Jump to content
Dogomania

Jaka smycz ma twój pies?


Bogna

Jaką smycz ma twój pies?  

90 members have voted

  1. 1. Jaką smycz ma twój pies?

    • skorzaną
      19
    • parcianą
      40
    • z sznura
      5
    • automatyczną
      24
    • inna (jaką?)
      8


Recommended Posts

Jakich smyczy używacie?Które według was są najlepsze i najwytrzymalsze? Wezyr miał skórzaną i bardzo ją sobie chwaliłam ,bo jest lekka i wytrzymała . Niestety karabińczyk odczepił sie od smyczy i muszę kupić nową, zastananawiam się czy nie kupić np: parcianej ale nie wiem czy zda egzamin przy silnym psie i czy nie poparzy mi rąk.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miała kilka, ale najbardziej chwalę sobie taśmową. Skórzana- nie podatna na gryzienie, czarnieje, czasem farbuje. Indiańskie wzorki- jak pies pociągnie okropnie boli dłoń :/ Taśmowa-lekka, łatwo się czyści, super. Niestety do naszej do karabińczyka dostał się piasek i zamknął się na amen :/

Link to comment
Share on other sites

Ja najcześciej uzywam automatycznej. Mam ją od samego początku posiadania Smyka (ponad rok), ale wykorzystywac ja zaczęłam właściwie niedawno, bo wczesniej moj pies był za dziki na taka smycz. :evil_lol: Teraz jest juz troche bardziej opanowany i jak na razie jest super. Szczegolnie podoba mi sie rączka do trzymania, bo wczesniej kiedy uzywalam smyczy parcianych nieraz sobie poparzyłam rece.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj Ares dostał smycz automatyczną i będziemy testować. Na razie wydaje mi się OK, ale jest problem gdy za bardzo wyrwie do przodu. W każdym razie mniej ciągnie na automatycznej, gdy coś sobie wyniucha w trawie. Wcześniej chodził na parcianej i ona będzie "do miasta".

Link to comment
Share on other sites

flexi giant i parciana regulowana, szyta z podwójnej taśmy (taśma 3cm z naszytą na nią taśmą 2,5cm - dzięki temu bardzo gruba i bardzo wytrzymała). W zasadzie najczęściej używamy flexi, ale jak idę do miasta z psem lub do weta to biorę parcianą. Idąc na długi spacer biorę również parcianą, bo mogę sobie ja zawiesić na szyji, gdy pies jest puszczony luzem.

Link to comment
Share on other sites

a ja mam kilka smyczy kazda na inna okazje :)) na spacery zwykle mam taka chyba parciana z dwoma karabinczykami do regulacji, mialam tez automatyczna ale jeden zryw Figi i smycz juz dawno lezy na smietniku.... na wyjscia odswietne mam smycz lancuszkowa, a na spacery z moja mama Figa ma smycz taka krotka skorzana ale najlepsza jest ta zwykla czarna z dwoma karabinczykami, wytrzymala, mozna uprac, regulowac dlugosc linki takze same plusy! :)

Link to comment
Share on other sites

moja indra ma 2 parciane(zielona przedłużana i czerwona, rótka w czarne łapki) i wydłużaną Flexi 3-5 classic, bo to Labradorka i łatwiej ją utrzymać na tej smyczy. Ale najlepiej jest na automatycznej, więc taką zaznaczyłam. ( a mam tyle smyczy bo mam manie na tym punkcie, a obroży ma chyba z 5)

Link to comment
Share on other sites

My mamy parcianą smycz, bo się łudzę, że dłużej wytrzyma... w drodze do zoologicznego poprzednia smycz została przegryziona podczas szarpania... ;) mamy też parciane szelki, ale niestety już są troszkę nadgryzione, bo nie chciało mi się ich sciągnąć suni w domu i się troszkę z nimi rozprawiła... :angryy: mam nauczkę na przyszłość.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...