Jump to content
Dogomania

Ekipa z zielonego dżipa, czyli Avril, Iwan, Tekila i Kali :D


omry

Recommended Posts

DC z tego co czytałam mają bardzo fajny charakter, więc cieszę się, że takiego planujesz, bom ciekawa jak wygląda życie z takim pieskiem na co dzień :)

I mega pozytyw za uchole, obyś dopięła swego :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']a pokażcie o jakich rottach mowa ze już nie ładne? te show? a jak wygląda working dog??
Ja zawsze byłam zafascynowana rottami z rodowodem, bo nie są krowiaste, ładnie zbudowane , takie w sam raz i te głowy! :) boskie[/QUOTE]

W PL coraz bardziej się poszło w wielkie psy, piękne, cudne i w ogóle ach! och! ale za to bez charakteru, takie misie ciapciaki trochę. I o ile ogólnie dla wielu ludzi to jest plus, mnie odpycha. JA nie chce miec ciepłej kluchy tylko psa z charakterem. To tak jakby stafik wygladał jak stafik, ale pod skórą miał mopsa :roll:
Tym bardziej, że mi się marzy coś ambitniejszego z psem.

Z kolei te "workingowe" jak ja to mówię, to są psy z zarąbistym charakterem, naprawde stabilny, zrównoważony, przy tym z niezłym pazurem, ale już mniej piękne, zeby nie powiedziec luźna wariacja nt. rotka :roll: Stawia się bardziej na cechy charakteru niż na idealne proporcje czaszki względem kufy itd. W efekcie nadal fajne psy, ale już letko lżejsze, bardziej "sportowe" o ile tak mozna w ogole powiedzieć o budowie rota :diabloti:

tu widac ten "workingowy" typ

[url]http://www.cz-pes.cz/ballotada/1/98.jpg[/url]
[url]http://www.cz-pes.cz/ballotada/1/86.jpg[/url]
[url]http://www.cz-pes.cz/ballotada/1/95.jpg[/url]

i suka jeszcze "lżejsza"
[url]http://www.cz-pes.cz/ballotada/1/81.jpg[/url]
[url]http://www.cz-pes.cz/ballotada/1/84.jpg[/url]

a tu miedzy innymi można sobie zobaczyć te, która ja nazywa "show'owe"

[url]http://www.darel.pl/psy/index.php?H=9&panstwo=1[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']W sumie to mi i jedna i druga grupa sie podoba :) piszac ze te working sa stabilne masz na mysli ze te show sa mniej? Czy chodzi Ci o to ze zatracily w pewnym stopniu swoj rasowy charakter?[/QUOTE]

nie, one raczej są takie ciapy, nie mają tego pazura, bliżej im do takiego labkowatego charakteru. Zaczyna się robić psy typowo na eksterier, a ten charakter schodzi na dalszy plan trochę. Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich, i oczywiscie zawsze znajdą się wyjątki i w jednej i drugiej grupie.
Aczkolwiek ja chce rota z prawdziwego zdarzenia, a nie farbowanego blabladorka. Licze się z tym, że pies bedzie trudny i wymagający. No ale własnie o to chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']mi się podobają te 'workingowe' :)[/QUOTE]

no wybierajac psa na kilkanascie lat, wole, zeby miał równo pod kopuła niż idealne proporcje, wiec najpewniej taki wypłosz się u mnie pojawi. Chociaż cały czas czekam na decyzję Hodowcy odnośnie miotu mieszanego. Matka typ workinogwy, ojciec show'owy. Tylko jest problem z wyborem ojca :eviltong: No i nie wiadomo co to z tego wyjdzie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']no wybierajac psa na kilkanascie lat, wole, zeby miał równo pod kopuła niż idealne proporcje, wiec najpewniej taki wypłosz się u mnie pojawi. Chociaż cały czas czekam na decyzję Hodowcy odnośnie miotu mieszanego. Matka typ workinogwy, ojciec show'owy. Tylko jest problem z wyborem ojca :eviltong: No i nie wiadomo co to z tego wyjdzie :roll:[/QUOTE]

ej, ale ja nie uważam, żeby te workingowe wyglądały jak wypłosze :cool3: moim zdaniem wyglądają bardzo fajnie. ale ja może myślę sentymentalnie, bo moi dziadkowie mają mixa rott-ON i on też ma taką smuklejszą sylwetkę :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ej, ale ja nie uważam, żeby te workingowe wyglądały jak wypłosze :cool3: moim zdaniem wyglądają bardzo fajnie. ale ja może myślę sentymentalnie, bo moi dziadkowie mają mixa rott-ON i on też ma taką smuklejszą sylwetkę :lol:[/QUOTE]

Nie no one wygladają calkiem nieźle, ale to już nie jest taki rot jakiego ja lubię. To powinien byc potęzny zwierzak, chociaz mega sprawny no i z dobrą głową ( i pod względem eksterieru i pod względem charakteru). Także psy same w sobie spoko-ale to jednak nie jest ten ideał ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Nie no one wygladają calkiem nieźle, ale to już nie jest taki rot jakiego ja lubię. To powinien byc potęzny zwierzak, chociaz mega sprawny no i z dobrą głową ( i pod względem eksterieru i pod względem charakteru). Także psy same w sobie spoko-ale to jednak nie jest ten ideał ;)[/QUOTE]

rozumiem. w sumie widziałam właśnie taką smukłą suczkę i byłam trochę zdziwiona, że ma taką sylwetkę, a była psem rasowym. ale mi się podobała :loveu: była cała cudna, bardzo zrównoważona, nie reagowała na żadne zaczepki i ślicznie się słuchała swojego pana :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Z wyglądu to mi się też bardziej podobają te masywniejsze, ale wygląd to nie wszystko. Chcę psa z typowo molosim charakterem, a w rottkach z tym coraz ciężej niestety. Dobrze, że są takie DC, psy idealne dla mnie chyba pod każdym względem. No i ta hodowla.. Myślę, że właśnie tu muszę celować :)

