Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

Dnia 20.04.2022 o 20:04, mari23 napisał:

Leje, wieje..... a w czasie deszczu pieski się nudzą 😉

Oto śpioch:

20220419_214850.jpg

20220419_223355.jpg

20220420_194510.jpg

 

Dnia 20.04.2022 o 20:15, Poker napisał:

Odiś jest przeuroczy. Maminy cycuś.

Ależ trafne!!! :) kochany jest :) śmieszny i pocieszny z tą swoją niepełnosprawnością...

 przybiega na wołanie "osiołku" :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.04.2022 o 20:52, limonka80 napisał:

Przybiegnie na każde zawołanie, bo czuje od Ciebie miłość i ciepło, Ty wołasz ,,Osiołku" a on słyszy ,,najukochańszy mój" , więc biegnie 😃

 

Dnia 20.04.2022 o 21:22, Poker napisał:

Osiołek i Odiś mają coś wspólnego w brzmieniu, a poza tym liczy się intonacja.  Jak zawołasz " ty paskudny kundlu" słodkim głosem, to też przybiegnie do mamusi. 🙂

To prawda, on czeka na jedno słowo, byle na niego spojrzeć, a on już pędzi poszczekując, łapiąc cokolwiek znalezionego po drodze - piłeczkę, sznur czy inną zabawkę. Na to "hasło" podbiega Tina wyrywając mu zdobycz, bo on nie na zabawce, a na mnie jest skupiony i pewnie do mnie niesie ową zabawkę :)

Z osiołkiem mi się skojarzył po ostatniej Niedzieli Palmowej, bo w naszej parafii na czele pochodu z palmami szedł śmieszny, słodki osiołek, młodziutki bardzo, ale grzeczny, jakby uśmiechnięty podobnie do mojego "cycusia mamuni", przebierał tak śmiesznie kopytkami, jak Odi łapkami :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mari, jesteś wspaniałą osobą, przedobrą, przesłodką. Kochasz wszystkie stworzenia, cieszysz się razem z nimi i cierpisz, gdy one cierpią. Wspaniałe, bogate, wrażliwe wnętrze. Cudownie jest mieć takie Osoby wokół siebie. Jestem Twoją fanką 🙂    

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.04.2022 o 09:13, mari23 napisał:

To prawda, on czeka na jedno słowo, byle na niego spojrzeć, a on już pędzi poszczekując, łapiąc cokolwiek znalezionego po drodze, a na mnie jest skupiony i pewnie do mnie niesie ową zabawkę 🙂

Bo tak jak już wiele razy napisałam - on tak lgnie do Ciebie, bo jest spragniony miłości człowieka, a od Ciebie czuje ogrom miłości i nie może się nią nacieszyć ....  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.04.2022 o 09:47, limonka80 napisał:

Bo tak jak już wiele razy napisałam - on tak lgnie do Ciebie, bo jest spragniony miłości człowieka, a od Ciebie czuje ogrom miłości i nie może się nią nacieszyć ....  

Czuje to chyba każde stworzenie, które znajdzie się w zasięgu Mari  🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ulżyło mi bo od dłuższego czasu nic złego się tu nie wydarzyło i aż mi się "lajki" skończyły 🙂 

Nie mogę napatrzeć się na Odisia 😄 Może to dlatego, że ma wygląd i charakter bardzo podobny do psa mojej siostry, Bogusia 🙂 I jeszcze żadnego domu dla niego nie ma? 😕 Albo nam nie mówisz 🙂 Tu Boguś 😉 

IMG_20220217_190003ggfg.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.04.2022 o 14:48, Maciek777 napisał:

Ulżyło mi bo od dłuższego czasu nic złego się tu nie wydarzyło i aż mi się "lajki" skończyły 🙂 

Nie mogę napatrzeć się na Odisia 😄 Może to dlatego, że ma wygląd i charakter bardzo podobny do psa mojej siostry, Bogusia 🙂 I jeszcze żadnego domu dla niego nie ma? 😕 Albo nam nie mówisz 🙂 Tu Boguś 😉 

IMG_20220217_190003ggfg.jpg

w pierwszej chwili, zanim przeczytałam, widząc zdjęcie zdziwiłam się, gdzie to zdjęcie Odisia zostało zrobione :)

Dzisiaj musiałam wstać po piątej rano, żeby na 6.30 dostarczyć Odiego do Beaty, a w tej chwili Odi jest diagnozowany przez doktora Bieżyńskiego. Mam nadzieję, że diagnoza będzie dla piesia "optymistyczna", trochę się stresuję.... nawet nie trochę...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.04.2022 o 08:59, mari23 napisał:

Mam nadzieje, że diagnoza będzie dla piesia "optymistyczna", trochę się stresuję.... nawet nie trochę...

