Jump to content
Dogomania

Schron KIELCE - mini-goldenka GAFA odeszła za TM [*][*][*] , czy inne też odejdą?????


andzia69

Recommended Posts

[quote name='ewab']ŚTOZ również składa doniesienie do prokuratury. Miejscowe organizacje muszą mieć oskarżyciela posiłkowego. Liczę na wsparcie Potter. Teraz kompletuję dokumentację. Osoby które chcą wesprzeć materiałem dowodowym proszę o kontakt [email][email protected][/email].[/QUOTE]

I tak trzymać !!! Oki Doki. Doniesienie nie musi być długie. Ma być. Tylko tyle. Czas na składanie dodatkowych informacji zawsze będzie o ile wdroży się postępowanie.
Na teraz nie wyobrażam sobie umorzenia postępowania na etapie przygotowawczym. Teraz ważny jest czas do podjęcia decyzji o wszczęciu śledztwa.
Trzymam kciuki !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve-w']Problem w tym, że osoba ADOPTUJĄCA nie dostaje żądnego dokumentu, że wyadoptowała zwierzaka. (ani umowy, ani nic). Więc schronisko może sobie robić fikcyjne adopcje.[/QUOTE]

Nie chodzi o dokumenty posiadane przez adoptującego.

To schronisko ma obowiązek posiadać dokumenty potwierdzające adopcję wraz z danymi osobowymi nowego właściciela - należy więc doprowadzić do skonfrontowania tej dokumentacji z osobami fizycznymi widniejącymi jako adoptujący psa/kilka psów.
Schronisko twierdzi, że mucha nie siada taki mają porządek w tych super prowadzonych dokumentach - Policja nie powinna mieć więc problemu z dotarciem do osób, które rzekomo wyadoptowały psa + 1 suka + 2 psy :( niech je na własne oczy zobaczą !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']Nie chodzi o dokumenty posiadane przez adoptującego.

To schronisko ma obowiązek posiadać dokumenty potwierdzające adopcję wraz z danymi osobowymi nowego właściciela - należy więc doprowadzić do skonfrontowania tej dokumentacji z osobami fizycznymi widniejącymi jako adoptujący psa/kilka psów.
Schronisko twierdzi, że mucha nie siada taki mają porządek w tych super prowadzonych dokumentach - Policja nie powinna mieć więc problemu z dotarciem do osób, które rzekomo wyadoptowały psa + 1 suka + 2 psy :( niech je na własne oczy zobaczą ![/QUOTE]

A no właśnie mi o to chodzi. I trzeba przejrzeć dokumenty sprzed kilku miesięcy czy nawet lat.

Link to comment
Share on other sites

Jak nie mieli żadnych darowizn jak na swojej stronie zaprezentowali ślub kogośtam, kto zbierał dla nich dary??? [url]http://puk-kielce.pl/newschronisko/index.php?option=com_content&view=article&id=19:galeria-zdj-ze-lubu-ani-i-tomka&catid=1:galeria&Itemid=23[/url]

Możecie zrzucić te zdjęcia? Ja nie potrafię..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']Psie Wolny - dołożę jeszcze swoje 3 grosze do tego, co słusznie napisałeś:
w związku z informacjami o 365 adopcjach w roku jakie rzekomo odbywają się ze schroniska w Dyminach - co oznacza, że praktycznie codziennie w godzinach otwarcia schroniska (od 8 do 13.30 o ile pamiętam i od 15 do 15.45) wyadoptowywany jest 1 pies - no rekord świata po prostu ! sami bezrobotni pewnie w tych godzinach tam ładują po psy - to no, o czym to ja chciałam - a, - nalezy złożyć w Prokuraturze pisemny wniosek o kontrolę tych adopcji - panowie z PUK i kierownictwo schronu stale twierdzi, że adopcje są doskonale udokumentowane, więc nie powinno być problemu.
Wtedy się okaże ile "martwych dusz" poszło do adopcji i co jest pod tymi adopcjami ukryte.[/QUOTE]

E-S...ja o tym juz dawno piszę, bo w te cudowne adopcje w takiej ilości (200 psów w okresie wakacyjnym to jest niemożliwe!!!) po prostu nie wierzę!!!a mogłoby wyjsć całkiem ciekawie, gdyby sprawdzic np. te adopcje z zeszłego roku i bieżący - po prostu w nie nie wierzę....

ktoś mi jeszcze kiedyś donosił, ze czesc psów sprzedają na giełdzie samochodowej na Miedzianej Górze (szkoda, że tam nikt k..a nie zakaże tego procederu:angryy:)

[quote name='eve-w']Problem w tym, że osoba ADOPTUJĄCA nie dostaje żądnego dokumentu, że wyadoptowała zwierzaka. (ani umowy, ani nic). Więc schronisko może sobie robić fikcyjne adopcje.[/QUOTE]


jedna dostanie fakturę pt. pies(ale czy pies czy suka to w nich raczej nie było)...inna nie...o ksiażeczkach juz nie wspomnę...

