Jump to content
Dogomania

Kolejne dziecko pogryzione przez psa! Kto za to odpowie?


Paulina516

Recommended Posts

[URL]http://interwencja.interia.pl/news?inf=1673156[/URL]

Chłopiec zastał brutalnie pogryziony przez psa rasy Akita Inu
"Jest to pies myśliwski, agresywny, znany z nieustępliwości w walce i w polowaniu. Pies o zdecydowanym charakterze - mówi Regina Haniszewska z Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu. "
Kuba po pewnym czasie znudził się siedzeniem na tym piętrze i mimo zakazów dziadka, szedł na dół, wtedy pies go zaatakował
[QUOTE]Chłopiec nie zdawał sobie sprawy z tego, że pies jest niebezpieczny[/QUOTE]
Jak to możliwe żeby, chłopiec nie wiedział??

Link to comment
Share on other sites

A co tu pisać? Znowu przykład ludzkiej głupoty...
Niedopilnowane dziecko, niedopilnowany pies, w dodatku jak widać niezbyt zadbany, wiązany na łańcuchu.
Dziecko to dziecko, ono jest tu najmniej winne - i ono, i pies powinni być pod nadzorem, dorosłych, którzy zawiedli.

Link to comment
Share on other sites

Cyt. z artykulu [URL]http://interwencja.interia.pl/news?inf=1673156[/URL]

[I]"Pies rasy Akita Inu.
[/I][I](...)Zawsze się bałam tego psa, on zawsze szczekał, był uwiązany na łańcuchu."

Ciekawe czy owa akita byla r=r czy w typie. Bo to roznica. Watpie by rodowodowego psa trzymano na lancuchu a potem "pukneli" go samochodem :shake:
Zadko tak naprawde kiedy zdaza sie by jakikolwiek pies rodowodowy rzucil sie na czlowieka i pogryzl go. Zazwyczaj sa to psy w typie, z produkcji pseuduchow..
[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bez przesady 10 latek jednak swój rozum ma i gdyby rodzice wpoili mu, że do psa się nie podchodzi, (a dziecko podlazło mimo zakazu dziadka) to by nic się nie stało. Owszem wina tez jest po stornie właściciela, bo co za przygłup uwiązuję akitę, która i tak jest bardzo niezależna i ma instynkt terytorialny? Mogło byś przecież tak, że tu gdzie miał zasięg łańcuch, pies uważał za swoje obejście i tak zareagował na wtargnięcie dziecka. Moim zdaniem albo matka albo dziadek powinni mieć jakaś wysoką grzywnę, bo gdyby ten pies biegał luzem, to rozumiem, ale był on teoretycznie zabezpieczony i gdyby dzieciakowi się powiedziało, że ma nie podchodzić i wyegzekwowało to, to nie byłoby tej sytuacji. Debilizm i już. Ja nie wiem, to jakiś spisek położnych, że walą głowami nowo narodzonych dzieci o ścianę?

Szkoda tego Kuby, bo pewnie to pozostawiło jakieś ślady na psychice (moja przyjaciółka cierpi na kynofobię, właśnie dlatego, że kiedyś pogryzł ją pies) no i blizna będzie jak nic.

Link to comment
Share on other sites

jak chłopak może mówić, że nie wiedział, ze pies jest niebezpieczny skoro dziadek wielokrotnie zakazywał mu schodzenia samemu na dół? jednak 10 letni chłopak trochę rozumu powinien mieć. właściciel zabezpieczył psa i dziecko oddzielając ich stromymi schodami i to dziadek nie dopilnował chłopaka, który poszedł do psa a nie na odwrót.

Link to comment
Share on other sites

Z tego artykułu nie wynika,że pies w momencie pogryzienia był na łańcuchu,więc nie ma mowy o jakimś wtargnięciu dziecka na jego teren.Może przeczytajcie artykuł przed podjęciem dyskusji? Dziwne jest stwierdzenie,że właściciele uznali,że najllepszym zabezpieczeniem dziecka przed psem są schody:crazyeye: Tego to już w ogóle nie rozumiem...Winny jest opiekun psa i dziadek chłopca,niestety wskutek ich głupoty i nieodpowiedzialności Kuba będzie "naznaczony" do końca życia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WeraJa']Zauważcie, że znowu zaatakował pies łańcuchowy. O czymś to jednak świadczy...
[/QUOTE]

To, że trzymanie psa na łańcuchu powiększa czy wręcz powoduje agresję chyba dla wszystkich jest tu oczywiste - szkoda, że nie dla tych, którzy to robią.

