Jump to content
Dogomania

KOORDYNATORZY, informacje...


kacha_wawa

Recommended Posts

[quote name='Asior']aaale jaja :crazyeye: teraz jest
to chyba ze mną coś nie tak :cool3:
ale słowo daję...jeszcze 10 minut temu jej tam nie było :shake:
ja rozumiem jak bym widziała białe myszki ale jeśli czegoś nie widzę to chyba nie jest ze mną az tak źle jak w przypadku białych myszy :evil_lol:[/quote]

A ja nie widzę żadnego posta z listą :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='julita104']w takim razie olaliśmy wiele, wiele setek albo tysiecy ludzi bo mówiono nam ze pesel musi byc i oni sie nie podpisali
uwazam to za niepowazne podejscie do osob u ktorych zabiegalismy o podpisy - ze dowiadujemy sie o tym teraz

co do podpisow-ja dostaje czesc juz pokasowanych tzn poskreslanych bo mowiłam kazdemu ze pesel ma byc, inne nie wazne podpisy (bo tak nam mowiono!).
Przy obecnych nowych wytycznych nie wiem ile podpisow mam waznych, ile nie, totalny zamet
Bardzo nieładnie to wygląda ze nowe wytyczne sa nam przekazywane 2 miesiaca po tym jak co innego nam powiedziano. Niepowazne traktowanie koordynatorów, wolontariuszy jak i osob z ktorymi rozmawialismy. teraz wyjdziemy na niepowazne osoby ze gadamy inaczej, jest inaczej itp itd[/quote]
Nie wiem gdzie znajdujesz nowe wytyczne, jak zaznaczyłem w poście powyżej, interesują nas listy z podpisem od osób pełnoletnich wraz z peselem (gdzie tu jakaś nowość??). Nie sądzisz że to te "wiele setek albo tysięcy ludzi" olali naszą akcję a nie odwrotnie?? Choćby przez brak dokumentów w miejscu publicznym (stanowi to wykroczenie), lub brak chęci ujawnienia peselu (prawdopodobnie z obawy wynikającej z nieznajomości przepisów). Kto naprawdę miał ochotę podpisać - znalazł na to sposób. Nie wiem kto tu jest niepoważny, napewno nie ja. Proponuję wyłaczyć komplikator, zapakować listy w stanie jakim się znajdują i przesłać na adres Fundacji. Nie jest istotne czy będa grupowane jako listy pełne czy niepełne, i tak wszystkie będą segregowane i weryfikowane przez komisję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Nie wiem gdzie znajdujesz nowe wytyczne, jak zaznaczyłem w poście powyżej, interesują nas listy z podpisem od osób pełnoletnich wraz z peselem (gdzie tu jakaś nowość??). Nie sądzisz że to te "wiele setek albo tysięcy ludzi" olali naszą akcję a nie odwrotnie?? Choćby przez brak dokumentów w miejscu publicznym (stanowi to wykroczenie), lub brak chęci ujawnienia peselu (prawdopodobnie z obawy wynikającej z nieznajomości przepisów). Kto naprawdę miał ochotę podpisać - znalazł na to sposób. Nie wiem kto tu jest niepoważny, napewno nie ja. Proponuję wyłaczyć komplikator, zapakować listy w stanie jakim się znajdują i przesłać na adres Fundacji. Nie jest istotne czy będa grupowane jako listy pełne czy niepełne, i tak wszystkie będą segregowane i weryfikowane przez komisję.[/quote]

A ja mam pewien problem, niektóre osoby nie pamiętały PESEL-u, więc podawały adresy bądź numery na komórkę, do osób, które podały na kom. starałam się oddzwonić, ale nie do wszystkich mi się udało, bo mi rozmowy wychodzące zablokowano...
Co z takimi podpisami zrobić????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']A ja mam pewien problem, niektóre osoby nie pamiętały PESEL-u, więc podawały adresy bądź numery na komórkę, do osób, które podały na kom. starałam się oddzwonić, ale nie do wszystkich mi się udało, bo mi rozmowy wychodzące zablokowano...
Co z takimi podpisami zrobić????[/quote]

