Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

[B]Długość[/B] mierzę od miejsca gdzie zaczyna się ogonek do szyi, a dokładnie do miejsca gdzie szyja styka się z tulowiem, a nie z głową.
[B]Wysokość[/B] - stawiam psiunię przy ścianie i mierzę wysokość w kłębie tzn. tam gdzie pies ma przednie łopatki.
[B]Obwód - [/B]mierzy się w kłębie czyli za tuż przednimi łapkami

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zuzia - POŁ ROCZKU

waga: 3,10 kg
obwód: 35 cm
długość: 25 cm
wysokość: 25 cm

A tak naprawdę to te wymiary mogą byc troszkę inne, bo za każdym razem wychodza inaczej np dziś wyszło mi że obwód jest 33 cm a wysokość 23 cm - ale podaje te najwyższe bo zawsze się może zdarzyć, że to te niższe są błędne....Tak trudno jest pomierzyć taką wiercipiętkę ....

A oto i ona
[IMG]http://www.album.com.pl/zKyZm68ZzB/206506.jpg[/IMG]
więcej zdjęć w galerii Zuzi - zapraszamy

Link to comment
Share on other sites

Moj yoreczek(sunia) ma dopiero 11 tyg, prawie 12 :p, jak ja przynieslismy do domu a miala wtedy ok 9 tyg. wazyla 1,08 kg, tydzien pozniej 1,17 a dzis to juz wazy 1,34 kg :wink: a ma dopiero 11 tyg przypominam, [B]czy to nie za duzo?[/B] Codziennie dostaje porcje ok 50 g (50 g dzielimy na 3 czesci, sniadanie obiad i kolacyjka ;-)) Mozna jakos przeliczyc, oszacowac ile bedzie wazyc jak juz dorosnie? :dog:

Link to comment
Share on other sites

wiesz moja ma 2.5 miesiaca i wazy 1.6 takze sie nie przejmuj..a rodzicow najlepsze jest to miala malutkich znaczy normalnych..ojciec 1.8.... a matka 3 kg...Byla najmniejsza w miocie...a ju sporo wazy.ale nie przytyla od 1.5 tyg...obstawiam ze bedzie wazyc kolo 2.8...3 kg ..a po wygladzie szczeniaka jak ja bralam a miala 7 tyg mozna bylo myslec ze bedzie wazyc 1.2kg ale nadrabia szybko i jest zdrowa i przekochana suczka:)...i nie jest otyla...

Link to comment
Share on other sites

Obserwując ten temat zauważyłam że jeśli chodzi o wagę Yorków to jest tendencja wzrostowa.
Pieski kupowane traz są przeważnie wieksze i cięższe niż jeszcze dwa lata temu. Roczne Yorasy ważą traz przeciętnie od 3-ch do 4-ch kilo.
Moja Lilu waży teraz 3.70 kg. Pomimo tej wagi, wydaje się malutka.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co, to różnie bywa. Mój piesek ma 1 rok i trzy miesiące, jego waga waha się tak gdzieś 2,8 kilograma, może 2,9 i jest raczej mały. Teraz w naszym mieście jest mnóóóstwo yorków, i właśnie te młodsze od mojego psiaka są duużo większe... Nie wiem od czego to zależy

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że teraz właśnie taka jest tendencja. Pies przede wszystkim ma być zdrowy, dobrze zbudowany i bez wad.
A jak na wystawach oceniają sędziowie, czy raczej większe psy są teraz preferowane czy malutkie? (pytanie do osób które na wystawach bywają:)

Link to comment
Share on other sites

Na wystawach to zależy od sędziego jeden preferuje psy mniejsze natomiast suczki większe inny z kolei odwrotnie a jeszcze inny wysokie lub też malutkie .....:niewiem: także to zależy od upodobań sędziego, chociaż moim zdaniem (podejrzewam, że nie wszyscy się ze mną zgodzą w tym momencie) piesek powinien być mniejszy od suczki (chyba, że to suczka jest malutka to wtedy raczej kryła bym ją psem o tej samej wielkości lub nawet troszeczkę większym) :confused: zauważyłam na wystawach właśnie duża dysproporcję rasy ale może to jest spowodowane tym, że teraz preferuje się przede wszystkim "zdrowe" yorki :Dog_run: . Wiadomo, że maniunie psy bardzo często mają problemy z niezarośniętymi ciemiączkami czy np. z rzepkami :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem to dobrze że odchodzi się od miniaturyzacji. Smutne stastystyki potwierdzają że miniaturowe pieski są częściej obciążone wadami.
Sama miałam maleńką sunię i niestety była z nami bardzo krótko.
Poza tym będąc na Yorkowej imprezie w Panoramie napatrzyłam się na wiele maleńkich piesków. Owszem, są sliczne ale bardzo delikatnie wygladają. Na takią kruszynkę trzeba w domu i na dworzu bardzo uważać. Skok z kanapy może okazać się niebezpieczny a wędrówka po schodach na drugie piętro wyczynem porównywalnym do wspinaczki na ośmiotysięcznik.

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem piękny York to przede wszystkim zdrowy pies :Dog_run: ... zgodzę się z tobą Lilu ale nie powinniśmy również ppadać w skrajność czyli preferować ZA DUŻYCH yorków co również się bardzo często zdarza ale całe szczęście, że istnieje coś takiego jak wzorzec rasy i przede wszystkim jego powinniśmy się trzymać :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Figusia']Figusia 7 miesięcy i 22 dni niestety już stoi wagowo - 1,85, czyli nawet 2 kg nie osiągneliśmy...maluszek kochany.[/QUOTE]
Hehe :) To Megi wazy wiecej, ale jest malutka. Jej waga 2,7 kg. :razz: Małe jest piekne!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...