Jump to content
Dogomania

Ekipa z zielonego dżipa, czyli Avril, Iwan, Tekila i Kali :D


omry

Recommended Posts

tez o szelki miałam dopytać :lol:

U mnie Tazz tez ma tę obroze przeciwkleszczową i działa jak na arzie, w zeszłym roku też działa :) Idefix ma zieona taką ziołową dla szczeniaków, i tez poki co nic. a jak nie miały obróz to Fix miał 2 kleszcze :shake:

Link to comment
Share on other sites

Laski, kupcie sobie preventica, serio, nigdy się na nim nie zawiodłam. Nie kosztuje majątku, a naprawde warto, bo przy moich terenach, i ilości czasu jaki suki spędzają na dworze, to ani jednej sztuki, od 2 albo 3 lat.
Tylko Kot łapie kleszcze, pomimo kropelek i obroży :roll: No ale ona się szlaja ponad wszelkie normy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Laski, kupcie sobie preventica, serio, nigdy się na nim nie zawiodłam. Nie kosztuje majątku, a naprawde warto, bo przy moich terenach, i ilości czasu jaki suki spędzają na dworze, to ani jednej sztuki, od 2 albo 3 lat.
Tylko Kot łapie kleszcze, pomimo kropelek i obroży :roll: No ale ona się szlaja ponad wszelkie normy.[/QUOTE]
Gram nie złapał żadnego kleszcza przez 7 lat swojego życia na kiltixie ;)

Link to comment
Share on other sites

na każdego psa działa co innego i jeszcze dużo zależy od warunków. Etna w Wawie zakraplana fiprexem bądź frontline nie łapała kleszczy, a w Łukowie notorycznie(nie wbite, ale przynosi do domu i w domu je gubi) nawet po kilkadziesiąt! dosłownie po spacerze siedzieliśmy i zdejmowaliśmy. już nie chodzimy w te miejsca, bo z innych nie przynosi
u mnie obroża nie wchodzi w grę. raz jej kupiłam i zgubiła po kilku dniach. a teraz bawią się ze sobą gryząc się po karkach

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzięki za odwiedziny u Waldka ;) Zapraszamy częściej, my do was też będziemy wpadać :)

Super ekipa! Pełna różnorodność.
Sama nie wiem nawet który mi się najbardziej podoba - chyba czarnula :) Tak patrzę na iskierki w jej oczkach i czuję że to mój typ - energia, radość i ruch. Czyż zgadłam ?
A zestaw morderczy Iwan Groźny i mała bezbronna laleczka yoreczka - hehe musi świetnie wyglądać jak razem idą na smyczy :D
A wszystkie piękne, zadbane, uśmiechnięte :)
Szkoda tylko ze mi się zdjęcia nie wyświetlają... :( pooglądałabym, bo na punkcie zdjęć to mam bzika.

Link to comment
Share on other sites

Ona tak wygląda przez cały czas w domu, dopiero na dworze wychodzi z niej prawdziwe ja :lol:

Majkowska, co do Avril trafiłaś w dyszkę. Wulkan energii z predyspozycjami do wszystkiego :)
Najlepiej to wyglądamy, jak ja prowadzę Iwana a TŻ Tekilę, bo kura to zazwyczaj luzem lata, nie nasz pies :evil_lol:
Wszystkie nasze zdjęcia znajdziesz tu: [URL]https://plus.google.com/u/0/photos/111219608604797189865/albums[/URL]




U nas wszystko w porządku. Dzisiaj też cały dzień na nogach z psami, nie wiem gdzie my nie byliśmy. Ale fajnie, fajnie, lubię tak.
Mamy ostatnie wakacje i korzystamy, byliśmy sobie w domku nad morzem przez tydzień, a dwa dni temu Iwan prawie utopił się w bagnie. Później oczywiście cały ten syf rozsmarował w Mietku. Kochany :loveu:


No i plany na papisia trochę zmianie uległy, ze stanu czas nieokreślony na mniej więcej pół roku :loveu:
Ale zobaczymy, zobaczymy, nic więcej nie mówię, by nie zapeszyć. I tak za długo już czekam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleks89']Iwana na topielca to szkoda ,ale Telika tonąca to byłby słodki widok:loveu:mały ,słodki ,durny piesek pochłaniany przez naturę eh to takie epickie:lol: "ze szlamu powstałaś ,w szlam się obrócisz":evil_lol:[/QUOTE]

