Jump to content
Dogomania

Amelka PSIE DZIECKO BEZ ŁAPKI juz w DS w częstochowie


martaipieski

Recommended Posts

  • Replies 712
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ulka18']Łomatko, jaka ona malenka. Na pierwszej stronie wyglada na duzo wieksza sunieczke. Cudniasta jest.[/QUOTE]

Mała waży 3,6kg :diabloti:. Chuda jest strasznie. Identyczna była Masza. Sądzę, że Amelcia bedzie docelowo ważyła do 10kg. Ona taka mix szeltik.

Wieczorem wstawię niespodziankę ;).

Link to comment
Share on other sites

No to i dwa filmiki z Amelcią w roli głównej.
To specjalnie dla Cioci Ciapuś, co by nie myslała, że mała jest zawsze tak spokojna i nieruchawa jak u niej w odwiedzinach ;)
Filmiki z dzisiejszego popołudnia.
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=lckrugkFkUI[/URL]

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=lckrugkFkUI[/URL]

A wieczorem byliśmy znów na działce i Amelcia po raz pierwszy biegała luzem wraz z moimi pannami. Szalała tak, że musiałam ją spacyfikowac, bojąc się o te łapiny. Kiedy je wzmocni będzie mogła biegac do utratu tchu. Filmików niestety nie mam, bo nie nastwiałam się na nagrywanie. Pojechalismy sprzatac w chacie. Obiecuje jednak, że jeszcze ją ponagrywam ;)

Link to comment
Share on other sites

Dogo dziś pacyfikowało mnie przez 3h... Nie mam cierpliwości, dopiero udało mi się wejść...
Amelka jest przepiękna !!! Cudeńko malusieńkie!!!

Dotarły wpłaty od farmerki (30zł) i pikolo (30zł) :D :D :D
A to oznacza, że na koncie Amelki mamy [SIZE=3][COLOR=Red][B]175zl[/B][/COLOR][/SIZE] !!! :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Dopiero dzisiaj trafilam na watek. Wspaniale, ze Reno wziela malizne do siebie.[/QUOTE]

[quote name='ewatr']Sliczna malizna i super , ze trafiła do Reno na DT - lepiej trafic nie mogła :lol:[/QUOTE]

Witamy sedecznie kochane Cioteczki na wątku malizny :)

Amelcia zdaje się, że lubi prowadzic nocy tryb zycia ;). Pomimo intensywnego popołudnia, obudziła się znów kilka minut po godzinie pierwszej w nocy i urzadziła polowanie na ulubioną rurkę lateksową a potem na prasowaną kośc :) Widac, że zęby jej dokuczają i takie gryzaki są po prostu dla niej zbawieniem. O dziwo, pomimo kilku pisków, dzis juz nie weszła do nas do sypialni, choc parę razy stawała w drzwiach. Połozyłam jej w salonie miękki, swieżo wyprany dywan, tak bym mogła ja widziec z łóżka i to na nim mała urzędowała chyba ponad godzinę mordując z zawziętością wspomiane powyżej akcesoria ;) W pewnym momecie zaczęła nawet w zabawie szczekac :) Oczywiście sioo robi gdzie popadnie, bo ja latam z mopem i usuwam wszelkie plamy i zapachy, więc nie ma takiego toaletowego miejsca. Muszę dzis koniecznie dotrzec do apteki po podkłady, bo inaczej nie dojdziemy do ładu a i nauka potrwa o wiele dłużej, jak tak bedzie się załatwiała gdzie akurat trafi.
Mnie wczoraj malutka ucieszła tym bieganiem po działce. Wcale a wcale nie miała zamiaru chowac się gdzies po krzakach. Sprawiała wrażenie, jakby otwarta przestrzeń nieco ją przytłaczała. Potem jednak ganiając Maszę zapomniała o tym i pędziła śmiało. Z przywołaniem jej też nie było większych problemów-wystarczyło, ze zawołałam do siebie którąś z moich panien. Raz nawet Amelcia przyszła sama na moje zawołanie. To na prawdę mądry psiak. Wie już, że kiedy suki jedzą nie podchodzi się do nich, można natomiast popatrzec z odpowiedniej odległości.
Dzieczyny, sądzę, że ją śmiało mozna JUŻ ogłaszac. Wiadomo, że dom dla niej nie pojawi się natychmiast a im dłużej będzie u mnie, tym bardziej sie przyzwyczai i tym trudniej będzie jej się przestawic.

