Jump to content
Dogomania

Pomocy!! Podkarpacie - psy giną w "smalcowni", cała wieś kupuje smalec psi!!!


majuska

Recommended Posts

  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Elżbieta481

Zaglądam mimo wszystko i pomimo wszystko-czy któraś z organizacji może pomóc czy nie?
Może ktoś mi wyjaśni na PW od czego są organizacje prozwierzęce bo nie rozumiem?Nie od tego by interweniować kiedy psom dzieje się krzywda?Bo moze ja czegoś nie wiem-może ktoś inny powinien zostać powiadomiony..
Czy ktoś wie ile psów zabito na smalec w czasie kiedy rozpaczliwie tu piszę,aeluję,wołam?
Halo!!!Czy na dogo są organizacje czy nie?
---------------------
Nie może jechać pojedyńcza osoba-organizacje mają uprawnienia,a o.f.nie!!!No chyba,że w celu ew.kupna..Nie ma na całym Podkarpaciu 1 osoby co by tam poszła?
Czas-ktoś pamięta poprzednią sprawę dot.smalcu?Ekspertyza wymaga czasu..A psy giną..:angryy:
A w d..z taką robotą!!!:angryy::angryy::angryy:
No przecież widać-wg mnie,że nikt nie pomoże..
No cóż-jest takie dobre powiedzenie,,umiesz liczyć-licz na siebie,,
Ela