Taa, gówno w gaciach chyba :lol: To była chora sytuacja, ale jakoś daliśmy radę sobie :)

Link to comment
Share on other sites

Oglądnęłam foty i muszę powiedzieć że śliczne. Tyle w nich radości , psiego uśmiechu. Widzę że czarnula lubi pływać - dogadała by się z moim. A ile obróżek macie, ah, cała kolekcja :) Skad wy takie śliczne kolorowe obróżki bierzecie i takie bajeranckie szelki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Pochwal się co bierzesz :cool3: Rot czy DC?[/QUOTE]

[quote name='Rinuś']No to co to za rasa będzie? :cool3:[/QUOTE]

Ciężko ciężko ale chyba już prędzej to drugie :lol:
Po pierwsze ciężko znaleźć teraz rotta z tak stabilnym charakterem jak DC, po drugie DC nie ma podszerstka (tylko miejscami), a po trzecie są większe. Charaktery mniej więcej podobne z założenia. Tyle tylko, że rottki to dziś w większości misie przytulaski pod wystawy. W DC czegoś takiego póki co nie ma, one wciąż mają swój charakter. Minus jest taki, że muszę mu opitolić uchole, ale damy radę.

[quote name='Majkowska']Oglądnęłam foty i muszę powiedzieć że śliczne. Tyle w nich radości , psiego uśmiechu. Widzę że czarnula lubi pływać - dogadała by się z moim. A ile obróżek macie, ah, cała kolekcja :) Skad wy takie śliczne kolorowe obróżki bierzecie i takie bajeranckie szelki?[/QUOTE]

Obróżki kupujemy zazwyczaj w Dog Style. Teraz czekam na nowe szelki i smycze dla wszystkich trzech, mam nadzieję, że niedługo dotrą.
No i zamówiłam też u Marty pullery i boomera dla Avril :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']no chyba, że bierzesz rota working'a z czech :diabloti: wtedy można przebierać i wybierać, chociaż kosztem zwojowania wystaw :eviltong:

DC tyż fajne, chociaż mnie trochę te ich wysokie zady odstraszają :eviltong:[/QUOTE]

Wystawy mnie i tak nie jarcują, a z drugiej strony lubię psy szczupłe i umięśnione, ale jednak spore. Tym rottkom, co to mi je pokazywałaś do sporego psa trochę brakuje. No lubię duże psy, lubię typowe molosy, z mocnym charakterem.
Co do zadów to mam upatrzoną jedną hodowlę i mam nadzieję na szczeniaka z z niej właśnie. Hodowca idealny z ogromem wiedzy, który ma obraz presy taki jak ja. Raczej wyższy, szczupły, wcięcie w talii, mięśnie, zero buldożych łap, wysokiego zadu.
Muszę się właśnie do hodowli odezwać, w weekend zadzwonię raczej :)

Link to comment
Share on other sites

Dla porównania dwie suki.

[COLOR=#361100][FONT=Tahoma]
[/FONT][/COLOR]Sayenne Fuego de Volcanes
[IMG]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/487842_419545501422141_838477047_n.jpg[/IMG]

Banda de RG
[IMG]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/247400_224509417577912_4401068_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Wystawy mnie i tak nie jarcują, a z drugiej strony lubię psy szczupłe i umięśnione, ale jednak spore. Tym rottkom, co to mi je pokazywałaś do sporego psa trochę brakuje. No lubię duże psy, lubię typowe molosy, z mocnym charakterem.
Co do zadów to mam upatrzoną jedną hodowlę i mam nadzieję na szczeniaka z z niej właśnie. Hodowca idealny z ogromem wiedzy, który ma obraz presy taki jak ja. Raczej wyższy, szczupły, wcięcie w talii, mięśnie, zero buldożych łap, wysokiego zadu.
Muszę się właśnie do hodowli odezwać, w weekend zadzwonię raczej :)[/QUOTE]

No tu niestety trzeba sporo pogrzebać, bo zdarzają się fajny miksy, showowych rotów z tym workingowymi i wtedy jest tak idealnie wywazony charakter no i wyglad mimo wszystko rota, a nie wypłosza. Ale to niestety rzadko się zdarza, dlatego ja wiem, że sobie poczekam na szczylka rok może 2. Bo plan na taki miot jest, tylko od planu do realizacji daleko.

