Jump to content
Dogomania

Liczymy podpisy!


emir

Recommended Posts

  • Replies 852
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ela_and_Krzys']Odbior to nie wszystko - musimy zastanowic sie jakie media informujemy, kto sie zglasza zeby to zrobic, kto umowi termin spotkania - kolejne kroki z planu Arki same się nie zrealizują.

Niezależnie od tego ja dalej uważam, że prokuraturze można przekazać raport z akcji uwypuklajac w nim fakt, ze o sprawie ozziego wiedza wszystkie media i najwazniejsze osoby w panstwie - tak zeby wywrzec presje na rzetelnosc prowadzenia sprawy

Ja moge w czyms pomoc - ale niestety nie jestem w stanie samodzielnie podjac sie realizacji kolejnych punktow planu.[/quote]

No i?? dzien mija a nawet nikt nie przygotowal szkicu pism, do mediow, adresatow i prokuratury...

Odbior to jest najmniej istototny w tej calej sprawie i prawde mowiac po cholere?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tweety']ze zacytuję sama siebie. [B]Jest ktoś przeciw?[/B][/quote]

Ja! Już nawet nie mogę doczytać do końca tej paranoi. Wierzę, że macie wiele serca w stosunku do zwierząt i niestety chyba na tym koniec.
Litości dla siebie nawzajem. Może ktoś by się wysilił i spróbował zrozumieć pobudki działania choćby EMIR. Sama chylę głowę, bo wydawało mi się, że dobrze by było gdyby w sprawie Ozziego prokuratura została "zawalona" listami (a w zasadzie kserokopiami list).
Przyznaję, że nie pomyślałam, iż jest to w jakiś sposób niezgodne z wolą i prawem. Uważam jednak, z całą stanowczością, że nie powinno się odbierać list EMIR, a ewentualnie wejść wraz z nią w skład delegacji przekazującej te listy do adresata. Mniej jadu, a więcej konstruktywnego działania. Ochłońcie proszę i zastanówcie się jak najlepiej załatwić sprawę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moskva']
teraz kiedy rozpoczęto akcje bernardynów widze kolejne nieścisłości.
A jesli wpłace kase na bernardyny a później Emir zadecyduje zmiane adresata tych pieniędzy??
[/quote]

:angryy: jakie widzisz niescislosci? Opamietaj sie dziewczyno! Co sugerujesz? Psy conajmniej dwa sa ciezko chore i ich lecznie pochlonie duzo pieniedzy-myslisz, ze z tych wpalat wystarczy na lecznie bernardyna? Dwie operacje juz przeszedl!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA'];) a wiec:

1.Jutro ktos dzwoni(kto?) do trzech kancelarii i mowi...nazywam sie ta i tak, reprezentuje tego i tamtego i prosilibysmy o wyznaczenie spotkania aby wreczyc ponad 90 tys podpisow dotyczacych sprawy..Ozziego i w zwiazku z tym apel o zmiany do ustawy o ochronie zwierzat.


2.ktos-inni-redaguje list do mediow i przewodni...

3.przyklepujecie kto idzie osobiscie,z podpisami...


4.uzupelniacie w liscie do mediow daty i godzine. Trzy/dwa dni przed pierwszym terminem wysylacie do wszystkich mediow info.

5. idziecie na spotkania, skladacie na podawczy podpisy, gadacie z mediami..[/quote]

Plan Arki jest sensowny i czytelny. Jako, że wczoraj czy raczej juz może dzisiaj nad ranem zostały poczynione wstępne ustalenia i nie zostały oprotestowane to może zróbmy tak (propozycja oczywiście do przedyskutowania a nie narzucona).Pkt pierwszy czyli telefony do trzech kancelarii i mówienie spotkań pozostają w gestii AFN, bo jako fundacja dogomaniacka chyba będzie nieźle reprezentować to środowisko.
Osoby mające smykałkę do pisania, redagują list przewodni do mediów i dalsze działania uzależniamy od ustaleń z kancelariami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mycha101'] Czy zadaniem waszym jest walka słowna między sobą i wzniecanie nienawiści do Emir, czy może petycja, którą trzeba przedłożyć[B] odpowiednim[/B] władzom?[/quote]