Nic nie robić, zapakować i wysłać listy w stanie jakim są.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Nie wiem gdzie znajdujesz nowe wytyczne, jak zaznaczyłem w poście powyżej, interesują nas listy z podpisem od osób pełnoletnich wraz z peselem (gdzie tu jakaś nowość??). Nie sądzisz że to te "wiele setek albo tysięcy ludzi" olali naszą akcję a nie odwrotnie?? Choćby przez brak dokumentów w miejscu publicznym (stanowi to wykroczenie), (cut...)[/quote]

Hmmmmm az zadalem sobie trud przeszukania zasobow internetu dotyczacego Polskiego prawodawstwa... i ktos tu chyba ma troche mylne pojecie o obowiazkach w III IV czy Bog raczy wiedziec ktorej Rzeczypospolitej Polskiej - odkad podpisalismy kilka umow dotyczacych praw czlowieka i uchwalilismy kilka ustaw plus wstapilismy do Unii europejskiej Twoje ostatnie zdanie.... jest calkowita i wierutna bzdura.... nie istnieje cos takiego jak obowiazek posiadania dokumentow w miejscach publicznych. istnieje owszem obowiazek posiadania dowodu osobistego i obejmuje on osoby, ktore ukonczyly lat 18 i to jest jedyny obowiazek w tej kwestii ktory okresla polskie ustawodawstwo... istnieje owszem wypadek, dla ktorego polskie ustawodawstwo przewiduje obowiazek posiadania dowodu osobistego w miejscach publicznych. Jest to [B]USTAWA[/B]

z dnia 29 sierpnia 2002 r.

[B]o stanie wojennym oraz o kompetencjach Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych i zasadach jego podległości konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej.[/B]

(Dz. U. z dnia 25 września 2002 r.)
[B]
Art. 23.[/B] 1. Na obszarze obowiązywania stanu wojennego na osobę, która ukończyła 18 lat, przebywającą w miejscu publicznym może być nałożony obowiązek posiadania przy sobie dowodu osobistego lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość, a na osobę uczącą się, która nie ukończyła 18 lat - legitymacji szkolnej.

to tak gwoli dygresji i wyjasnienia....

wracajac zas do tematu glownego. Wedlug mnie jesli taka osoba wyraza chec podpisania takiej petycji powinna miec do tego prawo... nie jest to inicjatywa ustawodawcza a jedynie petycja majaca na celu wyrazeni opinii spoleczenstwa. Z tego co wiem to jedynie w przypadku czynnego i biernego prawa wyborczego oraz spolecznej inicjatywy ustawodawczej istnieje obowiazek by osoby podpisane byly pelnoletnie a skoro to nie jest spoleczna inicjatywa ustawodawcza(choc tak chyba mialo byc na poczatku) to po cóż taki szum ??? nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem ale, jak to mawia moj przyjaciel... cóż łyżka to nie nóż... mysle, ze czas najwyzszy zakonczyc te dywagacje... listy poplyna tam gdzie maja poplynac i tyle.... szefostwo zrobi z nimi to co uzna za sluszne... wiec, tu znow posluze sie cytatem tym razem profesora mniemanologii stosowanej Stanisława Wielisławskiego... i to by było na tyle...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Nie wiem gdzie znajdujesz nowe wytyczne, jak zaznaczyłem w poście powyżej, interesują nas listy z podpisem od osób pełnoletnich wraz z peselem (gdzie tu jakaś nowość??). Nie sądzisz że to te "wiele setek albo tysięcy ludzi" olali naszą akcję a nie odwrotnie?? Choćby przez brak dokumentów w miejscu publicznym (stanowi to wykroczenie), lub brak chęci ujawnienia peselu (prawdopodobnie z obawy wynikającej z nieznajomości przepisów). Kto naprawdę miał ochotę podpisać - znalazł na to sposób. Nie wiem kto tu jest niepoważny, napewno nie ja. Proponuję wyłaczyć komplikator, zapakować listy w stanie jakim się znajdują i przesłać na adres Fundacji. Nie jest istotne czy będa grupowane jako listy pełne czy niepełne, i tak wszystkie będą segregowane i weryfikowane przez komisję.[/quote]