Czy psa potrącono celowo czy przypadkiem, przynajmniej w okolicy jest teraz bezpieczniej :roll: bo znając polskie prawo pies ani nie zostałby uśpiony, ani odebrany tym ludziom. Jeśli pies zdolny do takiego pogryzienia dziecka chodził sobie samopas po drodze, to tylko współczuję innym mieszkańcom okolicy. Psy nie są dla idiotów, dzieci też; gdyby w moim domu zdarzyła się sytuacja, że moje psy pogryzły czyjeś dziecko, na pewno czułabym się za to odpowiedzialna, tym bardziej, że co innego niedopilnowany maluch, a co innego 10-latek, który mógł zwyczajnie chcieć zejść po coś do picia czy ubikacji. Nie wiem, jak można zasadzić słuchawki i mieć wszystko w tyle, kiedy Twój ostry pies chodzi sobie po domu, a od dziecka-gościa "oddzielają" go tylko schodki :razz: Ja osobiście się z wyrokiem sądu nie zgadzam; dziadek chłopca też zawinił, ale moim zdaniem conajmniej równa wina leży po stronie właściciela psa. To nie dziecko pogryzło psa...

Link to comment
Share on other sites

Ja jednak nie byłabym za natychmiastowym usypianiem psa. :shake:
Parę lat temu był taki przypadek (nie w Polsce) kiedy to małe dziecko zostało pogryzione przez psa, który był wcześniej bardzo łagodny. Pies został uśpiony.
Dopiero potem się okazało co było przyczyną ataku. Dziecko wbijało w skórę psa pinezkę. Wytrzymał ból ok. 30 razy, jednak w końcu zaatakował.

Wina była rodziców, nie psa, który przypłacił ich bezmyślność życiem.

Link to comment
Share on other sites

Co innego, kiedy pies dziabnie raz przez tego dzieciaka męczony, a co innego, kiedy szczuty przez idiotę pies rozedrze małemu dziecku pół twarzy, ot tak - a u nas nawet takich psów się nie usypia z urzędu... To nie jest kwestia winy psa, tylko zagrożenia, jakie stwarza.

Tutaj na dobrą sprawę nie wiadomo co się stało, bo i pies był niedopilnowany, i dziecko. Aczkolwiek mimo że nie żywię nadmiernej sympatii do dzieci, coś nie chce mi się wierzyć, żeby 10-latek znęcał się nad dużym psem w obcym domu, wiedząc na pewno, że pies aniołkiem nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Płakać się chce nad ludzką głupotą. Ciekawe dlaczego uniewinnili dziadka, przecież dziecko było ewidentnie pod jego opieka.
Z drugiej strony, gdybym to ja była właścicielką agresywnego psa, a byli u mnie goście, dopilnowałabym aby pies był zamknięty na ten czas, na klucz!

Cała ta historia trochę pokrętna. Przyszli w odwiedziny, a gospodarze wyszli, dziadek w gościach spał, dziecko samopas się nudziło podczas gdy właściciel psa słuchał muzyki, a jedynym panem domu był pies. Ile w tym prawdy?

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

Nieodpowiedzialni właściciele psa i rodzice :/
I jakoś niewiarygodnie brzmi że mimo zakazu dziedka wyszedł na dwór,a rodzice?I gdzie oni wtedy byli?Nie wytłumaczył mu czym to grozi?

A ludzie teraz pewnie mówią ,,Popatrz a Ty chciałeś /łaś psa kupić!To bydlaki niebezpieczne."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']Nieodpowiedzialni właściciele psa i rodzice :/
I jakoś niewiarygodnie brzmi że mimo zakazu dziedka wyszedł na dwór,a rodzice?I gdzie oni wtedy byli?Nie wytłumaczył mu czym to grozi?

A ludzie teraz pewnie mówią ,,Popatrz a Ty chciałeś /łaś psa kupić!To bydlaki niebezpieczne."[/QUOTE]

Ano mówią. Dziś mijała mnie matka z dzieckiem i usłyszałam: Nie zbliżaj się do pieska bo wczoraj taki jeden zagryzł takie dziecko jak ty :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Ano mówią. Dziś mijała mnie matka z dzieckiem i usłyszałam: Nie zbliżaj się do pieska bo wczoraj taki jeden zagryzł takie dziecko jak ty :([/QUOTE]

taak, ja dziś szłam z psem na smyczy, a jakiś starszy pan do mnie 'widziałem w telewizji że pies zagryzł dziecko, Twój powinien mieć kaganiec' :angryy: dlaczego niby mój pies ma ponosić odpowiedzialność za głupotę innych ludzi? :angryy: bo trzymanie psa na łańcuchu uważam a głupotę. dziś słyszałam o 3 pogryzieniach, to jakiś horror:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ehh, i jak zwykle idzie uogolnianie :roll:
Blondynka ostatnio ukradła coś w supermarkecie, tzn. ja jako blondynka profilaktycznie mam nie wchodzić do sklepu?

Niestety Polska ma durny system, nie ma zmuszania ludzi do myślenia, brak solidnych konsekwencji za nieodpowiedzialność i głupotę, żeby ludzie zaczęli się martwić i dopilnowywać pewnych rzeczy - wszystko "rozwiązuje się" nakazami i zakazami, których nie przestrzegają osoby, które najbardziej powinny, za to za ich głupotę płaci ogół.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...