Jump to content
Dogomania

Założenie przytuliska


KasiaTOZ

Recommended Posts

[COLOR=#0000ff][COLOR=#000000]Witam,
Mamy,ja i grupka pasjonatów:smile:, szalony pomysł. Chcemy założyć schronisko dla zwierząt uratowanych z transportu na rzeź lub w inny sposób pokrzywdzonych przez los, coś na wzór Przystani Ocalenie. Mamy już na oku pewnien kawałek ziemi, który świetnie by się do tego celu nadawał, nie mamy jednak narazie funduszy na dzierżawe. Nie znamy też przepisów prawnych normujących zakładanie tego typu przytulisk. Wiemy że z założeniem nowego przytuliska jest bardzo dużo problemów więc postanowiliśmy założyć przytulisko jako TOZ. Myślimy też że na już istniejącą organizacje łatwiej będzie zdobyć fundusze. Poszukujemy ludzi do pomocy, oczywiście odpowiedzialnych, no i sponsora:/ Pisze o tym na forum bo wiem że bywają tu wspaniali ludzie, którzy tak jak my kochają zwierzaki i szczerze mówiąc liczymy na waszą pomoc, nie chodzi nam o zorganizowanie jakiejś zbiórki czy czegoś podobnego, chcemy znaleźć sponsora na stałe, może ktoś wie jak to zrobic? Może wiecie jak zdobyć fundusze unijne na taki cel? Każdy pomysł sie przyda:smile: Przytulisko miałoby powstać na śląsku.
Pozdrawiam
Kasia[/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

No sama nie wiem jak to nazwać, nie jest to sama idea ale chyba nie można jeszcze tego nazawć projektem... Wiemy już że łatwiej będzie założyć przytulisko jako TOZ a nie osoby prywatne, chcemy zacząć od informacji na temat dotacji unijnych, i zdobyć je jako TOZ, na organizację pozarządową. Jeśli uda je się zdobyć wydzierżawimy kawałek ziemi i postaramy się coś zrobić, wszystko zależy oczywiście od kwoty jaką możemy dostać, jesteśmy realistami, jeśli przyznają nam powiedzmy tysiąc zł zbyt wiele nie zrobimy. Myślimy też o wystąpienie do prezydentów miast z prośbą o oddanie nam jakiegoś nieużytku lub dzierżawe na preferencyjnych warunkach, co zmniejszyłoby koszty założenia schroniska. To są na razie tylko plany których realizację mamy zamiar zacząć od wizyty w Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej. Czy się uda... zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

PS
Jeśli zaś chodzi o sponsora będziemy go szukać już po założeniu przytuliska bo wiemy że tak będzie łatwiej, ludzie wolą wpłacać pieniądze na coś co już istnieje a nie wspierać nawet najlepsze pomysły, których realizacja, jak wiadomo, zawsze może się nie powieść...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mnie też ciekawi odpowiedź na to pytanie.
Innymi slowy - w powiecie nie ma schroniska, czy gminy moga sie jakoś umówić i utworzyć? Lepiej chyba placić swoim ludziom za wyłapanie psów i utrzymanie w schronisku, niz wozić daleko i dopłacać prawie tysiac zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baffi2']Mam pytanie na ten temat;
np. schronisko w Celestynowie otrzymuje od gminy 70 tys. miesięcznie. Czy jesli np. ktos zalozy schronisko w miejscowosci gdzie jeszcze nie ma schronu to czy gmina ma obowiązek płacić na utrzymanie tych zwierzat?[/QUOTE]

