Jump to content
Dogomania

KOORDYNATORZY, informacje...


kacha_wawa

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Moskva -[/B] Może chodziło Ci o tą ustawę? Radze najpierw dokładnie przeczytać, a później wytyczać błędy innym...

[quote name='Agata_Balu']
[I]A ja prześledziłam Konstytucje i polskie prawo. I oto co znlazłam:[/I]

[I]Art. 34. [/I]
[I]1. Obywatelstwo polskie nabywa się przez urodzenie z rodziców będących obywatelami polskimi. Inne przypadki nabycia obywatelstwa polskiego określa ustawa.[/I]
[I]2. Obywatel polski nie może utracić obywatelstwa polskiego, chyba że sam się go zrzeknie.[/I]
[I]Art. 62. [/I]
[I][B]1. Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej[/B], posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego, jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy [B]18 lat.[/B][/I]
[B][/B]
[I]2. Prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania nie przysługuje osobom, które prawomocnym orzeczeniem sądowym są ubezwłasnowolnione lub pozbawione praw publicznych albo wyborczych.[/I]
[I][B][SIZE=3][/SIZE][/B][/I]
[I][B]Art. 63.[/B] [/I]
[I][COLOR=red][B]Każdy ma prawo składać petycje[/B],[/COLOR] wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej. Tryb rozpatrywania petycji, wniosków i skarg określa ustawa.[/I]

[I][B]A zatem granica 18 lat dotyczy WYŁĄCZNIE udziału w referendum oraz w wyborze władz[/B].[/I]

[I]Jeżeli znacie jakiś akt prawny, który twierdzi inaczej odnośnie petycji to prosze go zacytować![/I][/quote]


[quote name='Medar']Wg wcześniejszych ustaleń, zbieraliśmy podpisy tylko od osób pełnoletnich.[COLOR=red][B] Oczywiście zgodnioe z art.63 taki podpis mógł złożyć każdy (także osoby niepełnoletnie),[/B][/COLOR] ale znowu zapominacie że nam chodziło nie o ilość, lecz o jakość. Zgodnie z prawem (jeżeli nie zbieramy podpisów pod wnioskiem np. o referendum lokalne), nie są także wymagane numery dowodów osobistych czy inne dane typu pesel lub adres.
[/quote]


[quote name='Moskva']
Po za tym może sie nie kompromitujmy wysyłając formularze 8latków, bo przecież nikt nas poważnie nie potkaktuje, a z tego co wiem to w planach jest inicjatywa obywatelska...[/quote]

Czy uważasz, że to jest kompromitujące? To, że pokażemy im, że młodym pokoleniom także nie jest obojętny los zwierząt? Że mimo niepełnoletności, młodziez chce walczyć o ich dobro? Nie sadze...


[B]julita104 -[/B] sama zdecyduj w co wolisz wierzyć, bo mimo przytoczenia artykułów i tak będą tutaj ciągłe spory.

Link to comment
Share on other sites

wiecie co ta akcja pokazala jedna ale straszna rzecz i to mnie przeraza, mianowicie pokazala,ze rozne ogranizacje i rozni ludzie, ktorym niby zalezy na osiagnieciu tego samego celu koniecznie musza pokazywac,ze sa "lepsi" od innej organizacji czy osoby tylko dlatego,ze tak danej organizacji czy osobie sie wydaje. Jezeli chcecie sobie roznego rodzaju "komplementy" prawic to macie na to opcje wiadomosci prywatnych i tam zalatwiajcie swoje sprawy bo ten watek i tak jest juz zasmiecony waszymi klotniami i po co to komu , co przez to,ze sie klocicie osiagneliscie czy ulatwilo wam to wspolne dazenie do celu ? Nie no oczywiscie zapomnialem,niektore osoby i organizacje nie moga z innymi wspolpracowac bo co to bedzie gdy sie okaze,ze jednak ta organizacja lub osoba z ktora wspolpracuje jest tak samo dobra w tym co robie ?

Link to comment
Share on other sites

Hej :). Ja właśnie wczoraj wysłałam listy z podpisami poleconym priorytetem do Marzeny Kameckiej (tak się umowiłyśmy). Niektóre listy trochę inaczej wyglądają, bo nagłówek jest na dole, a nie na górze, i są na 20 miejsc a nie na 40, ale tak poza tym wszystko w nich jest ok. Pozdrawiam :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lone Angel']Mieszkam w Poznaniu, jestem osobą niepełnoletnią. Bardzo chciałabym pomóc, błagam o kontakt. E-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], GG:4795372. Proszę, pozwólcie mi pomóc![/quote]

Akcja jush zakończona, ale na pewno będą inne akcje, w których będziesz mogła pomóc. Poszukaj na forum, jush sa takie tematy, np. cały czas można wziąć udział w "bazarku". Zostań na forum i śledź wątki, na pewno pomożesz w jakiejś akcji :p
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Kochani, dziękuję Wam wszystkim za udział w dotychczasowej akcji...
Ale to dopiero początek, przed nami inicjatywa...
I mocno wierzę w to, że sobie także i z nią poradzimy :)
Przepraszam Emir za niektóre moje słowa, myślę, że my obie takie uparte sztuki jesteśmy i zawsze którejś coś się nie spodoba ;)
Po tych wynikach myślę, że nie warto zaprzepaszczać działań, warto działać razem...
Może inne osoby się przyłączą do akcji jak zobaczą wyniki, do inicjatywy brakuje nam w tej chwili niecałe 18 tys. podpisów, a to była tylko petycja...
Jestem pełna wiary...
I dziękuję bardzo Marcie (Pluciarz), Marta wie za co :loveu:
I przepraszam, że zawiedliśmy, ale kilka osob tylko działało u nas...
Każdy liczył na lepsze wyniki ze strony stolicy...
I wyklinam te osoby, które nam listy pozabierały i nie dosłały ich do Emir...
Po jaką cholerę to robiliście???? Kto was do tego upoważnił????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z racji obecnych działań poczty, nadal liczymy podpisy i czekamy na spóźnione przesyłki. Już wiem że powinniśmy być dumni z ich ilości. To wszystko dzięki Waszej determinacji i wielkiemu sercu dla zwierząt. Ozzy zapewne spogląda na nasze działania i prosi o więcej.
Ja też proszę o zajżenie na dwa wątki :
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=35663[/URL] :-( :-( :-(

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=34823[/URL] :-( :-( :-(

[B][COLOR=red]Ozzy nie żyje, ale czy i one muszą odejść za TM ??? Pomóżmy Emir. :placz:[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...