Jump to content
Dogomania

ilon_n

Members
 • Posts

  3321
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Converted

 • Biography
  Zawodowo nauczam. Na co dzień pomagam wszelkim zwierzętom na ile tylko mogę.
 • Location
  Toruń
 • Interests
  Życie w pełni.
 • Occupation
  matematyk - informatyk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ilon_n's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. skrzynka pełna, więc piszę w profilu:)Szukam kogoś do wizyty przedadopcyjnej w Toruniu dla haszczaka z lańcucha. Domek milośników rasy ( z Fb), chyba idealny, jednak nie chciałabym oddawać psa bez wizyty.

  Czy mogę liczyć na pomoc?Pozdrawiam serdecznie! Marysia

 2. Zapraszam na bazarek świąteczny z karteczkami i bilecikami do prezentów dla ONki Fortuny:

  http://www.dogomania.pl/forum/thread...znice-do-10-12

  Nie wysyłaj bliskim SMSa z życzeniami na święta! Kup kartkę! :smile:

 3. Czy Dino wciąż u Donki, czy już zmienił adres pobytu? Organizuję transport na trasie Toruń - okolice Wawy na najbliższą niedzielę. Można by to jakoś wykorzystać dla Dina, bo z Torunia do Brodnicy już żabi skok i pewnie łatwiej byłoby coś skombinować. Pozostałby tylko jeszcze mini-problem jak dostarczyć Dino do Piaseczna, bo stamtąd rusza auto i gna prosto do Torunia (niestety kierowca musi zmieścić się w limicie km, więc nie może zjeżdżać z trasy). Służę pomocą, kontakt do mnie bez zmian dostępny w sygnaturze.
 4. hej, masz zapchaną skrzynke, proszę cię zgłoś się do mnie sprawa życia lub śmierci:( lub wejdź na wątek będzie szybciej http://www.dogomania.pl/forum/threads/232428-Szczeniaki-i-sunia-przy-drodze-%28

 5. Zapraszam na bazarki ,może znajdziesz coś dla siebie.

  I na zimę i na lato warto zajrzeć-co Ty na to?

  http://www.dogomania.pl/forum/thread...25-09-do-20-00

  Gadżeciarnia na całego-dla każdego coś fajnego:smile:

  http://www.dogomania.pl/forum/thread...WORZY-SIĘ

 6. zgłoście się w sprawie Husky do SOS Husky soshusky.pl Z podtoruńskiego pseudo zabrali wszystkie Husky na DT, a było ich sporo, kilkanaście. Z jednym powinno pójść łatwiej ;) edit pytanie tylko czy to na pewno Husky czy może malamut (patrzę na fotkę, ale trochę za mało szczegółowa). W razie co SOS Husky współpracuje z Fundacją Adopcje Malamutów, więc i tak dobrze by trafił.
 7. Z akcją „rozbicia” w tym przypadku jest już za późno, o ile znalazłyby się jakieś podstawy do interwencji. Już wyjaśniam. To nie jest w świetle prawa pseudohodowla. Sprawdziłam OSPR Kennel Club, jest zarejestrowanym związkiem z datą 21 luty 2012, czyli powstał po wejściu nowelizacji ustawy, ale działa zupełnie legalnie i każdy członek (w tym przypadku hodowla Amore Mio) ma prawo pod szyldem tego klubu działać jako legalna hodowla psów. A to oznacza, że mają prawo je rozmnażać, sprzedawać i wystawiać metryki. Takich związków w PL powstało więcej. Do tej pory był monopol na tego typu działalność i miał go ZKWP, który zrzeszał wśród wielu członków również ludzi złej woli hodujących psy w warunkach urągających wszelkim żywym istotom. Więc to, że powstały inne kluby nie jest wcale złem samym w sobie. Liczą się intencje ludzi, którzy w nich działają lub są zrzeszeni. A jak wszyscy wiemy ludzie bywają przeróżni, jedni zwierzęta szanują, inni będą robić z nich wszelki użytek – nawet pod marką ZKWP czy jakąkolwiek inną. Widziałam różne legalne hodowle z ZKWP, widziałam warunki i sposób traktowania psów przez ich właścicieli. Nie było słodko i czule, a to były podkreślam te jak dotąd uważane za „legalne”. Więc nie można wrzucać wszystkich do jednego worka, bo wśród tych nielegalnych, które też widziałam spotkałam takie, w których psy miały prawdziwy raj w porównaniu do tych wyżej. Jedyną podstawą do działania w takich przypadkach może być zaniedbanie zwierząt, znęcanie się czy rażące warunki ich utrzymania. Podsumowując, liczba ogłoszeń i ich rozmaitość w przypadku hodowli Amore Mio działającej pod szyldem OSPR Kennel Club sama w sobie nie jest wykroczeniem czy łamaniem ustawy. I nie ma czego tu „rozbijać”, bo to nie jest proceder nielegalny, jak było w przypadku Trutowa czy innych tego pokroju podtoruńskich ćwoków, którzy w chlewach po kryjomu rozmnażają psy na zarobek sprzedając je często chore i pokaleczone na stacjach benzynowych. Dzięki Nuta le Bób znany jest dokładny adres tego miejsca, więc najlepszym sposobem jest wysłać tam kogoś z Włocławka na ogląd sytuacji „z partyzanta”, ewentualny dyskretny wywiad z okolicznymi itp. Tylko w ten sposób można poznać zaplecze tej hodowli i warunki w jakich przebywają psy, żeby mieć pewność, że wszystko jest OK. We Włocławku jest też odział TOZu, nie znam tych ludzi i ich praktyk, ale można się do nich zwrócić z zapytaniem co wiedzą o tej hodowli, a jak nic to niech się zainteresują w zakresie kontroli podkreślam _warunków bytowania_. Bo nic więcej tutaj nie można podważać.
 8. BAZAREK DLA ZWIERZAKÓW Z JĘDRZEJOWA ZAPRASZAM