[quote name='eve-w']Divia. a macie zdjęcie tej pekinki za kratami???[/QUOTE]


to nie wiesz, która to psina?:mad: wstydź się:mad::mad: była u Mshume na tymczasie:eviltong:

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/TG--t_GMblI/AAAAAAAADe0/JiVCjy97CNI/IMG_0197.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mamy doniesienie,że o psach rasowych i w typie dostawali cynk ze schronu rozmnażacze z podkieleckich wioch. Niestety ludzie, którzy słyszeli to od żony jednego takiego boją sie zeznawać, bo układy mafijne:diabloti:.

Czy dziewczyny, które brały te psiaki ze schronu, które nie przeżyły są juz powiadomione , myslę o mamutku i szczeniorce czarnej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']
ja się dowiedziałam, ze liceum Słowackiego kilka razy dawało karmę w ciagu ostatnich 2-4 lat - nawet dziękuję nie usłyszeli nie mówiac o papierkowych pokwitowaniach...
[/QUOTE]

i nie tylko andziu :razz:
u mnie w szkole były zbiórki karm ale tez w zeszłym roku były jakies dziewczyny z gimnazjum jakiegos i sprzedawały (chyba reczanie robione) bransoletki, kolczyki itp. właśnie na cel - schronisko w Dyminach :diabloti:
ale to nie jedyna szkoła w wielu sa zbiorki na schronisko :cool3:


a co do tej petycji? jest wkoncu ostateczna wersja? i czy wgl warto zbierac podpisy?

Link to comment
Share on other sites

Nasz radny też pewnie bardzo sympatyzował z tymi ludźmi, bo bardzo nie na rękę było mu nasze istnienie.
Teraz już nie będzię argumentu, że Dyminy tak doskonale sobie i radzą i że jak my nie to oni nasze psy zabiorą..
Bardzo mocno trzymam kciuki, żeby ci wszyscy ludzie ponieśli konsekwencje za to co zrobili, a schron przejęli ludzie empatyczni i rozsądni.

przy okazji pokażę Wam nasze cuda, miasto nas wystawiło zostajemy na terenie, gdzie nie ma wody i prądu, grad powybijał okna, mamy ponad dwa razy więcej psów niż w tamtym roku, a ludzi tyle samo :( potrzebne domy, domy, ogłoszenia, domy..
[url]http://www.dogomania.pl/threads/194061-Psy-z-SANDOMIERZA-pom%C3%B3%C5%BCcie-przetrwa%C4%87-zim%C4%99-potrzebna-masa-og%C5%82osze%C5%84-i-DT[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DuDziaczek']i nie tylko andziu :razz:
u mnie w szkole były zbiórki karm ale tez w zeszłym roku były jakies dziewczyny z gimnazjum jakiegos i sprzedawały (chyba reczanie robione) bransoletki, kolczyki itp. właśnie na cel - schronisko w Dyminach :diabloti:
ale to nie jedyna szkoła w wielu sa zbiorki na schronisko :cool3:


a co do tej petycji? jest wkoncu ostateczna wersja? i czy wgl warto zbierac podpisy?[/QUOTE]





[B] Pan Wojciech Lubawski[/B]
[B] Prezydent Miasta Kielc[/B]



[CENTER][CENTER][B]PETYCJA[/B][/CENTER]
[/CENTER]
W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach od lat naruszana jest ustawa Ustawa o ochronie praw zwierząt

