Jump to content
Dogomania

Karmiący szkielet... już nawet nie prosi o pomoc...


lika1771

Recommended Posts

Czy psiaki jadą do,, Pod Koniem", bo tak wyczytałam wcześniej. Jeżeli tak, to naprawdę uważajcie. W czerwcu tego roku moja sunia miała tam operację ( z tym wszystko w porządku). Rzecz działa się w wieczornych godzinach ( sprawa nagła) i dlatego tam trafiliśmy. Siedzieliśmy w poczekalni ok 4 godzin czekając na zakończenie operacji i możliwość zabrania psa do domu. W międzyczasie przynieśli bullowatego psa po wypadku samochodowym. Dwóch pijanych mężczyzn i dwie trzeźwe kobiety. Pies miał przetrącony kręgosłup, co stwierdziła pani wet- bardzo cierpiał.Wysłała ich do Warszawy do specjalisty.Nie dała nawet nic przeciwbólowego psu. Wynieśli go z gabinetu- a prawdę mówiąc wytargali- pies zsuwał im się z koca cały czas, do poczekalni. Kłócili się, czy uśpić, kto winien itd, w końcu pani wet wyprosiła ich z poczekalni. Wyciągnęli bardzo cierpiącego psa na ulicę i dalej się kłócili, w końcu pies pod wpływem ich zachowania i własnego bólu- (nie mógł się ruszyć z koca)pogryzł dotkliwie dwie osoby- właścicieli. Wcześniej, zanim ich pogryzł, pani wet wzywała straż miejską, ale niestety nie przyjechali. Za to po pogryzieniu przyjechała policja, karetka i straż.Przypominam, że pies był bez leków uśmierzających ból bo pani wet się obawiała, że nikt za nie, nie zapłaci. Właścicieli zabrało pogotowie, pomagający przy przenoszeniu psa się ulotnili, a strażnicy mieli problem, co z psem zrobić. Dzwonili do schroniska, ale że to była sobota wieczór już noc, więc nie było samochodu. Osoba ze schroniska powiedziała, że mają go przywieźć własnym. Po co o tym piszę- pies - cierpiący pies- leżał ok 4 godzin bez żadnej pomocy pani wet. Wystarczyło by, żeby mu chociaż bólu ujęła. Ale nie. Ostatecznie psem zajęła się fundacja, do której zadzwoniłam, a numer do niej znalazłam na tablicy ogłoszeń w w/w lecznicy.To co usłyszałam później od pani z fundacji, na temat miłości do zwierząt w tej lecznicy sprawiło, że będę ją omijać szerokim łukiem. Mnie takie postępowanie weterynarza z cierpiącym zwierzęciem po prostu bulwersuje.Chociaż zabieg u mojej suni był przeprowadzony perfekcyjnie. Z resztą, jak już mówię prawdę o lecznicach, to w łodzi coło dobowej lecznicy z prawdziwymi lekarzami po prostu nie ma.Byłam zmuszona odwiedzić już chyba wszystkie i zdanie mam niestety takie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 745
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Javena']Na Nk zostałam zaproszona na profil hoteliku dla zwierząt. Pytałam ,czy przyjmują zwierzeta. Dostałam odpowiedz twierdząca. Mam również tel do kierownika tego hoteliku. Można zadzwonić i dowiedzieć sie więcej. Na dogomanii nie są ,ale na innych portalach.

[url]http://nk.pl/profile/35703655[/url]

P.Longin Siemiński tel. 510 237 232

taka odp.otrzymałam
cyt:
Holtelik jest płatny, ale z tego co wiem, z szefem można sie dogadac ,to super facet i na pewno nie zedrze skóry a miejsca hotelowe są koło Sieradza, na Wojtyszkach, tam są super warunki ,mogę podać telefon do szefa. W Łodzi mamy małe przejściowe schronisko a na Wojtyszkach jest główne .[/QUOTE]

