Jump to content
Dogomania

Ostatnia operacja Oskara! Bardzo prosimy o wsparcie finansowe!


erka

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja moge obiecac jeszcze jeden bazarek za jakis czas...
kolega z bazarkowego wątku na zadluzone psiaki - Mars znalazł dom! :)
normalnie płakac mi się chce z radości!
tyle ze jeszcze dług Marsa nie spłacony...bagatela 2.300 zł...
wiec trzeba by zmontowac jakas ekipe do reklamy wątku tych zadluzonych szczęsciarzy!
pomysle nad jakims chwytliwym tekstem...a wzorek zgapie z zaproszenia ktore wczoraj dostałam, ale piekne mowie Wam :)

Link to comment
Share on other sites

Podaję rozliczenie Oskarka, które umieściłam w drugim poście.

[COLOR=darkorchid]Rozliczenie :[/COLOR]
[COLOR=royalblue]Wydatki :[/COLOR]
80 zł - rtg łapki /2 zdjęcia w lecznicy w Kielcach/
100 zł - transport do Chorzowa
430 zł operacja i kastracja + leki na 5 dni
20 zł wizyta z łapą w Chorzowie
12 zł Dermatol x 3 saszetki,
40 zł Advantix na kleszcze
6,86 gentamycyna
31,99 zł- essentiale
12 zł- hepatiale
25 zł- dexapolcort
120 zł- wizyta u weta w Tychach
5 zł- bad.moczu

200 zł - na potrzeby dt na sierpień/ w tym koszty wyjazdów do wetów, mięsa, które Jaaga daje oprócz suchej karmy/

Razem: [B]1082,85 zł[/B]

[COLOR=royalblue]Wpłaty:[/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=black]25 zł - Ajula[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]10 zł - Elka_Ka[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]15 zł - Ajula[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]100 zł - NN[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]50 zł - mag.da[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]200 zł - furciaczek[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]20 zł - Kam[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]30 zł - Hanna J.[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]20 zł - Elka_Ka[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]20 zł - Baster i Lusi[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]30 zł - Bamboo[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]15 zł- Javena[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]10 zł - mama Alfika[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]10 zł - Miła od Gucia[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]10 zł - Katarzyna Sz.[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]20 zł - bico[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][COLOR=#000000]Razem:[B]585 zł[/B][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=royalblue][B][COLOR=#000000][/COLOR][/B][/COLOR]
[COLOR=royalblue][B][COLOR=#000000]Saldo: [/COLOR][COLOR=red]- 497,85 zł[/COLOR][/B]

[COLOR=black]Czyli na dzisiaj dług Oskarka wynosi 497,85 zł:(. A jeszcze czeka go teraz druga operacja , no i ta buda, którą tez koniecznie trzeba kupić.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Dlatego nadal bardzo prosimy o wsparcie dla psiaka:).[/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Biedny Oskar. Tyle osób mu już pomogło, a tu końca nie widać. W tym tygodniu jeszcze operacja.
Wczoraj biegal z dziećmi jak szalony. chyba czuje się lepiej i jakby minimalnie przytył. Musiał mieć juz naprawdę długo uszkodzoną wątrobę, skoro tak trudno sie regeneruje. Niestety, Oskar dalej pije i sika. Nie wiem, czy to może być przy chorej wątrobie, czy jednak cos się dzieje w nerkach?

Link to comment
Share on other sites

Nerkowcy mogą mieć problem z oddawaniem moczu, w kolejnym etapie chudną, wymiotują natychmiast po zjedzeniu i pojawia się wstręt do wody. Mam smutne doświadczenie, 3 przypadki moich dalmatynów, których już nie ma ze mną :-( Oczywiście tylko badania krwi, w tym próby wątrobowe, dadzą jednoznaczną odpowiedź na to czy nerki są uszkodzone czy nie

:sweetCyb:Neruś zaprasza na bazarek na swoją lepszą przyszłość:sweetCyb:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']
[COLOR=black]Czyli na dzisiaj dług Oskarka wynosi 497,85 zł:(. A jeszcze czeka go teraz druga operacja , no i ta buda, którą tez koniecznie trzeba kupić.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Dlatego nadal bardzo prosimy o wsparcie dla psiaka:).[/COLOR]
[/COLOR][/QUOTE]
ojoj to jeszcze dużo pieniążków potrzeba
prosimy o wsparcie!

