Jump to content
Dogomania

KrakVet marzec – zgłaszmy kandydatów !!! Czy rozszerzamy koalicję dogo-miau i jak ?


TYGRYS-ica.

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jest wątek powitalny
[url]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=14611[/url]

Poza tym jak nie masz napisanego żadnego postu, to wyświetla ci się, ze jesteś nowym użytkownikiem i link do tego wątku.

a tu wydarzenie na FB
[url]http://www.facebook.com/events/131412210305892/[/url]

Link to comment
Share on other sites

podajcie link gdzie się głosuje, bo coś chyba tym razem źle robię....

edit:
już nie trzeba. mój głos jest 512. sporo brakuje do wygranej dziewczyn z poznania.

dziwne, że musiałam się wpisywać w innym temacie, nie jestem nowa na tym forum, już kiedyś coś tam pisałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamila Proc']ale jak to sie stalo, ze przeciwnicy- tez kociarze, maja tyle glosow? co tam sie u Was stalo?[/QUOTE]
[quote name='Kamila Proc']
nikt mi nie odpowie? to jakas czarna tajemnica?[/QUOTE]

Masz siłę czytać 100stronicowy wątek o banie Mirki T,
[url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=126221&start=0[/url]

rozliczeniach kilku fundacji i kilka jatek okołokrakvetowych ?

Link wklejam, bo Mirka napisała o wątku, zapraszając na swojego bloga
[url]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?p=114903#p114903[/url]

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam - macie tam grubą imprezę... A co było na tych sławnych filmikach Mirki T, co to je zablokowała, względnie na tym, co dwa lata temu był zabawny a teraz stał się podstawą bana ?
BTW (i nie ma mieć to zośliwego wydźwięku) ale myśląc o "kociarach" lub "laskach z miał" zawsze mam przed oczami dom zakocony na maksa, taki, co to z każedgo kąta i w każdym kącie kot, zza kanapy kot, w szafie kot i za firaną kot. A jak kota nie ma w danym pomieszczeniu, to znaczy, że jest pora karmienia i miski stoją pokój obok. W związku z powyższym naprawdę zachodzę w głowę, w jaki sposób można być "tą dobrą zbieraczką" lub "tą złą zbieraczką" i co determinuje te pojęcia, skoro zarówno w jednym jak i drugim przypadku sterylizacje są ok i reszta założeń na pierwsz rzut mojego oka także identyczna. I dlaczego dwa lata temu MirkaT była "tą dobrą" a teraz jest "ta zła", skoro nic się nie zmieniło w jej podejściu do zwierząt. To co się zmieniło? I tak jak pisałam, to nie jest złośliwe pytanie, a głos poszedł odemnie na Poznań, więc już odpowiedź nie będzie miała znaczenia w kwestii mojego głosowania...

Link to comment
Share on other sites

@ Gameta
Jak mam Ci wytłumaczyć coś, skoro sama nie rozumiem.
Nie wiem od kiedy jest się zbieraczką potępianą "przez Miau", skoro jest to stan umysłu i sposób postępowania, a nie tylko pewna, zmienna, zależna od okoliczności, liczba kotów?
Czy ktoś, kto trafiając dwa lata temu na Miau miał pewną ilość kotów, których nie ogarniał, a teraz ma ich cztery razy więcej i nadal ich nie ogarnia, już jest zbieraczem ? ( czy tylko gdy jest po przeciwnej stronie). Czy jest to ktoś kto ma więcej niż 5, 10, 15, więcej niż 1 na 2 m kw, a może więcej niż 1-go na 10 m kw ( mimo, że sam się finansuje, adoptuje, sterylizuje, szczepi, leczy, dobrze karmi swoje koty i jeszcze pomaga innym w różny sposób) ?
Czy można samemu ustalić sobie liczbę kotów, którymi się opiekujemy, czy pomogą nam prawdziwi przyjaciele, czy ustali to regulamin forum, a speckomisje terenowe przy zaangażowaniu organizacji prozwierzęcych i organów ścigania dopilnują przestrzegania?
Na potępianie zbieractwa i polowanie na zbieraczki pewnie ma wpływ to, że kilka razy jedynym ratunkiem dla ofiar zbieraczek było uśpienie?
Coraz częściej zdarzają się kolekcje, które trzeba ratować i nie ma co zrobić ze zwierzętami.
Coraz trudniej jest pomagać.
Coraz więcej jest zwierząt, którym nie ma jak pomóc.

Miau działa kolekcjogennie.
Część czuje się za to odpowiedzialna i próbuje zapobiegać, część chce się ograniczyć do odcinania "chorych gałęzi", część z satysfakcją dokopie komuś nielubianemu, część może mieć motywacje, które nawet nie przyjdą mi na myśl.

Co do bana Mirki T. i filmików . Na Krakvecie wstawione były linki do dwóch filmików, z których jeden był gwoździem do trumny/pretekstem. Decyzja o banie była kontrowersyjna i, jak uważam, zaskakująca dla większości użytkowników forum. Nie wiem jaki by był wynik głosowania w sprawie bana wtedy, a jaki teraz ( gdyby takie sprawy mogli glosować użytkownicy). Ciekawi mnie jaki by był wynik ankiety, tylko trzeba by znieść jeden z limitów uprawniających do głosowania.
Mirka była kandydatem miau w sierpniu 2009 roku. Lato 2009 to byl gorący czas i na Miau i na Krakvecie.W wątku powitalnym uprawnienia do głosowania uzyskało już ponad 300 nicków założonych w sierpniu 2009. To nie jest tylko głosowanie, to wojna :-( Tylko kto za tym stoi kto jest ofiarą/ofiarami.
Dobrze, że chociaż czyjeś zwierzęta dostaną jedzenie.

Wszystkim chodzi [i]o dobro kotów.[/i]
Zbliża się dziesięciolecie Forum Miau, które powstało dla grupy realnych i wirtualnych przyjaciół, którzy w swoim gronie, nie niepokojeni przez trolling i awantury, chcieli dyskutować o tym co ich łączy i dzieli, poszerzać swoją wiedzę i dzielić się nią z innymi, nieść pomoc i otrzymywać wsparcie.
Przez lata forum się rozrosło, zróżnicowało i skonfliktowało.
Było już pewnie wiele takich burz.
Odeszło już wielu wartościowych ludzi, którzy mogli i chcieli coś od siebie dać.

Największą wartością Miau są jego użytkownicy.
Oby forum przetrwało, by mogło nieść pomoc kotom, ich opiekunom, zawsze gdy o nią poproszą, w zakresie w jakim są w stanie przyjąć, w porę, nie krzywdząc przy tym ludzi.

Nie pytaj mnie o Forum Miau - trafiłam przez zbieg okoliczności, czasami bywam i nigdy nie zrozumiem.


[B]I nie zapomnijcie zagłosować na poznańskie koty - pozycja trzynasta w ankiecie KrakVet ![/B]

Link to comment
Share on other sites

Głosowanie na Krakvecie kiepsko idzie
[B]553 : 659[/B]
to chociaż pomóżcie nakarmić czeskie pieski ze schroniska w Libercu.
Słabo to Czechom idzie, przez dwa tygodnie nakarmili tylko jedną fenkę Cigaretkę.
Na Miau klikamy najwyższego w rankingu Artusza
[url]http://spechato.cz/dogs/rankings/[/url]

Znacie jakieś czeskie fora prozwierzęce - może tam to wrzucić.
Trzeba zareklamować psy, może któryś znajdzie dom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...