Jump to content
Dogomania

KrakVet marzec – zgłaszmy kandydatów !!! Czy rozszerzamy koalicję dogo-miau i jak ?


TYGRYS-ica.

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Magdalena Spychała']No widzę, że poziom jest tutaj oszałamiający. Nic dodać nic ująć bo już nie ma sensu. Wiecie wiele osób miało racje, z tym że dogomania się popsuła, co wśród takich nierzeczowych osób ma sens.. Przykre to bo kiedyś łączył nas wspólny cel.[/QUOTE]

ha, wszystko się zmienia, ale czy na gorsze? rozumiem, ze cię dotnkeło, nie spodziewałaś się takiej złości, ale zrozum, że ta sprawa nie jest po prostu kolejnym przykładem życia polaków, tylko dotyczyla osoby, od której wymaga się a priori więcej, niż od kowalskiego, a cała sprawa jest mega trudna.
będzie jeszcze trudniejsza, jeśli będziemy się trzymali błedu logicznego wnioskując o całości na podstawie dwóch postów dwóch użytkowników, ktore nie przypadły do gustu.

-------
Byłam od początku za pomoca dla innych zwierząt, trzeba to jakoś sensownie rozwiązać, super, ze powtał wątek ustaleniowy, idę sie zapisać.

Link to comment
Share on other sites

Dogomania.pl jest bliska nam Stowarzyszeniu Pomocy Świnkom Morskim, ponieważ to właśnie tutaj w zasadzie powstaliśmy i wielu naszych członków stąd pochodzi. Już wypowiadałam się na miau na temat włączenia małych zwierząt do koalicji krakvetowej, więc nie chcę się powtarzać:

Dziewczyny z SPK przekierowały mnie na wątek (maiu). Jestem prezesem Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim. Rozmawiamy już ze Stowarzyszeniem Króliczym i Fretkowym o podziale nagrody Krakvetowej.

Zdaję sobie sprawę, że kotów i psów jest więcej, ale nasze organizacje są malutkie, a podopiecznych wciąż przybywa. Do tego jak ludzie słyszą, że zajmujemy się takimi zwierzakami to najpierw myślą, że to żart, a potem pukają się w główkę mówiąc, że nam odbiło. Dlatego ciężko nam zyskać pomoc. Króliki np. od wielu lat istnieją i mają dotacje od urzędów. My dopiero zaczynamy i niestety jeszcze nie jesteśmy w stanie się tak zorganizować, aby takie dotacje uzyskać. Ale ludzie, którym los małym świnkom nie jest obojętny, zaczynają się u nas gromadzić.

Bylibyśmy bardzo wdzięczni za waszą pomoc :) Wbrew pozorom niewiele jest organizacji pomagającym małym zwierzętom. Chomiki, koszatniczki i szynszyle nie mają swojej jednostki, która by im pomagała. Tą funkcję przejęliśmy my - Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim. Chociaż mamy nadzieję, że w przyszłości takie organizacje powstaną, ponieważ świnek wciąż przybywa. Niestety ludzie uważają, że to świetna sprawa założyć hodowlę świnek morskich, a potem sprzedawać każdą sztukę po 20-30 zł Niestety jak nagle się okazuje, że te zwierzaki się rozmnażają na potęgę, chorują i spore ilości karmy zjadają to są porzucane, zaniedbywane lub co gorsza zabijane...

A tutaj dawna nasza podopieczna - samiczka Betka uratowana z laboratorium, jej leczenie kosztowało ponad 1000 zł Wielu takim świnkom morskim pomagamy. Gdyby nie my nikt pewnie by nawet nie wiedział, że te małe słodkie stworzonka też potrzebują naszej pomocy.

[img]http://i1231.photobucket.com/albums/ee506/Edelweiss25/betka.jpg[/img]

Nie chcę wdawać się tutaj w polemikę nad dyskusją czy małe zwierzęta powinny dostać pomoc czy nie. Uważam, że każdy z was powinien zagłosować zgodnie z własnym sumieniem.

A dla naszych sympatyków:
[img]http://www.animalgiftclub.com/acatalog/57329_fc.png[/img]

[url]http://www.swinkimorskie.eu[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='itaka']Możecie wsiąść to co jest na miau. Tam jest to dość rozbite ale myślę, że można na tej podstawie zrobić ankietę.[/QUOTE]
Jeżeli inne zwierzęta chcą ubiegać się o pomoc na Dogomanii, to chyba ładniej byłoby zgłosić tutaj swoje kandydatury i potrzeby, niż proponować szukanie informacji po innych forach. Taka arogancja zniechęca, a sama decyzja nie została jeszcze podjęta.

Link to comment
Share on other sites

Rozi nie widzę tutaj żadnej arogancji. Nie trzeba szukać informacji na innych forum skoro od 8 stycznia na poprzedniej stronie na tym wątku jest ten post:
[quote name='Finetta']Większość dyskusji o poszerzeniu koalicji toczyła się w podklejonym wątku na ogólnie dostępnym forum KOTY
początek tu [url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=8398864#p8398864[/url]

Na Koci Łapci jest tylko ankieta, dotycząca tego czy Miau jest gotowe na rozszerzenie koalicji i jaki sposób podzielenie się z innymi zwierzętami wybiera.
Są takie opcje.

Tak. Rezygnacja z jednego kociego miesiąca w roku (karencja 24 miesiące- bez zmian)
Tak. Rezygnacja z jednego kociego miesiąca w roku (karencja 30 miesięcy)
Tak. Rezygnacja z jednego kociego miesiąca w roku (karencja 36 miesięcy)
Tak. Rezygnacja z dwóch kocich miesięcy w roku (karencja 30 miesięcy)
Tak. Rezygnacja z dwóch kocich miesięcy w roku (karencja 36 miesięcy)
Tak. Zwycięzca z KrakVetu przeznacza minimum 10% wygranej na rzecz innych zwierząt
Tak. Zwycięzca z KrakVetu przeznacza minimum 20% wygranej na rzecz innych zwierząt
Tak. Nagroda jest dzielona w proporcji 1:1:1 co miesiąc miedzy Miau, Dogo i inne zwierzęta
Nie
Nie mam zdania
Możesz wybrać tylko 1 opcję

Decydujemy tylko o "miesiącach Miau" ( poza 8-ma opcją).

Myślę, ze karencyjności i sprawiedliwego podziału pilnowali by sami opiekunowie innych zwierząt.
Może nawet opcja mieszana byłaby najlepsza (np Miau rezygnuje z jednego miesiąca, zwycięzcy Dogo rezygnują z minimum 10% wygranej w swoich miesiącach.)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astaroth']przy opcji z procentem może być kłopot bo jak ktoś sie nie będzie chciał podzielić to nie ma jak go zmusić, ja jestem za tym żeby raz w roku wygrywały inne zwierzęta, ale zebrane razem tzn króliki, świniki, szczury, fretki i dzieliły się po równo wygraną.[/QUOTE]

sensowny pomysł.
głosuję wszystkimi czterema odnózami za poszerzenie koalicji, sposób podziału - do obgadania i przegłosowania. byle coś w końcu wyszło.

Link to comment
Share on other sites

ja jestem za jednym miesiącem dla innych zwierząt.....

zgadzam się z Astaroth, że np. jakiegoś schroniska (a raczej zarządzającymi schronem) nie będzie interesowało, to, że ktoś komuś obiecał, albo, że jest taka zasada.... on będzie miał wiadomość, że to JEGO schronisko wygrało tyle i tyle i ma zrobić zakupy na KV

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...