Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

Właśnie wracam z gabinetu - Strażak vel Kajtek miał USG i badania krwi. Morfologia i cukier OK, wyniki biochemiczne będą jutro. Osłuchowo serduszko ze szmerem po lewej stronie, zalecony Cardisure. W jamie brzusznej widoczne guzy w okolicy lewej nerki, ale nie na nerce, trudno dokładnie określić umiejscowienie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.06.2022 o 13:37, mari23 napisał:

Osłuchowo serduszko ze szmerem po lewej stronie, zalecony Cardisure. W jamie brzusznej widoczne guzy w okolicy lewej nerki, ale nie na nerce, trudno dokładnie określić umiejscowienie.

Czemu te nasze biedactwa tak często maja problemy z serduszkiem i te wstrętne guzy  896055958_pacz1.gif.f3787e9fa70b9a0a63adc4b504d61e89.gif 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.06.2022 o 13:49, elik napisał:

Czemu te nasze biedactwa tak często maja problemy z serduszkiem i te wstrętne guzy  896055958_pacz1.gif.f3787e9fa70b9a0a63adc4b504d61e89.gif 

Kajtuś jest jednym z najstarszych psów, do tego po 1,5 rocznej bezdomności, był kopany przez pijaków pod sklepem, przy którym siedział.

Link to comment
Share on other sites

 

Dnia 8.06.2022 o 13:57, mari23 napisał:

Kajtuś jest jednym z najstarszych psów, do tego po 1,5 rocznej bezdomności, był kopany przez pijaków pod sklepem, przy którym siedział.

Biedactwo. Nie dosyć, że bez domu, to jeszcze gady go kopały     1819012236_pacz3.gif.6e57d1458f18a14c321d16089739c8eb.gif
Ciągle zastanawia mnie niczym nie spowodowana agresja ludzi, znajdowanie przyjemności w zadawaniu bólu słabszej istocie  😞 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 17.06.2022 o 09:14, mari23 napisał:

Dostałam wczoraj bardzo smutną wiadomość, odszedł Tago[*] adoptowany ode mnie szczeniaczek Szafir 😞 😞 😞

I druga wczorajsza wiadomość - ze stolicy pozdrawia Was świątecznie szczęśliwy Tosiek 🙂

IMG-20220616-WA0041.jpg

IMG-20220616-WA0042.jpg

IMG-20220616-WA0046.jpg

IMG-20220616-WA0047.jpg

IMG-20220616-WA0044.jpg

O... Marysia już wrzuciła. A ja dopiero laptopa odpaliłam. Cieszę się że Tośkowe foty już cieszą Wasze oczy 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.06.2022 o 22:06, Poker napisał:

Jak zwykle smutek z radością się przelata.

czy to Kasia trzyma tego nowego pieseła? Jest śliczny.

Chyba Kasia ale to tylko Marysia może potwierdzić. Pieseł jest ogłoszony, może po prostu się zgubił. Nie jest już młodziutki ale jest uroczy. Oby szybko domek znalazł. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.06.2022 o 22:06, Poker napisał:

Jak zwykle smutek z radością się przelata.

czy to Kasia trzyma tego nowego pieseła? Jest śliczny.

Tak, to Kasia tak urosła :)

Dnia 17.06.2022 o 22:31, maarit napisał:

Chyba Kasia ale to tylko Marysia może potwierdzić. Pieseł jest ogłoszony, może po prostu się zgubił. Nie jest już młodziutki ale jest uroczy. Oby szybko domek znalazł. 

Potwierdzam, moja Kasia jest już prawie mojego wzrostu, taki długi "patyczak" 😉  A piesełek tak ją zauroczył, że się z nim nie rozstaje.... 

Psiaczek waży 3,7 kg, troszkę chudy, z mnóstwem kleszczy, tak słaby był, że chwiał się na boki jak pijak po libacji. Ładnie chodzi na smyczy, choć pewnie mało chodził - przy każdym schyleniu się sam wskakuje "na rączki" :) chyba ma lek separacyjny. Wetka oceniła go na 2,5 - 3 lat, "jak zdejmiemy kamień nazębny, pójdzie jako roczny" 😉😉😉 chętnych do adopcji już mam sporo..... szkoda, że Odiego nikt nie chce 😞

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.06.2022 o 18:02, maarit napisał:

3 lata? To młody 🙂 Ja mu więcej latek dawałam 😉 

Jest wychudzony i wycieńczony, dlatego "staro" wygląda. Nikt go raczej nie szuka, przeglądałam ogłoszenia o zaginionych, gmina go ogłasza jako znalezionego..... no i domków chętnych coraz więcej, a we mnie coś się "jeży".... to pies, nie zabaweczka....ech 😞 jaki malutki! jaki śliczny! ja go chcę!!! wrrrr......

