Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

Dlatego poniewaz nie miałam za duzego pojecia o yorkach przyznaje bez bicia :( , zawsze było to marzeniem mojej córki, wie o nich chyba wszystko... od zawsze wyklejała fotki szczeniaczków, zbierała gażety itd na 10 urodziny postanowiłam jej zrobic niespodzianke i kupiłam pieska podobał mi sie szczeniaczek a info ze bedzie wazyc 1kg nic mi nie mówiło ( nie mam zwyczaju warzyc psów spotkanych na spacerze) równie dobrze hodowca mógłby powiedziec mi ze bedzie warzył 5kg przyjełabym tą informacje tak samo........brak znajomosci rasy tak naprawde, mamy owczarka niemieckiego ( z rodowodem) jest kochany, zdrowy i tez nie czytałam ksiązek przed zakupem..... . hodowca powiedzial nam jak sie opiekowac na początku, jak pielęgnowac weterynarz dopowiedział reszte .... i jest ok .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witajcie! Kochani doczekałam sie dnia kiedy Megi je tylko Royala :) Zaczela sama.. miala w misce mięsko, z ryzem i marchewka a obok miski bylo pare ziarenek royala. Ziarenek nie bylo, a miska pelna. Pozniej zobaczylam znowu ze zjada chetniej royala to przestalam dawac gotowane. Tylko mam pytanie. Ile mam podawac jej tego royala na dzien? Pisze to tutaj bo chce znac odpowiednia ilosc zeby nie stracila na wadze. Wazy 2.80. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja Moleczce podaję jedną czubatą łyżkę stołową 3xdziennie,a jak jest bardzo głodna to dostaje małą dokładkę:lol:Ona waży prawie 2,4 kg.Miałam już ją powoli przestawiać na karmienie 2xdziennie(12.08 skończy 7 miesięcy:p),ale jeszcze z tym zaczekam.Zresztą i tak moja mama uważa,że psa głodzę i jak tylko ja się odwrócę to ona 'miłosiernie' dokarmia Molę.Zwykle kończy się to zarzyganym łóżkiem(niestety moim:oops:),bo przecież tak mały pies nie może zjeść na noc jednocześnie kurczaka,ryżu,marchewki,royala i wielu innych rzeczy,które 'niechcący' mamie spadają na podłogę.Odkąd Molly zachorowała po grillowanym żarciu to bardzo pilnuję co je i kilka razy objechałam mamę za dokarmianie jej przy stole:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Przypominamy się z Lutką.
Lilu skończyła roczek i waży, bagatela, -- 4.5 kg.!!!
No, do maluszków to ona nie należy ale jest najpięknejszym Yorasem na świecie.
Dla przypomnienia poniżej jest waga w trakcie jej rozwoju.
11 tyg -- 1500 gr
13 tyg -- 1800 gr
18 tygodni 2,50 kg
23 tyg -- 2900 gr
6 miesięcy -- 3 kg

Link to comment
Share on other sites

Zuzia w wieku 9 miesięcy

waga - 3,6 kg
wysokość - 25-26 cm (wierci się i nie mogę dobrze wymierzyć)
obwód w kłębie - 35 cm
długość - 25 cm

Też z niej kawał baby :)

[IMG]http://www.album.com.pl/zKyZm68ZzB/226559.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W środę stałam sie również posiadaczką yoruni :lol:
Moja Kessi, w niedziele skończyła 8 tygodni i waży 65dkg:roll:
Nie chciałam miniaturki, tak mi sie trafiło :lol:

