Jump to content
Dogomania

Pomocy!! Podkarpacie - psy giną w "smalcowni", cała wieś kupuje smalec psi!!!


majuska

Recommended Posts

[quote name='majuska']Tak, właśnie , uspokójmy się, trzeba trzeźwo oceniać sytuację. Przede wszystkim nie ma jednoznacznych dowodów, są tylko relacje ludzi, trzeba to wszystko jakoś sprawdzić i zweryfikować, sprawą ma sie zająć nasza lokalna organizacja, większośc polskich organizacji i stowarzyszeń prozwierzęcych wie o tej sprawie, nie ma sensu ich bombardować już mailami. Powiadamianie wszystkich mozliwych mediów też na razie nie jest konieczne.Spokój, spokój i jeszcze raz spokój.[/QUOTE]
Zdecydowanie racja. Pośpieszne i chaotyczne działania, choć powodowane szlachetnymi odruchami, mogą więcej zepsuć niż pomóc.
Tu trzeba dowodów. A podejrzewam, że nie jest łatwo zdobyć te dowody - pewnie chłop nie ma wielkiego szyldu "smalec psi tanio". Taka sprzedaż odbywa się pokątnie.
Marzę tym, żeby w tym kraju można było pójść z takimi podejrzeniami na pierwszy lepszy komisariat i mieć pewność, że zrobią wszystko co trzeba.
I o tym, żeby media trąbiły o takich sprawach - bo jeśli choć jedną osobę ruszy to warto.
Ale póki co - po pierwsze potrzeba dowodów. Bo, abstrahując od tej konkretnej sprawy: łatwo zyskać opinię "tych nawiedzonych od psów", których nikt nie będzie traktował poważnie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ra_dunia'][URL]http://wyborcza.pl/1,75480,8720913,Szesc_psow_w_sloiku.html[/URL]

A to czytaliście? Taka prowokacja jest koniecznie potrzebna.
Majuska - powodzenia.[/QUOTE]


jaka ciemnota ,wyksztalcenie i zasobnosc nie ma znaczenie i to zadnego.takich to bym:snipersm:

Link to comment
Share on other sites

To straszne... I na dodatek dzieje sie w moim wojewodztwie, az wstyd...
Ale dziewczyny z Rzeszowa, pare lat temu slyszalam, ze w Rz tez mial(ma?) miejsce ten proceder - jakies starsze malzenstwo zabijalo psy i robilo smalec sprzedajac go chyba na placu Balcerowicza, czy ktoras z Was tez sie antknela na taka informacje? Mam nadzieje, ze to tylko legenda miejska...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mtf zalesie']po zakldac watek jak sie tylko klika i nic z tego nie wynika
nie raz byla na dogo sprawa smalcowni -ostatnio chyba z bialej robila to fundacja viva
nie moge zrozumiec dlaczego ktos majac tam kontakty nie poprosi o zalatwienie sprawy fundacji tylko bije piane na dogo a smalec dalej sie produkuje[/QUOTE]

o jakich ty kontaktach mówisz ? Majuska z Rzeszowa która pofatygowała sie tam sprawdzić dom dla psa z Wrocławia, przy okazji wizyty przedadopcyjnej dowiedziała sie o tym procederze. To od nas jakieś 80 km, tereny nam zupełnie obce i obcy ludzie. A ci którzy jej o tym powiedzieli mają własne zwierzęta / psy, konie/ i zwyczajnie boją się o siebie i swój dobytek. Monitowałyśmy w kilku miejscach, a odpowiedziało jedynie Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt i mam nadzieję że zbadają sprawę i zrobią co należy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mtf zalesie']po zakldac watek jak sie tylko klika i nic z tego nie wynika
nie raz byla na dogo sprawa smalcowni -ostatnio chyba z bialej robila to fundacja viva
nie moge zrozumiec dlaczego ktos majac tam kontakty nie poprosi o zalatwienie sprawy fundacji tylko bije piane na dogo a smalec dalej sie produkuje[/QUOTE]

widzę ,że dobrze się orientujesz w spawie smalcowni , może w takim razie zamiast krytykować Ty uruchomisz kontakty i pomożesz

