Jump to content
Dogomania

Liczymy podpisy!


emir

Recommended Posts

[quote name='czarok']Na początku był Ozzy....Powstała petycja...Zbieraliśmy podpisy....Po naradzie z prawnikiem doszliśmy do wniosku, [B]że przekazanie petycji z podpisami do Kancelarii Prezydenta ( do Pani Sekretarki) odniesie mały skutek[/B] ( jak wiele innych petycji). [/quote]

czarok, nie macie racji i prawnik tez, sorry, ale chyba nie wie co mowi.

Dzwoni sie do kancelarii prezydenta, mowi o co chodzi i umawia sie z kims-bliskim prezydenta-sekretarzem, prawnikiem, na krotkie spotkanie-informujac co bedzie skkadane,pokazuje- a i tak podpisy trzeba zlozyc w biurze podawczym.

Gdyby, jakiekolwiek zbieranie podpisow-i skladanie-chociazby w biurze podawczym, nie odnosilo skutkow to, prezydent np. Kwasniewski nie zawetowal by ustawy-dwa razy.
Wiem co mowie bo trzy raz 'juz to przerabialam'.

Dobrze jest poinformowac media o tym fakcie, nawet pokazc pliki podpsiow-bez wglebiania w dane personalne- aby MEDIA ogolnopolskie poinformowaly o tym aby wlasnie p. prokurator prowadzaca sprawde tez O TYM sie dowiedziala.
To moje zdanie.

A teraz-co z podpisami z petycji internetowej?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 852
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agata Balu'][B]A ja ponawiam mój apel![/B]

[B]Kto z warszawiaków odbierze szybciutko tekst petycji i wszystkie listy od Emir, napisze króciutkie pismo przewodnie - choćby takie:[/B]

[COLOR=blue]Szanowny Panie Prezydencie
Społeczność internetowego Forum Dogomania, poruszona kolejnym bezsensownym i okrutnym zabiciem psa ( historia opisana na stronie internetowej [/COLOR][URL="http://ozzy.4.pl/"][COLOR=blue]http://ozzy.4.pl/[/COLOR][/URL][COLOR=blue] ) domaga się naprawienia ustawy o ochronie zwierząt, która kolejnymi nowelizacjami została zepsuta, zaostrzenia kar za przestępstwa przeciwko zwierzętom, a także nie dopuszczania do umarzania kar za nie, z powołaniem sie na "niską szkodliwość społeczną".
W tym celu wystosowaliśmy do Pana petycję pod którą zebraliśmy ponad 90 tysięcy podpisów.[/COLOR]
[COLOR=blue]Z poważaniem[/COLOR]
[COLOR=blue]kilka podpisów z adresami[/COLOR]

Te przepychanki tutaj na nic sie nie zdadzą. Tylko się sprawe gmatwa.

[B]NO WIĘC KTO NA OCHOTNIKA TO ZROBI?[/B][/quote]

ja moge zaniesc z kacha, ale dopiero w przyszlym tygodniu.. i na Boga nie odbiore tych popierow osobiscie od emira, bo mieszkam po zupelnie innej stronie Warszawy heh... podwarszawy :eviltong:. Nie chce sie mieszac pomiedzy wodke a zakaske, ale w razie czego przypominam (jesli EMIR nie podpisze), ze AFN jest fundacja dogomaniacka i z mila chcecia udzieli swojego papieru firmowego :evil_lol: (oczywiscie, jesli chcecie podpisu jakiejs fundacji).

pzdr
GreenEvil

Link to comment
Share on other sites

Nie no postawa organizatorów powaliła mnie na kolana... JEŚLI COŚ ZACZYNACIE TO DOPROWADŹCIE TO DO KOŃCA ! ! ! Coś Wam się nie podoba, nie ma sprawy. Zróbcię to czego się podjeliście i dalej nie musicie się w to mieszać. Ale nie rezygnujcie z tego, czego sami się podjeliście!


ps. Wiecie co najbardziej mnie boli? To że na takich głupih kłótniach najbardziej ucierpią zwierzaki. I najlepsze jest to, że właśnie ich to dotyczy choć wszyscy chyba o tym zapomnieli...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarok'] Już znamy Wasze stanowisko i zgodnie z wolą podpisy zostaną przekazane osobie, która zawiezie je do adresata. [/quote]

Już znacie? No, to miło, ze ktoś po takim czasie zorientował się czego chciało 93 tys ludzi. To prosimy o brawa dla tych państwa od Emira

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarok']Więc ja ( w swoim własnym imieniu), przepraszam, że nie zapytałam o zgodę. Już znamy Wasze stanowisko i zgodnie z wolą podpisy zostaną przekazane osobie, która zawiezie je do adresata. I jeśli już ma być do końca lege artis, to osoba ta musi odebrać listy podpisów podpisując się imiennie ile czego odebrała.[/quote]