Link to comment
Share on other sites

Podnosimy Oskarka dalej prosząc o pomoc dla niego.
On jeszcze nigdy nie był tak szczęśliwy, jak teraz , chociaż łapa chora i jeszcze cos niedobrego dzieje sie w organiźmie ,ale mamy nadzieję,że jeszcze będzie nie tylko szczęśliwy, ale i zdrowy :).

Link to comment
Share on other sites

To może być objaw moczówki prostej
[QUOTE]Podstawowymi objawami moczówki prostej są wzmożone pragnienie i nadmierne siusianie. Kiedy takie zwierzę trafia do lekarza i zostaje przeprowadzone badanie moczu, w wynikach uzyskuje się jego niski ciężar właściwy. Pies dotknięty tym schorzeniem nie wykazuje natomiast cech odwodnienia. Jednakże bardzo często notuje się spadek masy ciała.
Nie zauważono, by któraś z ras psów albo któraś z płci miała szczególną skłonność do zapadania na tę chorobę. Stwierdzono jednak inną prawidłowość: częściej dotyka ona zwierząt starszych niż młodych.[/QUOTE] [URL="http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art2757,choroba-staruszkow.html"]link[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elka_Ka']Ooo ranyy! jeszcze tyle brakuje:crazyeye: a ja już miałam nadzieję, że Oskarek jest już chociaż na dzień dzisiejszy oddłużony:mdleje:[/QUOTE]

Nie dość ,że nie oddłużony, to nie ma kasy na następną operację, nie mówiąc o budzie:(.

Mefi, to rzeczywiście może być to, ale dlaczego nie wpadli na to weci, którzy badali Oskarka:roll:.

Link to comment
Share on other sites

Tylko Oskar właśnie nie wysikuje białka. Sara i Łatka wysikują i muszą dostawać karmę wysokobiałkową, zeby nie spadać z wagi, bo tracą wiekszość białka. Białka mają w moczu bardzo duzo, a Oskar właśnie cały mocz w normie, oprócz zaczęszczania. Wyniki z krwi również, oprócz wątroby.
Nie orientujecie się, czy jakimiś badaniami mozna to diagnozować? Mam lek na moczówke prostą, ale tam jest tyle przeciwskazań, że choroba musi być dokładnie zdiagnozowana, zeby nie zaszkodzić, zamiast pomóc.

Link to comment
Share on other sites

ciotki- zmiencie tutuł wątku, sytuacja Oskara jest dramatyczna i taki musi byc tytuł
"oskar-brak pieniędzy na kolejną operację, niepewna diagnoza!!brak budy i długi!" może to chwyci więcej więcej nowych ciotek i wujków, kasa sama sie nie uzbiera przeciez, z mojego bazarku wiele psina nie dostanie bo dziele to na 3 psy.
buosz..załamana jestem dzisiaj, nasza Miśka nie daje się zaszczepić żadnemu wetowi, robi demolke..jest tak sparaliżowana strachem...
jak podać jej szczepionke od wścieklizny, skoro zaden wet nie sprostał temu, a znowu jakby nam pozwoliła zrobic sobie zastrzyk to wet nie moze zostawic szczepionki w domu..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alice midnight']ciotki- zmiencie tutuł wątku, [B][COLOR="#ff0000"]sytuacja Oskara jest dramatyczna i taki musi byc tytuł
"oskar-brak pieniędzy na kolejną operację, niepewna diagnoza!!brak budy i długi!" może to chwyci więcej więcej nowych ciotek i wujków, kasa sama sie nie uzbiera [/COLOR][/B]przeciez, z mojego bazarku wiele psina nie dostanie bo dziele to na 3 psy.
buosz..załamana jestem dzisiaj, nasza Miśka nie daje się zaszczepić żadnemu wetowi, robi demolke..jest tak sparaliżowana strachem...
jak podać jej szczepionke od wścieklizny, skoro zaden wet nie sprostał temu, a znowu jakby nam pozwoliła zrobic sobie zastrzyk to wet nie moze zostawic szczepionki w domu..[/QUOTE]

[SIZE="3"][B][COLOR="#800080"]Oskarek pilnie potrzebuje pomocy, operacja jest szansą na życie[/COLOR][/B][/SIZE] :modla::modla::modla::modla:

Cosik wpłaciłam, ale tu potrzebna jest zbiórka na operację i leczenie :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...