Jump to content
Dogomania

Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie


ifka

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Informacja dla wszyskich którzy czytają ten watek a w szczególności do tych którzy pozwolili sobie oceniac to w jaki sposób pomagam zwierzętom.
Z róznych powodów nie byłam i nie będę dt dla zwierząt, nie organizowałam i nie organizuje transportów, nie robię ogłoszeń. Ale w zamian wykupuję pakiety ogłoszeniowe, dokładam do transportów lub opłacam inne potrzebne akcje na rzecz zwierząt, dokładam lub sponsoruję leczenia , szczepienia zwierząt, dokarmiam całe stada bezdomniaków ( których ponoć w Bielsku nie ma ), dokładam do hotelików i nigdy los zwierząt nie był i nie będzie mi obojetny. I nie są to przechwałki tylko prawda. Tym bardziej mi przykro, ze ktoś pisze o mnie " że dorzucam parę groszy na szczepienia" , a reszte robią za mnie inni.
Jesli to co robię to za mało, to przepraszam ( w szczególności Evelin ) ale tylko tyle mogę zrobić.
Nigdy tez, nikomu nie wpychałąm na siłe żadnego zwierzaka i nie zamierzam tego robić. A w szczególności dla Pipi bo ona ma dosyc swoich i przywożone są do niej coraz nowe.
Jeśli ktos mysli, że wpisami na tym watku wkurzy mnie, urazi albo zniechęci do pomocy psom to pudło. Nie wszczyscy możemy pomagać zwierzętom w identyczny sposób. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='buniaaga']na zbyt dużą pomoc niestety bym nie liczyła,to raczej czytający z ciekawości...[/QUOTE]

. . . .wlasnie o to chodzi. . . .czytajacy, piszacy, a dzien za dniem i nieszczescie gotowe. A tu trzeba szybko dzialac. Zle zostalam (jak zwykle) zrozumiana. Bielszczanie maja domy, dzialki, chlewki, garaze, czytają, podczytują, ale chocby na dzien, czy dwa, jak sytuacja jest nagla, nie ma nikogo. No bo po co? Trzeba kupy sprzatac, beda sikac, deptac, nasikaja na podloge, potem to juz smierdzi, a chlewka tez sie czasem uzywa to jak potem do niego wchodzic?. Trzeba tez karmic kilka razy dziennie. To jest po prostu wygodnictwo i tyle.
Doris, buniaaga, ja znam Wasza sytuacje i dlaczego wzielas to co napisalam od razu do siebie? znam tez inne osoby z Bielska co to niby "ratują" ale najlepiej cudzymi rekami i nie rozumiem Waszego oburzenia.
Wkurzylam sie, bo skoro dyskusja trwa poza forum, ze ja to tylko biore psy od Evelin, to proszę uwaznie poczytac co teraz napiszę.
Wszystkim wiadomo, ze byla u mnie suka Kora i jej szczeniaki. Kora pojechala na bdt i wszyscy sie cieszylismy, ale na tym koniec. Życie sie toczy, Kora zyje. Chorowala i to Randa wozi ja po lekarzach, a za darmo nie leczą. Kory szczeniaki mialy deklaracje? bo nie pamietam? a pojechaly do hotelu. W hotelach sa tez psy ode mnie i byly szczeniaki. W tej chwili przypominam sobie o szczeniakach z Mulawicz, o szczeniakach odemnie, ktore byly z Bielska P. o szczeniakach od sonimalutkiej, ktore na pewno nie byly od evelin. Ale to ona porozwozila je po hotelach i prawie za wszystkie oplacala. Sa tez ode mnie w Hotelach suki:[B]Misia, Dusia, Mini, Midi, Lubisia[/B], za ktore oplaca Evelin. A jak myslicie ile to moze kosztowac pieniedzy? bo jak dlugo tam sa to chyba wiadomo. To tylko psy o ktorych pamietam w tej chwili, psy ostatnie. Od kilku lat Evelin wywozi ode mnie psy i za wszystko placi. Dlaczego oburzacie sie, ze ja biore od niej psy? Bilans i tak wychodzi 7:1, oczywiscie na moja korzysc. W dodatku jesli Evelin dzwoni i pyta mnie zawsze czy moge przyjac, to nie kupila przeciez psa, tylko tak jak kazda z nas pomogla mu i zabrala i od poczatku do konca mu pomaga. Nie place za szczepienia, za transport, za kastracje, odrobaczenia. Opiekuje sie tylko i to moj wklad. Psy ode mnie spadaja na barki Evelin i Randy. Wystarczy sie zastanowic i pomyslec, ze sie komus robi krzywde. Nie wiem, ale domyslam sie co czuje Evelin dowiadujac sie, ze poza jej plecami ktos ma pretensje.
Co do Randy, to rowniez ma swoj wielki udzial w opiece nad psami, ktore zaopiekowala i nie pozostawila na ulicy. Oprócz tego ma u siebie tymczasy, ktore wymagaja leczenia, ciagania po wetach, nakladu i to nie malego, pracuje zawodowo i nie wiem tak szczerze, jak to wszystko godzi. Nie pisze tylko,poniewaz jest samodzielna, skromna i kochana. Wozi ze mna koty, psy, ktorym robi ogloszenia i znajduje domy. Znajde w zeszycie, to moge wymienic wszystkie. Nie musi jezdzic ze mną, ale robi to, bo mowi np. ze co dwie glowy to nie jedna, no i lepiej zebym sama nie byla, bo nigdy nie wiadomo, do jakich ludzi sie wchodzi.
Napisalam to po to zeby rozjasnic sytuacje i prosze nie spiskowac, tylko sie cieszyc, ze mam pomoc i ze stanely na mojej drodze te kobiety, bo ja wygralam los na loterii.
Oczywiscie wszyscy jestescie ze mna i kazda z Was pomaga. Kazda na miare mozliwosci finansowych i czasowych. Poswiecacie czas przede wszystkim na bycie ze mna i dostrzegacie nasze, moje i zwierzakow potrzeby i jestem ogromnie wdzieczna i nie smiem prosic o wiecej. Wszystko i kazdego rozumiem, tylko jak w kazdym "biznesie" jest lepiej i gorzej i nerwy zawodzą czasami. Proszę nie gniewajcie sie i wybaczcie jesli pisze bzdury, jesli mam jakies pretensje, jesli pisze niepotrzebnie to czy tamto. Mam na prawde nie lekko, ale robie co moge zeby odwdzieczyc sie za to co dla nas robicie. I nie prawdą jest, ze biore tylko od Evelin. Musze juz jechac do Bialego i nie mam czasu, ale moge zrobic bilans zwierzakow od innych i ode mnie. Niestety najwiecej jest "moich" i predko to sie nie zmieni.
Prosze, dajmy juz spokoj, bo ja jestem daleka od tego zeby kogos oceniac. Ciesze sie, ze jestescie, zaluje, ze ostatnio sie ostudzilo,i zastanawiam dlaczego. Dziewczyny bielszczanki,nie reagujecie na moje posty. Dlaczego?jak nie mamy wspolnej sprawy, to nie pamietacie o mnie? Cos sie stalo? Mysle, ze wszystko jest ok, tylko czasu malo i ja to rozumiem. Suce ze szczeniakami trzeba pomoc bezwzglednie. Swietnie poradzilyscie z luną wiec tu tez bedzie dobrze, zobaczycie. Ja przepraszam, ale nie dam rady na razie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszkaoki']Witam. Dziewczyny właśnie jechałam do Bielska z Pilik i na środku drogi w pudełku znalazłam 3 szczeniaczki.Oczywiście wzięłam je. Ja nie mogę ich zatrzymać. Sama mam dwa psy zresztą nie mieszkam sama. Nie wiem co mam teraz z nimi robić. Pomocy[/QUOTE]
następne szczeniaki :crazyeye: O Jezusie ...
Zdjęcia koniecznie