Jolu, a czy Emir podpisywała się mi imiennie jak odbierała podpisy, każdy pracownik mógł to zrobić...
Ja teraz nie mogę nagle rzucić wszystkiego, jechać do Żabiej Woli (nawet nie wiem gdzie to jest) i odebrać podpisów, więc niech Emir z własnej przyzwoitości to zrobi i je odeśle, wiadomo było do kogo mają trafić...
Jak nie chce placić niech odeśle je do mnie... Zapłacę za to i przekażę je właściwym osobom...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarok']Więc ja ( w swoim własnym imieniu), przepraszam, że nie zapytałam o zgodę. [/quote]


czarok ty chyba nadal nie rozumiesz... nie mieliscie i nie macie prawa zrobic nic z tymi danymi osobowymi poza wyslaniem ich do adresata. a gdybyscie chcieli zrobic cokolwiek innego to musielibyscie dostac zgode KAZDEJ osoby ktora sie tam podpisala... czyli potrzebowalibyscie zgody 93 tys osob! nie tylko osob ktore zbieraly podpisy... ani nie tylko osob ktore siedza na dogomani...
ech ludze sie ze to nie jest dla was za trudne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarok']Więc ja ( w swoim własnym imieniu), przepraszam, że nie zapytałam o zgodę. Już znamy Wasze stanowisko i zgodnie z wolą podpisy zostaną przekazane osobie, która zawiezie je do adresata. I jeśli już ma być do końca lege artis, to osoba ta musi odebrać listy podpisów podpisując się imiennie ile czego odebrała.[/quote]
imiennie sie podpisze na potwierdzeniu u kuriera.
Nawet sie wylegitumuje.

pzdr
GreenEvil

Link to comment
Share on other sites

ja tylko przypomne ze petycja - oprocz swojego glownego celu - miala w sprawie Ozziego pomoc posrednio - pokazujac ze zbyt wiele ludzi interesuja sie ta sprawa zeby mozliwe bylo jej standardowe zignorowanie / stronniczy wyrok
mielismy poczatkowo chyba wszyscy tez nadzieje ze przy duzym naglosnieniu i zainteresowaniu opinii publicznej w koncu ta sprawa - jako pierwsza sprawa w obronie skatowanego zwierzecia - zostanie potraktowana przez wymiar sprawiedliwosci powaznie - wlasnie z uwagi na presje spoleczna
i to rowniez bedzie poczatek nowego podejscia sadow
a moze to byly tylko moje idealistyczne wyobrazenia

Link to comment
Share on other sites

Tweety, cholera. Podobaja mi sie twoje posty :loveu:

Dobranoc wszystkim, mam nadzieje ze nie pojdziecie tacy wsciekli spac jak ja. Dobrze, ze w koncu bedzie tak jak bylo to ustalone.
Szkoda tylko ze stanie sie to po tych wszystkich dziwnych pretensjach ze strony Emir i paru innych osob, nie wiem naprawde o co.
Tak jak mowilam, trudno sie obrazac na innych za wlasne bledy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']
Dobrze jest poinformowac media o tym fakcie, nawet pokazc pliki podpsiow-bez wglebiania w dane personalne- aby MEDIA ogolnopolskie poinformowaly o tym aby wlasnie p. prokurator prowadzaca sprawde tez O TYM sie dowiedziala.
To moje zdanie.

[/quote]

no wlasnie taki od poczatku mial byc drugi cel petycji
bo ten nadrzedny to oczywiscie zmiana prawa (trudne) i a moze przede wszystkim poprawa swiadomosci spolecznej (bardziej realne)

ja tez ide spac - dobranoc
znow chcac nie chcac weszlam na jeden z watkow na ktorych mialam juz nie zabierac glosu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GreenEvil']ja moge zaniesc z kacha, ale dopiero w przyszlym tygodniu.. i na Boga nie odbiore tych popierow osobiscie od emira, bo mieszkam po zupelnie innej stronie Warszawy heh... podwarszawy :eviltong:. Nie chce sie mieszac pomiedzy wodke a zakaske, ale w razie czego przypominam (jesli EMIR nie podpisze), ze AFN jest fundacja dogomaniacka i z mila chcecia udzieli swojego papieru firmowego :evil_lol: (oczywiscie, jesli chcecie podpisu jakiejs fundacji).

pzdr
GreenEvil[/quote]
W takim razie prosimy o przesłanie całosci dokumentacji kurierem na koszt AFN do kachy_wawa, która to wraz z przedstawicielem dogomaniackiej fundacji czyli wspomnianego AFN-u w osobie GreenEvil dostarczy całość tam gdzie jej miejsce. Ktoś przeciw?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Proponuje także by Ci, którzy należą do jakichś organizacji spowodowali by jutro te organizacje wysłały choćby mail do Przeydenta o treści:

[COLOR=blue]Fundacja/Stowrzyszenie (pełnym tytułem, bo nie wiem jaki) protestuje przeciwko zmianom w Ustawie o ochronie zwierząt przedstawionej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W załaczeniu przesyłamy zbiorowy protest następujących organizacji pozarządowych:[/COLOR]
[COLOR=blue]Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami w Polsce, [/COLOR]
[COLOR=blue]Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals", [/COLOR]
[COLOR=blue]Polskiej Ligi Ochrony Zwierząt, [/COLOR]
[COLOR=blue]Fundacji Animals,[/COLOR]
[COLOR=blue]a także oddzielnego protestu Stowarzyszenia Przyjaciól Zwierząt "Amicus".[/COLOR]