Własnie o to chodzi - ODPOWIEDNIM! Odpowiednim organem w tej sprawie są władze ustawodawcze, a nie jakiś prokurator.
Tak sie składa, że to nie była petycja o ostrą kare akurat w tej sprawie ale o zaostrzenie kar w przyszłości. Jeśli ustawa zostanie uchwalona(na co sie nie zapowiada, jak ktoś juz tu pisał) to AW przecież i tak bedzie odpowiadać za czyn na starych zasadach w myśl zasadzie retroakcji(prawo nie działa wstecz). Jaki jest więc sens przedkładania tych petycji prokuraturze?

[quote]Co sugerujesz?[/quote]

Sugeruje na zasadzie analogii, że skoro Emir zadecydowała o zmianie adresata petycji może też zmienić adresata pieniędzy, które do niej nadchodzą na ratowanie bernardynów. Tyle, że co do petycji wyszło to na jaw. Tylko tyle napisałam, ale widze, że doszukujesz sie w mojej wypowiedzi chęci lustracji - nie znajdziej jej.

Co do planu tu przedstawionego to oczywiście jestem za.
Bulwersuje mnie jedynie fakt, że gdyby nie wyszło na jaw, ze podpisy mają byc, zdaniem emir, przedstawione prokuratorawi, to tak by sie stało i nawet byśmy o tym nie wiedzieli. A tak, możemy coś zmienic!
Tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moskva']

Sugeruje na zasadzie analogii, że skoro Emir zadecydowała o zmianie adresata petycji może też zmienić adresata pieniędzy, które do niej nadchodzą na ratowanie bernardynów. Tyle, że co do petycji wyszło to na jaw. Tylko tyle napisałam, ale widze, że doszukujesz sie w mojej wypowiedzi chęci lustracji - nie znajdziej jej.
Co do planu tu przedstawionego to oczywiście jestem za.
Bulwersuje mnie jedynie fakt, że gdyby nie wyszło na jaw, ze podpisy mają byc, zdaniem emir, przedstawione prokuratorawi, to tak by sie stało i nawet byśmy o tym nie wiedzieli. A tak, możemy coś zmienic!
Tyle.[/quote]

Nie chciałbym wznawiać pyskówki, przypomne tylko że:
1. Dwa miesiące temu zaproponowałem ustalenie składu delegacji i nikt nie zareagował.
2. Jak napisałem w poście nr 389, była to propozycja, a nie końcowa decyzja. Większość zapałała świętym oburzeniem jakby to już sie stało i posypały się inwektywy i pomówienia.
3. Gdybyśmy mieli złe intencje, czy ogłaszalibysmy to na forum z miesięcznym wyprzedzeniem?

Proszę o odrobinę rozsądku i obiektywizmu. Dlaczego doszukujecie się u nas złych intencji? W imie czego i dla kogo to robimy? Dla siebie?.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Jesli te podpisy maja miec wplyw- a moglyby przeciez-na weto prezydenckie to musza byc-jak policzylam zlozone przed nowym rokiem,najpozniej zaraz po swietach ! 21+13=czyli [B][COLOR=red][U]zaraz po nowym roku![/U][/COLOR][/B][/quote]

[B]Źle liczysz ARKA[/B]. Prezydent [B]MOŻE[/B] czekać z podpisaniem ustwy 3 tygodnie ale nie [B]MUSI[/B]! Mógł to zrobic juz wczoraj!
A moze skoro jesteś z W-wy to podkoczyłabys do kancelarii Prezydenta i dowiedziała się która, w kolejce do podpisu, jest ta ustawa?

