Jump to content
Dogomania

Błagamy o pomoc- to my psy węgrowskie ze zlikwidowanego schronu


kasiaprodex

Recommended Posts

[quote name='Olga132']Enia tekst jest super tylko że teraz trwaja juz dwie aukcje cegiełkowe- jedna sie kończy chyba jutro a druga:
[URL]http://www.allegro.pl/item263249398_sytuacja_krytyczna_emir_wzywa_pomocy_.html[/URL]

wystawiłam wczoraj zanim napisałyście ze chcecie tekst na allegro przygotowac - tak więc teraz nie wystawie jeszcze jednej aukcji cegiełkowej.
Ale jak te sie pokończa to wystawie z tym tekstem[/quote]
Olga- i co z tą aukcją ? Będzie następna ?. Sorry że jestem taka upierdliwa, ale z tego co piszecie sytuacja u Emir nie wygląda różowo a z "dobrego" allegro można wyciągnąć nawet kilka tysiaków. Więc... ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 6.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mośka']Zapomniałam: przejeżdżałam wczoraj przez Węgrów. I w związku z tym nie mogłam usnąc...
Na rondzie wjazdowym od strony Warszawy siedział młody onkowaty psiak.
Zatrzymaliśmy się i gdy wyszłam z samochodu zobaczyłam w rowie drugiego, śpiącego właśnie psa ( cały czarny, podobny do Mrówki, gruby, podejrzewam,ze to szczenna suka)).
Ten onkowaty ze strachu szczeknął jak się zbliżałam budząc czarnego.
Biedactwo zerwało się i w potwornej panice w nogi przez ulice. Cała zamarłam, ale na szczęście akurat nic nie jechało. W samochodzie mieliśmy karmę, więc szybko ją wyrzucilismy. Mlody podszedł kulejąc (potracony pewnie, wychudzony), ale o dziwo nie zjadł tylko powąchał i patrzył za tym czarnym, który się gdzieś ukrył. My patrzylismy tak z 10 metrow.
Jak zaczelismy sie oddalac do samochodu - wrocil ten czarny znow biegnac przez ruchliwa ulice. Mlody go "zawołał" do jedzenia.
Serce mi pekło :placz: Gdy probowalam sie choc o krok zblizyc -znow panika...NIestety nie pomyslalam nawet by cyknac telefonem fotke, bo bylam w stresie,ze ktorys wpadnie lada chwila pod samochod. W dodatku zatrzymalismy sie w ruchwliwym miejscu i juz niecierpliwi trabili :mad:
Jak odjeżdzaliśmy - psy podeszły do jedzenia...

[B]EDYTA -lub inni Węgrowiacy[/B] - proszę - sprawdźcie czy one tam koczują...
Moze zrobcie jakies zdjecia jak sie uda. Tylko blagam -ostroznie, bo ta ulica taka ruchliwa :shake: (glowny wjazd do Węgrowa).[/quote]


Te psiaki nie są jedynymi które koczują w Węgrowie...:-(
Jest tam sporo bezdomnych psów. A jeszcze więcej jest ich w okolicznych wsiach:placz: Np. w Liwie koło Węgrowa jest chyba 6 bezdomnych psiaków...
Jak tam jeżdżę to staram się je dokarmiać ale nic wiecej nie mogę:-(

Link to comment
Share on other sites

Baffi masz racje , ja tez przejezdzam przez Liw i widać
to gołym okiem, Borzychy to samo- masowo wyrzucane psy, Łochów i inne ościenne wsie....
koszmar pod tym Węgrowem:shake: teraz ma każdy w nosie te psy......
a ten z uszkodzona łapką koczuje przy rondzie odkąd Chrupek go widziala i nie dał sie złapać, pisała tu na wątku chyba.........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']zobacz Olga te aukcje - nasz Wegrowski Czaruś na jednej z fot!
[URL]http://www.allegro.pl/item260979291_afn_pomoz_nam_nadal_pomagac.html[/URL][/quote]
tak widziałam - chyba niektórych nie obowiązuja prawa autorskie bo to nie one robiły zdjecie a nawet sie nie zapytały czy mozna je publikować!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']Baffi masz racje , ja tez przejezdzam przez Liw i widać
to gołym okiem, Borzychy to samo- masowo wyrzucane psy, Łochów i inne ościenne wsie....
koszmar pod tym Węgrowem:shake: teraz ma każdy w nosie te psy......
a ten z uszkodzona łapką koczuje przy rondzie odkąd Chrupek go widziala i nie dał sie złapać, pisała tu na wątku chyba.........[/quote]