Zależy jakie to będzie schronisko. Państwowe czy prywatne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sluchajcie tez bardzo jestem zainteresowana tematem zalozenia schroniska, ale nie widze tu zadnych odpowiedzi, wiec gdzie mozna zasiegnac jezyka i do kogo sie zwrocic? Mam wykształcenie prawnicze ale nie mam pojecia jak ugryzc ta sprawe? Jestem z trojmiasta i tu nie jest tak zle ale........ no wlasnie i mam dosyc tego ale i bezczynnosci w swoim wlasnym wydaniu. Napiszcie gdzie zaczac i jak chocby stac sie TOZem? Moze mi sie nic nie uda ale chce sprobowac. Mam rok aby sobie to poukladac a nastepnie sie tym zajac. Prosze was o odpowiedzi!
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a ja mam takie jedno pytanie:
jeżeli ktoś założy PRYWATNE schronisko dla zwierząt to czy wyłącznie sam będzie utrzymywał schronisko? Oczywiście nie licząc datków, zbiórek itp. Czy ktoś to będzie dofinansowywał?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to bedzie prywatne, to chyba właściciel moze podpisać umowę z okolicznymi gminami na wyłapanie i utrzymanie psów. Jeśli moje "znajome" schronisko żąda tysiaca zł od psa, to dla niego nowoutworzone schronisko gminne (albo powiatowe) byłoby konkurencją, bo żądaloby np. 500 zł. ale gdzue szukac danych na ten temat? Mam wyksztalcenie weterynaryjne i ten temat mnie oraz wladze mojej gminy interesuje :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli będziesz już "legalna" to podpisanie umów z gminami jest zależne wyłącznie od Ciebie.Ostatnio wiele gmin stara się o umowy ze schroniskami a te odmawiają.Jeśli stać Cię na wybudowanie schroniska spełniającego wszelkie wymogi to sprawa umów staje się pestką.

Link to comment
Share on other sites

Nie myślałam o prywatnym, ale o gminnym-nasze władze gminne muszą sie na cos zdecydować, albo podpisać umowę z jakimś schroniskiem, albo... Musza sie zajać bezdomnymi psami. A ja nie bardzo wiem, co im na sesji podpowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Też jestem zainteresowana tym w jaki sposób można dostać dofinansowanie do utrzymywania znalezionych zwierząt. Tylko że ja już coś zaczęłam, a nie dopiero o tym myślę. Obecnie mam 12 psów które sama utrzymuję bo to jest tylko przytulisko a na przytuliska chyba niema żadnych dotacji jak również nie wolno zbierać funduszy, więc muszę sobie z tym radzić sama, ale jest coraz trudniej. Podpowiedzcie mi jak się daje ogłoszenia ze zdjęciami psów na Dogomanii, ponieważ nie daję sobie rady jak to zrobić, jestem już stara i nie mam do tego smykałki. Czekam na radę

Link to comment
Share on other sites

mozesz mi wyslac jakies zdjecie psa na maila

[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Ja zaloze watek. zobaczysz jak to wyglada, a potem Ci powiem jak się wstawia zdjecia i wszystko wytlumacze tak ze sama bedziesz mogla zakladac watki. Poza tym są tu dobre dusze ktore oglaszaja psiaki. ale fajnie jest miec tez watek. no i zdjecia to podstawa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam serdecznie.
Prowadzenie takich placówek nie jest łatwe. Jednak proponuje sie zastanowić, czy ma to być przytulisko, czy schronisko, a często pojawia się hotel w nazwie, a są to zupełnie różne dzałalności. Każda gmina jest zobowiązana ustwowo zając sie problemem bezpańskich zwierząt na swoim terenie. Przy dobrym układzie wystarczy znależć miejsce i funusze, a nie jest to łatwe. Powodzenia.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 years later...
  • 10 months later...

[quote name='baffi2']Mam pytanie na ten temat;
np. schronisko w Celestynowie otrzymuje od gminy 70 tys. miesięcznie. Czy jesli np. ktos zalozy schronisko w miejscowosci gdzie jeszcze nie ma schronu to czy gmina ma obowiązek płacić na utrzymanie tych zwierzat?[/QUOTE]

a ile jest tam psow w tym schornisku, tak okolo?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Chyba nie ma dotacji na taką działalność. Teren pewnie trzeba nabyć od kogoś, zgodnie z wymogami o schroniskach (doprowadzona woda, prąd, ileś takm metrów od budynków mieszkalnych) ...
Ale nie wiem, czy jeśli jest ten ktoś mieszkający na wsi, ale pałaci ZUS, to czy nie może skorzystać z działania PROW na "Rozwój mikroprzedsiębiorstw", czyli że tworzy działalność gospodarczą "okołorolniczą" i zatrudnia od 1 do 3 osób (może byc też samozatrudnienie). Teraz tylko trzeba czekać na w3znowienie przyjmowania wniosków, bo jest nowy budżet UE 2014-20.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...