tak tez zrobie-wysle, zreszta to było jasne od poczatku.
Tylko mysle ze pare słów wyjasnienia sie nam nalezy.
3 strony wczesniej Agata Balu pisze ze wazne sa wszystkie podpisy, takze osob niepelnoletnich
tu z kolei wypowiedź Czarok i Emir ze sa niewazne:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=2372209&postcount=1026[/URL]

potem ktos mowi ze sa wazne ale nie chcemy takich podpisow bo "zalezy nam na jakosci"

Czy ktos mógłby zajac jakies stanowisko chocby po to zebym wiedziała co mowic ludziom. Spotykam sie z woeloma osobami przy okazji odbioru petycji wiec chce iedziec jakie jest oficjalne stanowisko, chyba mam prawo do takiej informacji. Ochote podpisac mialo wiele, wiele osob niepelnoletnich ale im odmawialismy bo tak nam powiedziano. I tu nie było jak znależć na to sposobu bo nie mogli i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Jaśniej już nie napiszę, skoro nie rozumiesz to trudno (ewentualnie zapraszam na GG ).
Co do Agaty Balu (to ona włożyła ten kij w mrowisko) zapraszam
tutaj : [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30172&page=36"]http://www.dogomania.pl/forum/showth...=30172&page=36[/URL] post nr 351.
"Osoby niepełnoletnie NIE MOGĄ ani podpisywać petycji ani zbierać pod nią podpisów!"
Sorki Zosiu - teraz ten temat do dyskusji to tak jak musztarda po obiedzie. Gdyby była wcześniej, to zapewne byłby kompromis i np. osobne listy dla pełnoletnich i niepełnoletnich. Skoro taki problem stwarza sam PESEL to co będzie jak ludzie będą musieli jeszcze dodatkowo podać adres zamieszkania?? Po to była podwyższona poprzeczka, aby przygotować koordynatorów i wolontariuszy do tego problemu, a jaki tego efekt - sami oceńcie.

Link to comment
Share on other sites

Gwoli ścisłości - to ja zapoczątkowałem dyskusje o tych listach. Mam sporo list podpisanych przez osoby niepełnoletnie. Wedle tego co przeczytałem

[quote name='Agata_Balu']Art. 63.
Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej. Tryb rozpatrywania petycji, wniosków i skarg określa ustawa.

[B]A zatem granica 18 lat dotyczy WYŁĄCZNIE udziału w referendum oraz w wyborze władz[/B].

Jeżeli znacie jakiś akt prawny, który twierdzi inaczej odnośnie petycji to prosze go zacytować![/quote]

oraz:
[quote name='Medar']Wg wcześniejszych ustaleń, zbieraliśmy podpisy tylko od osób pełnoletnich. Oczywiście zgodnioe z art.63 taki podpis mógł złożyć każdy (także osoby niepełnoletnie), ale [B]znowu zapominacie że nam chodziło nie o ilość, lecz o jakość.[/B] [/quote]

Moim zdaniem ważne jest i to i to. Co złego w tym, że pokażemy rządowi, że osobą niepełnoletnim także nie jest obojętny los zwierząt? W Krakowie dziwnym trafem właśnie takich osób było najwięcej. Niech wszyscy zobaczą, że nieważne czy ktoś młody czy ktoś stary, bo ważne jest to w co wierzy!!!