Ja też, myślę o  nim od rana, pewnie się biedak denerwuje.... żeby tylko wszystko było w miarę proste do leczenia, taki młody piesio, powinien cieszyć się zdrowiem, a tu tyle dolegliwości ....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.04.2022 o 08:59, mari23 napisał:

w pierwszej chwili, zanim przeczytałam, widząc zdjęcie zdziwiłam się, gdzie to zdjęcie Odisia zostało zrobione 🙂

Dzisiaj musiałam wstać po piątej rano, żeby na 6.30 dostarczyć Odiego do Beaty, a w tej chwili Odi jest diagnozowany przez doktora Bieżyńskiego. Mam nadzieję, że diagnoza będzie dla piesia "optymistyczna", trochę się stresuję.... nawet nie trochę...

Może to jakaś nieznana rasa? 😉 

I jaka diagnoza? Liczę, że będzie ciąg dalszy wyłącznie dobrych wiadomości na wątku bo szkoda byłoby to przerywać 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2022 o 23:49, Maciek777 napisał:

Może to jakaś nieznana rasa? 😉 

I jaka diagnoza? Liczę, że będzie ciąg dalszy wyłącznie dobrych wiadomości na wątku bo szkoda byłoby to przerywać 🙂 

Diagnozy nie ma, ortopedycznie Odisia leczyć nie trzeba. Niestety jest duże prawdopodobieństwo zespołu końskiego ogona i konieczność konsultacji u neurologa. No i na kastrację czekamy, 9 maja ten wielki 😉 dzień Odisia.

Te wolne dni były pracowite, uświadomiły mi, jak bardzo moje zdrowie szwankuje i sił zaczyna brakować. Starałam się cały ten czas poświęcić pieskom. One powinny mieć człowieka "do podziału" z max dwoma psami, a u mnie to niemożliwe. Czasem, kiedy widzę, jak się tłoczą do głaskania i przytulania, to siedzę i ryczę pośrodku nich.... żal mi ich. Nawet młodziutka Tina niby ostatnio miała szansę na dom u dobrych ludzi...bardzo dobrych.... i warunki dobre, i serce...wciąż ma tą szansę.... ale psiaka, który od szczeniaczka spał w łóżku mam oddać do domu, gdzie ma miejsce i specjalne przejście w ogrzewanym garażu????? No serce by mi chyba pękło 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.05.2022 o 08:51, mari23 napisał:

Diagnozy nie ma, ortopedycznie Odisia leczyć nie trzeba. Niestety jest duże prawdopodobieństwo zespołu końskiego ogona i konieczność konsultacji u neurologa. No i na kastrację czekamy, 9 maja ten wielki 😉 dzień Odisia.

Te wolne dni były pracowite, uświadomiły mi, jak bardzo moje zdrowie szwankuje i sił zaczyna brakować. Starałam się cały ten czas poświęcić pieskom. One powinny mieć człowieka "do podziału" z max dwoma psami, a u mnie to niemożliwe. Czasem, kiedy widzę, jak się tłoczą do głaskania i przytulania, to siedzę i ryczę pośrodku nich.... żal mi ich. Nawet młodziutka Tina niby ostatnio miała szansę na dom u dobrych ludzi...bardzo dobrych.... i warunki dobre, i serce...wciąż ma tą szansę.... ale psiaka, który od szczeniaczka spał w łóżku mam oddać do domu, gdzie ma miejsce i specjalne przejście w ogrzewanym garażu????? No serce by mi chyba pękło 😞

764 Best Copic ciao images | Etykietki do prezentów świątecznych ...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.05.2022 o 08:51, mari23 napisał:

Diagnozy nie ma, ortopedycznie Odisia leczyć nie trzeba. Niestety jest duże prawdopodobieństwo zespołu końskiego ogona i konieczność konsultacji u neurologa. No i na kastrację czekamy, 9 maja ten wielki 😉 dzień Odisia.