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7'][COLOR=Navy][B]J[/B]ak już pisalam wczesniej ja i inne osoby także -w Polsce jest b.dużo podobno takich wytwórni smalcu psiego .Obawiam się , że liczba ich może przekraczać kilkadziesiąt nawet .
Gdyby nie przekazywano z pokolenia na pokolenie tego zabobonu o psim smalcu na wszelkie choroby /nawet malym dzieciom podaje się/ i nie bylo zbytu na taki smalec -to wtedy nie oplacalo się tym sadystom zajmowac się takim procederem . Dlaczego jednak nie prowadzi się akcji uświadamiania ludzi o braku skutecznosci stosowania tego smalcu i nie ostrzega wiele lat o jego szkodliwosći wręcz i zagrożeniu dla zdrowia ??
Jesli tego nie bedzie -to następne pokolenia będą mordowac w tym celu psy, by interes/zarobek nadal przynosil zyski a ciemni,ograniczeni ludzie nadal będą kupowac smalec. [/COLOR][COLOR=Navy]Poki będzie popyt -będzie podaż ,czyli zabijanie następnych tysiecy psów dla ich smalcu .[/COLOR][COLOR=Navy] Obawiam sie. Jednak trzeba prowadzic walkę z tym procederem oraz oprawcami psów -sadystami.Inaczej nigdy nie zmienimy tego .[/COLOR][/QUOTE][COLOR=Navy]
[/COLOR][COLOR=Navy]Takich "smalcowni" jest prawdpodobnie dużo w naszym kraju.Może nawet więcej niż kilkadziesiąt -niestety. Niektorzy mordują tak psy i koty /na skórki/ już od starszego pokolenia . Dlaczego wszelkie org. i fundacje prozwierzęce od pół wieku co najmniej z tym nie walczą skutecznie ? Dlaczego wladze lokalne i policja nie epi tegp procederu ,choć wiedzą ludzie w okolicy pewnie ,gdzie i od kogo można od dawna taki smalec ,czy skórki kocie kupować ? Taka walka jest trudna -owszem. Ale zawsze by jednak ograniczala choć zasięg tego bestialstwa. Wysokie kary pieniężne oraz kara więzienia pewnie by odstraszala jednak wielu oprawców .Nie walczy się jednak z tymi producentami/wytwórcami smalcu i skórek kocich ,ale po cichu toleruje bestialstwo -w imieniu prawa niemal.Bo trzeba policji dostarczyć gotowe dowody ,nagrania ,świadków itd.Złożyć doniesienie do prokuratora -a potem wszystko zostanie umorzone często:Mała szkodliwość czynu. Dlaczego nie ma zniechecania i nagłaśniania szkodliwości stosowania takiego psiego smalcu ? Jego calkowitej nieskuteczności ? Produkowanie smalcu z chorych psów,jedzących przedtem inne chory psy /zabite tam/ a nawet te po Morbitalu -na pewno jest szkodliwe dla ludzi. A podaje się czesto ten smalec malym dzieciom ! Gdy sprawa takiej smalcowni zostaje ujawniona i naglośniona ,potem zostaje przeważnie umorzona /niska szkodliwość czynu tzw./ a sprawca-oprawca nawet nie zaplaci żadnej kary ani nie pojdzie do więzienia .Może nadal ,po cichu mordować psy i koty ,by zarabiać na tym na tzw. utrzymanie. I tak jak w przypadku smalcowni kolo Klobucka -jeszcze trzeba przepraszać chyba oprawców -za niesluszne ich zatrzymanie przez policję ,zniesławienie i odebranie im niedoszlych ofiar-psów z katowni . W takim "państwie prawa -a raczej bezprawia " żyjemy .
Taki sam nacisk ,jak na walkę z bestialstwem oprawców psów ,trzeba by kłaść na walkę z nabywcami tego smalcu. A jak pisano już tu, robi się po reklamę tego smalcu już nie tylko "szeptaną" ,ale i na necie .Na forum kobiecym ,polecają sobie mlode mamy psi smalec na coś tam. Nawet niektorzy polecają go jako smar do aut. Ogólnie panaceum na wszystko !! Jak walczyć z tymi ograniczonymi,ciemnymi ludzmi kupującymi psi smalec nie tylko na wsiach i miasteczkach ,ale i w dużych miastach.
Bo średnie i mlode pokolenie/wychowane tym duchu i zabobonie /, też wierzy w jego" cudowną moc" i wszechstronne zainteresowanie. A takie prezentowanie opinii konsumentów smalcu w tv,prasie przysparza jeszcze tym smalcowniom klientów -zamiast ich odstraszać,gdyż zachwalają oni ten smalec. No i może powodować powstawanie następnych smalcowni ,jako żródlo latwego zarobku dzięki mordowaniu psów ,ktorych jest zawsze pod dostatkiem.
[/COLOR][COLOR=Navy]Taki sam nacisk ,jak na walkę z bestialstwem [/COLOR][COLOR=Navy]oprawców psów ,trzeba by kłaść na walkę z nabywcami tego smalcu.
Tylko kto ma tym zająć się? Organizacje prozwierzęce ,fundacje ,służba zdrowia ,policja ,sądownictwo ? Potrzebna by byla akcja glosząca szkodliwość i nieskuteczność psiego smalcu w prasie,radio,tv oraz wydanie ulotek w calym kraju.A także tępienie i wysokie kary za wykonywanie takiego procederu. Póki co ,nasze prawo b.łagodnie traktuje takich oprawców ,przez co mogą oni często bezkarnie dzialać w swoim środowisku. Czasem tylko czytamy i slyszymy o konkretnym oprawcy,zatrzymanym przez policję.A co z resztą takich przestępców -morderców psów ?
[/COLOR][B][COLOR=Navy]Powtórzę jeszcze :Póki będzie popyt/nabywcy/ na psi smalec ,będą istnieć i działać tacy oprawcy-będzie podaż /produkcja /tego produktu. A zabijane będą następne setki/tysiące psów rocznie . [/COLOR][COLOR=Navy]Taka jest prawda,niestety.[/COLOR][/B][COLOR=Navy] [B]Bo Polak potrafi .[/B]
Oburzamy się i szokuje nas zabijanie mln psów rocznie w Chinach i Korei .A po cichu oprawcy mordują setki psów rocznie w PL .Za cichym przyzwoleniem niewielkiej części spoleczeństwa,czyli konsumentów tego smalcu. Proceder ten powstał by przynosić dochod takim oprawcom psow.A jego nabywcom przynosi więcej szkody niż pożytku.Jednak wiele lat głoszenia mitów o "leczniczym" dzialaniu tego produktu przysparza nabywców a oprawco-zyski.Nakręcanie rynku skutkuje juz całe dziesieciolecia,niestety.To dowód ograniczenia i ciemnoty ludzi,ktorzy go spożywają.
Może jednak ścigać.aresztować i karać takich zwyrodnialców za znęcenie się nad zwierzętami trzeba głownie.Bo za taki preceder ,ktorym się zajmują, mala jest szansa ukarać ich i spowodować ,by zaprzestali go kontynuować.

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000080][B]Powtórzę jeszcze :Póki będzie popyt/nabywcy/ na psi smalec -będą istnieć i działać tacy oprawcy-będzie podaż tego produktu. Taki sam nacisk ,jak na walkę z bestialstwem oprawców psów ,trzeba by kłaść na walkę z nabywcami tego smalcu.[/B][/COLOR]
[COLOR=#000080][/COLOR]
[COLOR=#000080][COLOR=black]Zgadzam sie z powyzsza opinia[/COLOR]

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania-tygrysiczka']Powiadomiłam Emira i "Uwagę" onet.
Niemcy też robili smalec... z ludzi... a ze smalcu mydełka... to następny etap...[/QUOTE]

Trochę to niesmaczne. Mojemu dziadkowi uratował życie niemiecki lekarz. Nie każdy Niemiec był faszystą. I wielu Polaków kolaborowało.
Jak chcesz poruszyć temat Niemiec to edytuj to dla przykładu w taki sposób, że do Niemiec masowo są zwożone psy na stoły do chińskich restauracji i na karmę.