A taki opis DC mnie się bardzo podoba, ale jak bym miała celować w coś trudniejszego niż rot to bym brała boerboel'a albo DA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']No tu niestety trzeba sporo pogrzebać, bo zdarzają się fajny miksy, showowych rotów z tym workingowymi i wtedy jest tak idealnie wywazony charakter no i wyglad mimo wszystko rota, a nie wypłosza. Ale to niestety rzadko się zdarza, dlatego ja wiem, że sobie poczekam na szczylka rok może 2. Bo plan na taki miot jest, tylko od planu do realizacji daleko.

A taki opis DC mnie się bardzo podoba, ale jak bym miała celować w coś trudniejszego niż rot to bym brała boerboel'a albo DA.[/QUOTE]

No i nie ukrywam że te wszystkie linie, rodowody to dla mnie czarna magia kompletnie. Nie chciałoby mi się tego wszystkiego wertować i szukać idealnego skojarzenia. Patrzę raczej przede wszystkim na podejście hodowcy i szukam jak najwięcej o rodzicach, którzy oczywiście muszą mi się podobać. To mi wystarczy.

Ja przewertowałam sobie wszystkie molosy. W głowie zostały mi dogi niemieckie, rottweilery i dogo canario. DN odpada na starcie, choć bardzo mi się podoba no i zostały te dwie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']No i nie ukrywam że te wszystkie linie, rodowody to dla mnie czarna magia kompletnie. Nie chciałoby mi się tego wszystkiego wertować i szukać idealnego skojarzenia. Patrzę raczej przede wszystkim na podejście hodowcy i szukam jak najwięcej o rodzicach, którzy oczywiście muszą mi się podobać. To mi wystarczy.

Ja przewertowałam sobie wszystkie molosy. W głowie zostały mi dogi niemieckie, rottweilery i dogo canario. DN odpada na starcie, choć bardzo mi się podoba no i zostały te dwie.[/QUOTE]

Oczaj sobie jest Boerboel'a-są tez czarne i są piękne-mysle, że tez by Ci podpasowały. Bo to kawał psa jest, ale mega sprawny, zdrowy no i zajebisty charakter ma :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry'] Patrzę raczej przede wszystkim na podejście hodowcy i szukam jak najwięcej o rodzicach, którzy oczywiście muszą mi się podobać. To mi wystarczy.[/QUOTE]

Po przejrzeniu maaaasy rodowodów - patrz też przede wszystkim na dziadków, to zadziwiające, ile genów ujawnia się nie w pierwszym, a w drugim pokoleniu :)

Noo, i tak w ogóle, to się chciałam przywitać :) Intrygujący masz zestaw, muszę przyznać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Oczaj sobie jest Boerboel'a-są tez czarne i są piękne-mysle, że tez by Ci podpasowały. Bo to kawał psa jest, ale mega sprawny, zdrowy no i zajebisty charakter ma :loveu:[/QUOTE]

Oglądałam oglądałam. Nie powiem, że mi się nie podobają, ale to w takim stopniu jak DA, CdB czy CA, czyli fajne fajne, ale nie ciągnie mnie do nich tak, jak do rottków czy DC.


Instant, słyszałam o tym właśnie już kilkukrotnie. Zwrócę na to uwagę :)
No i witamy. Niezbyt dużo się tu dzieje, nawet aparatu nie posiadam aktualnie, ale zapraszamy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable'][URL]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/487842_419545501422141_838477047_n.jpg[/URL]
dla mnie takie psy wyglądają jak jamniki :diabloti: za krótkie nóżki, poza tym bardzo ładny pies[/QUOTE]

Tak samo myślę. Wolę sprawne psy jednak, DC ala buldog mnie nie jara.

[quote name='Majkowska']A ja Ci powiem jaka jest jedyna słuszna rasa - pointer :P
Wypożyczę Ci na próbę jak co - po kilku dniach Cię wykończy i oddasz :P[/QUOTE]

Niee, to nie moja grupa :) U mnie w domu na stałe tylko molosy i kundle, ewentualnie ttb :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...