Link to comment
Share on other sites

Pieskami zajeli sie ludzie z urzędu. Nie wiem co dalej będzie z nimi bo akurat przyjechali po nie jak mnie nie było. Myślę że dla nich lepsze będzie schronisko niż ta droga w lesie - tam napewno by zamrzły. Mam nadzieję że póki są malutkie to szybciej je ktos przygarnie. Tam gdzie je znalazłam raczej by nie mialy szans na przeżycie.

Link to comment
Share on other sites

To moze zgłosimy na policję te psiaki z wioski razem z matką. Panowie z Urzędu się nimi zajmą. Sprawa zostanie rozwiązana i żadnej kłótni na wątku nie będzie.
To co się dzieje na wątku jest dla mnie niezrozumiałe, może ja jestem za głupia albo coś ze mną nie halo, ale naprawde nie rozumiem wielu rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B]PIPI :[/B]Wkurzylam sie, bo skoro dyskusja trwa poza forum, ze ja to tylko biorę psy od Evelin, to proszę uwaznie poczytac co teraz napiszę.[/QUOTE]Są takie dni,kiedy wszystkiego się odechciewa..Poproszę dyskutantów o ujawnienie się- miejcie odwagę i powiedzcie o co chodzi.


Zawsze byłam zdania,że nieważne od kogo jest pies-wszystkie psy sa nasze...wszystkie potrzebują pomocy...Nadal tak uważam i będę uważać..
Jest mi po prostu bardzo przykro .

Link to comment
Share on other sites

zapraszam na wątek czarnego szczeniaka -w typie labka ma tylko TDT (podlaskie, okolice Bielska Podlaskiego)

szuka DT lub DS

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/219492-weso%C5%82y-czarny-szczeniak-w-typie-labka-potrzebny-DT-DS-i-og%C5%82oszenia-%28podlaskie%29?p=18200511#post18200511"]http://www.dogomania.pl/threads/2194...1#post18200511[/URL]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/809/45918038pc130553.jpg/"][IMG]http://img809.imageshack.us/img809/3601/45918038pc130553.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

kopiuję z MIau -dotyczy kotów (ponad 15) z Wólki Zaleskiej, które są pod opieką dwójki starszych ludzi po udarze; ci ludzie sami potrzebują opieki

[quote name='"issey32"']Czy kociaki mają ogłoszenie w papierowej formie, takiej do rozwieszenia w sklepach, lecznicach i wszędzie, gdzie się da?[/quote]

[quote name='"issey32"']
Mogę zrobić takie ogłoszenie i wysłać na maila , tylko ktoś musiałby to wydrukować i porozwieszać. [/quote]

co wy na to?
czy ktoś z Bielska Podlaskiego lub z Białegostoku mógłby takie ogłoszenia wydrukować i porozwieszać?
nawet kilka osób by sie przydało

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...