[B]1. Dokumentacja prowadzona przez schronisko jest nierzetelna, dotyczy to zarówno księgi rejestrowej zwierząt jak i dokumentacji medycznej. Brak jest możliwości jednoznacznej identyfikacji zwierzęcia.[/B]
[B]2. W schronisku panuje przepełnienie. Zwierzęta żywione są np. surowymi korpusami, podrobami drobiowymi, chlebem moczonym w wodzie lub kaszą. Karma podawana jest w jednym pojemniku znajdującym się w danym boksie. Brak systematycznego dostępu do wody.[/B]
[B]3. Nieumiejętne rozmieszczenie zwierząt powoduje, że psy walczą ze sobą okaleczając się nawzajem, nierzadkie są przypadki zagryzień.[/B]
[B]4. Suki z cieczką przebywają w jednym boksie wraz z psami. W konsekwencji dochodzi do walk pomiędzy psami oraz rozmnażania się zwierząt.[/B]
[B]5. Brak kwarantanny (zwierzęta nowo przybyłe są dołączone do pozostałych bezpośrednio po odłowieniu).
6. Piaszczyste podłoże w boksach i klatkach uniemożliwia dezynfekcję co skutkuje rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych. Wydawane psy i koty są często nieuleczalnie chore.[/B]
[B]7. Brak programu zapobiegania bezdomności zwierząt (wydawane zwierzęta można co prawda bezpłatnie wysterylizować, ale jest to zależne od osoby nabywającej zwierzę).[/B]
[B]8. Brak wolontariatu.[/B]
[B]9. Personel nie posiada predyspozycji do zajmowania się zwierzętami, często nie potrafi udzielić podstawowych informacji dotyczących wskazanego zwierzęcia, przy wyłapywaniu, a także przy wyciąganiu z boksów zwierzęta są traktowane brutalnie.[/B]
[B]10. Wyposażenie gabinetu weterynaryjnego w schronisku (szafka z lekami i stół do badania) nie pozwala na diagnostykę i przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych (m.in. dotyczy to zwierząt powypadkowych).[/B]


Schronisko otrzymuje ze środków publicznych kilkusettysięczne dotacje, które nie są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem.

W ciągu lat zmiany w schronisku miały głównie charakter kosmetyczny i nie miały na celu poprawy sytuacji zwierząt, m.in. budowa ogrodzenia czy „Polany edukacyjnej”. PUK dowiódł, że nie jest w stanie dobrze prowadzić schroniska pomimo dobrej sytuacji finasowej.

[B]Dlatego zwracamy się z żądaniem:[/B]
[B]
1. odebrania schroniska PUK-owi,
2. ogłoszenia konkursu na prowadzenie schroniska (w trybie przepisów Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, np. art.12)[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']a dzisiaj pod artykułem:

[URL]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101005/POWIAT0104/81221445[/URL]

ukazał sie taki komentarz:

"Napisano dziś, 00:28 [URL="http://forum.echodnia.eu/ostra-dyskusja-o-kieleckim-schronisku-podczas-konferencji-zwolanej-przez-obroncow-praw-zwierzat-t88934/page__view__findpost__p__592055"]#10[/URL]
Chwastoz pisze, że do schroniska przyjeżdżają wędliny z zakładów masarskich. Pytanie kto je konsumuje, bo w wystąpieniu pokontrolnym NIK opublikowanym na stronach PUK w punkcie 9 napisano, że schronisko nie dostało żadnych darowizn. "

ja się dowiedziałam, ze liceum Słowackiego kilka razy dawało karmę w ciagu ostatnich 2-4 lat - nawet dziękuję nie usłyszeli nie mówiac o papierkowych pokwitowaniach...
[/QUOTE]

Dokładnie to samo na wczorajszej konferencji, w odniesieniu do swojej osoby, opowiadał poseł Miodowicz

Mnie się również zdarzyło przy kolejnej nieudanej próbie adopcji (czyt. wyciągnięcia psa ze schronu) proponować przywiezienie karmy. Odpowiedź jaką otrzymałam była prawie 'opieprzem'. Szczegóły pozostawię sobie na ewentualne zeznawanie w sprawie.


Ewab - pod tą petycją jakie dane osoby podpisującej mają sie znaleźć, oprócz oczywiście imieniai nazwiska oraz podpisu? Adres, pesel?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69'][url]http://www.radio.kielce.pl/page,,Doniesienie-do-prokuratury-w-sprawie-schroniska-dla-zwierzat,9dd67d5b36ea4f2f6bf08e899b717549.html[/url][/QUOTE]

[quote name='illa']Ależ oczywiscie że się cieszymy tylko nie z tego co ty cymbale my cieszymy się z tego że szczeniaki nie zostały zagryzione!!!!!!BYDLAKU!!!![/QUOTE]
Czy tylko mnie się wydaję, że ucięty jest drugi fragment? Ja już nie słyszę o szczeniakach, że się powinniśmy cieszyć że jest więcej psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewab'][url]http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,88614,8470007,Bulwersujace_fakty__Cala_prawda_o_kieleckim_schronisku.html[/url]