No to mnie dobiłyście :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']Baffi masz racje , ja tez przejezdzam przez Liw i widać
to gołym okiem, Borzychy to samo- masowo wyrzucane psy, Łochów i inne ościenne wsie....
koszmar pod tym Węgrowem:shake: teraz ma każdy w nosie te psy......
a ten z uszkodzona łapką koczuje przy rondzie odkąd Chrupek go widziala i nie dał sie złapać, pisała tu na wątku chyba.........[/quote]
a jeszcze gorzej jest z traktowaniem psów w tamtych okolicach!
90% psów trzymane są na krótkich ciężkich łańcuchach, bez porządnej budy bez dostępu do świeżej wody, do jedzenia jakieś zgniłe odpady...:shake:
koszmar z psami na wsiach!
trzeba coś z tym zrobić...
tylko co...??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baffi2']a jeszcze gorzej jest z traktowaniem psów w tamtych okolicach!
90% psów trzymane są na krótkich ciężkich łańcuchach, bez porządnej budy bez dostępu do świeżej wody, do jedzenia jakieś zgniłe odpady...:shake:
koszmar z psami na wsiach!
trzeba coś z tym zrobić...
tylko co...??[/quote]
Masowa edukacja i oplakatowanie wiejskich szkól , przystanków, przychodni , bibliotek, sklepów itp. jak należy traktować zwierzę:roll:
ale to akcja na większą skale i my male pionki niewiele możemy......

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, jest jak jest-sytuacja wyglada tak jak wyglada, coz moge dodac. rzeczywiscie troche psow sie blaka po wegrowie, w koncu to jedna z tras przelotowych wiec ludzie sie pozbywaja.
Sprawdze ta okolice- dzis przejezdzalam tamtedy ale wiczorem , nie widzialam psiakow.Rzadko jestem w tamtrym rejonie , bo to daleko ode mnie i nie przejezdazm tamtedy raczej.
Co do psa podobnego do majo , to nie widzialam go od tamtej pory co pisalam- byc moze ktos go przygarnal, po wegrowei blakal sie tez peikny duzy czarny wilkowaty , ale wyzszy pies, nawet przygarnela go moja uczennica ale po dwoch dniach uciekl im , widzialam go pozniej pod szkola ale to tez bylo 2 tygodnie temu.
ja tu za wiele sama nie moge zdzialac.
akcja z psiakami do zrealizowania u mnie w szkole dopiero w drugim semestrze.Teraz nie mialam glowy , znow chorowalam 2 raz wtym roku szkolnym bylam na antybiotyku , mam wiele zaleglych prac w szkole.
Jutro na godzinie wychowawczej pogadam z dzieciakami, choc one juz i tak zaangazowane i staraja sie pomagac( przynjamniej te z mojej klasy)
Co do wypowiedzi Baffiego do sytaucaji na wsiach - no niesttey tak jest - nawet do rodziny gdzie jezdze to psy na lancuchu , bo boja sie ze kogos pogryza- choc agresywne nie sa- ale ludzie na wsiach sa agresywni i robia raban o byle co. Wstyd mi i tyle moge zdzialac.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o allegro to tekst jest autorstwa Enii i ogólnie to ona miała taki pomysł na tą aukcję, że już o aktualnym marketingu nie wspomnę ;) więc tak naprawdę to jej należą się podziękowania :loveu::loveu::loveu:
No to teraz kochani rozsyłamy lineczka wszędzie gdzie się da i czekamy na efekty :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']Czy my nie możemy powalczyć o karme dla Emir w Krakvecie? ktoś jest zorientowany kiedy nastepne głosowanie?[/quote]
Proponowałem to jakiś czas temu, ale nie spotkałem się z żadnym odzewem.
Głosowanie jest od 16 listopada, zgłosić należy do 15 listopada, aczkolwiek wygrać dosyć trudno. W listopadzie jest mobilizacja na Uciechów, ale możemy spróbować w grudniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']Czytalam wlaśnie,że w Uciechowie sytuacja niepewna, nie wiadomo jakie losy schronu będą, a te glosowania to "ustawione" koleżeńsko? że sie tak zapytam.......[/quote]
Dlaczego ustawione? Jest co miesiąc apel, żeby głosować to na takie na inne schronisko. Część osób to popiera, część nie. Zależy od mocy kampanii agitacyjnej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...