Jump to content
Dogomania

Bestialskie zakatowanie psa husky - aż do urwania mu głowy


swithart

Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja również proszę o link do petycji.Również jestem zdania,że dane takich ....nawet nie wiem jak takie coś(nie kogoś) nazwać powinny być podane do publicznej wiadomości włącznie ze zdjęciami tych mend.Gwarantuję,że dłuuugo ,dłuuugo żałowaliby swoich czynów.Mało tego ja to bym takie wszy wystawiała przez rok codziennie w innym mieście w centrum ze szczegółowym opisem tego co zrobili.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wysłam i opublikowałam tą wiadomość dla właścicieli psów zaprzęgowych oraz na ogólnodostępnym forum "Wszystko o psach" i "Media" podając link do petycji. Jednak, jest problem z pocztą i nie zawsze można tam wejść. Miejmy nadzieję, że nie ujdzie im to na sucho !!!


[URL="http://www.czina.pl"]www.czina.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

A ja wysłałam na portal szafa.pl dziewczyny już podpisują:)Mam nadzieję,że ta bezsensowna śmierś suni chociaż w małym stopniu nie poszła na marne i jak te wszy dostaną porządną karę,to inni nim skrzywdzą niewinne stworzenie,przypomną sobie tą sprawę i odechce im się maltretowania.Link do tematu na szafa.pl [URL]http://forum.szafa.pl/57/2726155/2726234/page=2/_subject_.html#msg-2726234[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wysyłam linki i teksty 2 petycji w tej sprawie!
Podpisujcie zanim znowu "coś" zablokuje stronki!!!

Kolejna petycja w tej samej sprawie!

[url]http://www.petycje.pl/petycja/6148/najwyzszy_wymiar_kary_dla_bandytow_z_lipnicy,_ktorzy_urwali_psu_glowe.html[/url]

Tekst:

Dokument Nr 6148
Najwyższy wymiar kary dla bandytów z Lipnicy, którzy urwali psu głowę
Warszawa 15-12-2010


Do:
Sąd Rejonowy w Nowym Targu
Prokurator rejonowy p. Józef Palenik
ul. Ludźmierska 29, Nowy Targ
18 2612601
[email][email protected][/email]


Zwracamy się z prośbą o wymierzenie najwyższego możliwego wymiaru kary Piotrowi B., Piotrowi K. oraz Krzysztofowi T. z
Lipnicy, którzy "dla zabawy" przywiązali psa do samochodu i ciągnęli za sobą aż odpadła mu głowa.
Prawa zwierząt są w Polsce traktowane marginalnie i właśnie z tego powodu pozbawieni ludzkich odruchów zwyrodnialcy
czują się bezkarnie.
Okrucieństwo, jakim wykazali się sprawcy, jest tak nieprawdopodobne, że nie ma dla niego usprawiedliwienia.
Ich młody wiek czy ewentualna dobra opinia nie mogą stanowić okoliczności łagodzących ponieważ jest to przykład
wyjątkowego bestialstwa.
Prosimy o karę pozbawienia wolności bez zawieszenia i najwyższą możliwą grzywnę bo tylko taka będzie adekwatna do tego,
co zrobili.

Niżej podpisany/a:
Katarzyna Werczyńska
01-174 Warszawa
[email][email protected][/email]

Ten link "znowu" działa!

[url]http://www.petycjeonline.pl/petycja/petycja-w-sprawie-orzeczenia-bezwzglednej-kary-pozbawienia-wolnosci/66[/url]

Tekst:

Odbiorca petycji:
SĄD REJONOWY W NOWYM TARGU , Wydział II Karny
ul. Ludźmierska 29 , 34-400 Nowy Targ

Zgłaszamy się z ogromną prośbą w imieniu społeczeństwa, które wzburzone jest liczbą bestialskich morderstw na zwierzętach.

Chodzi nam o sytuację, o której jest już głośno. Mianowicie,
o zakatowanie psa rasy Husky w miejscowości Lipnica Mała przez trzech pijanych mężczyzn. Sposób, w jaki tego dokonali, tj. przywiązanie psa linką holowniczą do tylnego zderzaka i ciągnięcie go za samochodem aż do urwania mu głowy, jest przykładem skrajnego bestialstwa i bezsensownego sadyzmu.
W związku z tym zdecydowaliśmy się wystosować petycję, w której chcemy prosić
o zastosowanie wobec tych osób najwyższego wymiaru kary.

Ustawa z 21 sierpnia 1997 o ochronie zwierząt (Dz. U. 1997 Nr 111 poz. 724) w art. 35 ust. 2 stanowi, że za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast art. 4 pkt 12 stanowi,
że przez szczególne okrucieństwo zabijającego zwierzę rozumie się:
"(...)przedsiębranie przez sprawcę działań charakteryzujących się drastycznością form
i metod zadawania śmierci, a zwłaszcza zadawanie śmierci w sposób wyszukany lub powolny, obliczony z premedytacją na zwiększenie rozmiaru cierpień i czasu ich trwania".
Myślimy, że nikt, kto o sprawie zdążył już się dowiedzieć, nie zaprzeczy, że przypadek,
o którym mówimy, jest zgodny z ustawową definicją szczególnego okrucieństwa. Niepokojące jest to, że po wielokrotnych informacjach w mediach o przypadkach zabijania zwierząt, o procesach karnych, które toczyły się przeciwko nim, nigdy jeszcze nie orzeczono bezwzględnej kary pozbawienia wolności, mimo że w opinii społecznej
i według każdego przeciętnie rozumującego człowieka przesłanka 'szczególnego
okrucieństwa' została spełniona aż nadto. Zdajemy sobie sprawę, że nawet szczególne okrucieństwo może przybierać mniej lub bardziej skrajne formy, jednak zabicie psa poprzez urwanie mu głowy dla zabawy uważamy za jego szczyt!