Wydaje im się, że to cała prawda....[/QUOTE]

Komentarz Ziemowita Nowaka, to w sumie cała prawda w telegraficznym skrócie o dniu wczorajszym

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve-w']Dziewczyny, wrzuccie ta petycje na [url]www.petycje.pl[/url] i wykorzystajmy to, ze bardzo duzo ludzi na fb chce pomoc. Nie wiedza jak, wiec taka petycja bedzie idealnym rozwiazaniem![/QUOTE]
Bardzo Was proszę zróbcie to... W podpisie imię, nazwisko, adres (no bo chyba Pesel-u nie będziemy wymagać).

Poniżej tekst oświadczenia, jakie wydukał na wczorajszej konferencji przedstawiciel PUK. Jaka elokwencja:). No i poznałam nowe fakty dotyczące mojej osoby:)

[IMG]http://img259.imageshack.us/img259/4835/aowiadczeniepuk1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img6.imageshack.us/img6/4859/aowiadczeniepuk2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img821.imageshack.us/img821/2809/aowiadczeniepuk3.jpg[/IMG]

[IMG]http://img176.imageshack.us/img176/4812/aowiadczeniepuk4.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewab']Poniżej tekst oświadczenia, jakie wydukał na wczorajszej konferencji przedstawiciel PUK. Jaka elokwencja:). No i poznałam nowe fakty dotyczące mojej osoby:)[/QUOTE]
Ewab, dobrze, że umieściłaś to oświadczenie, bo po pierwsze w końcu wiem, o co chodziło temu prymitywowi, który (jak pisałam już wcześniej) czytać nie umiał, a tak mnie tym rozbawił i młodego człowieka stojącego obok mnie, że skupić się na treści wypowiedzi ciężko było ;) , a po drugie przejrzyj nagrania - na 90 % ten człek stwierdzil na początku, że to jest stanowisko PUKu z 4go, a nie 5go października, bo moja I-sza myśl była taka, że to jest treść stanowiska PUKu z momentu,kiedy nabrali pewności siebie, czyli po ogłoszeniu na swoich stronach wyników kontroli NIKu, a więc z poniedziałku

A co do nowych faktów dotyczących Twojej osoby. Cóż tu komentować i czym się przejmować. Wypowiedzi w zakresie drażnienia przez Ciebie psów wywołują od początku uśmiech (już po pierwszym materiale filmowym) nawet na twarzach osób, którzy kompletnie nie są związani z bezpośrednią pomocą zwierzętom. Przecież wystarczy wykazywać się intelektem na poziomie żaby (nie obrażając przy tym żaby), żeby wiedzieć, że jest to naciągane i to w sposób kompletnie bezmyślny.
Ale o czym i o kim mówimy - to zdjęcie świadczy o autorce "notatki" i jej przełożonych, bo któż zatrudnia takiego debila, który takiego rodzaju notatki tworzy i umieszcza je do tego w widocznym miejscu pomieszczenia, gdzie kontrola wejść może...............


[quote name='ewab']
Na początek notatka o której już wcześniej było wspomniane - z pomieszczeń służbowych

[IMG]http://img408.imageshack.us/img408/9403/notatka.jpg[/IMG][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dostałam telefon od zadowolonej z siebie kobiety, która dziś znalazła małego kotka i niedawno zawiozła go do schroniska...... twierdzi, że tak jej doradził weterynarz

JAKIM PRAWEM ZAMKNIĘTE SCHRONISKO PRZYJMUJE ZWIERZĘTA????????????????????????????????????????

Nagadałam jej tak, że nie pójdzie spać spokojnie [choć miałam wrażenie, że nie wiele do niej docierało].

Co robić? Ten maluch zapewne nie dożyje jutra.....

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą obejrzałam wywiad z Soleckim w radiu Fa-Ma, pokazywany w Nowej Telewizji Kielce - [URL="http://www.ntv-kielce.pl"]www.ntv-kielce.pl[/URL]:angryy:.
O mało nie rozwaliłam telewizora:angryy::mad:, takiego popisu buty, arogancji, kłamstw wypowiadanych bez zmrużenia okiem prosto w kamere dawno nie słyszałam:diabloti:.


Nie mogłam tego znaleźć na ich stronie, może trzeba szukać w radiu. Nagrywane było wczoraj, ale nie wiem , czy dzisiaj była emisja po raz pierwszy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...