Link to comment
Share on other sites

słabo się robi od tych wpisów
od rad co kto powinien i dlaczego
od pouczeń i instrukcji
ale żadnej realnej pomocy
ktoś wpadnie na wątek , przeczyta 3-4 posty i bach ! już do klawiatury i same złote myśli lecą
dziewczyny z Rzeszowa to poważne i odpowiedzialne osoby
założyły wątek z nikłą nadzieją na pomoc
niestety ich obawy się potwierdzają
liczysz człowieku ,to licz na siebie

Link to comment
Share on other sites

zgadzam się z figa33, nic! dobre rady, powtarzające się, żadnego działania, a od początku śledzę ten wątek. niestety ja nie mogę pomóc bo zupełnie z innej części kraju jestem. Niestety najpierw potrzebne są dowody, a każdy się boi je zdobyć, nie dziwię się, ale tak to nic nie zdziałamy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']zgadzam się z figa33, nic! dobre rady, powtarzające się, żadnego działania, a od początku śledzę ten wątek. niestety ja nie mogę pomóc bo zupełnie z innej części kraju jestem. Niestety najpierw potrzebne są dowody, a każdy się boi je zdobyć, nie dziwię się, ale tak to nic nie zdziałamy.[/QUOTE]

a co wy innego robicie

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]nie moge zrozumiec dlaczego ktos majac tam kontakty nie poprosi o zalatwienie sprawy fundacji [/QUOTE]
I ta fundacja i wiele innych fundacji i stowarzyszeń zostało powiadomionych, jeżeli nie możesz zrozumieć niektórych spraw to może popytaj bezpośrednio w fundacjach dlaczego nie wszystkimi sprawami sie zajmują.
[QUOTE]po zakldac watek jak sie tylko klika[/QUOTE]
nie tylko się klika na wątku, używa się tez maili, PW i telefonu
[QUOTE]po zakldac watek[/QUOTE]
być może właśnie po to:
[QUOTE]odpowiedziało jedynie Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt i mam nadzieję że zbadają sprawę i zrobią co należy.[/QUOTE]

Po raz kolejny i ostatni powtórzę, jestem osoba prywatną , fizyczną i nie przeprowadzę żadnej prowokacji, mam swoje powody, o których nie muszę tutaj pisać.

Link to comment
Share on other sites

zacytowałaś a nie przeczytałaś, nie chciałam was krytykować tylko tych co to forum zaśmiecają, napisałam że nie mam jak tam jechać żeby pomóc, a narazie są potrzebne dowody i same tak pisałyście, że najpierw dowody a później rozgłaszanie. Ja chętnie pomogę jeśli chodzi o informowanie fundacji, organizacji itd. jeśli będą dowody albo będzie to po prostu w pewnym czasie potrzebne :) Jak będę w krakowskim toz-ie, a w najliższym czasie tam się wybieram to się dowiem co w tej sprawie można zrobić.

Link to comment
Share on other sites

trudno zeby ktos jechal zbierac dowody z innego wojewodztwa,mozna zapytac sie o rade jak i co zrobic tych co mieli podobne przypadki.jak bedzie smalcownia w mazowieckim to mozesz do mnie napisac napewno pojade nie urzadzajac zbiorki na benzyne a teraz przestan klikac tylko rusz tylek.za benzyne ci zwroce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mtf zalesie']trudno zeby ktos jechal zbierac dowody z innego wojewodztwa,mozna zapytac sie o rade jak i co zrobic tych co mieli podobne przypadki.jak bedzie smalcownia w mazowieckim to mozesz do mnie napisac napewno pojade nie urzadzajac zbiorki na benzyne a teraz przestan klikac tylko rusz tylek.za benzyne ci zwroce[/QUOTE]

Może zastanów się nad tonem swojej wypowiedzi...
Słów mi po prostu brak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mtf zalesie']kontakty w sprawie smalcowni zalatwianej przed chyba 2 laty mozna znalezc klikaja na storne fundacji viva-sprawe zalatwial prezez czarek z karina ta ktora jest w kancelarii przezdenta obecnie.watek mozna znalezc na dogo a jak nie to zadzwonic[/QUOTE]

oczywiscie , jasna sprawa , majuska do tej pory leżała na kanapie , popijała kawę i tak sobie machnęła z nudów wątek na dogo
a nuż się rozwinie , pogadać będzie można , POKLIKAĆ , kto wie
ot , towarzyskie spotkanie
a już napisać do Vivy ( i nie tylko , o zgrozo !) to już nikt na to nie wpadł , skąd

dziękujemy za tak pomocne rady
w spokojnym i miłym tonie udzielane

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...