Jej rodzice mają normalne wymiary, zadne tam maluchy,a ona urodziła sie malutka i jedyna w miocie. Może nadrobi, ale taka odrobinka też jest cudowna, żywe z niej srebro, pomimo małej postury trudno ją niepostrzeżenie ominać, bo toż to diabeł wcielony :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej!
Mam pytanie do wszystkich, ktorzy orientuja sie w wadze i wzroscie Yorkow. Nie znalazlam przykladu idealnie obrazujacego moja psine wiec pytam: Jesli moja Yoreczka ma 3 miesiace i wazy 1,80kg, to ile moze miec jako dorosly pies? Nie mam pojecia jaki jest przyrost Yorka, a bardzo chcialabym wiedziec jak duza urosnie moja Tosia. Boje sie, ze wyrosnie z niej owczarek (z kokardka;)), taka jest duza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarnulaa']Hej!
Mam pytanie do wszystkich, ktorzy orientuja sie w wadze i wzroscie Yorkow. Nie znalazlam przykladu idealnie obrazujacego moja psine wiec pytam: Jesli moja Yoreczka ma 3 miesiace i wazy 1,80kg, to ile moze miec jako dorosly pies? Nie mam pojecia jaki jest przyrost Yorka, a bardzo chcialabym wiedziec jak duza urosnie moja Tosia. Boje sie, ze wyrosnie z niej owczarek (z kokardka;)), taka jest duza.[/quote]
nie widząc live, trudno powiedziec, moze ona jest nie tyle duza, ile cięzka, np.; moja wlasnie taka jest. Ona juz w 4 miesięcy wazyla okolo 2,1 kg i potem jeszcze duzo nabrala:evil_lol: teraz kiedy ma juz prawie 1,6 roku wazy okolo 4 kg ale nie jest ona jakas tam barrrrdzo duza, widzialam i większych od niej yorkow i takich samych. Lepiej ty ją wymierz centymetrami w wysokosz i dlugosc, a wtedy mozna będzie cos tam poradzic jaka będzie:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie! A ja mam pytanko? Czy sadzicie ze 3 kg to nie jest za duzo jak na 4-miesiecznego szczeniaka? Strasznie mnie to niepokoi bo moj Edzio jest zdecydowanie duzo ciezszy niz inne pieski w jego wieku.Przeczytalam juz wszystko w tym temacie i mysle ze cos jest z nim nie tak. Jego mama wazy 2 kg, a tato 2,5 kg. Oczywiscie widzialam jego rodzicow kiedy go kupowalam. Wydawalo mi sie ze wszystko jest ok. Wlasciciele mowili mi ze piesek byl najwiekszy z miotu, ale byl sliczny, radosny i wygladal jak okaz zdrowia. Nie sadzilam jednak ze urosnie taki duzy i obawiam sie ze urosnie jeszcze wiekszy bo ma dopiero 4 miesiace. Prosze napiszcie co na ten temat sadzicie. Piesek jest zdrowy, szczepiony i weterynarz nie zauwazyl zeby bylo z nim cos nie tak. Stwierdzil tylko ze jest duzy jak na swoj wiek. Nie wiem juz co mam o tym myslec :-(

Link to comment
Share on other sites

Chcialam juz zadzwonic do wlasciciela ale nie wiem czy jest sens z nim dyskutowac, nawet jesli mnie oszukal to i tak sie do tego przeciez nie przyzna :shake: Myslicie ze taka waga u 4-miesiecznego yorka to powod do niepokoju? I czy on jeszcze bedzie rosl czy jest szansa ze juz nie? Racji zywieniowych juz mu nie zmniejsze bo je tylko Royal dla szczeniakow i przestrzegam porcji podanych na opakowaniu. Wiec nie sa to raczej bledy zywieniowe.

Link to comment
Share on other sites

Żaba - nie wiem. Naprawdę nie wiem, bardzo ciężko jest mi w tej chwili ocenić. Mój pies waży mniej niż trzy kilo, a ma cztery lata, więc co ja mogę mieć za porówanie?... Teraz jest faza najostrzejszego wzrostu u Twojego pieska, potrwa mniej więcej do szóstego miesiąca. Jak będzie miał pół roku, będziesz mniej więcej wiedzieć jaki urośnie - potem już głównie będzie "mężniał". Tak jest u małych ras. Ale gwarancji nie da Ci nikt :shake:.

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem, ja bym pewnie zadzwoniła... Spróbować możesz. Bo mamusia może była jego, a tatusiem jest jakis nieznany psiak yorko-podobny. A może któryś z przodków był duuuuuży? Masz jakieś fotki swojego pieska? Jest podobny do yorka?? Daj znać, czy się czegoś dowidziałaś, pozdrawiamy ;)

Link to comment
Share on other sites

E tam.
W najlepszych hodowlach zdarzająsię takie - hm, "mutanty" :lol: ;) (bez urazy).
Yorki są dość niewyrównaną rasą jeśli chodzi o eksterier...
Po całkiem wzorcowych rodzicach mogą urodzić się i chucherka - miniaturki, i byczki.

Osobiście wolę chyba te ostatnie, bo jednak łatwiej z nimi pracować. :razz: No ale to już zboczenie zawodowe, że tak powiem. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...