Link to comment
Share on other sites

Malutek był wczoraj u wetów, miał najpierw badania, oprócz zwichniętej, wypadającej rzepki w lewej łapce wet niczego nie "wynalazł", więc wykastrowali maluszka i z 3,85 kg  zostało mu pewnie 3,75 😉😉  :)

Badi1.jpg

Upały bardzo dają w kość staruszkom, Miluś i Kazan chyba najbardziej osłabieni, no i Misiek nawet na wróble nie zaszczeka....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.06.2022 o 18:02, maarit napisał:

3 lata? To młody 🙂 Ja mu więcej latek dawałam 😉 

Wczoraj średzki wet też uznał, że ma więcej. Ząbki mu wyczyścili "przy okazji" kastracji.

Dnia 30.06.2022 o 01:41, elik napisał:

Z Twoich postów wydaje mi się, że gmina przejęła maluszka i to gmina będzie decydować o wyborze DS?

Gmina pokryje koszty kastracji, a potem szczepienia, taką mam z nimi "umowę" nigdzie nie zapisaną 😉 do adopcji się nie wtrącają, ogłaszają tylko na swojej stronie, że znaleziono pieska.

Dla nich to czysty zysk, bo nie płacą za schronisko, a dla mnie też, bo jestem spokojna o los psa, a to jest warte wszystkich innych kosztów, które w związku z tym ponoszę....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.06.2022 o 08:56, mari23 napisał:

Gmina pokryje koszty kastracji, a potem szczepienia, taką mam z nimi "umowę" nigdzie nie zapisaną 😉 do adopcji się nie wtrącają, ogłaszają tylko na swojej stronie, że znaleziono pieska.

Dla nich to czysty zysk, bo nie płacą za schronisko, a dla mnie też, bo jestem spokojna o los psa, a to jest warte wszystkich innych kosztów, które w związku z tym ponoszę....

Super układ    983906429_brawoTy.jpg.df9cad2c29354bda19efa4a39cd25848.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.07.2022 o 09:37, mari23 napisał:

jestem od wczoraj roztrzęsiona, po prostu brak mi słów.....

sunia u sąsiadów znów ma szczeniaki 😞 😞 😞 

 

 

Dnia 6.07.2022 o 11:20, elik napisał:

2129044782_zy4.gif.6346ef1d7b48f3da68fca493250376db.gif

I co ja mam z patologią zrobić ???????

Po poprzednich szczeniakach załatwiłam im "darmową" tj. opłaconą przez gminę sterylizację, wystarczyło  TYLKO zawieźć sunie do wetów..... brak mi słów!!! 😞

Link to comment
Share on other sites

 
  • Byliśmy wczoraj z Odisiem na szczepieniu i zarówno na ulicy, jak i w gabinecie (tam szczególnie) Odiś swoim pociesznym krokiem i "osiołkowym" zachowaniem wzbudzał rozbawienie..... chyba trzeba go ogłaszać jako "model do śmiesznych filmików na TikToka" 😉 :)
     

Z gabinetu na smyczy, po gładziutkiej podłodze "wyjechał" jak na sankach, (tyłem!) tak bardzo zaczarował go widok posągowo spokojnego Mruczka, rezydenta gabinetu :) jego tańce i odgłosy naprawdę nadawałyby się dla "tiktokerów" na materiał filmowy :) pan z chorym kotkiem  prawie płakał ze śmiechu, bo Odisiek "świrował" na widok Mruczka na końcu korytarza spokojnie siedzącego, nie zauważając "pod nosem" kota w kontenerku :)

Niestety kilka dni temu - chwila mojej nieuwagi i Odi dopadł Kasi pieska, maluch leczy rany na szyi. Ze wszystkimi pieskami się dogaduje, tego jednego atakuje, prawdopodobnie dlatego, że przyjechał, kiedy Odi już tu był, pozostałych tu zastał  (maleńkiego Badisia nie licząc, tego izoluję od reszty, jest po kastracji i bardzo malutki - 3,8 kg).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...