Jump to content
Dogomania

KOORDYNATORZY, informacje...


kacha_wawa

Recommended Posts

[quote name='czarok']Nie ma problemu :-). Pdopisywać mogą tylko osoby pełnoletnie.[/quote]
[U]
to jest cytat z 12 września

tu link do posta Emir:

[/U][URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=2123190&postcount=15[/URL]

też pisze jak wół ze tylko osoby pełnoletnie

jesli teraz okazuje sie ze moga osoby niepełnoletnie podpisywac to po prostu niepowazne
mnostwo podstawowek, gimnazjów i innych osób było odsyłanych z kwitkiem
[B]w tym momencie okazuje zie ze sami nie wiemy co robimy ! Prezentujemy sie jako osoby niekompetentne i niepowazne[/B]
ja na listach mam mnostwo poskreslanych podpisow, bo niektore osoby ktore zbierały podpisy wykreślały te niewazne!!!
Załamałam sie w tym momencie po prostu :angryy:

a co z petycja internetowa?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agata Balu']A ja prześledziłam Konstytucje i polskie prawo. I oto co znlazłam:

Art. 34.
1. Obywatelstwo polskie nabywa się przez urodzenie z rodziców będących obywatelami polskimi. Inne przypadki nabycia obywatelstwa polskiego określa ustawa.
2. Obywatel polski nie może utracić obywatelstwa polskiego, chyba że sam się go zrzeknie.
Art. 62.
1. Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego, jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat.
2. Prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania nie przysługuje osobom, które prawomocnym orzeczeniem sądowym są ubezwłasnowolnione lub pozbawione praw publicznych albo wyborczych.
Art. 63.
Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej. Tryb rozpatrywania petycji, wniosków i skarg określa ustawa.

[B]A zatem granica 18 lat dotyczy WYŁĄCZNIE udziału w referendum oraz w wyborze władz[/B].

Jeżeli znacie jakiś akt prawny, który twierdzi inaczej odnośnie petycji to prosze go zacytować![/QUOTE]

no to cytuje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']
[U]to jest cytat z 12 września[/U]

[U]tu link do posta Emir:[/U]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=2123190&postcount=15[/URL]

też pisze jak wół ze tylko osoby pełnoletnie

jesli teraz okazuje sie ze moga osoby niepełnoletnie podpisywac to po prostu niepowazne
mnostwo podstawowek, gimnazjów i innych osób było odsyłanych z kwitkiem
[B]w tym momencie okazuje zie ze sami nie wiemy co robimy ! Prezentujemy sie jako osoby niekompetentne i niepowazne[/B]
ja na listach mam mnostwo poskreslanych podpisow, bo niektore osoby ktore zbierały podpisy wykreślały te niewazne!!!
Załamałam sie w tym momencie po prostu :angryy:
a co z petycja internetowa?[/quote]

Wg wcześniejszych ustaleń, zbieraliśmy podpisy tylko od osób pełnoletnich. Oczywiście zgodnioe z art.63 taki podpis mógł złożyć każdy (także osoby niepełnoletnie), ale znowu zapominacie że nam chodziło nie o ilość, lecz o jakość. Zgodnie z prawem (jeżeli nie zbieramy podpisów pod wnioskiem np. o referendum lokalne), nie są także wymagane numery dowodów osobistych czy inne dane typu pesel lub adres.
Tak, wiem co zaraz powiecie: łatwiej zbierałoby się podpisy, było by ich znacznie więcej itd. Popatrzcie na te w/w listy, przecież wyglada to mało poważnie. Biorąc pod uwagę, że akcja z petycją miała być wprowadzeniem do inicjatywy ustawodawczej, a tam zgodnie z
[B][FONT=Arial]USTAWĄ [/FONT][/B][FONT=Arial]z dnia 24 czerwca 1999 r. [/FONT][FONT=Arial] [/FONT]
[CENTER][CENTER][B][FONT=Arial]o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli.[/FONT][/B][FONT=Arial][/FONT][/CENTER][/CENTER]
[FONT=Arial] [/FONT][FONT=Arial](Dz. U. z dnia 23 lipca 1999 r.)[/FONT]
[COLOR=black][FONT=Arial][B]"Art. 9.[/B][/FONT][/COLOR][FONT=Arial][COLOR=black][COLOR=black][FONT=Arial][B]2 [/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=black][COLOR=black][FONT=Arial][B]Obywatel udziela poparcia projektowi ustawy, składając na wykazie, obok swojego imienia (imion) i nazwiska, adresu zamieszkania oraz numeru ewidencyjnego PESEL, własnoręczny podpis. Na każdej stronie wykazu musi znajdować się nazwa komitetu i tytuł projektu ustawy, której obywatel udziela poparcia."[/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=black]
[COLOR=black][FONT=Arial]Mieliśmy więc namiastkę tego co czeka koordynatorów i wolontariuszy przy inicjatywie obywatelskiej, oraz mamy ogólny pogląd na jakie poparcie możemy liczyć, jak się przygotować do efektywnego zbierania podpisów, jakich błędów unikać, na co warto zwócić uwagę itp.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Wskazane jest, aby koordynatorzy sami na listach nie kasowali podpisów wg.nich nieważnych - głosy i tak będą sprawdzane i liczone przez komisję Fundacji i lepiej jeśli to będzie zrobione jednakowo na wszystkich listach ( np.jeden kolor ). Co do petycji elektronicznej, to listy z podpisami zweryfikowanymi powinny być wydrukowane i dostarczone do Fundacji, tak samo jak i pozostałe. [/FONT][/COLOR]

