Jump to content
Dogomania

Caillou i Sweetie - i Sudety w tle


Patmol

Recommended Posts

16 godzin temu, dwbem napisał:

Obie suńki cudne.

bardzo dziękuje

korzystając z okazji napiszę, że Złota Rybka zwana Ryjkiem szuka Domu

kotka ma ok 3/4 lat, jest wysterylizowana., mieszka obecnie z dwoma psami,

szuka domu tolerancyjnego, który rozumie, że kot to kot, a nie pluszak

chętnie domu    z wolierą na podwórku , lub z dużym terenem, bezpiecznym dla kota
Ryjek bardzo lubi inne koty, jest dla nich bardzo grzeczna i miła, raczej ustępuje w razie konfliktów
Ryjek nie pcha sie na kolana ani do łózka i nie zawraca głowy, nie trzeba się z nią bawić, sama się bawi albo z kotami, dużo śpi i dużo obserwuje

Ryjek to kotek domowy, ale o charakterze dzikiej oswojonej pantery, lubi uczestniczyć w życiu domu  ale na swoich zasadach, z pozycji obserwatora, blisko, ale z dystansem
jest bardzo, bardzo ciekawska i wszystkim zainteresowana. Interesuje ją każda nakrętka i każda pluszowa myszka. Zdobywa plastikowe pająki (po podchodach i długiej walce) - i bardzo zadowolona nosi je w pysku.
Nie lubi dotykania i podnoszenia.  Bardzo lubi surowe mięsko.
Jednocześnie ruchliwa i ciekawska i płochliwa.

z.jpg

z2.jpg

z3.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ale psy tez muszą być oczywiscie

dzisiaj będą zdjecia pokazowe jak Sweetie czyli ten ciemniejszy pies , wykonuje fachowy przerzut przez plecy/aikido psie/ i drugi pies od razu ląduje na trawie

najpierw Sweetie

potem dwa psy przed zabawą ; jest to ulubiona zabawa Sweetie (Caillou niekoniecznie, ale czasem sie bawi)

chwyt i Caillou leży

 

oko.jpg

oko1.jpg

oko2.jpg

oko3.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

u was też jest taka odjazdowa pogoda 

u nas pierwszy śnieg tej zimy

oba psy na linkach, bo mimo, że psy odwoływalne -tu dużo było wszędzie maluchów z sankami, a ich rodzice lepiej znoszą widok ps,ów, z przypietymi linkami

 

DSC_0150.JPG

DSC_0148.JPG

DSC_0144.JPG

DSC_0156.JPG

11.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

uczy ją zostawania, chce mieć szkoloną sukę 

i Caillou ładnie robi siad i zostań ( i czeka na przysmaki) chociaż woli zdecydowanie ćwiczyć skacz i hop i te takie ruchowe różne

zostawanie i czekanie to nie jest jakoś ulubione zajecie Caillou

 

Link to comment
Share on other sites

Ona jest bardzo spokojna. To niesamowicie zrównoważony pies. Ale chetnie przejdzie 20 km po górach. Uwielbia nowe miejsca, nowe drogi, nowe zapachy, nowych ludzi. Jest bardzo ciekawa świata, ale w taki spokojny sposób.Przykladowo kiedys zobaczyla wielbłąda to usiadla i patrzyla. Pelen zachwyt. Ale nie przepada za typowymi poleceniami. Najpierw myśli potem zrobi. Przykladowo siada odruchowo na polecenie siad, ale jak jest bloto to doopsko trzyma troche wyzej. Chcialam siad to mam, a ona sobie nie ubrudzi sierści. Bardzo dba o czystość siersci. Omija bloto i sie wylizuje z każdego pyłku. Z tym siad na początku nie wiedziala co robic, ale poszłyśmy na kompromis właśnie. Nie lubi bardzo zostawać na polecenie jak ja odchodzę, nie dlatego ze ja odchodzę, bo to bardzo pewny siebie pies, ale nudzi ją to strasznie, bo przeważnie kaze jej siedziec wyżej, zeby sie nie rozpraszala. Ale  stara sie bardzo tą chwile wysiedziec, no dobra niech będzie - jak mi zależy

Link to comment
Share on other sites

jako że wszystkie stare zdjęcia zjadło przypomnę jak wyglądała Caillou\ jaśniejsza  jako szczeniak  (pewnie miała wtedy ze 4 miesiące)

 

a jak Sweetie/ ciemniejsza  ( na tym zdjęciu poniżej  pewnie miała ok 8 miesięcy)

9.jpg

99.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

dzisiaj tez byliśmy na porządnym spacerze, ale bez aparatu -  bo kiepskie światło było do zdjęć,  dużo, dużo błota było,  mało śniegu i prawie żadnych ludzi -czyli fajnie bardzo

i zdjęcia z lata;

niedługo czas wydłużą, łatwej będzie o nowe zdjęcia

 

 

 

 

k.JPG

kk.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękuje za miłe słowo; Caillou chyba wychodzi różnie w zależności od pogody i tła.  Suki są super, naprawdę mi się udały .

Po wycieczkowej niedzieli i poniedziałku wczoraj nie chciały iść na spacer. Na moje propozycje spaceru obie udawały ze śpią i chrapią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...