Z tymi listami zrobicie co uważacie za stosowne, lecz ja uważam, że także powinniście je wysłać - Wam nic to nie zaszkodzi, a może nawet pomóc. Wedle życzenia - zapakuje i wyślę listy w stanie takim w jakim są, i licze na to, że mądrze postąpicie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']
Z tymi listami zrobicie co uważacie za stosowne, lecz ja uważam, że także powinniście je wysłać - Wam nic to nie zaszkodzi, a może nawet pomóc. Wedle życzenia - zapakuje i wyślę listy w stanie takim w jakim są, i licze na to, że mądrze postąpicie.[/quote]

Eeee wysyłamy wszystko co mamy moim zdaniem. ja wysyłam wszystko, koncze juz zbierac

chiałam tylko uzuskac odpowiedz na 2 pytania
1.czy podpisy osob niepełnoletnich sa wazne
2. czy musi byc pesel

z tego co czytałam wczesniej adresu nie mozemy wymagac bo ochrona danych osobowych (ale swoja droga ludzie chetniej podaja adres niz pesel).
Wiec ja prosze tylko o proste tak lub nie na powyzsze pytania, zebym miała to krotko i zwiezle w jednym poscie to sobie zapisze i bede miała punkt odniesienia. Nie chce sie spierac itp, itd tylko miec czarne na białym, łopatologicznie powiedziane. Z góry serdecznie dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Cześć, mam na imię Piotrek, jestem tutaj nowy, i dopiero wczoraj dowiedziałem się, że mogę zbierać podpisy pod petycją - a dzisiaj przeczytałem, że 31 października akcja się zakończyła. Jednak do 16 listopada mam czas, aby zebrać jeszcze trochę podpisów, zamierzałem od dzisiaj, ale niestety, czas nie pozwolił i jutro pójdę na maxa. Co do petycji, to uważam, iż wspaniale byłoby, gdyby podpisały ją również ważna osobositości, autorytety w kwestii zwierząt - myślę, że powinniśmy napisać do Brigitte Bardot o całej tej sprawie z Ozzy'm, oraz treścią petycji itd. - mogę wysłać ten list - w zeszłym tygodniu napisałem do Bardotki czwarty raz - zawsze odpowiada i jestem pewien, że list do Niej nie pozostanie bez odezwu! Jedynym problemem jest to, że ja słabo znam francuski i pisząc do Niej korzystam ze słownika, więc gdyby ktoś mógł napisać ten list po francusku, ja wysyłam i mamy większe szanse. Angielski znam, za to Bardotka słabo, więc list powinien być w języku francuskim. - Tylko pomyślcie, gdyby media się dowiedziały, że nawet B.B. jest z nami i próbuje coś zmienić w polskim prawie w sprawie zwierząt, prezydent byłby pod większą presją i musiałby petycję zaakceptować! Przecież w sprawie polskich wilków też się opowiadała i dzięki Niej nie ma odstrzału tych pięknych zwierzaków. Może by także spróbować z Violettą Villas - bądż co bądź, to też wielka obrończyni praw zwierząt i jej autorytet też może pomóc! Jak myślicie, piszemy do NICH??? Proszę o szybki kontakt! Pozdro! Piotr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']chiałam tylko uzuskac odpowiedz na 2 pytania
1.czy podpisy osob niepełnoletnich sa wazne
2. czy musi byc pesel[/quote]