[B]Jaki dom widzę dla małej?[/B] Najlepiej z minimalną ilością schodów. U mnie jest noszona na rękach. Biega tylko po domu i najchętniej po dywanie, lub po trawie czyli stabilnym podłożu. Wiadomo, że Amelcia jest szczeniakiem i od zwykłego szczeniaka różni się JEDYNIE brakiem jednej łapki. To żywe, pełne życia i radosne stworzonko. Trzeba tylko dac jej chwilkę czasu na aklimatyzację. To nie jest psiak lękliwy, ma jedynie spore braki w socjalizacji z człowiekiem, ale szybko to nadrabia. Domek dla małej musi okazac się cierpliwością w przekonaniu małej do siebie, ale bron boże nie pozwalc jej na chowanie się po kątach. U mnie w nocy mała śpi na dywanie na ŚRODKU POKOJU, bo tak sama chce. Ma swoje kocyki w kąciku, ale chcąc byc bliżej nas, śpi na otwartej przestrzeni. I NIC się nie dzieje. Dziś, gdy rano wstałam, mała nawet sie nie ruszyła z miejsca a kiedy podeszłam do niej i zaczęłam głaskac, wywaliła brzuch do góry. Nowy domek musi byc swiadomy, że ta przednia łapka, który służy za podporę całego przodu, może byc narażona na kontuzje i dlatego trzeba będzie zwracac na to uwagę.
Mała REWELACYJNIE jeździ samochodem. Nie ma znaczenia, czy siedzi w klatce kiedy jeździmy tylko we dwie, czy też na moich kolanach, gdy mamy kierowcę po powożenia ;) Ja nie jestem zwolenniczką klatek, ale mała np. na działce jest zamykana, gdy nie mamy możliwości jej pilnowania. Wczoraj siedziała już bardzo ładnie. Miała widok na biegające po terenie psy i na nas, i pomimo, ze momenatmi wszyscy ginęli jej z oczu, nie podnosiła alarmu.
Nowy dom bedzie tez musiła na pewno pilnowac jej wagi, bo Amelcia nie może byc grubym psem! Póki co to ona jest masakrycznie chuda, ale nad tym pracujemy :)
Bardzo chętnie w nowym domu widzę psa, no ale wiadomo, ze większośc dorosłych psów kiepsko reaguje na szczenięta vide moje suki. Amelce jednak towarzystwo psie bardzo odpowiada i wida, że czuje się bezpieczniej. Dziś rano, gdy szykowałyśmy się na spacer i moje suki stały już pod drzwiami, mała bojąc się, ze ona zostanie a suki sobie pójdą posiusiała się i zaczęła cichutko popiskiwac. Dzis bądź jutro zaczniemy wprowadzac w życie naukę zostawania samemu.
Jeśli jeszcze coś chcecie wiedziec to pytajcie, bo ja nie wiem już co psiac.

Generalnie mała jest super!
I równie dobrego domu będziemy szukac.

Bardzo proszę o ogłoszenia dla małej.

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e05a94b63534e84f.html"][IMG]http://images50.fotosik.pl/307/e05a94b63534e84fmed.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Reno, a Ty wiesz, że Amelka bardzo pasuje do Twojego stada? :evil_lol: To umaszczenie, charakter. :)[/QUOTE]

Z panelami i pościelą się bardzo ładnie komponuje! ten sam odcień :)

Reno, czy możesz porobić jej zdjęcia na których będzie widać brak łapki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Reno, a Ty wiesz, że Amelka bardzo pasuje do Twojego stada? :evil_lol: To umaszczenie, charakter. :)[/QUOTE]

Ty mi tu Ciotka z takimi tekstami nie wyjeżdżaj :eviltong:. Zobaczymy jak sie bedzie komponował Pixel w Towim wnętrzu i przy Piegusie :diabloti:?

[quote name='eve-w']Z panelami i pościelą się bardzo ładnie komponuje! ten sam odcień :)

Reno, czy możesz porobić jej zdjęcia na których będzie widać brak łapki?[/QUOTE]

Nie ma problemu. Generalnie ponieważ malutka ma spore futerko, to ten kikucik nie rzuca się wcale w oczy. Estetycznie u niej ten brak nie przeszkadza w ogóle :)


A tak w ogóle to coś zaczyna sie tu cicho robic. Zniknęły Ciotki amelkowe a zostali jedynie goście. A ja potrzebuję decyzji, czy ktoś mi pomoże przy ogłoszeniach, czy mam je sobie sama robic?
[B]martaipieski[/B], proszę o info.

Doszła karma od Cioci Nanowa. Dziekujemy pięknie :loveu:.

Link to comment
Share on other sites

a ja już jestem z powrotem u Amelki :)
przepraszam, że się mało ostatnio tu udzielałam, ale dzień w dzień coś wypadało, ściągam też ciotki z deklaracjami do Dusieńki, z mojego podpisu, wczoraj znów nadzorowałam akcję poszukiwawczą ślepaczka - uciekiniera z hoteliku... no i tak wyszło...

Ja się zgłaszać do pomocy ogłoszeniowej, tylko mimo że jest rano i powinnam być wyspana i racjonalnie myśleć, to po prostu nie umiem żadnego tekstu ułożyć...
ale myślę intensywnie nad tym...

Link to comment
Share on other sites

No właśnie chciałam wczoraj złośliwie skomentować zachwyty nad fotkami - poranny apel Reno pozostał w zasadzie bez odzewu :(

Grafika komputerowa jest mi obca niestety - ustawianie zgrabnych aukcji i komponowanie ogłoszeń niestety też. Wspomogę finansowo , jeśli ktoś ulepi jakieś płatne ogłoszenie, ale informatyk ze mnie żaden. Myślę, że trzeba działać szybko i konkretnie ! Już szturcham Martę. Do robotyyy !

Link to comment
Share on other sites

najlepiej gdyby każda z dziewczyn robiących ogłoszenia zrobiła ich masę z własnego maila. Wtedy naprawdę Internet będzie opanowany przez Amelkę :)

Czy tekst ma być wyciskający łzy? Czy pozostajemy w wesołym klimacie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...