  http://www.dogomania.pl/forum/threads/230683-SUPER-BAZAR-coś-dla-domu-filmy-książki-i-wiele-innych-do-22-08-NA-SOZ-JĘDRZEJÓW

 9. Bazarek zakończony.

 10. Witaj,

  masz pełną skrzynkę - polecono mi Cie jako osobę z Torunia mogącą wykonać wizytę przedadopcyjną, jeśli mogłabyś nam pomóc to daj znać i podaj mi swój tel, zadzwonię ze szczegółami :smile:

  Pozdrawiam

  Eliza

 11. Z moim facetem żyła za pan brat, spała mu prawie na głowie, później w nogach, wychodziła z nim na spacerki, głaskał itp .. wyraźnie preferowała być ze mną i z córą, ale traktowała nas wszystkich dość symetrycznie .. nie było widać żadnych uprzedzeń. zresztą na jednej fotce z mojego domu widać Pusię tuż za głową mojego (ucięta na granicy fotki). Kontakt był bardzo OK. Spróbujcie podzielić się obowiązkami z nią związanymi np. karmienie i spacerki z Pusią (z racji dystansu na długość linki) Twój chłopak a bliższe czynności (żeby zaoszczędzić wszystkim stresu) póki co Twoje .. jak Pusia pokojarzy Twojego chłopaka z czymś pozytywnym i przyjemnym to załapie lepszy kontakt. A może ona potraktowała go jak intruza (powrót w nocy, wcześniej go nie było), a Pusia bardzo pilnuje domu, u nas szczekała na "nowych" ostro, ale szybko nauczyła się kto należy do stada domowego i przestała ..
 12. Izo, podaliśmy Pusi zastrzyk dzisiaj w Poznaniu przy przekazywaniu Basi, więc następny pojutrze .. w sumie warto zrobić jej przegląd i ocenić te ropniaki, ale to przy okazji tej samej wizyty wet może zerknąć. Tak więc po 1/4 tabletki metronidazolu dziennie aż do wyczerpania (on działa na beztlenowce, więc zatrzymuje proces powstawania ropni, tabletki były załączone) a antybiotyk w piątek .. taka mała karteczka z opisem powinna być w książeczce zdrowia Pusi :) jeśli chodzi o podanie Pusi tabletki, to bez smakołyku z "zawiniątkiem" czyli małego oszustwa nie jest to łatwa rzecz, Pusia zdecydowanie kąsa przy podawaniu jej tabletek do pyszczka z nadziąślakiem zaś trzeba zadziałać dość szybko póki jest naprawdę mały, bo krwawienie z dziąsła zwykle jest duże, im większy nadziąślak tym większy problem, wypalanie małego zajmie parę minutek (2-3), nie wpływa to zbyt obciążająco z punktu widzenia ilości narkozy, a ząbki można jej obczyścić już w trakcie stopniowego wybudzania .. ultradźwięki nie wymagają całkowitej nieprzytomności .. tak więc nasza wetka uznała, że sterylka + kosmetyka przepukliny + mały nadziąślak + kamień dają się zrobić na tej samej narkozie i w podobnym czasie .. szkoda sunię męczyć więcej niż raz ..
 13. Izo, masz rację, Pusia na pewno przeżyła dziś serię zdziwień i zawodów przekazywana z rąk do rąk, więc tym bardziej trzyma się kurczowo osoby i miejsca gdzie doświadcza troski i opieki. W kwestii podejrzenia o rujkę, też pierwotnie o tym myślałam, ale to trwało niedługo i zupełnie się wyłączyło po ustabilizowaniu sytuacji w stadzie .. Pusia ustanawia w ten sposób swoją zwierzchność nad innymi ;) .. taki przejaw dominacji .. Pusia ma na sobie wszystkie zapachy świata, Perełka z racji utraty wzroku patrzy na świat węchem i taka Pusia jest dla niej bardzo trudnym zjawiskiem ;) Swoją drogą przydałaby się Pusi kąpiel, ale póki co trzeba poczekać aż się pogoi i ropnie zejdą .. Antybiotyki i przeciwzapalne zaczęły już działać, ale te 2 wcześniej powstałe ropnie być może będą wymagały nacięć .. z kąpielą trzeba się wstrzymać i wytrzymać aurę zapachów Pusi jeszcze trochę ;) Dziewczyny, dzięki za wzorowo dograną sztafetę. Cała podróż Pusi na medal. I równie duże dzięki za dalszą troskliwą opiekę nad nią .. przyznam, że ta Mała skradła mi serce ..
×
×
 • Create New...