Nie dawajcie tam psów. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny w takiej sytuacji ja tez rozważałabym czy wyslać psiaki do tej kliniki w Łodzi... Skoro macie domowe tymczasy, to jest to najlepsze rozwiązanie. Żadna klinika nie zapewni tyle troski i miłości co DT. Wiem, że chcecie poobserwować psiaki zanim gdziekolwiek pojadą, ale podejmijcie rozsądną decyzję. Los tych zwierząt spoczywa na Was!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Javena']Na Nk zostałam zaproszona na profil hoteliku dla zwierząt. Pytałam ,czy przyjmują zwierzeta. Dostałam odpowiedz twierdząca. Mam również tel do kierownika tego hoteliku. Można zadzwonić i dowiedzieć sie więcej. Na dogomanii nie są ,ale na innych portalach.

[URL]http://nk.pl/profile/35703655[/URL]

P.Longin Siemiński tel. 510 237 232

taka odp.otrzymałam
cyt:
Holtelik jest płatny, ale z tego co wiem, z szefem można sie dogadac ,to super facet i na pewno nie zedrze skóry a miejsca hotelowe są koło Sieradza, na Wojtyszkach, tam są super warunki ,mogę podać telefon do szefa. W Łodzi mamy małe przejściowe schronisko a na Wojtyszkach jest główne .[/QUOTE]


Legendarne i słynne [B]Wojtyszki[/B]!!!

tam jest kilka tysięcy psów z ponad 50 gmin .. to biznes na nieszczęściu zwierząt ..
nie wierzę, że coś się zmienilo od ostatniego skandalu, który był chyba kilka miesięcy temu ..


jak dostałam zaproszenie na NK od tego Hoteliku to niemal nie padłam ze zdumienia .. ale przyjęłam, bo lepiej mieć "wroga" na oku ;)

może udało się tam zatrudnic kilku osobom, które próbują pomóc niektórym z tej masy zwierząt, polecam ich anonse i chwała im za to, ale żadnego psa tam już nie dokładajcie!!!! a tym bardziej takiego wyniszczonego!!!

Link to comment
Share on other sites

dorzucam na potwierdzenie tego co powyżej

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/178042-WOJTYSZKI-3-5-tysiAE-ca-psA-w-bez-moA-liwoA-ci-adopcji-WYA-LIJ-LIST[/URL]

i jeszcze dwa linki

[url]http://emir.eev.pl/viewtopic.php?t=205[/url]

[URL]http://fakty.interia.pl/newsroom/news/odpowie-za-znecanie-sie-nad-zwierzetami,954188[/URL]

szkoda, że nie ma już tego głównego artykułu w necie .. tam dopiero były druzgocące fotki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANETTTA'][SIZE=5][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][SIZE=4]Zglosila sie chętna klinika, wlaścielka kliniki,[/SIZE]


[SIZE=4]że zaopiekuje sie sunią i szczeniakiem u siebie w klinice.[/SIZE]

[/FONT][/COLOR][COLOR=#717171][FONT=Arial]
[/FONT][/COLOR][COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][SIZE=4]http://redwet.pl/[/SIZE]

[/U][COLOR=Black]cytuje słowa ..z meila

[/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]..........[B]....chwyciła mnie za serce ta sunia biała karmiaca strasznie wychudzona jeśli jeszcze nie ma wsparcia w jej sprawie to ja moge przyjąć ją do mojej kliniki razem z jej dziecmi proszę dać znać.......





[/B][/FONT][/COLOR][/QUOTE]


Ta klinika jest kilka kilometrów ode mnie. Całodobowa, zdaje sie ze wspólpracuje z Emirem.

Na jak długo sunia miałaby tam jechać? I kto pilnowałby adopcji?