[FONT=Arial][COLOR=black]ps.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=black]pod listem otwartym do [/COLOR][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Marcinkiewicz"][COLOR=black]premiera[/COLOR][/URL][COLOR=black] o odwołanie [/COLOR][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Romana_Giertycha"][COLOR=black]Romana Giertycha[/COLOR][/URL][COLOR=black] ze stanowiska [/COLOR][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Ministerstwo_Edukacji"][COLOR=black]Ministra Edukacji[/COLOR][/URL][COLOR=black] podpisało się ponad 100 tysięcy osób.W niespełna trzy dni zebrano ponad 40 tysięcy podpisów po wcześniejszym oddaniu 60 tysięcy podpisów, które zbierano przez ok. 40 godzin.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=black]Ilość duża - efekt żaden (jak widać nie o ilość chodzi).[/COLOR][/FONT]
[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Wszyscy wolontariusze zbierajacy podpisy, rozklejajacy plakaty, roznoszacy ulotki zrobili rewelacyjna robote - przed wszystkimi czapka z glowy.

Pamietajcie, ze to taka pierwsza akcja w historii Polski!!!!
Zorganizowana spontanicznie, gdzie wspolpracowali ludzie nie znajacy siebie nawzajem. Nie zrzeszeni w zadne partie, bez przymusu, bez nagrody, z potrzeby serca.

Dzieki akcji - problem zauwazyla prasa, dowiedzieli sie o tym ludzie, ktorzy nigdy nie zastanawiali sie nad problemami zwierzat.
To naprawde byla wstepna przymiarka do jeszcze powazniejszych prac, przygotowala grunt - ilosc zebranych podpisow ludzi pelnoletnich uswiadomi stanowiacym prawo, na ile z akcjami spolecznymi musza sie liczyc.

Wiec popatrzcie na to inaczej, nie martwcie sie bledami, choc dobrze wiedziec jakie byly, aby na przyszlosc zrobic lepiej.
Popatrzcie na to jak na nieprawdopodobny sukces - cala Polska dowiedziala sie po raz pierwszy, ze wielu ludzi chce wystapic w obronie zwierzat w zorganizowany sposob. Ze musi sie cos zmienic.
Ta akcja jest sukcesem. Tylko dzieki Wam.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Tak Zosia ma racje - przykladem moze byc moja piatkowa wizyta w Urzedzie Miejskim w Swietochlowicach. Wchodze, i co widze??? W oczy bije palkat na temat Ozziego! Brawo!
A co do bledow - pamietajcie o starym lacinskim przyslowiu - ten sie tylko nie myli - to NIC nie robi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Wszyscy wolontariusze zbierajacy podpisy, rozklejajacy plakaty, roznoszacy ulotki zrobili rewelacyjna robote - przed wszystkimi czapka z glowy.

Pamietajcie, ze to taka pierwsza akcja w historii Polski!!!!
Zorganizowana spontanicznie, gdzie wspolpracowali ludzie nie znajacy siebie nawzajem. Nie zrzeszeni w zadne partie, bez przymusu, bez nagrody, z potrzeby serca.

Dzieki akcji - problem zauwazyla prasa, dowiedzieli sie o tym ludzie, ktorzy nigdy nie zastanawiali sie nad problemami zwierzat.
To naprawde byla wstepna przymiarka do jeszcze powazniejszych prac, przygotowala grunt - ilosc zebranych podpisow ludzi pelnoletnich uswiadomi stanowiacym prawo, na ile z akcjami spolecznymi musza sie liczyc.

Wiec popatrzcie na to inaczej, nie martwcie sie bledami, choc dobrze wiedziec jakie byly, aby na przyszlosc zrobic lepiej.
Popatrzcie na to jak na nieprawdopodobny sukces - cala Polska dowiedziala sie po raz pierwszy, ze wielu ludzi chce wystapic w obronie zwierzat w zorganizowany sposob. Ze musi sie cos zmienic.
Ta akcja jest sukcesem. Tylko dzieki Wam.