Musimy zmienić tę tendencję. Ustawa przyznaje sędziom prawo do orzeczenia bezwzględnej kary pozbawienia wolności, więc dlaczego to nie następuje? Jakiego jeszcze 'szczególnego okrucieństwa' polski wymiar sprawiedliwości oczekuje, na jaką dramatyczną śmierć zwierzęcia czeka? Nie możemy pozwolić na to, aby osoby najwidoczniej nie mające ani krzty serca ani sumienia maltretowały istoty żywe, odczuwające ból tylko dlatego, że sankcja karna jest tak naprawdę fikcją! Obecnie stosowane kary za takie przestępstwo to przecież tylko grzywna i więzienie w zawieszeniu, które w opinii społeczeństwa są odbierane jako oczywista bezkarność. Okresy próby często są przez skazanych jeszcze jakoś dochowane, ale po ich zakończeniu ponownie wstępują na drogę przestępstwa. Nie powinno tak być.

Okoliczności popełnienia tego czynu nie budzą wątpliwości. Kilka dni wcześniej biedne zwierzę zostało wzięte ze schroniska przez jednego z mężczyzn. Bardzo prawdopodobne jest, że ich zamierzonym celem było właśnie zabawienie się kosztem psa w tak tragiczny, bezduszny sposób. Informacje w sieci wskazują na to, że właściciel psa zeznał na policji,
że pies mu się znudził i chciał się go jakoś pozbyć. Takie okoliczności zasługują na najwyższe potępienie i my domagamy się, aby do tego doszło poprzez wyrok, jaki zapadnie w tej sprawie.

Warto również zauważyć, że wielu morderców zaczyna właśnie od zabijania zwierząt. Dlatego uważamy, że takie przestępstwa należy zakwalifikować jako czyny o wysokiej szkodliwości społecznej. I jako takie powinny być karane więzieniem bez zawieszenia.

Przytoczę cytat Petera Singera, który powinien stanowić podsumowanie naszej petycji
i odwołanie do ludzkiej wrażliwości na zło: Wszystkie argumenty na podparcie ludzkiej wyższości nie są w stanie zaprzeczyć jednej niezaprzeczalnej prawdzie: w cierpieniu zwierzęta są nam równe.

Jeszcze raz wnosimy o zastosowanie najwyższego wymiaru kary wobec osób, które dokonały tego straszliwego czynu.

Link to comment
Share on other sites

właśnie znalazłam kolejny artykuł z "tymi" w roli głównej : [url]http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Zwyrodnialcy-ktorzy-urwali-psu-glowe-znow-rozrabiaja,wid,12941408,wiadomosc.html[/url]
może dzięki tym swoim występkom nie uchronią się od więzienia!!!! róbcie tak dalej, róbcie!!!!

Link to comment
Share on other sites

Szlag mnie trafia jak sie dowiaduje o takim obrzydliwym postepku- ku...wa! Zabiłaby ich ale wtedy nie bylabym lepsza od nich- powinno sie ich teraz tak przywiazac i urwac im lby!gnoje ,gnoje -wina rodzicow jak nie potrafia zaszczepic dziecia milosci do zwierzat to potem robia takie rzeczy- to straszne ze zycia psa zamordowanego z zimna krwia jest mniej warte niz np. Zabicie w obronie wlasnej np. Włamywacza .gwałciciela itp.

Link to comment
Share on other sites

A może złożyć pismo poza granicami Polski , może unijne prawo jest bardziej rygorystyczne . Wiem , że jesteśmy w unii , ale u nas jeszcze nie wszystkie przepisy zostały wdrożone . Ja już petycję podpisałam .
Nasze polskie prawo niestety jest koszmarne, gdyby ten psiak próbował się bronić ( gdyby był ciut starszy , bo maluch niestety im ufał :( ) i pogryzłby któregoś to by został pewnie uśpiony . Matko , ja petycję podpisałam w ciemno , nie czytałam o sprawie bo to nie na moje nerwy, mój mąż mi niestety powiedział. Co ten szczeniaczek musiał czuć ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jasna prawda że pies czuje ból tak samo jak człowiek a śmierć jest dla niego zakończeniem wszystkiego. Tak bestialskie zakatowanie psa to wszystkiego moim zdaniem dożywocie albo kara śmierci dla tych zbrodniarzy psów, bo podobno to nie ich pierwszy raz z takiego wyczynu. Należy im się najbardziej sroga kara a nie jakieś 2 lata nawet nie całe i wolność. Kara musi być najwyższa. Błędem są tutaj ciągłe ustawy sądowe dotyczące orzekania kar wobec takich czynów i nie tylko.Moim zdaniem prawo powinno być nieco zmienione i zaostrzone bo powoli robi nam się bezprawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aduska1212']dlaczego politycy widzą tylko czubek własnego nosa!!
nie chce się nikomu ruszyć coś w sprawie zwierząt!!!!!!!!!
ten nasz zasra*y polski prawny zaścianek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1[/QUOTE]
I to jest właściwe pytanie!
Szykuje się zmiana ustawy.
Chyba pora przypomniec się politykom...:razz:
Może na początek tym pracującym nad projektem?
[URL]http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/skladzesp?OpenAgent&56[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...