Besti, a wcale nie każdy, Iwan z Tekilą na pewno nie są idealnymi psami i nigdy nie będą :) Z Kurą mi się chyba zwyczajnie pofarciło, bo chciałam aktywnego psa i wiedziałam, że ona taka jest, ale że tak świetnie się do siebie dopasujemy i idealnie się dogadamy bym nie pomyślała w życiu.
Jak bym w końcu wzięła tego wymarzonego rotta, a tu by się okazało, że to taka ciepła klucha blabladolek to by mi się wielu rzeczy odechciało :lol: Jest tyle ras, by każdy mógł dobrać coś dla siebie, a ja chcę prawdziwego molosa, bo ten charakter kocham i nie chcę nic innego.


Przyszła paczka z boomeren, pullerami i szelkami dla Avril. No i wreszcie mam trzy takie same smycze, bo zawsze oczywiście było coś ważniejszego, pieprzyć Flexi :loveu:
Co do boomera to ja myślałam, że to jest raczej taka twarda twarda guma a nie plastik :evil_lol: Na spacerze zobaczymy, czy się będzie podobał kurzynce, bo pullery to strzał w dziesiątkę. Zaraz jedziemy nad jeziorko i przetestujemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ej, a ja nie kumam o co chodzi z tymi pullerami? oglądałam filmiki i nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy pullerem a jakąś inną zabawką do aportowania/przeciągania się? może mi wyjaśnisz, skoro kupiłaś? :cool3:[/QUOTE]

A czemu mają się czymś szczególnym różnić? :) Spodobały mi się, bo mają fajny kształt i podobno szybko się nie niszczą. Avril dużo wisi na zabawkach, myślę, że to do wiszenia jest fajne, więc kupiłam :) No i do wody się nadają. Taka zabawka akurat dla kury.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']
Zaraz jedziemy nad jeziorko i przetestujemy.[/QUOTE]

Zazdraszczamy. My musimy odbyć forsowną wyprawę żeby nad jakąś wodę się dostać. Mieliśmy zalew (Zakrzówek) tuż pod nosem, woda hawajska, kamień wapienny jak filtr, widok malowniczy, zdjęcia takie że aż miło patrzeć...to nam zamknęli, poogradzali płotami i teraz stare próchna się tam wylegują, a za wejście zbierają kasę że niby jakiś klub miłośników Zakrzówka... Srututututu!

A foty jakieś z jeziorkowania będą prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']A czemu mają się czymś szczególnym różnić? :) Spodobały mi się, bo mają fajny kształt i podobno szybko się nie niszczą. Avril dużo wisi na zabawkach, myślę, że to do wiszenia jest fajne, więc kupiłam :) No i do wody się nadają. Taka zabawka akurat dla kury.[/QUOTE]

bo tak zrozumiałam z opisów na allegro, że są jakieś wybitne. a jakie to jest, takie bardzo twarde, czy elastyczne?

Link to comment
Share on other sites

My jeziorka mamy wszędzie dookoła na szczęście. Jedziemy teraz sami się popluskać i tylko kurę zabieram, tym dwóm za gorąco. Wrócimy i pojedziemy nad dzikie jeziorko, już pod wieczór, żeby psy też miały coś z życia.
Zdjęć niestety nie będzie, nie mam aparatu.

Pullery nie są twarde, to taka jakby pianka, ale też nie są takie typowo miękkie. Avril dopiero zachęcałam przed chwilą do zabawy i już są małe dziurki od zębów, ale to nie ważne, ważne, żeby się trzymała całość. Wieczorem napiszę co i jak, bo już będziemy po teście :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besti']Omry a wybierasz się może na wystawę do szczecina albo lubieszyna?


Sorry ale jeśli chodzi o wygląd tej suki to wg mnie coś "nie wyszło" [URL]http://www.cz-pes.cz/ballotada/1/81.jpg[/URL][/QUOTE]

Nie wyszło bardzo dużo, jest brzydka mówiąc krótko i ma pysk goczaka :diabloti: ale za to charakter marzenie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besti']Omry a wybierasz się może na wystawę do szczecina albo lubieszyna?[/QUOTE]

Do Szczecina pewnie tak, jak co roku. A wiesz może którego jest? Jakiś czas temu znalazłam, ale już nie pamiętam.


Właśnie wróciliśmy ze spontanicznego wyjazdu nad morze. Dojechaliśmy do Kołobrzegu po 22, walnęliśmy nockę na plaży i o przed 17 się stamtąd zwinęliśmy. Kura biegała non stop. Ona nie potrafi inaczej, ale przyznam, że dostarcza nam sporo rozrywki :lol:
W środku nocy na plaży w sześć osób ją ganialiśmy próbując zabrać jej pullera, ale nie ma szans. Raz fartem się udało koledze. Ona jest takim psem, że każdy ją lubi, każdy tylko kura kura kura i każdy się z nią bawi. Ile się nasłuchałam od ludzi, że mam fantastycznego psa, że są pod wrażeniem, że taki niezmordowany i grzeczny jednocześnie. Standardowo pytania o rasę :lol:
Zaraz idziemy jeszcze na spacer z całą trójeczką i wypróbujemy boomera. Co do pullerów to ślady po zębach są bardzo wyraźne, ale całość się trzyma i nie wygląda, jakby miało szybko przestać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...