Zofia[/quote]

Zgadzam się z Zofią całkowicie!
[B]To jest akcja bez precedensu w Polsce![/B]
[B]I wirzę,że ilośc podpisów zebrana wspólnym wysiłkiem ludzi, którzy ofiarowali swój czas, swój zapał i determinację - każe i władzy i sądom orzekającym w sprawach zwierząt i wreszcie Sądowi w Lubinie poważnie potraktować społeczny glos społeczny zbiorowy protest:[/B]
[B] STOP OKRUCIEŃSTWU WOBEC ZWIERZĄT[/B]
[B]EMIR[/B]

Link to comment
Share on other sites

dzis w schronisku ludzie nas zaczepili i pytali co w sprawie Ozziego :) to jest niebywaly sukces ze sprawa zostala naglosniona i nawet jesli nie uda sie zmienic prawa to na pewno obudzi to spoleczenstwo z letargu obojetnosci.

Emir czy kontaktowalas sie z dyrektorka szkoly do ktorej numer Ci podalam?

Link to comment
Share on other sites

noo jak my zbieraliśmy jednego dnia podpisy na rynku podpisała nam się pani prokurator w Wawki i powiedziała, że obiema rękami się podpisuje pod tym, bo też uważa, że tym problemem się trzeba zająć....
Jak widać wszyscy to widzą, tylko nikt nie miał na tyle determinacji, żeby coś z tym zrobić

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze slowko w sprawie podpisow tych dzieciaczków:) Fakt, może to powaznie nie wygląda... ale i tak należą się im wielkie podziękowania :lol: Dzieciaki się starały i mnie osobiscie ucieszylo to, ze te istotki przejmuja sie losem zwierzakow... z drugiej strony to wielka szkoda, że mało ważne jest to, że dzieci w wieku 9lat czy tam 8lat podpisują się pod petycją, ktora dotyczy m.in. pewnych zmian w programie nauczania... W końcu to o nich tam chodzi :roll: Poza tym jakby na to nie spojrzec od nich wiele zależy czy ten nasz "poziom cywilizacyjny kraju i poziom moralnosci spolecznej" pojdzie w gore ;) Szkoda wielka... bardzo szkoda mi tych podpisow... :shake: Widac w nich dobre serduszka. Fakt.. nie liczy się ilość, ale jakosc... Nie znam sie na tym od strony prawnej... Ale jak na moj gust kogos powinno ruszyc zdanie dzieci, ktore nie chca bezczynnie patrzec na cierpienie zwierzątek. No to tyle... pomarudzilam i ide;) Pozdrawiam serdecznie wszystkich;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Wg wcześniejszych ustaleń, zbieraliśmy podpisy tylko od osób pełnoletnich. Oczywiście zgodnioe z art.63 taki podpis mógł złożyć każdy (także osoby niepełnoletnie), ale znowu zapominacie że nam chodziło nie o ilość, lecz o jakość. Zgodnie z prawem (jeżeli nie zbieramy podpisów pod wnioskiem np. o referendum lokalne), nie są także wymagane numery dowodów osobistych czy inne dane typu pesel lub adres.
[FONT=Arial][COLOR=black]
[COLOR=black][FONT=Arial]Wskazane jest, aby koordynatorzy sami na listach nie kasowali podpisów wg.nich nieważnych - głosy i tak będą sprawdzane i liczone przez komisję Fundacji i lepiej jeśli to będzie zrobione jednakowo na wszystkich listach ( np.jeden kolor ).[/FONT][/COLOR]
[FONT=Arial][COLOR=black][/COLOR][/FONT]
[/COLOR][/FONT][/quote]

w takim razie olaliśmy wiele, wiele setek albo tysiecy ludzi bo mówiono nam ze pesel musi byc i oni sie nie podpisali
uwazam to za niepowazne podejscie do osob u ktorych zabiegalismy o podpisy - ze dowiadujemy sie o tym teraz

co do podpisow-ja dostaje czesc juz pokasowanych tzn poskreslanych bo mowiłam kazdemu ze pesel ma byc, inne nie wazne podpisy (bo tak nam mowiono!).
Przy obecnych nowych wytycznych nie wiem ile podpisow mam waznych, ile nie, totalny zamet
Bardzo nieładnie to wygląda ze nowe wytyczne sa nam przekazywane 2 miesiaca po tym jak co innego nam powiedziano. Niepowazne traktowanie koordynatorów, wolontariuszy jak i osob z ktorymi rozmawialismy. teraz wyjdziemy na niepowazne osoby ze gadamy inaczej, jest inaczej itp itd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papisia']Szkoda wielka... bardzo szkoda mi tych podpisow...[/quote]
Tym którzy mają całe kartki z takimi podpisami (jeśli są one nie wazne) proponuje oprawić je w ramki :) (bez ironi!)
Będzie dowod że rosnie nam calkiem fajna grupka ludzi :P

Link to comment
Share on other sites

aaale jaja :crazyeye: teraz jest
to chyba ze mną coś nie tak :cool3:
ale słowo daję...jeszcze 10 minut temu jej tam nie było :shake:
ja rozumiem jak bym widziała białe myszki ale jeśli czegoś nie widzę to chyba nie jest ze mną az tak źle jak w przypadku białych myszy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...