Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
  • Posts

    3583
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by dwbem

  1. Doskonałym chirurgiem ortopedą jest dr Janicki w Warszawie.
  2. Szczeniaka szczepi się w 6, 8 i 12 tygodniu życia, wiem bo bylam wieloletnim hodowcą i mam doskonałego weta od ponad 35 lat. A zeby nie zjadał kup radzę kupić mięso wołowe, przetrzymać w lodówce dwa, trzy dni i zmielone podać szczeniakowi. Jemu brakuje flory bakteryjnej więc szuka jej w odchodach a takie mięso na to pomaga. Spraktykowałam, mnie o tym powiedziała inna hodowczyni - w slowach - "zrób jej śmierdziela" i pomogło. Poza tym ja swoim szczeniakom dawałam surowe mięso już od 3-go tygodnia życia i wszystkie swoje psy od kilkudziesięciu lat karmię mięsem z dodatkami i psy są zdrowe, żadnych alergii i problemów żołądkowych.
  3. Też wolę się nie wypowiadać na temat tych ludzi, i jeszcze raz powtarzam - nie dawać psów do domow z małymi dziećmi bo tylko jeden na milion jest taki, że umie wychować dziecko do obcowania z psem i nie histeryzuje jak pies protestuje jak go "bachor" męczy. Sorry za to słowo ale to bezstresowe wychowywanie dzieci i branie dla nich pieska jako żywą zabawkę do męczenia mnie wkurza. Mam nadzieję, że biedna psina znajdzie odpowiedzialny dom.
  4. Ja mam staruszkę ponad 13-letnią i ona wytrzymuje w nocy od 23 do 9 rano aż sama się dziwię. Więc twoja prawdopodobnie ma coś z pęcherzem albo nerkami, wet powinien zrobić porządne badania moczu, krwi i ew. USG bo 3-letni pies normalnie powinien wytrzymywać ok. 8 godzin. Zmień weta jak temu się nie chce leczyć, po co został wetem.
  5. No wiem, żal mi dziewczynki ale rodziców nie popieram.
  6. dwbem

    Maced

    Potwierdzam, moje też lubią ich przysmaki.
  7. To mogą być objawy sercowe więc koniecznie trzeba z nim iść do wetewrynarza.
  8. Skoro rodzice nie lubią zwierząt i nie mają dla nich serca to po co wogóle macie zwierzaki? Bo inni mają? Zwierzę udomowione to żywa istota, czująca, kochająca, potrzebująca kontaktu z czlowiekiem, to nie zabawka i maszynka do pilnowania, zresztą wątpliwego.
  9. W Warszawie tak samo, szaro, ciemno i silny, zimny wiatr. Dobrze, że na razie nie pada.
  10. Zazdroszczę wieku, moja rottka ma 13,5 roku, jak na tę rasę to dużo, też mimo, że je normalnie to chudnie starczo i łapki coraz słabsze ale jeszcze chodzi i co śmieszne nie ma siwych włosów, zęby białe do samych dziąseł choć nigdy nie czyściłam, psychicznie jeszcze nieźle, czasami tylko na spacerach stanie i zapatrzy się w dal.
  11. Cudowna wiadomość, że sunia znalazła dom. Bo ta rodzina to nie ludzie, jak można było porzucić takie maleństwo.
  12. A może zamiast budy zaoferować jej dom, choćby korytarz czy przedpokój. Ja całe życie mam po kilka dużych psów i zawsze mieszkają ze mną w domu i to w bloku a ten kundelek pewnie jest maly i w dodatku stary i marznie. Chyba masz serce i litość.
  13. No to dobrze, tak myślałam, że to po prostu przegapiona metryczka.
  14. A rodzina podła, po majątek pewniem przybiegla ale takie maleństwo już nikogo nie obchodzi. Jak można było oddać tę kruszynę do schroniska, przecież ktoś z rodziny mógł ją wziąć, utrzymanie jej nie kosztuje wiele. Ludzie są podli.
  15. Piękne wszystkie psiaki a twoja parka jest super.
  16. Radzę upomnieć się o podpis hodowcy. Też kiedyś hodowalam i wszystkie metryczki podpisywałam. Może po prostu przegapił jedną metryczkę więc nie powinien odmówić podpisu.
  17. No to cierpliwości, starsza sobie wychowa małą, nie ingeruj i nie faworyzuj małej. U mnie zawsze jest utrzymana hierarchia, starsze mają pierwszeństwo w dostawaniu misek, smakołykow, nawet pieszczot i mimo, że mam psy i to zawsze od dwóch do czterech nigdy nie mialam konfliktów.
  18. Koteczka jest śliczna, lubię takie srebrne ale nie moge jej wziąć bo mam trzy psy w tym pinczera, ktory wykazuje chęć pogonienia kotow więc nie ryzykuję.
  19. A karmy Royal Canin unikaj jak ognia. Każda inna jest lepsza choć ja osobiście swoje psy całe życie karmię naturalnie mięsem i to dużo większe od mopsa a miewałam nawet i cztery rottweilery. Ja kupilam kiedyś szczeniaka, którego karmiono niemal od urodzenia tą karmą i o mało nie umarł z głodu bo chyba lepiej by przyswajał suche ziemniaki. Przestawiłam go na mięso i wyrósł na championa.
  20. To jest wyraźnie reakcja nerwowa, podniecenie nawet z radości. Porozmawiaj z wetem, może coś doradzi. Znałam kiedyś kilkumiesięczną suczkę, która jak się cieszyła na widok znajomego człowieka to też sikała, przeszło jej jak dorosła.
  21. Badanie kału oczywiście wskazane przed szczepieniem, a czy nie lepiej spróbować karmić ją naturalnie czyli mięsem z dodatkami? Ja wychodzę z założenia, że najgorsze mięso jest lepsze od najlepszej suchej karmy. Ponad 50 lat karmię swoje psy mięsem, oczywiście sprawdzonym i nie wiem co to alergie, biegunki i inne problemy żołądkowe.
  22. Raczej rodowód takiego stowarzyszenia nie będzie uznawany, posłuchaj dobrej rady i szukaj rasowego psa w Zw. Kyn. w Polsce.
  23. To z tą panią z Płocka nie wyszło? Bo jakoś się nie doczytałam.
  24. Ja też pamiętam o wszystkich swoich psach bo niestety w ciągu 51 lat sporo ich odeszło.
×
×
  • Create New...