[COLOR=blue]Gorąco prosimy Pana Prezydenta o zawetowanie tej ustawy i ponownego jej skierowania do rozpatrzenia po konsultacjach z organizacjami pozarządowymi.[/COLOR]

[COLOR=black]tekst zbiorowego protestu, który nalezy dołaczyć do maila (listu) jest tutaj:[/COLOR]
[URL="http://www.amicus.malopolska.pl/uwagi_2006_12_07_do_nowelizacji_ustawy"]www.amicus.malopolska.pl/uwagi_2006_12_07_do_nowelizacji_ustawy[/URL][1].pdf

a tekst opinii SPZ Amicus tutaj:
[URL="http://www.amicus.malopolska.pl/opinia_spz_amicus.doc"]www.amicus.malopolska.pl/opinia_spz_amicus.doc[/URL][/quote]

Podnoszę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_and_Krzys']no wlasnie taki od poczatku mial byc drugi cel petycji
bo ten nadrzedny to oczywiscie zmiana prawa (trudne) i a moze przede wszystkim poprawa swiadomosci spolecznej (bardziej realne)[/quote]
czyli jednak mi sie nie przysnilo.. to dobrze, bo juz myslalam, ze mam omamy.

pzdr
GreenEvil

Link to comment
Share on other sites

Bardzo miłe te wszystkie posty, w jednych jestem bezwolnym narzędziem w rękach fundacji, w innym bezmózgowym tworzycielem postów.
To bardzo konstruktywne zakończenie akcji. w zamian za propozycje otrzymujemy groźby zawiadaomienia prokuratury lub inwektywy. Już widze inicjatywę obywatelską w takim towarzystwie, wiele osób, sądząc po nickach pojawiło się na watku po raz pierwszy i już ma dużo do powiedzenia. Nikt już nie pamięta swoich wcześniejszych błędów, nikt nie pamięta kto ponosił gro kosztów akcji, wiecie jedno - znaleźć winnego, tego co jeszcze się nie stało. Ile razy mozna ponawiać apel??.
Jak pisałem że mam już dość, były prośby - zostań i pomagaj dalej, mam za to zapłatę. Dziękuję WAM .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tweety']W takim razie prosimy o przesłanie całosci dokumentacji kurierem na koszt AFN do kachy_wawa, która to wraz z przedstawicielem dogomaniackiej fundacji czyli wspomnianego AFN-u w osobie GreenEvil dostarczy całość tam gdzie jej miejsce. Ktoś przeciw?[/quote]

ze zacytuję sama siebie. [B]Jest ktoś przeciw?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Bardzo miłe te wszystkie posty, w jednych jestem wezwolnym narzędziem w rękach fundacji, w innym bezmózgowym tworzycielem postów.
To bardzo konstruktywne zakończenie akcji. w zamian za propozycje otrzymujemy groźby zawiadaomienia prokuratury lub inwektywy. Już widze inicjatywę obywatelską w takim towarzystwie, wiele osób, sądząc po nickach pojawiło się na watku po raz pierwszy i już ma dużo do powiedzenia. Nikt już nie pamięta swoich wcześniejszych błędów, nikt nie pamięta kto ponosił gro kosztów akcji, wiecie jedno - znaleźć winnego, tego co jeszcze się nie stało. Ile razy mozna ponawiać apel??.
Jak pisałem że mam już dość, były prośby - zostań i pomagaj dalej, mam za to zapłatę. Dziękuję WAM .[/quote]
Medar, nikt nie zaprzecza Waszemu niewatpliwemu i duzemu udzialowi w akcji. Nie odbieraj tego personalnie, bo chodzi o cos lekko innego :shake:.

pzdr
GreenEvil

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Bardzo miłe te wszystkie posty, w jednych jestem wezwolnym narzędziem w rękach fundacji, w innym bezmózgowym tworzycielem postów.
To bardzo konstruktywne zakończenie akcji. w zamian za propozycje otrzymujemy groźby zawiadaomienia prokuratury lub inwektywy. Już widze inicjatywę obywatelską w takim towarzystwie, wiele osób, sądząc po nickach pojawiło się na watku po raz pierwszy i już ma dużo do powiedzenia. Nikt już nie pamięta swoich wcześniejszych błędów, nikt nie pamięta kto ponosił gro kosztów akcji, wiecie jedno - znaleźć winnego, tego co jeszcze się nie stało. Ile razy mozna ponawiać apel??.
Jak pisałem że mam już dość, były prośby - zostań i pomagaj dalej, mam za to zapłatę. Dziękuję WAM .[/quote]

Jurek, rozumiem Twój żal,ale wiesz jakie były ustalenia na początku, wiesz do kogo była kierowana petycja...
I to co wcześniej było napisane to nie była propozycja to był fakt, nie daj się manipulować Emir...
I jeszcze co do tego, że niby ktoś się pojawia po raz pierwszy na wątku, mylisz się, te osoby cały czas działały, robiły co mogą, a że się tutaj nie odzywały to tylko ich indywidualna sprawa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...