Link to comment
Share on other sites

Napisałam o lecznicy ,,Pod Koniem", bo takie są fakty. Profesjonalizm połączony ze znieczulicą. Ale podkreślam profesjonalizm. Może nie pogłaszczą, ale za kasę zadbają.A jakby jeszcze ktoś codziennie odwiedził w różnych porach- to będzie ok. Tak myślę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ilon_n']Legendarne i słynne [B]Wojtyszki[/B]!!!

tam jest kilka tysięcy psów z ponad 50 gmin .. to biznes na nieszczęściu zwierząt ..
nie wierzę, że coś się zmienilo od ostatniego skandalu, który był chyba kilka miesięcy temu ..


jak dostałam zaproszenie na NK od tego Hoteliku to niemal nie padłam ze zdumienia .. ale przyjęłam, bo lepiej mieć "wroga" na oku ;)

może udało się tam zatrudnic kilku osobom, które próbują pomóc niektórym z tej masy zwierząt, polecam ich anonse i chwała im za to, ale żadnego psa tam już nie dokładajcie!!!! a tym bardziej takiego wyniszczonego!!![/QUOTE]

Nie wiem,nie słyszałam .Pewnie dlatego szukają przez Nk chętnych. Dobrze,że niektórzy bliżej znają sytuację.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ilon_n']javena, znalazłam jeszcze obrazki fragmentów "hotelu dla psów i ptactwa domowego" w Wojtyszkach ..

[IMG]http://bi.gazeta.pl/im/3/4360/z4360873X.jpg[/IMG]

[IMG]http://bi.gazeta.pl/im/1/4360/z4360871X.jpg[/IMG][/QUOTE]

No cóż,nie wiedziałam:shake: .Chciałam tylko pomóc. Zamiesciłam już ostrzeżenie na Nk.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie.
Suni do Siemińskich nie oddamy.
Sunia ma tymczas w Krakowie do którego pojedzie na początku października.
Dzisiaj jedzie do Kliniki "Pod koniem", jak się tam znajdzie poprosimy dziewczyny z Łodzi, żeby ją doglądały. Miejsce tam załatwione jest przez podwójne znajomości,

Co do adopcji suni. Jeśli Pani Ewa M. chce sunie do pilnowania podwórka to na to jest jeszcze za wcześnie. Zresztą poday był tel. kotaktowy może zadzwonić.

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem w stanie pomóc. Ale cały czas śledzę losy tych psiaków. Zobaczę po wypłacie może uda mi się wygospodarować jakąś niewielką kwotę to przeleje. Żeby tylko już teraz życie tych psiaków nabrało barw i było szczęśliwe, żeby zaznały ciepła i miłości, niech ktoś otoczy je troską na jaką zasługują. Niech wszystko uda się jak najlepiej!!!
Bo każde zwierzę które zabiera człowiek zasługuje na miłość i całą resztę że względu na to co takie zwierzątko daje temu człowiekowi, a jest to naprawdę dużo. Żaden człowiek nie potrafi być takim wspaniałym przyjacielem jak zwierzę, a szczególnie pies.
Jak krótko opisać psa? Jest wierny oddany bez względu na wszystko, kocha bezgranicznie i bezwarunkowo, nie ocenia, a a tacy "ludzie"(którzy nie zasługują na to żeby tak ich nazywać)jak właściciel tych trzech szkieletów zupełnie nie potrafią tego docenić. Dla mnie to nie są ludzie to są istoty które niewiadomo jak nazwać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1968']Aneczko Ty jestes rozsądna dziewczyna więc Twoje decyzje sa jak najbardziej trafne.[/QUOTE]
Zaraz rozsądna:)
uzgadniam tu z dziewczynami.
ja myślę, że a adopcje jeszcze ciut za wcześnie, dajmy im kilka dni. W tej chwili grają emocje, niech zainteresowana przemyśli czy jest w stanie opiekować się wycieńczona sunią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']A jakieś konkrety?[/QUOTE]

wiele juz bylo takich sytaucji na dogo ze do czasu wyjasnienia sprawy (a polskie prawo ma czas) psy staja sie jakby "depozytem" i pomimo ze moga byc w hotelu czy dt nie mozna podpisac na nie umowy adopcyjnej;), potencjalny ds musi sie z tym liczyc i do czasu rozwiazania procederu jest tylko domem tymczasowym, mam jednak nadzieje ze "wlasciciel" zrzecze sie psiakow:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...