Link to comment
Share on other sites

Od razu mówię, że nie przeczytałam całego wątku i chce tylko zapytac, bo sie trochę gubię:
a czy nie może byc tak, że najpierw podpisy są w prokutaturze a później trafiaja do adresata? Bo osobiście mi sie wydaje, że jeśli choc raz nie zapadnie konkretny wyrok za cos takiego - to będzie tak jak było...ustawa sobie (nawe jesli w niej będą zapisane niewiadomo jakie sankcje) a sądy sobie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu'][B]Źle liczysz ARKA[/B]. Prezydent [B]MOŻE[/B] czekać z podpisaniem ustwy 3 tygodnie ale nie [B]MUSI[/B]! Mógł to zrobic juz wczoraj!
A moze skoro jesteś z W-wy to podkoczyłabys do kancelarii Prezydenta i dowiedziała się która, w kolejce do podpisu, jest ta ustawa?[/quote]

[B][SIZE=3][COLOR=Red]Agata Balu, Arka - Mogłybyście wysmażyc te pisma,bo nam tu zejdzie do Wielkanocy??!! Proszę. Nikt tego lepiej od Was nie napisze.
Przecież każdy dzień się liczy!!
[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Nie chciałbym wznawiać pyskówki, przypomne tylko że:
1. Dwa miesiące temu zaproponowałem ustalenie składu delegacji i nikt nie zareagował.
[/quote]

Ale czy ktoś ma pretensje co do tego składu? Ja nie mam.
Mówiono początkowo o ludziach najbardziej zaangazowanych i najbliższych sprawie. A to są ludzie z fundacji, Krzysiek i Ela.
Jeśli te osoby wyrazają zgode i chęć to nie widze problemu, żeby przekazanie petycji odbyło sie za ich sprawą.
Burza wynikła z faktu, że petycje miały być przekazane innej osobie niż wszyscy myśleliśmy.

To oczywiste, ze fundacja prowadząca akcje(czyli Emir) powinna przekazać te petycje - chyba wszyscy sie z tym zgodzicie.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue]Pozwoliłam sobie zrobić szkielet pisma przewodniego do petycji. Oczywiście tylkko po to by ruszyc sprawę :-)[/COLOR]


[RIGHT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Warszawa dn.[/SIZE][/FONT][/RIGHT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Społeczność internetowego [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Forum Dogomania[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Reprezentowana przez:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Tu wyliczyć osoby składające petycję[/SIZE][/FONT]



[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Do Pana Prezydenta[/SIZE][/FONT]
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Rzeczypospolitej Polski[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pana Lecha Kaczyńskiego[/SIZE][/FONT][/CENTER]

[/CENTER]



[FONT=Times New Roman][SIZE=3] Społeczność internetowego Forum Dogomania, poruszona kolejnym bezsensownym i okrutnym zabiciem psa ( historia opisana na stronie internetowej [URL]http://ozzy.4.pl/[/URL] ) domaga się naprawienia ustawy o ochronie zwierząt, która kolejnymi nowelizacjami została zepsuta, zaostrzenia kar za przestępstwa przeciwko zwierzętom, a także nie dopuszczania do umarzania kar za nie z powołaniem się na "niską szkodliwość społeczną".[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] Prosimy także o spowodowanie by wszelkie zmiany w ustawach dotyczących dobrostanu zwierząt były szeroko konsultowane przez organizacje mające statutowy obowiązek ochrony zwierząt.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] W tym celu wystosowaliśmy do Pana petycję pod którą zebraliśmy ponad 90 tysięcy podpisów.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] Mamy nadzieję, że Pan Prezydent, znany jako miłośnik zwierząt, zechce osobiście wspierać nasze postulaty zmian, które w niedługim czasie zostaną opracowane.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Z poważaniem[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]podpisy[/SIZE][/FONT]

[COLOR=blue]No to teraz możecie dyskutować :-)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu'][COLOR=blue]Pozwoliłam sobie zrobić szkielet pisma przewodniego do petycji. Oczywiście tylkko po to by ruszyc sprawę :-)[/COLOR]


[RIGHT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Warszawa dn.[/SIZE][/FONT][/RIGHT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Społeczność internetowego [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Forum Dogomania[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Reprezentowana przez:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Tu wyliczyć osoby składające petycję[/SIZE][/FONT]



[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Do Pana Prezydenta[/SIZE][/FONT]
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Rzeczypospolitej Polski[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pana Lecha Kaczyńskiego[/SIZE][/FONT][/CENTER]

[/CENTER]