Te wolne dni były pracowite, uświadomiły mi, jak bardzo moje zdrowie szwankuje i sił zaczyna brakować. Starałam się cały ten czas poświęcić pieskom. One powinny mieć człowieka "do podziału" z max dwoma psami, a u mnie to niemożliwe. Czasem, kiedy widzę, jak się tłoczą do głaskania i przytulania, to siedzę i ryczę pośrodku nich.... żal mi ich. Nawet młodziutka Tina niby ostatnio miała szansę na dom u dobrych ludzi...bardzo dobrych.... i warunki dobre, i serce...wciąż ma tą szansę.... ale psiaka, który od szczeniaczka spał w łóżku mam oddać do domu, gdzie ma miejsce i specjalne przejście w ogrzewanym garażu????? No serce by mi chyba pękło 😞

Bardzo ciężko jest być DT  :"( Ciężko fizycznie, ale i psychicznie i nie wiem co bardziej ciężko  😞 Kilka moich tymczasowiczów pozostało u mnie na stałe, a to właśnie dlatego, że żaden ze starających się domów, nie był według mnie tak dobry, jak powinien być dla tego psiaka.
Ja też nie oddałabym Tinusi do garażu, choćby do najcieplejszego u najlepszych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 4.05.2022 o 08:51, mari23 napisał:

Diagnozy nie ma, ortopedycznie Odisia leczyć nie trzeba. Niestety jest duże prawdopodobieństwo zespołu końskiego ogona i konieczność konsultacji u neurologa. No i na kastrację czekamy, 9 maja ten wielki 😉 dzień Odisia.

Te wolne dni były pracowite, uświadomiły mi, jak bardzo moje zdrowie szwankuje i sił zaczyna brakować. Starałam się cały ten czas poświęcić pieskom. One powinny mieć człowieka "do podziału" z max dwoma psami, a u mnie to niemożliwe. Czasem, kiedy widzę, jak się tłoczą do głaskania i przytulania, to siedzę i ryczę pośrodku nich.... żal mi ich. Nawet młodziutka Tina niby ostatnio miała szansę na dom u dobrych ludzi...bardzo dobrych.... i warunki dobre, i serce...wciąż ma tą szansę.... ale psiaka, który od szczeniaczka spał w łóżku mam oddać do domu, gdzie ma miejsce i specjalne przejście w ogrzewanym garażu????? No serce by mi chyba pękło 😞

Zespół końskiego ogona jak u Baja 😞 

Rozumiem, że 9 maja wszystko poszło jak należy? 🙂 

Może i mają człowieka do podziału, ale ta część miłości, którą otrzymuje każdy z nich jest pewnie większa niż kiedykolwiek miały w swoim życiu 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zawsze twierdziłam, że psy za dobre serce oddają tę miłość wielokrotnie. Odiś tak jak ta moja malutka sunia wzięta ze wsi jest spragniony pieszczot i dobrego słowa. Moja mała trż jakby mogła to by cały dzień leżała do góry brzuszkiem i prosiła o głaski aż dziwię się skąd jej się to wzięło bo tego na wsi raczej nie miała.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2022 o 18:22, Maciek777 napisał:

Zespół końskiego ogona jak u Baja 😞 

Rozumiem, że 9 maja wszystko poszło jak należy? 🙂 

Może i mają człowieka do podziału, ale ta część miłości, którą otrzymuje każdy z nich jest pewnie większa niż kiedykolwiek miały w swoim życiu 🙂 

Wszystko poszło jak należy :) dzisiaj tydzień mija, więc zdjęłam mu kołnierz, żeby mu łatwiej było jeść i pić, na razie nie interesuje się tym, że coś mu "tam" ubyło 😉 Kochany jest, taki słodki, niezdarny i pocieszny  ❤️ 

Dnia 15.05.2022 o 18:57, dwbem napisał:

Zawsze twierdziłam, że psy za dobre serce oddają tę miłość wielokrotnie. Odiś tak jak ta moja malutka sunia wzięta ze wsi jest spragniony pieszczot i dobrego słowa. Moja mała trż jakby mogła to by cały dzień leżała do góry brzuszkiem i prosiła o głaski aż dziwię się skąd jej się to wzięło bo tego na wsi raczej nie miała.

To prawda, one potrzebują bardzo dużo miłości i dają tej miłości też bardzo dużo ❤️ 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.05.2022 o 08:36, mari23 napisał:

Wszystko poszło jak należy 🙂 dzisiaj tydzień mija, więc zdjęłam mu kołnierz, żeby mu łatwiej było jeść i pić, na razie nie interesuje się tym, że coś mu "tam" ubyło 😉 Kochany jest, taki słodki, niezdarny i pocieszny  ❤️ 

Jak ja lubię sposób w jaki piszesz o Odisiu 🙂🥰

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...