Zedytuję swój post.

Link to comment
Share on other sites

Jasne, że nie mam dowodów. Wiem to od znajomej z Niemiec. Nie chcę roztrząsać tego tematu bo nie on jest przewodnim na tym wątku.

W necie znalazłem tylko taką wzmiankę.

[URL]http://www.photoblog.pl/noradrenalina/76880681/mieso-z-psa-ii.html[/URL]

Coś pewnie też mam w zakładkach, ale wątpię czy odnajdę.


Co do mojego postu to porównanie jest nie na miejscu. Była reformacja, był holocaust. To nie jest portal na takie wypowiedzi. O ludobójstwie decydują chore jednostki, potrafiące pociągnąć za sobą wielu ludzi.

Jesteśmy tu aby pomagać zwierzętom, a nie roztrząsać historię.
W tyle osób nie potrafimy nic zdziałać wobec jednego dręczyciela zwierząt.
Nie umiemy wypracować metod zwalczania takich jednostek.

[COLOR=Silver]Gdybym był złośliwy napisałbym, że świnia to też żywe stworzenie. A jednak produkty od Niej pochodzące w tym i smalec goszczą na naszych stołach. Podstawą karmy naszych zwierząt jest mięso innych zwierząt. Taki paradoks. I nie jestem wegetarianinem.[/COLOR]

Więc skupmy się na tym co ważne.

A jeśli mam się posłużyć epickim porównaniem to fundacje powinny być tnącym ostrzem wielowarstwowej katany, którą tworzymy.
[COLOR=Silver]
I bardzo to ładne choć zaczerpnięte z kultury Dalekiego Wschodu. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Dobry pomysl byl dogomanianki z Torunia ,ktora chce zrobic "zakupy" . nalezy miec dowody i zbierac dowody.[/QUOTE]
Rozumim, że to ma być tzw. zakup kontrolowany, tylko czy będzie nagrywany? albo jakaś dodatkowo osoba jako świadek? wiecie, o co biega, zeby potem dogomanka nie beknęła w dobrej intencji, bo sie policja do czegośtam przylepi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Cajus JB to po jakiego diabla na watku ktory nie ma nic wspolnego piszesz bzdury typu jedna pani drugiej pani. A pozniej udajesz niwiniatko ze to sprawa ktora nie dotyczy watku. Na kazdym watku gdzie sie pokazesz to niczego madrego nie wnosisz do tematu.:angryy:[/QUOTE]

Ja piszę bzdury? Nie wiem co ma wspólnego holocaust z wątkiem.

Skoro nie wnoszę niczego mądrego do tematu na żadnym wątku to nie ma sensu abym się tu odzywał.

Sugestie, które napisałem kilka stron temu możesz uznać Ada-jeje za bzdurę. Na pewno Wasze doświadczenie jest większe i większa skuteczność.
Tyczy się to też wszystkich apeli. Szkoda czasu jak mogę popisać bzdury na swoich wątkach, galeriach i profilach.

Link to comment
Share on other sites

Może się uspokójmy i pomyślmy wspólnie co robić.

Cajus JB, nie mam zamiaru edytować swoich wypowiedzi, bo każdy kto chodził do szkoły wie, jakich Niemców miałam na myśli. A każdy ma prawo do własnego zdania i formułowania wypowiedzi. I nie weszłam tu po to, żeby robić zadymę, tylko wspólnie pomóc psom.

Poprosiłam o pomoc Emira oraz napisałam do Uwagi, może zajmą się tematem. Sprawa jest poważna i giną zwierzęta. W męczarniach.

Link to comment
Share on other sites

Tak, właśnie , uspokójmy się, trzeba trzeźwo oceniać sytuację. Przede wszystkim nie ma jednoznacznych dowodów, są tylko relacje ludzi, trzeba to wszystko jakoś sprawdzić i zweryfikować, sprawą ma sie zająć nasza lokalna organizacja, większośc polskich organizacji i stowarzyszeń prozwierzęcych wie o tej sprawie, nie ma sensu ich bombardować już mailami. Powiadamianie wszystkich mozliwych mediów też na razie nie jest konieczne.Spokój, spokój i jeszcze raz spokój.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...