Na 1 pytanie mogę Ci odpowiedzieć. Tak, podpisy osób niepełnoletnich są ważne - tyle, że "niższej jakości" niż te osób dorosłych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MilosnikZwierzakow']Cześć, mam na imię Piotrek, jestem tutaj nowy, i dopiero wczoraj dowiedziałem się, że mogę zbierać podpisy pod petycją - a dzisiaj przeczytałem, że 31 października akcja się zakończyła. Jednak do 16 listopada mam czas, aby zebrać jeszcze trochę podpisów, zamierzałem od dzisiaj, ale niestety, czas nie pozwolił i jutro pójdę na maxa. Co do petycji, to uważam, iż wspaniale byłoby, gdyby podpisały ją również ważna osobositości, autorytety w kwestii zwierząt - myślę, że powinniśmy napisać do Brigitte Bardot o całej tej sprawie z Ozzy'm, oraz treścią petycji itd. - mogę wysłać ten list - w zeszłym tygodniu napisałem do Bardotki czwarty raz - zawsze odpowiada i jestem pewien, że list do Niej nie pozostanie bez odezwu! Jedynym problemem jest to, że ja słabo znam francuski i pisząc do Niej korzystam ze słownika, więc gdyby ktoś mógł napisać ten list po francusku, ja wysyłam i mamy większe szanse. Angielski znam, za to Bardotka słabo, więc list powinien być w języku francuskim. - Tylko pomyślcie, gdyby media się dowiedziały, że nawet B.B. jest z nami i próbuje coś zmienić w polskim prawie w sprawie zwierząt, prezydent byłby pod większą presją i musiałby petycję zaakceptować! Przecież w sprawie polskich wilków też się opowiadała i dzięki Niej nie ma odstrzału tych pięknych zwierzaków. Może by także spróbować z Violettą Villas - bądż co bądź, to też wielka obrończyni praw zwierząt i jej autorytet też może pomóc! Jak myślicie, piszemy do NICH??? Proszę o szybki kontakt! Pozdro! Piotr[/quote]

Kotku, zejdz na ziemie, prosze.

Po za tym do 16 jest czas na przesłanie petycji a akcja zbierania już sie zakończyła. Ale skoro uważasz, ze zdążysz... Po za tym w Twoim mieście chyba juz ktos podpisy zbierał - skontaktuj sie najpierw z koodrynatorem a nie tak na hura....

Wrocław ma nadzieje zdązyć z przesłaniem do 16. chociaż formularze są obecnie u 20 różnych osób, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']
Moim zdaniem ważne jest i to i to. Co złego w tym, że pokażemy rządowi, że osobą niepełnoletnim także nie jest obojętny los zwierząt? W Krakowie dziwnym trafem właśnie takich osób było najwięcej. Niech wszyscy zobaczą, że nieważne czy ktoś młody czy ktoś stary, bo ważne jest to w co wierzy!!!
Z tymi listami zrobicie co uważacie za stosowne, lecz ja uważam, że także powinniście je wysłać - Wam nic to nie zaszkodzi, a może nawet pomóc. Wedle życzenia - zapakuje i wyślę listy w stanie takim w jakim są, i licze na to, że mądrze postąpicie.[/quote]

Wedle życzenia - dołączymy także te listy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Medar']
[quote name='Anashar']
[I]Moim zdaniem ważne jest i to i to. Co złego w tym, że pokażemy rządowi, że osobą niepełnoletnim także nie jest obojętny los zwierząt? W Krakowie dziwnym trafem właśnie takich osób było najwięcej. Niech wszyscy zobaczą, że nieważne czy ktoś młody czy ktoś stary, bo ważne jest to w co wierzy!!![/I]
[I]Z tymi listami zrobicie co uważacie za stosowne, lecz ja uważam, że także powinniście je wysłać - Wam nic to nie zaszkodzi, a może nawet pomóc. Wedle życzenia - zapakuje i wyślę listy w stanie takim w jakim są, i licze na to, że mądrze postąpicie.[/I][/quote]
Wedle życzenia - dołączymy także te listy.[/quote]

I za to Ci bardzo dziekuje :)

Link to comment
Share on other sites

Jejku ale po co znowu jakieś spory? Jest kilka niedomówień i tak naprawdę nie wiemy jak sam rząd potraktuje podpisy od osób niepełnoletnich bo dowiemy się tego dopiero jak podpisy zostaną podliczone (może oddzielnie od pełnoletnich i oddzielnie od niepełnoletnich).
Niech koordynatorzy (tak jak radzi Medar) wyślą listy tak jak są i lepiej niech nic nie wykreślają, bo może się okazać, że wykreślone lub zamazane zostaną ważne podpisy!!!
Ja na swoich listach znalazłam kilka podpisów od osób niepełnoletnich, kilka bez peselów ale za to z datą urodzenia chociaż. Nic nie wykreślałam, wysłałam tak, jak zebrałam!

