dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
Doskonałym chirurgiem ortopedą jest dr Janicki w Warszawie.
-
Szczeniaka szczepi się w 6, 8 i 12 tygodniu życia, wiem bo bylam wieloletnim hodowcą i mam doskonałego weta od ponad 35 lat. A zeby nie zjadał kup radzę kupić mięso wołowe, przetrzymać w lodówce dwa, trzy dni i zmielone podać szczeniakowi. Jemu brakuje flory bakteryjnej więc szuka jej w odchodach a takie mięso na to pomaga. Spraktykowałam, mnie o tym powiedziała inna hodowczyni - w slowach - "zrób jej śmierdziela" i pomogło. Poza tym ja swoim szczeniakom dawałam surowe mięso już od 3-go tygodnia życia i wszystkie swoje psy od kilkudziesięciu lat karmię mięsem z dodatkami i psy są zdrowe, żadnych alergii i problemów żołądkowych.
-
Też wolę się nie wypowiadać na temat tych ludzi, i jeszcze raz powtarzam - nie dawać psów do domow z małymi dziećmi bo tylko jeden na milion jest taki, że umie wychować dziecko do obcowania z psem i nie histeryzuje jak pies protestuje jak go "bachor" męczy. Sorry za to słowo ale to bezstresowe wychowywanie dzieci i branie dla nich pieska jako żywą zabawkę do męczenia mnie wkurza. Mam nadzieję, że biedna psina znajdzie odpowiedzialny dom.
-
Ja mam staruszkę ponad 13-letnią i ona wytrzymuje w nocy od 23 do 9 rano aż sama się dziwię. Więc twoja prawdopodobnie ma coś z pęcherzem albo nerkami, wet powinien zrobić porządne badania moczu, krwi i ew. USG bo 3-letni pies normalnie powinien wytrzymywać ok. 8 godzin. Zmień weta jak temu się nie chce leczyć, po co został wetem.
-
No wiem, żal mi dziewczynki ale rodziców nie popieram.
-
Potwierdzam, moje też lubią ich przysmaki.
-
To mogą być objawy sercowe więc koniecznie trzeba z nim iść do wetewrynarza.
-
Skoro rodzice nie lubią zwierząt i nie mają dla nich serca to po co wogóle macie zwierzaki? Bo inni mają? Zwierzę udomowione to żywa istota, czująca, kochająca, potrzebująca kontaktu z czlowiekiem, to nie zabawka i maszynka do pilnowania, zresztą wątpliwego.
-
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
dwbem replied to elik's topic in Już w nowym domu
W Warszawie tak samo, szaro, ciemno i silny, zimny wiatr. Dobrze, że na razie nie pada. -
Zazdroszczę wieku, moja rottka ma 13,5 roku, jak na tę rasę to dużo, też mimo, że je normalnie to chudnie starczo i łapki coraz słabsze ale jeszcze chodzi i co śmieszne nie ma siwych włosów, zęby białe do samych dziąseł choć nigdy nie czyściłam, psychicznie jeszcze nieźle, czasami tylko na spacerach stanie i zapatrzy się w dal.
-
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
dwbem replied to elik's topic in Już w nowym domu
Cudowna wiadomość, że sunia znalazła dom. Bo ta rodzina to nie ludzie, jak można było porzucić takie maleństwo. -
A może zamiast budy zaoferować jej dom, choćby korytarz czy przedpokój. Ja całe życie mam po kilka dużych psów i zawsze mieszkają ze mną w domu i to w bloku a ten kundelek pewnie jest maly i w dodatku stary i marznie. Chyba masz serce i litość.
-
No to dobrze, tak myślałam, że to po prostu przegapiona metryczka.
-
Piękne wszystkie psiaki a twoja parka jest super.
-
Radzę upomnieć się o podpis hodowcy. Też kiedyś hodowalam i wszystkie metryczki podpisywałam. Może po prostu przegapił jedną metryczkę więc nie powinien odmówić podpisu.
-
No to cierpliwości, starsza sobie wychowa małą, nie ingeruj i nie faworyzuj małej. U mnie zawsze jest utrzymana hierarchia, starsze mają pierwszeństwo w dostawaniu misek, smakołykow, nawet pieszczot i mimo, że mam psy i to zawsze od dwóch do czterech nigdy nie mialam konfliktów.
-
Mamusia i czwórka jej dzieci pilnie potrzebowala pomocy.
dwbem replied to AgusiaP's topic in Kotki już w nowych domach
Koteczka jest śliczna, lubię takie srebrne ale nie moge jej wziąć bo mam trzy psy w tym pinczera, ktory wykazuje chęć pogonienia kotow więc nie ryzykuję. -
A karmy Royal Canin unikaj jak ognia. Każda inna jest lepsza choć ja osobiście swoje psy całe życie karmię naturalnie mięsem i to dużo większe od mopsa a miewałam nawet i cztery rottweilery. Ja kupilam kiedyś szczeniaka, którego karmiono niemal od urodzenia tą karmą i o mało nie umarł z głodu bo chyba lepiej by przyswajał suche ziemniaki. Przestawiłam go na mięso i wyrósł na championa.
-
To jest wyraźnie reakcja nerwowa, podniecenie nawet z radości. Porozmawiaj z wetem, może coś doradzi. Znałam kiedyś kilkumiesięczną suczkę, która jak się cieszyła na widok znajomego człowieka to też sikała, przeszło jej jak dorosła.
-
Badanie kału oczywiście wskazane przed szczepieniem, a czy nie lepiej spróbować karmić ją naturalnie czyli mięsem z dodatkami? Ja wychodzę z założenia, że najgorsze mięso jest lepsze od najlepszej suchej karmy. Ponad 50 lat karmię swoje psy mięsem, oczywiście sprawdzonym i nie wiem co to alergie, biegunki i inne problemy żołądkowe.
-
Zakup psa z Międzynarodowego Stowarzyszenia Kynologicznego ACF
dwbem replied to Kala1201's topic in Stowarzyszenia
Raczej rodowód takiego stowarzyszenia nie będzie uznawany, posłuchaj dobrej rady i szukaj rasowego psa w Zw. Kyn. w Polsce. -
RAJKO 13.letni ONek odszedł 10.11.06 za TM [']
dwbem replied to lewkonia's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ja też pamiętam o wszystkich swoich psach bo niestety w ciągu 51 lat sporo ich odeszło.