posiada osobowości prawnej choć z mocy ustawy ma zdolność prawną. [/B] _________________

Link to comment
Share on other sites

przepraszam za offa ale sprawa pilna. Dziś przybłąkał sie do mnie szkielet suni owczarka niemieckiego zajrzyjcie potrzebny tymczas na już
[url]http://www.dogomania.pl/threads/221019-Owczarek-niemiecki-m%C5%82oda-sunia-bita-g%C5%82odzona-na-%C5%82a%C5%84cuchu-uciek%C5%82a...-i-co-dalej?p=18388063#post18388063[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Dzieki Joan.[B]To w takim razie co z tym fantem?[/B] jesli Ci od bernenczykow zalozyli [B]stowarzyszenie zwykle i siedza sobie na allegro w najlepsze i nadal sprzedaja????[/B][/QUOTE]

Bo trzeba im dopiero uświadomić, że są oszukiwani. Najlepiej osobnym mailem, a nie w zgłoszeniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']Proponuję sprawdzenie tego Pana w US i Stowarzyszenia też[/QUOTE]

Wie ktos jak w US to sprawdzic? bo stowarzyszenie wiadomo gdzie jest zarejestrowane.


A tu przyklad wszedobylskich,maja ogloszenia gdzie sie tylko da a ras ze 4

[url]http://szerzyny.lento.pl/labrador-retriever-labradory-czekoladowe,92597.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Wie ktos jak w US to sprawdzic? bo stowarzyszenie wiadomo gdzie jest zarejestrowane.


A tu przyklad wszedobylskich,maja ogloszenia gdzie sie tylko da a ras ze 4

[url]http://szerzyny.lento.pl/labrador-retriever-labradory-czekoladowe,92597.html[/url][/QUOTE]
Jeśli towarzyszenie nie współpracuje z polskim związkiem kynologicznym lub europejskim, światowym nie ma prawa wystawiać ani rodowodów ani metryk to raz.
Jeśli je wystawia to robi to nielegalnie i pobiera opłaty a tu już powinien być zarejestrowany w sądzie i US.
Sama przynaleznośc to tego "krzaka" nie upoważnia do ogłaszania się, że jest hodowcą psa rasowego.
Jest jeszcze pare kruczków, które można wyciągnąć i zdemaskowac Pana i owo stowarzyszenie.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']Jeśli towarzyszenie nie współpracuje z polskim związkiem kynologicznym lub europejskim, światowym nie ma prawa wystawiać ani rodowodów ani metryk to raz.
Jeśli je wystawia to robi to nielegalnie i pobiera opłaty a tu już powinien być zarejestrowany w sądzie i US.
Sama przynaleznośc to tego "krzaka" nie upoważnia do ogłaszania się, że jest hodowcą psa rasowego.
Jest jeszcze pare kruczków, które można wyciągnąć i zdemaskowac Pana i owo stowarzyszenie.....[/QUOTE]


jest tylko tu zarejestrowane, [url]http://powiat.pabianice.pl/metadot/i...8&isa=Category[/url]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...