Smutne, że najpierw wiele osób zarzekało, że podpisy można zbierać tylko i wyłącznie od osób pełnoletnich a teraz okazuje się, że choć są trochę hmm "mniej ważne" (nie wiem jak to określić) to jednak mogą się liczyć.

Z drugiej strony, wiele osób mówi o dzieciaczkach, które z chęcią chciały podpisywać petycje. Oczywiście dzieci sa mądre, niektóre wręcz bardzo uzdolnione i inteligentne ponad, ale pomyślmy, czy np. powinniśmy pytać 8-10-latka o podpis pod petycją? Czy taka osoba wie wszystko o tej akcji? Wie o karach jakie są za maltretowanie? Wie co to jest sterylizacja, jakie są jej walory? Wie co to jest chipowanie i ewidencja psów?
Wybaczcie i bez obrazy, ale zdażają się osoby, które mimo 18, 20 czy więcej lat nie mają pojęcia o kilku z wyżej wymienionych a co dopiero takie maluchy, taka jest prawda.
Ale to oczywiście moje zdanie.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Co do 10latków... FAkt, do konca nie wiedzą... Na ich podpisy raczej proponowalabym spojrzec jako na protest przeciwko okrucienstwu anizeli poparcie poszczegolnych postulatow.. Czy to źle, że nie chcą patrzeć na katowanie zwierzaków? :roll: O ile nie wiedzą co to sterylizacja o tyle wiedzą co to znaczy znęcać się nad psem.. :roll: Fajnie, ze dzieciaki poparly to wszystko... ale dolaczylabym to jednak osobno ;) Ciekawie to musialoby wygladac.. przeglada ktos listy, a tutaj podpis prezydenta miasta, a pod Nim: Konrad, Karol, Krysia :lol: Zrobicie z nimi co uznacie za sluszne :roll: Ja tam wysle wszystko.. Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Ludzie, kochani!
Liczą sie tylko podpisy osób pełnoletnich! Żadne 8-latki jak i 16-latki nie mogą podpisywać list. Odsyłam do tekstu ustawy, który był juz tu zamieszczony.
Poza tym nikt nie będzie patrzył czy to jest podpis dzieciaka czy kogokolwiek innego - jeśli pesel będzie zaczynał sie od 89-06 to głos jest po prostu nieważny.
Po za tym może sie nie kompromitujmy wysyłając formularze 8latków, bo przecież nikt nas poważnie nie potkaktuje, a z tego co wiem to w planach jest inicjatywa obywatelska...

Ja wyśle wszystko jak leci - nic nie zakreślam i nie skreślam, a wy zrobicie co uważacie za stosowne.

Perfi - nikomu nie dokuczam, po prostu stwierdzam fakty, nie ma co bujać w obłokach - kiedys też myslałam ze ta akcja kogoś zainteresuje, ze dojdzie to gdzieś wysoko, a zainteresowanie jest takie jak widać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']Tak, podpisy osób niepełnoletnich są ważne - tyle, że "niższej jakości" niż te osób dorosłych.[/quote]

[quote name='Moskva']Liczą sie tylko podpisy osób pełnoletnich![/QUOTE]

No to w końcu jak?
Wysyłam wszystkie tak jak mówiłam, ale ludzie zadają mi często o to pytanie. Skoro nam pomagali, biegali, starali się to chyba nie wymagam zbyt wiele chcąc móc udzieli im wiarygodnej informacji obrazującej stan faktyczny!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...