[FONT=Times New Roman][SIZE=3] Społeczność internetowego Forum Dogomania, poruszona kolejnym bezsensownym i okrutnym zabiciem psa ( historia opisana na stronie internetowej [URL]http://ozzy.4.pl/[/URL] ) domaga się naprawienia ustawy o ochronie zwierząt, która kolejnymi nowelizacjami została zepsuta, zaostrzenia kar za przestępstwa przeciwko zwierzętom, a także nie dopuszczania do umarzania kar za nie z powołaniem się na "niską szkodliwość społeczną".[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] Prosimy także o spowodowanie by wszelkie zmiany w ustawach dotyczących dobrostanu zwierząt były szeroko konsultowane przez organizacje mające statutowy obowiązek ochrony zwierząt.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] W tym celu wystosowaliśmy do Pana petycję pod którą zebraliśmy ponad 90 tysięcy podpisów.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] Mamy nadzieję, że Pan Prezydent, znany jako miłośnik zwierząt, zechce osobiście wspierać nasze postulaty zmian, które w niedługim czasie zostaną opracowane.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Z poważaniem[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]podpisy[/SIZE][/FONT]

[COLOR=blue]No to teraz możecie dyskutować :-)[/COLOR][/quote]
O czym tu dyskutować? jest krótko i na temat.Kto pomaszeruje z petycją,to sobie wydrukuje,podpisze i tyle.
Mogą przy okazji podrzucić prośbę o weto.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']...[FONT=Times New Roman][SIZE=3]petycję pod którą zebraliśmy ponad 90 tysięcy podpisów.[/SIZE][/FONT][/quote]

Może zamiast liczby orientacyjnej podajcie dokładną? Taka luźna sugestia.
5-cyfrowa liczba zawsze robi większe wrażenie.

Po za tym - dobra robota.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście na dole powinno figurować:

w załączeniu
1. tekst petycji
2. wypełnione formularze odręcznych podpisów
3. wydruk podpisów składanych pod petycją drogą elektroniczną wraz z certyfikatem.

Otrzymują:
1. adresat
2. Pan Premier Jarosław Kaczyński
3. Pan Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Link to comment
Share on other sites

Acha, a pismo do mediów niech wymyśli ARKA. Jest bardziej medialną osobą niż ja ;-)
Prawdę mówiąc wydaje mi sie, ze powinno byc krótkie. Cos w rodzaju:

Spłeczność internetowa Forum Dogomania w dniu tym a tym "złoży na ręce Prezydenta"/"złoży w Kancelarii Prezydenta" petycję W SPRAWIE ZMIAN USTAWODAWSTWA DOTYCZACEGO ZWIERZĄT DOMOWYCH (psiakość te domowe to niezbyt szczęśliwy tytuł , no ale stało się).
Wolontariusze Dogomanii, poruszeni kolejnym bestialskim i bezsensownym zabiciem psa zebrali pod ta petycją ponad 90 tys. podpisów.

W załączeniu kopia wydruku petycji podpisywanej drogą elektroniczną.
------------------------

A propos tej elektronicznej. Jest ona bardziej medialna gdyż zawiera również komentarze podpisujących!!

Mozna także kopię tej petycji wysłać prokuratorowi. Tam nie ma peseli ani adresów. Weryfikowane są tylko adresy e-mail.

Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tweety']Plan Arki jest sensowny i czytelny. Jako, że wczoraj czy raczej juz może dzisiaj nad ranem zostały poczynione wstępne ustalenia i nie zostały oprotestowane to może zróbmy tak (propozycja oczywiście do przedyskutowania a nie narzucona).Pkt pierwszy czyli telefony do trzech kancelarii i mówienie spotkań pozostają w gestii AFN, bo jako fundacja dogomaniacka chyba będzie nieźle reprezentować to środowisko.
pkt 2 - Osoby mające smykałkę do pisania, redagują list przewodni do mediów i dalsze działania uzależniamy od ustaleń z kancelariami.[/quote]


a czy ja mogłabym się doprosić o ustosunkowanie się do mojej wypowiedzi - zgoda albo nie na pkt 1 i kto podejmie się pkt 2?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...